• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li čovek čini dobra dela ili dobra dela čine čoveka?

Da li covek cini dobra dela ili dobra dela cine coveka?

• Ukupno glasova
    12

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.160
Nemam neki naročito dubokouman pristup pri odlučivanju, tj. više je iz domena narodnih umotvorina i sl., ali čak i filosofija po sebi je nastala činjenjem mnogih, ali ne bilo kojih i bilo kakvih, mada i za to vreme ima instrumente da umanji ili veliča, pa da se predomisli naglo. Neki su nečinjenjem, tj. ćutanjem možda odneli sa sobom neuporedivo briljantnija shvatanja pojedinih stvari ili celine, ali time što su samo nestali bez ikakvog činjenja, nestali su i kao ljudi.

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.671
Nemam neki naročito dubokouman pristup pri odlučivanju, tj. više je iz domena narodnih umotvorina i sl., ali čak i filosofija po sebi je nastala činjenjem mnogih, ali ne bilo kojih i bilo kakvih, mada i za to vreme ima instrumente da umanji ili veliča, pa da se predomisli naglo. Neki su nečinjenjem, tj. ćutanjem možda odneli sa sobom neuporedivo briljantnija shvatanja pojedinih stvari ili celine, ali time što su samo nestali bez ikakvog činjenja, nestali su i kao ljudi.
ako ovo sto si rekla nije dubokoumno, ne znam sta je 🤷

Kasvataja

Još uvek živi tamo gore
Poruka
22.916
a ja vise naginjem tome da duh dobrih dela kao struja kroz coveka prolazi i onda taj covek cini dobra dela, i onda ta dela odlaze u nove avanture i nove pejzaže... i onda sam ja tuzan 🥲
Taj duh i činjenje dobrih dela ne može jedno bez drugog. Ko ima u sebi dobrotu zna se i kakva će mu biti dela.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.160
Zanimljivo je i da nekog običnog i nemoćnog čoveka koji čitav život radi i postoji poštujući sva važna pravila društva, retko ko mnogo uzima u obzir, a kad počini neko zlodelo, privuče makar pažnju na sebe, što je možda sve što je želeo.
To je ono što nam odmalena usađuju u glave, da ako smo dobri, dobićemo čokoladu, pa će svi da nas hvale, vole i cene, a ako ne, biće svi ljuti na nas, nećemo dobiti ništa što nam prija.
Mora postojati i nešto više od ''čokolade'', tj. tih pozitivnih afirmacija sebe u očima drugih da bi se opstalo.

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.671
Zanimljivo je i da nekog običnog i nemoćnog čoveka koji čitav život radi i postoji poštujući sva važna pravila društva, retko ko mnogo uzima u obzir, a kad počini neko zlodelo, privuče makar pažnju na sebe, što je možda sve što je želeo.
To je ono što nam odmalena usađuju u glave, da ako smo dobri, dobićemo čokoladu, pa će svi da nas hvale, vole i cene, a ako ne, biće svi ljuti na nas, nećemo dobiti ništa što nam prija.
Mora postojati i nešto više od ''čokolade'', tj. tih pozitivnih afirmacija sebe u očima drugih da bi se opstalo.
kako sam ja lav u horoskopu a ti riba 🤔 xD

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.160
pa, sto moras da prekrsis nesto da bi bio nagradjen kad si nagradjivan time sto radis ono sto je ispravno za cokoladu?
To je uslovljavanje i prikazivanje života kao da ćemo svaki put kad uradimo nešto ispravno ili dobro dobijati pohvale, nagrade, ljubav i slavu, a ''ispravno i dobro'' često kroz život lelujaju i zloupotrebljavaju se, što se kroz istoriju pokazalo bezbroj puta, pa se izvršavanje onoga što se od nas očekuje, a da bismo dobili ''čokoladu'', ne poklapa uvek i sa dobrim delom.

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.671
To je uslovljavanje i prikazivanje života kao da ćemo svaki put kad uradimo nešto ispravno ili dobro dobijati pohvale, nagrade, ljubav i slavu, a ''ispravno i dobro'' često kroz život lelujaju i zloupotrebljavaju se, što se kroz istoriju pokazalo bezbroj puta, pa se izvršavanje onoga što se od nas očekuje, a da bismo dobili ''čokoladu'', ne poklapa i sa dobrim delom.
tako ja dozivljavam Boga i egzistenciju, zato sam pesimista. Uf al' ova tema boli. Al' ljubav tera dalje...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.