Da li dobijate uvek ono sto zelite..?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
nacelennost-na-rezultat-eto-chto-takoe.jpg


Ukoliko je Makijavelijev "cilj opravdava sredstvo" vas stav u zivotu,kako se snalazite
koristeci svoje sposobnosti u smislu zadovoljenja vasih ciljeva,tj.dobijanja onog sto zelite
 
nacelennost-na-rezultat-eto-chto-takoe.jpg


Ukoliko je Makijavelijev "cilj opravdava sredstvo" vas stav u zivotu,kako se snalazite
koristeci svoje sposobnosti u smislu zadovoljenja vasih ciljeva,tj.dobijanja onog sto zelite
Ukoliko nije? Nisam oportunista. Nisam alav. Nisam megaloman. Nisam iskompleksiran. I definitivno mislim svojom glavom i ne tiču me se tuđe ambicije.
Moj moto je da se "penjem uz planinu ceo život a da nikad ne stignem na vrh" kao što kažu mudraci. Cilj mi je nalaženje mira.
Uglavnom da, dobijam ono što želim čak i ono što ne želim mi nude, samo ovo je već za temu duhovnost jer nisam materijalista.
 
nacelennost-na-rezultat-eto-chto-takoe.jpg


Ukoliko je Makijavelijev "cilj opravdava sredstvo" vas stav u zivotu,kako se snalazite
koristeci svoje sposobnosti u smislu zadovoljenja vasih ciljeva,tj.dobijanja onog sto zelite
Nekako mi je blizi stoicizam… :)
Ako bih vec morala da se odlucim za neki filozofski pravac. ;)
Po prirodi sam zahvalna i cenim ono sto vec imam. Verujem u trud i rad, koji su sami po sebi zadovoljstvo i ostvarenje, a rezultat svega toga je kao neka nagrada vise.
 
nacelennost-na-rezultat-eto-chto-takoe.jpg


Ukoliko je Makijavelijev "cilj opravdava sredstvo" vas stav u zivotu,kako se snalazite
koristeci svoje sposobnosti u smislu zadovoljenja vasih ciljeva,tj.dobijanja onog sto zelite
Nije moj stav.
To je glodarski stav.
Otmi,ukradi, prevari.
Učen sam i vaspitavan da je to no no.

Do onoga što želimo dolazi se vrednim radom i pametnim ulaganjem u budućnost.

Svaka uspela prevara donosi nam karmičke dugove koje plaćamo na ćupriji.
 
Nije moj stav.
To je glodarski stav.
Otmi,ukradi, prevari.
Učen sam i vaspitavan da je to no no.

Do onoga što želimo dolazi se vrednim radom i pametnim ulaganjem u budućnost.

Svaka uspela prevara donosi nam karmičke dugove koje plaćamo na ćupriji.
I ja tako mislim. Dešavalo mi se ranije da me "karma" spuca dan ili nedelju dana kasnije. Sve se vraća, sve se plaća, dal' na mostu ili na ćupriji.
 
nacelennost-na-rezultat-eto-chto-takoe.jpg


Ukoliko je Makijavelijev "cilj opravdava sredstvo" vas stav u zivotu,kako se snalazite
koristeci svoje sposobnosti u smislu zadovoljenja vasih ciljeva,tj.dobijanja onog sto zelite
Naravno da ne.
Ne mora ostvarenje cilja imati takav negativan prizvuk.Cilj vezujem za želju , nije moranje, a uvek ide u skladu sa mojim nekim načelima i nikada nije po svaku cenu.
Najzanimljiviji deo i najlepši je sam taj proces i pokušaj jer baš tada naučimo nešto novo , nešto novo i o sebi, testiramo sebe na neki način. Sam pokušaj je pola puta.
 

Back
Top