Da li da instaliram Mac i zasto?

Philosopher of life

Zainteresovan član
Poruka
395
Godinama vec koristim Xp, a o Mac-u stvarno pojma nemam.Znam da ga pravi Apple,da je sigurniji sistem,da postoje razne verzije tipa Leopard itd.
Dakle hte bih da ga probam ali mi treba odg na pitanje sta ce mi:lol:?
Kakav je sto se tice igranja Pc naslova jel postoji neka fora za igre sa Xp-a da se igraju na Macu?
Dakle ako mozete pomozite pocetniku sta i kako tj neke osnovne stvari..
Hvala
 
Pa da u pravu si niceboy ali pretpotavljam da ima korisnika koji su se navukli na Mac iz ciste radoznalosti pa bih tako i j da probam.
Mozda on ima neke funkcije za koje ja ne znam, a itekako su korisne.
Dakle neki kraci pregled ako je neko voljan da mi objasni.Jer ne forumima ne nalazim nista sve neki detalji,pojma nemam.Jel zahtevan hardverski inace?
Pozdrav
 
Ti zapravo neznas sta hoces.
Mekintosh ne otvara exe fajlove .Imas emulatore tipa wine za linux koji tri omgogucavaju da pokrenes windows fajlove.
Mek ima adobe podrsku ,relativno malo aplikacija i igrica pisanih za njega ,veoma je stabilan (neznam za leoparda jer nisam ga probao ...Samo tigra i panteru) .
Mali broj virusa koje na netu mozes da pokupis.Ti ako si gamer onda se drzi windowsa jer ti mek nije potreban.
 
Ti zapravo neznas sta hoces.
Mekintosh ne otvara exe fajlove .Imas emulatore tipa wine za linux koji tri omgogucavaju da pokrenes windows fajlove.
Mek ima adobe podrsku ,relativno malo aplikacija i igrica pisanih za njega ,veoma je stabilan (neznam za leoparda jer nisam ga probao ...Samo tigra i panteru) .
Mali broj virusa koje na netu mozes da pokupis.Ti ako si gamer onda se drzi windowsa jer ti mek nije potreban.

A jok ti znas.:roll:
Nista probacu Mac pa sta bude.Nisam mislio na programe iz Win-a ,vec na programe pisane bas za njega tj kakva mu je podrska.
Doduse malo mi ni sami korisnici nisu jasni,niko nece da kaze dobar je zbog toga i toga,ja licno ga koristim zbog toga i sl.
Svi su u fazonu ma drz se Wina, nije to za tebe, a nikako da shvatim sto ga ljudi i koriste?
Nije valjda samo da bi se nesto probalo?
 
A jok ti znas.:roll:
Nista probacu Mac pa sta bude.Nisam mislio na programe iz Win-a ,vec na programe pisane bas za njega tj kakva mu je podrska.
Doduse malo mi ni sami korisnici nisu jasni,niko nece da kaze dobar je zbog toga i toga,ja licno ga koristim zbog toga i sl.
Svi su u fazonu ma drz se Wina, nije to za tebe, a nikako da shvatim sto ga ljudi i koriste?
Nije valjda samo da bi se nesto probalo?

Mac OS je dobar zbog toga sto nema virusa za njega, atraktivno izgleda, jednostavan za upotrebu... Uglavnom ga koriste ljudi koji se bave audio i video obradom, dizajnom i sl. Najvise se koristi u Americi jer zbog svog kvaliteta, izgleda i cene predstavlja statusni simbol.

Sto se tice programske podrske, cini mi se da za njega ima manje programa nego za linux.
 
Mac OS je dobar zbog toga sto nema virusa za njega, atraktivno izgleda, jednostavan za upotrebu... Uglavnom ga koriste ljudi koji se bave audio i video obradom, dizajnom i sl. Najvise se koristi u Americi jer zbog svog kvaliteta, izgleda i cene predstavlja statusni simbol.

Sto se tice programske podrske, cini mi se da za njega ima manje programa nego za linux.

E pa lose ti se cini...
 
A jok ti znas.:roll:
Nista probacu Mac pa sta bude.Nisam mislio na programe iz Win-a ,vec na programe pisane bas za njega tj kakva mu je podrska.
Doduse malo mi ni sami korisnici nisu jasni,niko nece da kaze dobar je zbog toga i toga,ja licno ga koristim zbog toga i sl.
Svi su u fazonu ma drz se Wina, nije to za tebe, a nikako da shvatim sto ga ljudi i koriste?
Nije valjda samo da bi se nesto probalo?

Po komentarima sam doneo takav zakljucak.Mozda samo neznas da se izrazis na pravi nacin.
MEK prelep dizajn...Verovatno najatratktivniji izgled imaju Mekintoshi od svih sistema.
Stabilnost-U tome je apsolutni prvak.Sa njima neces imati BSOD-a i BSOD like problema.
Sigurnost-Neko rece da nema virusa ...To je greska ...Virusa ima i bas u poslednje vreme zbog pojacane potraznje za mekintoshom .
U svakom slucaju veoma je siguran.
Podrska programa 0.
Izuzev Adobeovih proizvoda podrska za programe je u veoma losem stanju.
Nije tacno da ima vise pisanih programa za mac od linuxa (apsolutna dezinformacija).
Igrice - Par naslova poznatijih ...Sve u svemu lose.
 
Po komentarima sam doneo takav zakljucak.Mozda samo neznas da se izrazis na pravi nacin.
MEK prelep dizajn...Verovatno najatratktivniji izgled imaju Mekintoshi od svih sistema.
Stabilnost-U tome je apsolutni prvak.Sa njima neces imati BSOD-a i BSOD like problema.
Sigurnost-Neko rece da nema virusa ...To je greska ...Virusa ima i bas u poslednje vreme zbog pojacane potraznje za mekintoshom .
U svakom slucaju veoma je siguran.
Podrska programa 0.
Izuzev Adobeovih proizvoda podrska za programe je u veoma losem stanju.
Nije tacno da ima vise pisanih programa za mac od linuxa (apsolutna dezinformacija).
Igrice - Par naslova poznatijih ...Sve u svemu lose.

Ne,ne i ne...Cak Microsoft pravi programe za Mac- imas MS Office,MS Media player i MS IE...Evo ceo spisak Mac programa pa nek ih uporedi sa Windows-ovim,gotovo da nema razlike (s tim da Windows koristi Pidgin,a Mac Audium,to je jedina razlika).
Evo linka za Mac softver: http://mac.oldapps.com/
 
Po komentarima sam doneo takav zakljucak.Mozda samo neznas da se izrazis na pravi nacin.
MEK prelep dizajn...Verovatno najatratktivniji izgled imaju Mekintoshi od svih sistema.
Stabilnost-U tome je apsolutni prvak.Sa njima neces imati BSOD-a i BSOD like problema.
Sigurnost-Neko rece da nema virusa ...To je greska ...Virusa ima i bas u poslednje vreme zbog pojacane potraznje za mekintoshom .
U svakom slucaju veoma je siguran.
Podrska programa 0.
Izuzev Adobeovih proizvoda podrska za programe je u veoma losem stanju.
Nije tacno da ima vise pisanih programa za mac od linuxa (apsolutna dezinformacija).
Igrice - Par naslova poznatijih ...Sve u svemu lose.

To je vec konkretno.Nista onda not my cup of tea..Koji ce mi statusni simbol, ako mi ne radi posao?
 

Back
Top