Da li danas ima smilsa Marksova definicija da je Relgija opijum naroda ?

hahaha...u jbte :D
Svojevremeno je evoluvija bila najveci opijum za nas narod.
Desna ruka komunizma u unustavanju nacije i hriscanske vere kod naseg naroda.
Posleduce vidimo, jos su tu.
Ali Srpski narod se ozbiljno budi od te prevare i nove generacije se vracaju veri u boga, sto je jedini spas za nas narod.
Evolucija je otvorila velika vrata nemoralu i razvratu, sto je najsigurnije oruzje za unistenje naroda.
Taj opijum je podsakao i Hicu, kako bi stvorio nepobedivu nemacku rasu.
I prouzrokovao milione mrtvih i napacenih.
Taj opijum je iz jedne te iste kuhinje, vladara iz senke.
 
Budimo realni,religije nisu ništa ni dobro ni plemenito...Ni jedna od njih.Sve one nude glupe odgovore na ozbiljna pitanja.Ubijaju radoznalos i tretiraju samostalno razmišljanje kao izvor zla i manu koja se treba iskoreniti.
Ko zna koliko je genijalnih umova kroz istoriju sluđeno religijama da nikad ne ostrvari svoj potencijal.
А шта је по теби племенито, да ли постоји нека установа за коју би ти рекао да је племенита у суштини, на крају шта је то племенитост, да ли је ти и неко други увијек исто видите?
 
Laži i prevare?Fosili,genetska istraživanja,proučavanje bakterija i virusa...poljoprivreda i stočarstvo? Sve su to laži i prevare?
Znaš da sama činjenica da su ljudi počeli da uzgajaju pojedine životinje i biljke od kojih su kroz generacije veštačke selekcije uspeli da dobiju pitome vrste je dokaz da se evolucija dešava i da postoje faktori koji na nju utiču.
Ali ej,ako imaš bolju naučnu teoriju izvoli slobodno je objavi,daj je na razmatranje i dobićeš nobelovu nagradu ako drži vodu.
Inače ja se osećam sada kao neko ko pokušava da objasni mački sta je upaljač i čemu služi.
Има много случајева припитомљавања дивљих животиња, једног мог комшију је пратила вјеверица кад шета по дворишту и верала се по њему, јел мислиш да је то нека вјеверица која је еволуирала?
 
Marks je ziveo u skroz drugom vremnu i svetu, tako da je definisao da je relgija opijum Naroda.
Da li je i danas religija opijum za narod ili je bila samo u Markosovo vreme ?
Vernici bi postavili pitanje da li je ovakva definicija da je Religija opijum Naroda uoste ikada imala smisla ?
Ovo su parafrazirane reci naseg poznatog naucnika i eksperta za sve, dobro skoro sve Malagurskog

I religija kao i komunizam su dva velika zla.
 
Има много случајева припитомљавања дивљих животиња, једног мог комшију је пратила вјеверица кад шета по дворишту и верала се по њему, јел мислиш да је то нека вјеверица која је еволуирала?
Pripotomljene životinje nisu isto što i domaće...Kad je životinja pripitomljena ona ostaje divlja,samo što je naučena da toleriše ljude i to obično važi samo za nekoliko ljudi koje poznaje,a domaća je po prirodi pitoma i nema strah od ljudi,poznatih ili nepoznatih.Znaš,to je zato što su kroz generacije veštačke selekcije evoluirale vremenom da žive sa ljudima i da zavise od njih.To su sad posebne vrste,koje se razlikuju od onih divljih...Ali su krenuli od divljih.Nekom primitivnom čoveku je ćunulo da može da namai divlač u ograđeni prostor da ne bi svaki dan išao u lov i sve je odatle krenulo.Nisu te pitome vrste postojale u prirodi,one i ne mogu da prežive u prirodi...
Ne mogu da verujem da moram ovo da objašnjavam odrasloj osobi...
 
