Da li danasnji muskarac zasluzuje postovanje u mjeri koju ocekuje od partnera?

a ti to znas ...kako? :D
drugo, kad smo to utvrdili da se muskarac sustinski nije promenio?! :D nesto se ne secam da je moj deda depilirao noge, grudi, mazao se uljem da se cakli na plazi, provodio sate u kupatilu pred ogledalom prebrojavajuci plocice posle svakog obroka, nosio roze majicice i shulje... generalno ovi mladji primerci vise lice na devojcice, onako nalickani i namirisani :lol:
ostatak posta ne bih komentarisala ali me bas zabavio :lol:
To nije sustinska, vec formalna promena. Samo je moda drugacija - deda je verovatno doterivao brkove i nosio odecu koja se smatrala lepom u njegovo vreme iz istog razloga - da se dopadne zenama :)
 
jkako ste nekad jos u 25oj bili ozenjeni sa minimum dvoje dece, kako ste nekad bili vredni radni, a sad samo kukumavcite i hteli bi para bez motike, kako ste nekad isli u lov i na pecanje da se rekreirate a danas idete u kladionice , kako je nekad bruka bila da se sazna da imate ljubavnice, danas se time hvalite...
imali su vise dece (kao i zene, naravno :lol: )jer su imali druga ocekivanja i za sebe i za decu (i zene i muskarci!) ... a to sa ljubavnicama, pa to su zene, zar ne, tj u slucaju hetero varijanti jednak broj muskaraca i zena, zar ne?
 
Poslednja izmena:
pre danasnji muskarac zna isprziti jaja nego njihovi ocevi i dede koji su vise bili postovani..slabo vi poznajete muski rod samo znate da seruckate i izvoljevate..butate se diplomama i emancipacijom da ne bi radile i nasle sponzora

opa kontra tema :lol:
mislis koji su znali puci zenu preko usta ako im servira hladan rucak? ti to hoces da kazes da se danasnjem muskarcu ne ukazuje postovanje koje zasluzuju, pa jadnicak mora sam sebi da przi jaje. zaista horor. :lol:
 
itekako su ih lemali i bili postovani..rucak uvek serviran u isto vreme i njiva okopana..stoka podmirena zivina nahranjena..a danas se samo sminkaju frizider prazan jede se brza hrana

:lol:
Pa muskarci su okopavali te njive isto kao i zene i namirivali stoku ujutru dok zena sprema dorucak....a sada bi da budu usluzeni, dok bulje u televizor i piju pivo.

A sto se tice sticanja postovanja lemanjem.....nemate vi pojma ...u tom slucaju postovanja nije bilo...samo straha i skrivene mrznje i prezira.......sto je moja baba govorlia...oce li vise da crkne da ga ne gledam (naravno da on ne cuje)
Ko zeli takvu vrstu postovanja, svaka mu cast...bolje i ne zasluzuje, naravno.
 
ja mislim ne da nisi pronicljiv nego da si pun predrasuda... al nebitno, ne poznajem devojku, a sumnjam da je poznajes i ti, cak i da je znas, izjaviti ovako nesto je, u najmanju ruku, seljacki, da mi ne zamere ljudi sa sela, htedoh reci prostacki
drugo, nisi mi odgovorio kad smo utvrdili da se niste sustinski promenili? mrzi me trenutno al ima tu materijala, kako ste nekad jos u 25oj bili ozenjeni sa minimum dvoje dece, kako ste nekad bili vredni radni, a sad samo kukumavcite i hteli bi para bez motike, kako ste nekad isli u lov i na pecanje da se rekreirate a danas idete u kladionice , kako je nekad bruka bila da se sazna da imate ljubavnice, danas se time hvalite... ima toga ihahaj! al nebitno i to, vec unapred mogu da predvidim kako bi za svoj pol nalazio opravdanja a za moj pogrde... tako da cemo da skratimo diskusiju, ako nisi siguran na koje je to muskarce postavljacica mislila kad je kucala uvodni post, dovoljno je samo da procitas postove na temi od pocetka

