МАЧАК
Buduća legenda
- Poruka
- 25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/246990/Da-li-DS-moze-da---povrati-razocarane-birace
Da li DS može da povrati razočarane birače?
BEOGRAD - Demokratska stranka ima vremena da do izbora uradi nešto konkretno što će ljudima pokazati da će im se životi promeniti nabolje, ali i da istovremeno Srbiji omogući dobijanje statusa kandidata za članstvo u EU. Samo kombinacija ove dve stvari, i to u finišu predizborne kampanje omogućiće demokratskim i nesumnjivo proevropskim strankama da osvoje vlast, smatraju dobri poznavaoci političke scene sa kojima je „Blic” razgovarao.
Pitanje za Borisa Tadića: Da li će dobijanje statusa kandidata biti dovoljno za izbornu trku
Sva istraživanja rejtinga stranaka pokazuju da su naprednjaci desetak odsto u prednosti nad demokratama, ali i da sa svakim potezom DS klizne još niže što se izbori više približavaju. Istovremeno, DS je preuzela odgovornost za sve što je radila vlast u protekle tri godine, a pošto nije pokazala odlučnost prema svojim koalicionim partnerima, „postala je kriva za sve loše, a nije zaslužna ni za šta dobro”, kaže za „Blic” Miljenko Dereta, direktor Građanskih inicijativa, ali i drugi analitičari dele njegovu ocenu.
VEĆINA STRANAKA ZAPOČELA KAMPANJU
Vlast
DS rekonstruisana Vlada, uklonjeni ministri koji su loše radili, preduzimaju mere za zaštitu cene hleba i najsiromašnijih, uveli kreditne olakšice, obećavaju status kandidata za članstvo u EU do kraja godine
SPS završavaju predizborni program, imaće problem s umanjivanjem posledica od neispunjenih obećanja za završetak koridora 10
G17 prikupljaju potpise građana za decentralizaciju zemlje sa glavnim obrazloženjem da će više novca ostajati u gradovima u unutrašnjosti Srbije
LDP ušli u kampanju čija je okosnica ideja preokreta
Opozicija
SNS Nedavno završili veliku mobilizacijsku akciju, peticiju za promenu Ustava (traže smanjenje broja poslanika u Skupštini), odradili nekoliko uspešnih mitinga i spremaju se za „veliki miting” 16. aprila
DSS prikupljaju potpise građana u akciji „Protiv političkog progona Vojislava Koštunice”
..........................
..........................
Ма нема проблема за ДС...
Сви бирачи који су за њих гласали на задњим изборима
помрли су од глади....или су извршили самоубиство....
На Тадићуи и ДСу је, да ове нове стасале генерације,
које имају сад право гласа, заебу исто као њихове родитеље....
Па за 10 - 15 година поново....

Da li DS može da povrati razočarane birače?
BEOGRAD - Demokratska stranka ima vremena da do izbora uradi nešto konkretno što će ljudima pokazati da će im se životi promeniti nabolje, ali i da istovremeno Srbiji omogući dobijanje statusa kandidata za članstvo u EU. Samo kombinacija ove dve stvari, i to u finišu predizborne kampanje omogućiće demokratskim i nesumnjivo proevropskim strankama da osvoje vlast, smatraju dobri poznavaoci političke scene sa kojima je „Blic” razgovarao.
Pitanje za Borisa Tadića: Da li će dobijanje statusa kandidata biti dovoljno za izbornu trku
Sva istraživanja rejtinga stranaka pokazuju da su naprednjaci desetak odsto u prednosti nad demokratama, ali i da sa svakim potezom DS klizne još niže što se izbori više približavaju. Istovremeno, DS je preuzela odgovornost za sve što je radila vlast u protekle tri godine, a pošto nije pokazala odlučnost prema svojim koalicionim partnerima, „postala je kriva za sve loše, a nije zaslužna ni za šta dobro”, kaže za „Blic” Miljenko Dereta, direktor Građanskih inicijativa, ali i drugi analitičari dele njegovu ocenu.
VEĆINA STRANAKA ZAPOČELA KAMPANJU
Vlast
DS rekonstruisana Vlada, uklonjeni ministri koji su loše radili, preduzimaju mere za zaštitu cene hleba i najsiromašnijih, uveli kreditne olakšice, obećavaju status kandidata za članstvo u EU do kraja godine
SPS završavaju predizborni program, imaće problem s umanjivanjem posledica od neispunjenih obećanja za završetak koridora 10
G17 prikupljaju potpise građana za decentralizaciju zemlje sa glavnim obrazloženjem da će više novca ostajati u gradovima u unutrašnjosti Srbije
LDP ušli u kampanju čija je okosnica ideja preokreta
Opozicija
SNS Nedavno završili veliku mobilizacijsku akciju, peticiju za promenu Ustava (traže smanjenje broja poslanika u Skupštini), odradili nekoliko uspešnih mitinga i spremaju se za „veliki miting” 16. aprila
DSS prikupljaju potpise građana u akciji „Protiv političkog progona Vojislava Koštunice”
..........................
..........................
Ма нема проблема за ДС...
Сви бирачи који су за њих гласали на задњим изборима
помрли су од глади....или су извршили самоубиство....
На Тадићуи и ДСу је, да ове нове стасале генерације,
које имају сад право гласа, заебу исто као њихове родитеље....
Па за 10 - 15 година поново....