Pripotomljene životinje nisu isto što i domaće...Kad je životinja pripitomljena ona ostaje divlja,samo što je naučena da toleriše ljude i to obično važi samo za nekoliko ljudi koje poznaje,a domaća je po prirodi pitoma i nema strah od ljudi,poznatih ili nepoznatih.Znaš,to je zato što su kroz generacije veštačke selekcije evoluirale vremenom da žive sa ljudima i da zavise od njih.To su sad posebne vrste,koje se razlikuju od onih divljih...Ali su krenuli od divljih.Nekom primitivnom čoveku je ćunulo da može da namai divlač u ograđeni prostor da ne bi svaki dan išao u lov i sve je odatle krenulo.Nisu te pitome vrste postojale u prirodi,one i ne mogu da prežive u prirodi...
Ne mogu da verujem da moram ovo da objašnjavam odrasloj osobi...
Нема шта, ово је круцијалан доказ, ето сад си ме убједио .
 
E ljudi sad bez zajebancije da vas pitam...Zašto skoro sve religije tretiraju osnovno obrazovanje kao pretnju? Mislim,ok,jasno mi je da su dobre šanse da će neko da prestane da veruje ako malo bolje razume kako svet funkcioniše...ali šta je sa onom slobodnom voljom za koju se svi hvataju kad treba da se objasni zašto je svet ovako sj.eban?
А откуд ти та информација, да се основно образовање третира као претња?
 
E ljudi sad bez zajebancije da vas pitam...Zašto skoro sve religije tretiraju osnovno obrazovanje kao pretnju? Mislim,ok,jasno mi je da su dobre šanse da će neko da prestane da veruje ako malo bolje razume kako svet funkcioniše...ali šta je sa onom slobodnom voljom za koju se svi hvataju kad treba da se objasni zašto je svet ovako sj.eban?
E covece bez zajebancije da te pitam... Zasto ne proucis malo Hriscanstvo da bi barem znao protiv cega se bunis? Ovako samo mlataras po mraku kao neki covek koji je samo cuo da postoje avioni a na sav glas kudi pilote.
 
А откуд ти та информација, да се основно образовање третира као претња?
Pa kako odakle mi...Pojedini biju na sva zvona kako je najveće zlo što se deca u školi uče teorijom evolucije,činjenicom da je zemlja okrugla,osnovnim nekim sekualnim obrazovanjem...Zašto? Koja je korist od toga? Mislim očigledno je da ljudima kojima manjka osnovno znanje o svetu je mnogo lakše da se proda gomila raznoraznih "čudotvornih" gluposti,ali to se ne očekuje od religija koje tvrde da im je cilj da ljude duhovno uzdigne,to se očekuje od prevaranata i šarlatana koji ne mare za to toliko unazađuju ljude samo dok oni imaju korist od toga.
 
Pa kako odakle mi...Pojedini biju na sva zvona kako je najveće zlo što se deca u školi uče teorijom evolucije,činjenicom da je zemlja okrugla,osnovnim nekim sekualnim obrazovanjem...Zašto? Koja je korist od toga? Mislim očigledno je da ljudima kojima manjka osnovno znanje o svetu je mnogo lakše da se proda gomila raznoraznih "čudotvornih" gluposti,ali to se ne očekuje od religija koje tvrde da im je cilj da ljude duhovno uzdigne,to se očekuje od prevaranata i šarlatana koji ne mare za to toliko unazađuju ljude samo dok oni imaju korist od toga.
Ево видиш до сад није било сексуалног образовања, па је становништво бико у порасту, сад кад су увели то образовање, број становника се смањује, мислиш ли да је то неки баш неопходан предмет, мислим нама прије није требао, можда вама сад треба :per: ?
 
E ljudi sad bez zajebancije da vas pitam...Zašto skoro sve religije tretiraju osnovno obrazovanje kao pretnju? Mislim,ok,jasno mi je da su dobre šanse da će neko da prestane da veruje ako malo bolje razume kako svet funkcioniše...ali šta je sa onom slobodnom voljom za koju se svi hvataju kad treba da se objasni zašto je svet ovako sj.eban?
Znači nije bitno šta bitno je da se ocrni religija, verovatno ti je kriva kad pada kiša a ti bi hteo sunce. Otkud onda silne medalje na svetskim takmičenjima od skolaraca iz raznih oblasti. Ja sam ubedjen da ti to i ne pratiš.
Treba biti realan.
 

Back
Top