Muskarac se nije sustinski promenio jer se nije promenio njegov odnos prema braku i deci. Ni u proslosti muskarci nisu bili ludi za brakom, ali ih se dalo nagovoriti i danas je isto tako. Kako muskarac da se ozeni sa 25 kad zene ni ne pomisljaju na udaju pre 27, 28 godina? Osim toga muskarci kao sto rekoh ni pre nisu bas srljali; vecinom bi se zenili kad koliko toliko finansijski stanu na noge.
Takodje odnos muskarca prema poslu i radu se nije sustinski promenio. Uvek si ti imala lenjih i onih sa besprekornom radnom etikom. I danas ti imas gomilu momaka koji se vataju posla cim zavrse srednju skolu. Muskarac je svestan da mu treba novac jer svidelo se nekom ili ne, o njemu ce uvek suditi na osnovu toga.
Zena se sustinski promenila jer jednostavno misli da moze da imitira muskarce i da prevari bioloski sat.
 
ahaha cru to su sve govorile a volele ih i gledale ko u bogove..moja baba izrodila 6oro dece i isto zborila:lol:sad ce ona cuvena nisu imale de da odu nije bilo sigurnih kuca:lol:

:lol:
kao sto rekoh...nemas pojma...to sto tebi tako izgleda, ne mora da znaci da je tako. Uostalom ne bi ti one ni rekle istinu da si ih pitao...pa ti si musko, a njima se to ne govori :D

Bilo je dobrih domacina i dobrih ljudi koji su bili postovani, zasluzeno...i koji nisu maltretirali svoje zene, a bili gazde u kuci. Ne brkajte urodjen autoritet i sposobnost da probudis postovanje kod druge osobe sa fizickim zlostavljanjem.
Batine su izraz krajnje nemoci ( tu ne racunam bolesnike koji zaista uzivaju u tome) i nemaju blage veze sa autoritetom. A njihovo trpljenje nema veze sa nedostatkom sigurnih kuca nego sa vaspitanjem.
Uvek je bilo zena koje su bezale od muzeva...i onih koje su trpele...kao i danas.

A ko je to koga voleo ko boga...o tome ne bih uopste da raspravljam :lol:
 
Mnogo predrasuda u ovom uvodnom postu i previse netolerancije za muskarce kojima su neke stvari sada mnogo teze nego pre, a to je da oni uglavnom vise ne znaju sta se od njih ocekuje. Stvarno ne znam gde nalazite tolike nesposobnjakovice i negativce ili to mozda ipak ima i veze sa tim kakvim ih ocima gledamo.

Ne moze se postaviti pitanje o "danasnjem modernom srpskom muskarcu" jer takvo nesto ne postoji. Ljudi iskljucivo kao individue zasluzuju ili ne zasluzuju postovanje, a mnogo ih je koji se iz petnih zila trude da daju svoj maksimum i ja to postujem (bez obzira sto im ne uspeva uvek)

Sta je onda moderna srpska zena?
Zao mi je sto neki mladi ljudi ne gledaju kako ce usavrsiti i usreciti sebe nego brinu tudju brigu.

Uvek mi je bilo cudno to mi vs oni.
I oni, kao i zene, u ovom vremenu zbunjeni i sludjeni, ogranicenih mogucnosti i u zelji da budu srecni i usrece svoje partner(k)e.
ovaj je post napisan po kalupu kolege forumasa na temi o tome da li danasnja zena zasluzuje postovanje

90% posta je prepisan tekst sa prebacenim ona u on i cirilicom u latinicu

ako vam njegov post nije bio pretjeran, nerazuman, niko ga nije nazivao pederom ili zenomrscem, velika vecina se sa njim slozila
ne vidim na osnovu cega prozivate moj post
u pitanju je isti post
 
