Да ли црна гора треба да врати новац Србији?

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
1979. године снажан земљотрес је погодио Црну Гору и цела СФРЈ је самодоприносима помогла поновну изградњу црногорског приморја....Цела СФРЈ али Србија је средства одвајала дупло дуже од осталих република....дакле неких десет-двадесет година.
Дакле око 3 милиона запослених је 10-20 година (мање -више) одвајало по једну дневницу за изградњу црне горе (600.000 становника).

распала се држава, заједница...све живо..........Е сад, може ли Србија, и да ли би требала, да тражи одређеноучешће у профиту од црногорске инфраструктуре која је изграђена њеним новцем?

И правно и морално.
 
Једино што Србија треба да уради је да подигне кинески зид према дотичној творевини.
И да предходно врати све придошле кадрове без Српских папира, па нек руководе доље по камењу и водурини.
Јер су они то тражили.....
 
Једино што Србија треба да уради је да подигне кинески зид према дотичној творевини.
И да предходно врати све придошле кадрове без Српских папира, па нек руководе доље по камењу и водурини.
Јер су они то тражили.....

:worth:
 
Једино што Србија треба да уради је да подигне кинески зид према дотичној творевини.
И да предходно врати све придошле кадрове без Српских папира, па нек руководе доље по камењу и водурини.
Јер су они то тражили.....

Ako pocnete da podisete zidove prema komsiluku kako cete da izadjete napolje ? Nedaj Boze da vam isti postave rampe :sad2:
 
Sve je to Srbija debelo naplatila. Ta Partija što je "izmislila" cg naciju spriječila je ekonomski razvoj Crne Gore. Ništa nijesmo proizvodili, svu robu i usluge smo uvozili, razumije se daleko najviše iz Srbije. Čak su i dobar dio turističkijeh usluga držale firme iz Srbije odvlačeći novac iz Crne Gore. Viđeli smo i da su oba aerodroma bili pod upravom Beograda, takođe i ostrvo Sveti Marko, bezbrojna odmarališta. Tamo su opet radili gastarbajteri upravo iz Srbije. Sve veće građevinske poslove držale su srbske firme.. Bilo bi dobro da neko odista izračuna koliko je novca Srbija izvukla iz Crne Gore, a koliko je dala Crnoj Gori. Ako se zna još i to da su Crnu Goru putem Fonda za nerazvijene pomagale sve republike, a korist izvlačila samo Srbija, mnim je ukupan saldo "poslovanja" Srbije s Crnom Gorom debelo pozitivan.
 
Sve je to Srbija debelo naplatila. Ta Partija što je "izmislila" cg naciju spriječila je ekonomski razvoj Crne Gore. Ništa nijesmo proizvodili, svu robu i usluge smo uvozili, razumije se daleko najviše iz Srbije. Čak su i dobar dio turističkijeh usluga držale firme iz Srbije odvlačeći novac iz Crne Gore. Viđeli smo i da su oba aerodroma bili pod upravom Beograda, takođe i ostrvo Sveti Marko, bezbrojna odmarališta. Tamo su opet radili gastarbajteri upravo iz Srbije. Sve veće građevinske poslove držale su srbske firme.. Bilo bi dobro da neko odista izračuna koliko je novca Srbija izvukla iz Crne Gore, a koliko je dala Crnoj Gori. Ako se zna još i to da su Crnu Goru putem Fonda za nerazvijene pomagale sve republike, a korist izvlačila samo Srbija, mnim je ukupan saldo "poslovanja" Srbije s Crnom Gorom debelo pozitivan.

Песо Србине............мислим да си мало побркао појмове......
ко је сазидао те аеродроме?
шта сада производите и шта сте производили пре земљотреса?
Ко је продавао "туристиче услуге"?
Шта су тзв. "црногорци" (нација измишљена 1945.) уопште и радили и преи после земљотреса (не рачунај пршут и Вранац)

а сматрам да би и остали који су путем самодоприноса (а и путем фонда за неразвијене) помагали Црну гору требали да траже свој део.
 
1979. године снажан земљотрес је погодио Црну Гору и цела СФРЈ је самодоприносима помогла поновну изградњу црногорског приморја....Цела СФРЈ али Србија је средства одвајала дупло дуже од осталих република....дакле неких десет-двадесет година.
Дакле око 3 милиона запослених је 10-20 година (мање -више) одвајало по једну дневницу за изградњу црне горе (600.000 становника).

распала се држава, заједница...све живо..........Е сад, може ли Србија, и да ли би требала, да тражи одређено учешће у профиту од црногорске инфраструктуре која је изграђена њеним новцем?

И правно и морално.


није то једини случај. кад се десила она трагедија са возом пре пар година у монтенегру, србија је из свог буџета послала помоћ.
иначе, одговор на питање - не. не треба давати а после тражити назад. србија јесте много помогла, ал не знам ни за 1 случај да је неко своју помоћ тражио назад. треба бити достојанствен, без обзира како се друга страна понашала.
 
