• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li dići stambeni kredit ili iznajmiti stan u Beogradu?

причалица

Buduća legenda
Poruka
44.008
доста младих људи које знам је подигло кредит за стан. колебали су се у почетку, али како одмиче отплата - задовољни су кад се сете да су исти новац давали газдама и опет - нису имали ништа.
видим да људи гунђају на камате банака...па банке тако зарађују. нисам за, али ако нема другог излаза - кредит је опција.
исто бих саветовала и својој деци, али срећом - не морам.

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.547
Znas koliko ima istripovanih ljudi koji se ili drogiraju necim da ne vide stvarnost oko sebe ili im upala kasika u med,ono izlaze,postanu inventar nekog lokala gde bleje svaki dan i super im,ne doticu ih hronike i ratovi,nikakva sranja ne konstatuju ,cak im prija da su na speedu da su u centru desavanja,nije to fazon ko da treba svi u penziju na plac ,nego prosto je grad mravinjak robija postao

mario80

Buduća legenda
Poruka
40.691
nije mi rupčaga ni srbija ni moj beograd
zato i ne volim kada neko ladno napise ono sto si ti napisao
jer ako ti se ne svidja..put pod noge ..idi tamo gde je bolje
Pa i idem jer mi je srbija rupčaga ali ne znam koje je tvoje pravo da me teraš? Šta tebe briga kakvo je moje mišljenje pa ti još i smeta? Meni je drago što je tebi lepo.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
281.582
Pa i idem jer mi je srbija rupčaga ali ne znam koje je tvoje pravo da me teraš? Šta tebe briga kakvo je moje mišljenje pa ti još i smeta? Meni je drago što je tebi lepo.
Ne teram te, vec sam ti rekla na tvoje " srbija je rupčaga iz koje treba bežati " da ako ti se ne svidja "rupčaga" da treba da ides iz nje
jer si svojim postom uverdio ne samo mene vec milione onih koji zive i rade ovde u srbiji

причалица

Buduća legenda
Poruka
44.008
Pa i idem lepo sam ti rekao ali ti i dalje insistiraš da opet idem, ne može dva puta da se ide iz rupčage. To je moje mišljenje i stojim iza toga možeš i ti svoje da izneseš nemam ništa protiv.

Razlika je jedino u percepciji.
извињавам се што упадам у дискусију као треће лице.
једино што хоћу да кажем је да сам приметила (читајући твоје постове) да ти нећеш нигде и никад бити задовољан, где год да одеш.
искрено се надам да грешим. ал стварно.

причалица

Buduća legenda
Poruka
44.008
Ja sam otišao i uživam a ti slobodno diži kredite u stranim lihvarskim bankama. Po meni država koja dozvoli prevaru sa kreditima u švajcarskim francima ne zaslužuje da postoji. Tebi i sličnima je to verovatno super pa nije ni čudo što je zemlja rupčaga.
не видим зашто ми спочитаваш да ми је супер што стране банке имају високе камате (као да су домаће банке боље :lol:) ....и што је неко дизао кредите у швајцарцима. немам везе с тим.
а ти стварно делујеш као дубоко незадовољан човек....ако си отишао - уживај тамо где си и то је то. буди срећан јер не живиш у рупи са мишевима....
а не само ''треба бежати из рупчаге која не заслуује да постоји, треба ово треба оно''...мало је досадно читати стално једно те исто.

mario80

Buduća legenda
Poruka
40.691
не видим зашто ми спочитаваш да ми је супер што стране банке имају високе камате (као да су домаће банке боље :lol:) ....и што је неко дизао кредите у швајцарцима. немам везе с тим.
а ти стварно делујеш као дубоко незадовољан човек....ако си отишао - уживај тамо где си и то је то. буди срећан јер не живиш у рупи са мишевима....
а не само ''треба бежати из рупчаге која не заслуује да постоји, треба ово треба оно''...мало је досадно читати стално једно те исто.
Jeste dosadno je dok se ništa ne dešava ali koliko vidim svašta će da bude.

mario80

Buduća legenda
Poruka
40.691
Само се ти надај...
o_21165402_1024.jpg

Poruka
9.817
Ovde sve neki pametni daju savete a ne znaju da kroz bilo kakav kredit banka dobije isti takav stan na poklon. Takvi lihvarski krediti postoje samo u srbiji. Ove banke koje operišu po srbiji postoje možda još u africi.

Dakle srbija je rupčaga iz koje treba bežati a ne planirati život i porodicu 20 godina unapred!
Nisi baš nešto pretjerano u pravu. Kredit sam po sebi podrazumijeva da posuđeni novac vraćaš kroz određeno vremensko razdoblje. Osim kamatne stope, jako je bitno i vremensko razdoblje. Što je vremensko razdoblje duže, to će kamata biti veća, čak i ako je mala kamatna stopa.
Ako podigneš npr. 200000€ i otplaćuješ 30 godina banci ćeš dati više od 310000€ za tih 30 godina. Znači više od pola glavnice, iako je kamatna stopa oko 3% godišnje. Znači problem je dužina otplate kredita.
Recimo za isti iznos, 200000€, na 20 godina sa istom kamatnom stopom, oko 3% godišnje, banci ćeš vratiti oko 270000€, tj. kamata će u tom slučaju biti 70000€ za 20 godina.
Na duži vremenski rok manja je rata, ali veća kamata. Na 20 godina rata je oko 1100€, a na 30 godina rata je oko 830€.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.086
Neće ovde da bude već u engleskoj i americi tj ko je zaslužio po reciprocitetu.

Bolje i atomske bombe nego da crkavamo od gladi i kojekakvih američkih boleština iz laboratorija.
Слепа вера у ко зна шта... Једнако као што верујеш у лаж о просечној потрошњи за свој ауто, све фабрике лажу мање или више.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.