Muskarac se nije sustinski promenio jer se nije promenio njegov odnos prema braku i deci. Ni u proslosti muskarci nisu bili ludi za brakom, ali ih se dalo nagovoriti i danas je isto tako. Kako muskarac da se ozeni sa 25 kad zene ni ne pomisljaju na udaju pre 27, 28 godina? Osim toga muskarci kao sto rekoh ni pre nisu bas srljali; vecinom bi se zenili kad koliko toliko finansijski stanu na noge.
Takodje odnos muskarca prema poslu i radu se nije sustinski promenio. Uvek si ti imala lenjih i onih sa besprekornom radnom etikom. I danas ti imas gomilu momaka koji se vataju posla cim zavrse srednju skolu. Muskarac je svestan da mu treba novac jer svidelo se nekom ili ne, o njemu ce uvek suditi na osnovu toga.
Zena se sustinski promenila jer jednostavno misli da moze da imitira muskarce i da prevari bioloski sat.

a zasto ne bismo okrenuli pricu ovako... zena se danas kasno udaje i radja jer su danasnji muskarci mekusci koji se vecinu zivota drze mami za suknju, jer su nezreli, jer im je drazi momacki zivot od zene i porodice, jer ne cene vredne, radne, skromne cure nego jure za dropljama na stiklicama i tangicama vecinu zivota, pa kad uspeh u lovu na jednu takvu izostane onda opljunu po svim zenama, pa im njihove mame i bake deluju kao idealne zene... i umesto da kazu hvala sto danas svaka normalna zena zeli da radi i da doprinosi umesto da stoji kraj sporeta ceo zivot, jos joj zameraju sto se drznula da donese pare u kucu :roll: ma trebalo bi vas pruticem po goozi :tiganj:
vidis kako izgleda iz drugacijeg ugla, kad krenes pod pretpostavkom da su tvoje tvrdnje tacne a tudje nisu
 
a zasto ne bismo okrenuli pricu ovako... zena se danas kasno udaje i radja jer su danasnji muskarci mekusci koji se vecinu zivota drze mami za suknju, jer su nezreli, jer im je drazi momacki zivot od zene i porodice, jer ne cene vredne, radne, skromne cure nego jure za dropljama na stiklicama i tangicama vecinu zivota, pa kad uspeh u lovu na jednu takvu izostane onda opljunu po svim zenama, pa im njihove mame i bake deluju kao idealne zene... i umesto da kazu hvala sto danas svaka normalna zena zeli da radi i da doprinosi umesto da stoji kraj sporeta ceo zivot, jos joj zameraju sto se drznula da donese pare u kucu :roll: ma trebalo bi vas pruticem po goozi :tiganj:
vidis kako izgleda iz drugacijeg ugla, kad krenes pod pretpostavkom da su tvoje tvrdnje tacne a tudje nisu

Prvo, ja ne delim zene na fine i droplje. Sve zene zele potpuno isto i imaju iste potrebe; sve ostalo je samo fasada.

Drugo, pokusavas da predstavis kao da muskarci imaju previsoke kriterijume i zele samo supermodele. To je besmislica. Muskarci su daleko skromniji nego zene kad je rec o probirljivosti. To je i naucno dokazano, vec sam pisao o jednoj takvoj studiji. Vecinu muskaraca nije tesko nagovoriti na brak, ali kad si mladja, jer su muskarci bioloski programirani da se jace vezuju za mladu zenku nego za onu u kasnim dvadesetima, ranim tridesetima.

Trece, muskarcu uvek treba vise vremena da dostigne svoj vrhunac jer ga cene na osnovu love i statusa, a zenu na osnovu njene lepote i mladosti. Muskarac svoju optimalnu 'trzisnu vrednost' ni ne moze dostici pre tridesete, a zena svoju najvecu 'trzisnu vrednost' dostize prakticno vec sa 18 godina.

Najzad, to sto kazes da treba da cenimo sto zena hoce da radi, je glupost. Mi jednostavno mnogo vise cenimo kad radite po kuci, a drugi oblici vaseg rada nam nisu potrebni i nemojte da nam ih poturate.

Zene su te koje odugovlace. Zene su te koje trace svoje plodne godine. Zene su te koje protrace godine kad su privlacne muskarcima. Realnost je jednostavna: sa 19 godina sto puta ces se lakse udati nego sa 29 godina. Sa 20 godina sto puta je verovatnije da ces dobiti decu nego sa 30 godina. Izbor je jednostavan: prihvatiti tu realnost i prilagoditi se, ili cekati da postanes usedelica i kukati kako nema 'dobrih' muskaraca, kako se drze mamine suknje, kako jure neke droplje bla, bla, bla.
 
