Da li ga obozavate, volite, mrzite ili ste ravnodusni prema liku i djelu Novaka Djokovica

Da li gotivite Novaka Djokovica

• Ukupno glasova
    34
"Svjetski,a naš".
Zaslužuje svako poštovanje kao sportista,ali i kao čovjek.Slava i novac ga nisu pokvarili i nije se uobrazio i iskvario.Ostao je prizeman,a to u tom svijetu i nije bas lako.
Inteligentan,govori vise jezika,kulturan,pristupačan,talentovan,human,zabavan...
Promovise Srbiju na najbolji moguci nacin,a Srbija da je placala ne bi mogla imati takvu reklamu.
Rijetkost je biti tako uspješan i on je jedna zaista vanserijskia osoba.
Svaka mu cast!
A narod,ko narod...vole ga kad pobjedjuje i dizu u zvijezde,ali cim izgubi odmah ga pljuju.
Kao da je on nesto nekome duzan.

"Svjetski,a naš".
Zaslužuje svako poštovanje kao sportista,ali i kao čovjek.Slava i novac ga nisu pokvarili i nije se uobrazio i iskvario.Ostao je prizeman,a to u tom svijetu i nije bas lako.
Inteligentan,govori vise jezika,kulturan,pristupačan,talentovan,human,zabavan...
Promovise Srbiju na najbolji moguci nacin,a Srbija da je placala ne bi mogla imati takvu reklamu.
Rijetkost je biti tako uspješan i on je jedna zaista vanserijskia osoba.
Svaka mu cast!
A narod,ko narod...vole ga kad pobjedjuje i dizu u zvijezde,ali cim izgubi odmah ga pljuju.
Kao da je on nesto nekome duzan.

Poštujem njegov uspeh.
Tenis je previše dosadan sport pa ga ne pratim. Par njgovih jesam, i drago mi je kad pobedi ali nemam nikakvu dodatnu emocionalnu povezanost sa njegovim uspesima ili neuspesima.
Za sve ostalo van sporta zabole me za njegovo mišljenje.

Inače dok sam lutao prostranstvima Tajlanda, Vijetnama i sl Azijama uglavnom sam morao da objašnjavam da Serbia nije ono što ide uz ribu i škampe, ne koristi se za mazanje i nije tamo ISIS(Sirija) niti je hladno(Sibir). Jedini ljudi koji su čuli za Srbiju istovremeno su bili ljudi koji su pratili tenis...i opet uglavnom taksisti.

Inače njegov bilbord je recimo krasio tržne centre po Bangkoku. Čovek je razlog zašto za Srbiju zna i ono malo ljudi van Evrope koliko zna i još koliko toliko pozitivno. Na tome čitava zemlja treba da mu bude zahvalna.
Sve van toga nije me briga.

ne lupetaj, ovo kako ga ona opisuje i kako se ponasa u javnosti nema veze jedno s drugim
A kako se to ponasa u javnosti?Sta nije tacno od ovog sto sam rekla?
Od svih njegovih "ponasanja"ti si izdvojio samo kad psuje u toku igre?
Kao da i ostali ne psuju?
Nisi izdvojio npr.da svakom protivniku uputi lijepu rijec,bilo da gubi,bilo da dobija.
Ili da svakom navijacu izadje u susret,slika se s njim ili sta vec...Ili njegove humanitarne akcije.
On to nista ne mora.Ne mora cak ni da igra pod srpskom zastavom.
Nevjerovatno mi je da bi svaka zemlja voljela da ima ovakvog vrhunskog sportistu,a mi mu trazimo mane,cak i kad je na vrhu nije dovoljno dobar.

Sve potpisujem što si napisao o njemu, dodala bih samo da me nervira i njegovo kmečanje. Čim gubi to pada, to ga boli kuk, zub, glava, oko, uho, leđa, prst, noga, ruka... :D
Nole je legenda. Svaki njegov meč je borbaprotiv protivnika, protiv publike i protiv samog sebe. I mnogo puta Novak uspe da pobedi sve te nedaće i popne se na vrh. :)

Tenis mi nije interesantan sport. Đoković igra i osvaja samo u svoje ime. Šta me se tiče.
Nema veze da li je licno tebi interesantan sport.
Nije ni meni,zapravo ne pratim nijedan sport uopste,ali njegov uspjeh treba postovati.
Malo je takvih sportista.
Sjecam se kad je igrao Slobodan Zivojinovic,tada nas najbolji teniser i radujemo se ako uopste dogura do finala ili polufinala.
A sad Nole prvi na svijetu,i opet ne valja nekima.

Back