Quantcast

Da li crna magija postoji?

Sizif

Buduća legenda
Poruka
31.452
Ja sam se ovde šatro kladio u nekim prvim godinama boravka na forumu, pa sma shvatio da im je lakše da otvore novi nik nego da opklade plate, čak i kada samo treba da priznaju da nisu u pravu.
Ja na net-u pišem samo sa ovim nikom, i kada ga izguglaš nadješ sve podatke o meni, tako da ja nisam anoniman na forumu, i iako sam nekoliko puta čak imao problema zbog toga, na neki način se ponosim time, jer prosto nemam šta i iza koga ili čega da se krijem......
A što se teme tiče..koliko god ne verovao ovome što sam ispričao, sve je od prve do poslednje reči tačno.
Da li je tip u Šapcu živ ili negde drugde nemam pojma, rekoh već da od tada nikada nisam ni čuo za njega.
Ne menjam ni ja ovaj nick nikada, od 2003-će, niti imam klonove. Zato što za tim nema potrebe. :)

A iza svojih reči stojim i dalje.

"Predviđanje" ili "izračunavanje" - svejedno je. Verovatno može da se zamisli logički okvir u kom bi neko mogao da izračuna koja strana kocke će pasti ako ima sve polazne parametre koji su mu za to potrebni... poenta je da ne postoji ČOVEK koji to može uraditi. A neki se predstavljaju kao da mogu, i ja volim da ih zezam jer za bolje nisu.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.511
Ne menjam ni ja ovaj nick nikada, od 2003-će, niti imam klonove. Zato što za tim nema potrebe. :)

"Predviđanje" ili "izračunavanje" - svejedno je. Verovatno može da se zamisli logički okvir u kom bi neko mogao da izračuna koja strana kocke će pasti ako ima sve polazne parametre koji su mu za to potrebni... poenta je da ne postoji ČOVEK koji to može uraditi. A neki se predstavljaju kao da mogu, i ja volim da ih zezam jer za bolje nisu.
Ja ti opet kažem da sam ja bio skeptičan koliko i ti...Da nisam zar bi poneo sliku nas 12, ima li boljeg i jednostavnijeg načina da nekog raskrinkaš?
I danas posle 25 godina nemam odgovore......
Ustvari imam jedan koji mislim da je blizak istini......
Godinama živimo i najveći broj nas nikada ne bude svestan da je naš organizam jedna neverovatno savršena "mašina", sposobna za stvari koje nam se čine nezamislivim.....
Onda se setim onog "atletičara" koji ej preskočio reku široku deset metara kada ga je jurio lav, setim se žene koja je podigla auto od pola tone, da izvadi svoje dete, setim se neverovatnih sposobnosti ljudi koje u realnom životu smatramo autističnim, mentalno zaostalim, setim se Tesline priče o tome kako njemu rešenja problema dolaze kao gotove slike u glavi do najmanjih pojedinosti, setim se slične priče o snovidjenju Keplera.
Iz svega toga zaključim da naš organizam nekada radi i stvari koje mi niti znamo niti smo svesni, i oblikuje rezultate koje ne znamo da tumačimo.Kao da organizam ima neku svoju posebnu vezu sa svetom, i neku razmenu koje mi nismo svesni(tu je sjajna ona već stotinma hiljada puta pričana priča o samoizlečenju organizma od teških oblika kancera, uz recimo Brojsove metode).
Današnja nauka nam kaže da čovek iskorištava manje od 10% mogućnosti svog mozga...A šta ako se genetskom greškom rodi osoba koja iskorištava 11%?