Drage zene - da li danasnji moderni Srpski muskarac zasluzuje da ga postujemo u mjeri u kojoj to on od nas ocekuje?


U tridesetima su bez djece i supruge, ili bar stalne djevojke koju postuju i kojoj su vjerni... nemaju osjecaj za porodicu a na pomen djece i braka im se dize kosa na glavi
... ne umiju sebi ni jaje da isprze a da ne zagori nego im sve mama radi ...
mjenjaju partnerke kao carape i dice se svojim promiskuitetom dok u isto vrijeme olajavaju druge zene koje ne zele da spavaju sa njima... uglavnom su bez posla ili sa poslom u koji ulazu minimum truda i imaju minimum platu a ako nadju drugi posao i taj ih frustrira... pa lijece frustracije agresijom, alkoholom, kladionicom i spavanjem okolo bez kondoma.


Ljubomorni i zavisni na onaj normalni dio muske populacije na koji se obrusavaju sa gadjenjem i prezirom te pokusavaju da umanje njihov uspjeh i degradiraju zena koje koje biraju takve muskarce a njih nece... uglavnom ih nazivaju lovatorima, mafijasima, tatinim sinovima ili sponzorima te ih krive za licne neuspjehe i koriste kao izgovor za dalju prokrastinaciju - zasto bih ja uopste pokusao da budem bolji kada se to moze samo preko veze?

Usamljeni i frustrirani a ipak imaju nekog za seks sa strane ko im sluzi za ogovaranje medju drugovima i rodjacima, ponekad i sa tatom koji ima ulogu "najboljeg drugara"... po principu "ne brini sine i tata bi da jos moze"... jer uglavnom ti klosari(drugovi) imaju po seks kombinaciju stalno a jedan koji ima djevojku je ili crna ovca ili ***** koji glumi da nije... sto se koriguje shovinistickim ponasanjem u prvom slucaju i nasiljem u drugom.


Punih usta reklama za pivo, superiornosti muskog pola, mizoginije, pljuvanja, agresije i diskriminacije na svakoj mogucoj osnovi
... daju onu stvar na prvu loptu posle sat vremena poznanstva a onda nazivaju partnerke kurvama kao da su same sa sobom imale taj seks a oni sa tim nista imali nisu,
a one koje nisu htjele seks one su kurvetine jos vece.... i jedne i druge opisuju, pljuju i provlace kroz blato sa drustvom kasnije.
Agresivni, nevaspitani i neobrazovani lutaju po kafanama te spopadaju i ne postuju zene gdje god stignu, i po forumu i na radnom mjestu i na ulici, kako fizicki kako verbalno lascivnim i prijetecim komentarima.


I onda neko takav u tridesetim godinama trazi postovanje, respekt?
Hoce da ga neko postuje i respektuje i da bude vidjen kao princ na bijelom konju... a ima rep i pedigre kurvara i pun je polno prenosivih bolesti i ko zna je li i djete nekoj napravio a da je nazvao kurvom i rekao da nije njegovo i prijetio joj da abortira
Srbija sa manijakalnim procentom abortusa - a ti muskarci sve kao nemaju pojma kako se tolika djeca prave i ko ih to pravi.... u slucaju da nije abortirala, onda on ne daje novac za to dijete, nije roditelj, nije ozenjen i ne prihvata bilo kakvu odgovornost za posledice svog ponasanja.
U isto vrijeme kuka o propadanju Bijele rase, malom natelitetu Srpske nacije i "sebicnim feministickim zenama" kojima nije ni do clanaka.

