Da vidimo, šta na to kažu u nekim jevropskije' prestolnicama
Paris:
Oh là là, arrêtez la guerre ! Mmm, ce café est tellement délicieux !
Ce manteau est-il de marque Dior ou Yves Saint Laurent ?
Beležimo, Pariz, an poan da se rat zaustavi.
Bruxelles/Brussel:
Nemam ti ja poj'ma, jarane. Mene babo posl'o ovdije da škole izučim i rek'o "Samira, akol' samo čujem da si se u tom Bris'lu sa kojim čedom spanđala, nemoj mi se kući vraćat. Jesil' čula." I ja ga poslušala, eto, nisam se ni s jednim čedom spanđala, nego s ovim Han'fom iz Jeg'pta, s ovim što me u ovaj čador celu omota, pa ne mogu, bo'na ni u javnu ćenifu uć' a da umene ne zviri sva raja... A onaj čedo iz Doboja, onaj što mu je babo onaj bizminsmen Turš'ja što ga zovu, ih kako me taj samo gled'o kad bio ovd'je s onijem njegovim, vis'kim, iz Čipulj'ća. Ja tad još bila djevojka i ja tad zamalo s njim... a Allahu šućhur, te ga ovaj iz Čipulj'ća ud'ri prekoglave i reče "Miloše, jel smo rekli, nema druženja sa ženama dok smo u inostranstvu, samo nas dvojica", inače bi to mene zaskočilo, ih, izoči mu se vid'lo da je pič'tne gladan. Pa bi posle mene babo utop stav'jo.
Uh, bre, šta ovde da pišemo? Pa ajd, nategnuto, al pola poena.
I na kraju, natürlich, die wirkliche Hauptstadt Europas, Berlin:
Domuz döner yiyeceğiz, savaşı umursamıyoruz.
Hmm, da, to bi otprilike bilo da su i one protiv rata. Samo, nisam znao da postoji i doner od svinjetine
I tako je stara Jevropa glasala - 2.5 glasa da se rat zaustavi.
P.S, ako babo iz Zen'ce odobri, more bit i 3 cijela. Poena.