Sve je to Srbija debelo naplatila. Ta Partija što je "izmislila" cg naciju spriječila je ekonomski razvoj Crne Gore. Ništa nijesmo proizvodili, svu robu i usluge smo uvozili, razumije se daleko najviše iz Srbije. Čak su i dobar dio turističkijeh usluga držale firme iz Srbije odvlačeći novac iz Crne Gore. Viđeli smo i da su oba aerodroma bili pod upravom Beograda, takođe i ostrvo Sveti Marko, bezbrojna odmarališta. Tamo su opet radili gastarbajteri upravo iz Srbije. Sve veće građevinske poslove držale su srbske firme.. Bilo bi dobro da neko odista izračuna koliko je novca Srbija izvukla iz Crne Gore, a koliko je dala Crnoj Gori. Ako se zna još i to da su Crnu Goru putem Fonda za nerazvijene pomagale sve republike, a korist izvlačila samo Srbija, mnim je ukupan saldo "poslovanja" Srbije s Crnom Gorom debelo pozitivan.

ma da..opljackali smo vas skroz..
bili ste gladni zedni bosi i goli..
imali ste zelezaru alu kombinat pivaru..ali ste svojim neradom sve upropastili..
cak ste toliko lenji da ste neokrunjen kukuruz vracali..ma bruka..
vas 400 hiljada a imali ste strateske fabrike...malo li je..
a ko vama da pusti aeorodrome..pa padali bi avioni kao kruske..
 
није то једини случај. кад се десила она трагедија са возом пре пар година у монтенегру, србија је из свог буџета послала помоћ.
иначе, одговор на питање - не. не треба давати а после тражити назад. србија јесте много помогла, ал не знам ни за 1 случај да је неко своју помоћ тражио назад. треба бити достојанствен, без обзира како се друга страна понашала.

наравно...само питам.
треба да тражимо учешће у инфраструктури и евентуално да им вратимо назад њихове кадрове
 
не треба се поткусуривати ни преко њихових студената у србији, они везе благе немају са званичном политиком монтенегра, многима од њих је непријатно због глупости неких који глуме велике црногорце и дижу дреку и тензије.
 
не треба се поткусуривати ни преко њихових студената у србији, они везе благе немају са званичном политиком монтенегра, многима од њих је непријатно због глупости неких који глуме велике црногорце и дижу дреку и тензије.

gresis..
secam se kada su organizovano ti isti studenti isli da glasaju odvajanje..
zasto ne treba??
zasto bi tvoje i moje dete placali nekoj gazdarici 300evra kada je studenjak pravio tvoj i moj deda..
a neki stanci koji velicaju tu njihovu zemlju sire se po domovima??
 
gresis..
secam se kada su organizovano ti isti studenti isli da glasaju odvajanje..
zasto ne treba??
zasto bi tvoje i moje dete placali nekoj gazdarici 300evra kada je studenjak pravio tvoj i moj deda..
a neki stanci koji velicaju tu njihovu zemlju sire se po domovima??

да, ишли су, ал неки су гласали за одвајање, а неки против. е сад, кад би могло то некако да се уреди, да они који су гласали против одвајања имају бенефиције и даље, а они који су гласали за одвајање да плаћају пуну цену и трошкове
 
Poslednja izmena:
Једино што Србија треба да уради је да подигне кинески зид према дотичној творевини.
И да предходно врати све придошле кадрове без Српских папира, па нек руководе доље по камењу и водурини.
Јер су они то тражили.....

Немој тако заједно смо били под бомбама!

Они су сада само мало залутали ,не мисле главом
 
1979. године снажан земљотрес је погодио Црну Гору и цела СФРЈ је самодоприносима помогла поновну изградњу црногорског приморја....Цела СФРЈ али Србија је средства одвајала дупло дуже од осталих република....дакле неких десет-двадесет година.
Дакле око 3 милиона запослених је 10-20 година (мање -више) одвајало по једну дневницу за изградњу црне горе (600.000 становника).

распала се држава, заједница...све живо..........Е сад, може ли Србија, и да ли би требала, да тражи одређеноучешће у профиту од црногорске инфраструктуре која је изграђена њеним новцем?

И правно и морално.

..nije niti pravno niti moralno...nedao vam bog zemljotresa i bilo kakvih ekonomskih nepogoda...za takvu pomoc nikad se ne pita novac nazad...
 
Sve je to Srbija debelo naplatila. Ta Partija što je "izmislila" cg naciju spriječila je ekonomski razvoj Crne Gore. Ništa nijesmo proizvodili, svu robu i usluge smo uvozili, razumije se daleko najviše iz Srbije. Čak su i dobar dio turističkijeh usluga držale firme iz Srbije odvlačeći novac iz Crne Gore. Viđeli smo i da su oba aerodroma bili pod upravom Beograda, takođe i ostrvo Sveti Marko, bezbrojna odmarališta. Tamo su opet radili gastarbajteri upravo iz Srbije. Sve veće građevinske poslove držale su srbske firme.. Bilo bi dobro da neko odista izračuna koliko je novca Srbija izvukla iz Crne Gore, a koliko je dala Crnoj Gori. Ako se zna još i to da su Crnu Goru putem Fonda za nerazvijene pomagale sve republike, a korist izvlačila samo Srbija, mnim je ukupan saldo "poslovanja" Srbije s Crnom Gorom debelo pozitivan.

Istina!
 

Back
Top