Da li DS može da povrati razočarane birače

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/246990/Da-li-DS-moze-da---povrati-razocarane-birace
Da li DS može da povrati razočarane birače?
BEOGRAD - Demokratska stranka ima vremena da do izbora uradi nešto konkretno što će ljudima pokazati da će im se životi promeniti nabolje, ali i da istovremeno Srbiji omogući dobijanje statusa kandidata za članstvo u EU. Samo kombinacija ove dve stvari, i to u finišu predizborne kampanje omogućiće demokratskim i nesumnjivo proevropskim strankama da osvoje vlast, smatraju dobri poznavaoci političke scene sa kojima je „Blic” razgovarao.
132703_0205-demokrate-foto-blic-oliver-bunic_f.jpg

Pitanje za Borisa Tadića: Da li će dobijanje statusa kandidata biti dovoljno za izbornu trku
Sva istraživanja rejtinga stranaka pokazuju da su naprednjaci desetak odsto u prednosti nad demokratama, ali i da sa svakim potezom DS klizne još niže što se izbori više približavaju. Istovremeno, DS je preuzela odgovornost za sve što je radila vlast u protekle tri godine, a pošto nije pokazala odlučnost prema svojim koalicionim partnerima, „postala je kriva za sve loše, a nije zaslužna ni za šta dobro”, kaže za „Blic” Miljenko Dereta, direktor Građanskih inicijativa, ali i drugi analitičari dele njegovu ocenu.


VEĆINA STRANAKA ZAPOČELA KAMPANJU
Vlast
DS rekonstruisana Vlada, uklonjeni ministri koji su loše radili, preduzimaju mere za zaštitu cene hleba i najsiromašnijih, uveli kreditne olakšice, obećavaju status kandidata za članstvo u EU do kraja godine
SPS završavaju predizborni program, imaće problem s umanjivanjem posledica od neispunjenih obećanja za završetak koridora 10
G17 prikupljaju potpise građana za decentralizaciju zemlje sa glavnim obrazloženjem da će više novca ostajati u gradovima u unutrašnjosti Srbije
LDP ušli u kampanju čija je okosnica ideja preokreta
Opozicija
SNS Nedavno završili veliku mobilizacijsku akciju, peticiju za promenu Ustava (traže smanjenje broja poslanika u Skupštini), odradili nekoliko uspešnih mitinga i spremaju se za „veliki miting” 16. aprila
DSS prikupljaju potpise građana u akciji „Protiv političkog progona Vojislava Koštunice”

..........................
..........................
Ма нема проблема за ДС...
Сви бирачи који су за њих гласали на задњим изборима
помрли су од глади....или су извршили самоубиство....
На Тадићуи и ДСу је, да ове нове стасале генерације,
које имају сад право гласа, заебу исто као њихове родитеље....
Па за 10 - 15 година поново....
:per: :per: :per:
 
Е, њихова је шанса да добијемо статус кандидата за ЕУ и да они то медијски искористе. Народу су се у згадиле те манипулације, ал народ је, у принципу и поводљив.
Не видим уопште чиме би ДС могла иначе да придобије неког новог, а ови стари, а паметнији, су им побегли...
 
Ds ne treba da vraca glasace imace sve one koji rade u drzavnim sluzbama , administraciji i onaj kadar koji su oni zaposlili . Ali nazalost njih je mnogo manje od upropascenog i izgladnelog naroda tako da ce ovog puta morati da se zadovolje sa mnogo manjim procentom glasova na izborima.

Ја мислим да ни 50% поменутих неће да гласа за њих...Чак и чланови ДС су разочарани или бесни на своје врховнике...:)
 
ko glasa za njih zbog neke virtuelne bezvezne i nevazne stvari kao "kandidat za pristupanje klingonskom carstvu" i treba da crkne od gladi
proshle izbore su dobili na shizofrenom pumpanju straha da ce nas svi napasti i pojesti ako radikali pobede
a ta rachunica oko "pristupa" lol im je promashaj reda velichine slobine iz 2000. da ce na ledjima pobede nad nato da dobije izbore
 
У Београду? Грешиш синко...:)

To sto ste vi iz Bg-a a necete da glasate za njih ne znaci da nece nekoliko stotina hiljada drugih Beogradjana-Beograd je nastavio da cveta pod ovom vlascu i zato ce pokusati da zadrzi tu istu vlast...to je grad sa jakom srednjom klasom i stvarno ne verujem da ce izmedju Borisa i Velje da izaberu ovog drugog...
 
U centralnim BG opštinama su žuti na vlasti već 20 godina ,jedino su na Voždovcu Tomini al se ni oni nešto nisu proslavili.

kolko ima centralnih opshtina u bg 3 od 17?
chak i te 3 ce da izgube ovaj put a polaganje nade u chedicu je slamka ochajnika pa on jadnik vishe ni ne rachuna na narkomanchine kurga dvojke kao glavno birachko telo nego zukorliceve mudzahedine :hahaha:
 

Back
Top