Sa drugovima je koji su gori od njega bar tri puta.... i kada dodje vrijeme da radi i osniva porodicu onda se uku'ci za medalju... kao da odgaja deset a ne jedno... i, zaboga, zena mu vise nije privlacna i vagina vise nije kakva je bila, i djete place, i ne dize mu se vise otkad je vidio kako zena doji i skontao da je to originalna namjena sisa, stomak mu se obrce od pelena i nervozan je od nespavanja pa ide i lunja po gradu da se oporavi i spava sa drugim zenama - zena mu je kriva sto ne umije bit ni muskarac vrijedan postovanja ni muz ni otac.

Ovo je u danasnje vrijeme bar medju 50% muske populacije...a mozda i vise... izvinjavam se muskarcima i momcima koji ovo nisu.

...

:metla:

u slucaju da nista primjetili sami:

ovaj post je napisan po kalupu kolege forumasa na temi o tome da li danasnja zena zasluzuje postovanje

90% teksta je prepisano sa prebacenim ona u on i cirilicom u latinicu

ako vam njegov post nije bio pretjeran, nerazuman, niko ga nije nazivao pederom ili zenomrscem, velika vecina se sa njim slozila
ne vidim na osnovu cega prozivate moj post

u pitanju je isti post, sa tim sto sam ja zensko a on nije, interesantno koliko pol autora utice na vase prosudjivanje

...procitao sam sve boldovano i moram ti reci, sunce moje drago...al ti imas pogresno misljenje o muskarcima, ili si odrasla u okruzenju sa takvima pa na osnovu njih selektujes sve ostale.

Samo cu reci, nisam nista od nabrojanog :plez: ...
 
pre danasnji muskarac zna isprziti jaja nego njihovi ocevi i dede koji su vise bili postovani..slabo vi poznajete muski rod samo znate da seruckate i izvoljevate..butate se diplomama i emancipacijom da ne bi radile i nasle sponzora
Имаш пиво од мене :)
Ti si postala radikalna femenistkinja.
Ne poznajes ti muskarce, to sto si se opekla sa par "kamiondzjia" ne mora da znaci da su svi takvi.

Ja mislim da imas pogresan ukus pa voles da se vacaris sa svakojakim.

Имаш гајбу пива од мене :)
 
Не знам само како те није мрзело да преписујеш све у латиницу и у женски род...да ли то показује да си докона или да си огорчена на живот или сам те ''убо'' као прстом у око својом темом :)
Да сте бар 10% као што су биле наше баке...стуб и ослонац домаћинства...роде и одгаје по десеторо...онда наиђе глад,тифус и рат па остану без деце и дома...па све из почетка,...
Српска жена је за мене била СТЕНА,симбол респекта,пожртвовања,поштења...имале сте на кога да се угледате да сте хтеле...
Милунку Савић је заменила Маријана Матеус
Надежда Петровић је остала сенци у Сораје Вучелић
Материнство и рађање је фејк ,абортус,пилуле ,контрацепција ИН,КУЛЛ
Држите дијете у трудноћи,дојење је Бљак...

Не сер''те молим вас бре и слушајте САЈСИ МЦ :)))
 
Poslednja izmena:
Не знам само како те није мрзело да преписујеш све у латиницу и у женски род...да ли то показује да си докона или да си огорчена на живот или сам те ''убо'' као прстом у око својом темом :)
Да сте бар 10% као што су биле наше баке...стуб и ослонац домаћинства...роде и одгаје по десеторо...онда наиђе глад,тифус и рат па остану без деце и дома...па све из почетка,...
Српска жена је за мене била СТЕНА,симбол респекта,пожртвовања,поштења...имале сте на кога да се угледате да сте хтеле...
Милунку Савић је заменила Маријана Матеус
Надежда Петровић је остала сенци у Сораје Вучелић
Материнство и рађање је фејк ,абортус,пилуле ,контрацепција ИН,КУЛЛ
Држите дијете у трудноћи,дојење је Бљак...

Не сер''те молим вас бре и слушајте САЈСИ МЦ :)))

Sad i ti pretjeruješ...Svodiš sve žene na Marijanu Mateus i nekakvu Soraju...A takvih i nije baš veliki procenat...okreni se malo oko sebe...To što mediji i novine naduvaju,ne mora da znači da je reprezentativaan uzorak...
 

Back
Top