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.511

Off teme ali evo, lično sam bio prisutan.Priča može da se proveri i na drugim mestima, uostalom glavni akter je još uvek živ i veoma poznat čak...
1988.godina kazino hotela Park u Novom Sadu....Mi studenti koji volimo da se kockamo igramo u neku siću, kibicujemo velike igrače, pogledamo ribe koje se oko tih igrača motaju, sve u svemu jedno obično veče.....
Na vrata kazina ulazi Ilija Petković bivši fudbaler i selektor sa dva prijatelja.......na vratima kazina obezbedjenje mu kaže da on ne može da se kocka za stolom, na šta odgovara kako je smao došao da pravi društvo prijatlejima i da se neće kockati.......Puštaju ga.....
Sedoše za neki sto u pozadini naručiše piće, posle odredjenog vremena prijatleji ustadoše odoše do stolova da igraju......on im prilazi posle desetak minuta, stoje pored stola oni sa žetonima on gleda u sto......Krupije baca kuglicu, on im tiho kaže(mi koji smo gledali smo to ukapirali tek posle dva tri spina) oni brzo slože rečeni broj i oko njega.....Bila su tri spina pre nego smo mi došli da gledamo, i ja sam gledao i slušao još tri spina....._Jednom je pao broj koji je rekao, dva puta broj pored na cilindru, a prema priči ostalih i prva tri spina je pogodio......Posle tih šest spinova, došlo je obezbedjenje i udaljilo ga od stolova.......Nastavak priče je u tome što on šatro(još uvek kažem šatro) može da pogodi koji će broj pasti , ili može da deluje na kuglicu da padne gde želi, i da je zbog toga nepoželjan u kazinima širom Evrope gde imaju njegovu sliku na ulazu.......
To je dogadjaj čiji sam svedok bio, ne iz prve neog iz nulte ruke ako može tako da se kaže...Čak je eto i proveriv...

Sizif

Buduća legenda
Poruka
31.452
Ja ti opet kažem da sam ja bio skeptičan koliko i ti...Da nisam zar bi poneo sliku nas 12, ima li boljeg i jednostavnijeg načina da nekog raskrinkaš?
I danas posle 25 godina nemam odgovore......
Ustvari imam jedan koji mislim da je blizak istini......
Godinama živimo i najveći broj nas nikada ne bude svestan da je naš organizam jedna neverovatno savršena "mašina", sposobna za stvari koje nam se čine nezamislivim.....
Onda se setim onog "atletičara" koji ej preskočio reku široku deset metara kada ga je jurio lav, setim se žene koja je podigla auto od pola tone, da izvadi svoje dete, setim se neverovatnih sposobnosti ljudi koje u realnom životu smatramo autističnim, mentalno zaostalim, setim se Tesline priče o tome kako njemu rešenja problema dolaze kao gotove slike u glavi do najmanjih pojedinosti, setim se slične priče o snovidjenju Keplera.
Iz svega toga zaključim da naš organizam nekada radi i stvari koje mi niti znamo niti smo svesni, i oblikuje rezultate koje ne znamo da tumačimo.Kao da organizam ima neku svoju posebnu vezu sa svetom, i neku razmenu koje mi nismo svesni(tu je sjajna ona već stotinma hiljada puta pričana priča o samoizlečenju organizma od teških oblika kancera, uz recimo Brojsove metode).
Današnja nauka nam kaže da čovek iskorištava manje od 10% mogućnosti svog mozga...A šta ako se genetskom greškom rodi osoba koja iskorištava 11%?
Da ti prvo odgovorim na poslednji pasus. To je stari ali vrlo uporan mit. Nije istinit, naravno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_the_brain_myth

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.511
Da ti prvo odgovorim na poslednji pasus. To je stari ali vrlo uporan mit. Nije istinit, naravno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_the_brain_myth
Mada si iskoristio link sa wikipedije koji ne mora biti relevantan za bilo šta, priznajem ja sam se nespretno izrazio.
Generalno se svodi na isto, ali čak i u tom linku se jasno kaže da nauka malo zna o mnogim funkcijama mozga.
Nisu tu procenti važni nego mogućnosti.
Ako nešto ne znamo, kako možemo eksplicitno da tvrdimo da ne postoji?
Ako su u nauci poznati samo mehanizmi kako funkcioniše mozak, čak i to daleko od reči "mnogo" , a veoma malo čak nikako ne poznajemo načine stvaranja i funkcionisanja svesti, pamćenje i skladištenje podataka, relacije izmedju svesti i podsvesti, i još mnogo toga, kako onda za neku pojavu koja može da se ispostav kao rezultat moždane aktivnosti i svesti možemo da sigurno tvrdimo da ne postoji?
To je isto kao da sediš za volanom nekog sportskog automobila, i opisuješ njegove mogućnosti dok stoji na parkingu.

Schrodinger

Aktivan član
Poruka
1.597
Neki aspekti buducnosti vec postoje, kao sto je pokazao Kozirjev detekcijom torzionih signala koje zvezde emituju sa pozicija na kojima ce se tek nalaziti. Najjaci signal emituju sa one na kojoj su sada, a podjednako slabe iz proslosti i buducnosti (svetlost koju vidimo, naravno, dolazi iz proslosti).

Truman

Elita
Poruka
15.728
Ово за Илију Петковића ми је баш занимљиво...ако будем имао прилику да сретнем неког из његовог окружења или фудбалског света распитаћу се.
Гледе мозга и његове употребе...оно што је мени занимљиво је рецимо питање пинеалне жлезде и калцификације исте. Кажу да коме није калцификована има способност виђења ствари тзв. трећим око. А што се тиче процената чињеница је да не користимо велики проценат мозга у једном тренутку, али за различите ствари и различити делови мозга су активни.

Marrizela

Zainteresovan član
Poruka
233
Objasni nam molim te pojam "cold reading" da vidimo jesi li razumela.
Ako znam šta je "reading" po suštini (a ti ne očigledno znaš), otkud ja onda u izučavanju varijeteta satanističkih gadosti??

Da li je "cold" ili "warm" - možeš samo zamisliti koliko je to važno...!

P.S. Još jednom, reading je dobijanje informacija od opasnih entiteta - demona.

P.P.S. Ovo ne potpada pod temu crna magija nego gatanje, proricanje sudbine, i slično.

Truman

Elita
Poruka
15.728
Тзв. хладо читање је кад видиш особу први пут, снимиш је од главе до пете и на бази тога као и статистичке вероватноће кренеш да је читаш. То раде професионални менталисти рецимо, као и разни преваранти који се представљају као видовњаци. Међутим, треба разликовати ту приземну психолошку технику од стварне способности прикључивања за поље информација. Тај таленат је веома редак, али постоји.

Marrizela

Zainteresovan član
Poruka
233
Тзв. хладо читање је кад видиш особу први пут, снимиш је од главе до пете и на бази тога као и статистичке вероватноће кренеш да је читаш. То раде професионални менталисти рецимо, као и разни преваранти који се представљају као видовњаци. Међутим, треба разликовати ту приземну психолошку технику од стварне способности прикључивања за поље информација. Тај таленат је веома редак, али постоји.
Svakako izvor je ili Bog ili đavo, drugog izvora nema. Problem je što ljudi misle da sve je to jedan isti izvor.

Duhovna prozorljivost, predviđanja, proroštvono oduvijek su se javljala kod hrišćana na visokom stepenu duhovnog razvoja, ali takvom nekom ne možeš "otići na čitanje", ili proricanje sudbine. To i jeste ono po čemu se odmah, na prvi pogled razlikuju: ljudi koji informacije dobijaju od demona - uglavnom to rade za novac, da bi zadovoljili ljudsku radoznalost i slične potrebe u tom smislu. Inače, u kontakt sa demonima može stupati svako, oni koji su duboko zaglibili demoni još više opsijedaju sa izlivima podataka.

Poenta je da Bog daje vizije velikim duhovnim podvižnicima sa razlogom. Ljudima koji su radili mnogo da bi se očistili od grijeha i približili Gospodu. Čovjek u grijehu pre će privući demona da ga obmane kako ima neki "dar" u tom smisliu, te će ovaj biti mađioničar, vidovnjak, "medij", etc.

Poslednja izmena: