Да ли ћемо дозволити да из школе излазе неписмена деца?

pa sta ih koji ... stavljaju onda ako se ne mogu izboriti sa tom decom.
Sta su tolike godine ucile ako se ne mogu ziboriti sa njima.
Uvek su me uzasavali takvi profesori i kod srednju i kroz osnovnu koji nisu u stanju da uvedu mir u odeljenje. Pogotovu jer postoje dosta profesora koji su mogli, i uvek bili vise postovani i podesni za taj poziv.

Majmun istuče profesoricu i ona je kriva za to je li tako? Ona je kriva što se nađu nekakvi vajni psiholozi koji kažu ne takav učenik se ne smije kazniti isključenjem iz škole ili premještanjem u drugu školu?! Ne baš tako davno takva budala bi bila izbačena iz škole i završila u popravnom domu. Živo me interesuje kako bi ti nekog problematičnog natjerala da sluša a da nemaš nikakav način da ga kazniš? I da još i on to zna. Nisam prosvjetni radnim ali se užasavam kad pročitam da neko opavdava problematične budale i kritikuje prosvjetne radnike a da pri tome nije održao ni jedan čas u školi.
 
Majmun istuče profesoricu i ona je kriva za to je li tako? Ona je kriva što se nađu nekakvi vajni psiholozi koji kažu ne takav učenik se ne smije kazniti isključenjem iz škole ili premještanjem u drugu školu?! Ne baš tako davno takva budala bi bila izbačena iz škole i završila u popravnom domu. Živo me interesuje kako bi ti nekog problematičnog natjerala da sluša a da nemaš nikakav način da ga kazniš? I da još i on to zna. Nisam prosvjetni radnim ali se užasavam kad pročitam da neko opavdava problematične budale i kritikuje prosvjetne radnike a da pri tome nije održao ni jedan čas u školi.
Pa nek da otkaz onda. Vrlo jednostavno, nek pusti nekoga drugoga da proba.
 
Pa nek da otkaz onda. Vrlo jednostavno, nek pusti nekoga drugoga da proba.

Da da a on onda neće istući novog nastavnika/profesora,neće opet praviti probleme? Takvi stavovi roditelja u kombinaciji sa idiotima na čelu ministarstva su i doveli školstvo na niske grane. Prosvjetni radnicu se obespravljeni i poniženi a učenici su svjesni toga da im niko ne može ništa i to obilato koriste.
 
Da da a on onda neće istući novog nastavnika/profesora,neće opet praviti probleme? Takvi stavovi roditelja u kombinaciji sa idiotima na čelu ministarstva su i doveli školstvo na niske grane. Prosvjetni radnicu se obespravljeni i poniženi a učenici su svjesni toga da im niko ne može ništa i to obilato koriste.
ajde molim te, dok sam isla u skolu, tacno je bilo profesora koji su imali autoritet, i raznoraznih sekapersi koje su ucenici zlostavljali kako su hteli.
Sta ti ljudi traze u toj profesiji nije mi jasno.
A prosvetni radnici ocigledno nisu u tako losoj poziciji cim ne daju otkaze masovno. vec bas naprotiv.
 
znam o cemu pricas..ali vidis sad ove tackice...to smo mi izmislili...neki novi jezik umesto zareza..retardirano..da ne pricam sto je vecini svaka druga rec ''znaci''..to je za mene nepismenost..ili kad kazu IZdesavalo se..nikad cuo to..to cu neke nove reci ne bi li glupak ispao pametan


Нисмо ми измислили те тачкице, оне су се и раније користиле у књижевном језику да би се нагласила неизвесност, кратак застој у изговарању реченице ради драматике, недореченост и сл.
Проблем је у томе што их ми сада злоупотребљавамо.
 
ajde molim te, dok sam isla u skolu, tacno je bilo profesora koji su imali autoritet, i raznoraznih sekapersi koje su ucenici zlostavljali kako su hteli.
Sta ti ljudi traze u toj profesiji nije mi jasno.
A prosvetni radnici ocigledno nisu u tako losoj poziciji cim ne daju otkaze masovno. vec bas naprotiv.

Meni nije jasna logika koja stoji iza ovog posta.
Nasilni ucenici su nasilni s pravom i tu nista ne treba da se menja, a profesori bi trebalo da su u isto vreme nadareni predavaci, talentovani psiholozi i po mogucstvu poznavaoci borilackih vestina. To?
 
Meni nije jasna logika koja stoji iza ovog posta.
Nasilni ucenici su nasilni s pravom i tu nista ne treba da se menja, a profesori bi trebalo da su u isto vreme nadareni predavaci, talentovani psiholozi i po mogucstvu poznavaoci borilackih vestina. To?
nasilni ucenici su nasilni pa su nasilni. Ako profesor ne sme da koristi sankcije koje su mu na raspolaganju onda nije podesan za tu funkciju, ili jos gore ako ne sme da trazi svoja prava da kazni studenta onda je nizi od crva.
A nije ti palo na pamet da možda ne daju otkaze zato što im trebaju pare za život? Znaš, neki ljudi moraju da zarade da bi preživeli i prehranili porodicu.
Pa sta ne razumem, jel je prosvetnir ad socijalna kategorija sada? Mesto gde se stavljaju socijalni slucajevi jer jadni ne mogu da prezive? :lol:
Nek se bave necime drugim.
 
Pa sta ne razumem, jel je prosvetnir ad socijalna kategorija sada? Mesto gde se stavljaju socijalni slucajevi jer jadni ne mogu da prezive? :lol:
Nek se bave necime drugim.

Bio bi socijalna kategorija kada bi, kao što ti kažeš, dao otkaz.

A da... zaboravila sam da je jako jednostavno promeniti profesiju i naći novi posao, pogotovo u našoj državi.
 
nasilni ucenici su nasilni pa su nasilni. Ako profesor ne sme da koristi sankcije koje su mu na raspolaganju onda nije podesan za tu funkciju, ili jos gore ako ne sme da trazi svoja prava da kazni studenta onda je nizi od crva.

Pa sta ne razumem, jel je prosvetnir ad socijalna kategorija sada? Mesto gde se stavljaju socijalni slucajevi jer jadni ne mogu da prezive? :lol:
Nek se bave necime drugim.

And then you woke up...
 
Bio bi socijalna kategorija kada bi, kao što ti kažeš, dao otkaz.

A da... zaboravila sam da je jako jednostavno promeniti profesiju i naći novi posao, pogotovo u našoj državi.

A sta je sa onime ko je bolji u toj profesiji a ne moze da je radi jer je prepuna nesposobnih ljudi koji nemaju sta da traze tu? :think:
Ko o njima misli? :think:
 
nasilni ucenici su nasilni pa su nasilni. Ako profesor ne sme da koristi sankcije koje su mu na raspolaganju onda nije podesan za tu funkciju, ili jos gore ako ne sme da trazi svoja prava da kazni studenta onda je nizi od crva.

O kojim sankcijama se govori? Ne mogu dijete poslati u ćošak,ne mogu mu dati jedinicu,izbaciti sa časa. I šta onda da rade?
 
ajde molim te, dok sam isla u skolu, tacno je bilo profesora koji su imali autoritet, i raznoraznih sekapersi koje su ucenici zlostavljali kako su hteli.
Sta ti ljudi traze u toj profesiji nije mi jasno.
.
Neće baš biti tako. Do prije 10 godina znalo se šta učenici ne smiju da rade. I znalo se kakve ih sankcije čekaju. Sada učenici znaju samo za svoja prava. Obaveze ne.
 
A zar nije osnovna stvar znati ne miješati ćirilicu i latinicu npr? Zar nije osnovna stvar znati da se vlastite imenice uvijek pišu sa početnim velikim slovom? Sem toga u srednjoj školi naglasak je na književnosti ne gramatici.
Јесте основна ствар. То се санкционише кроз све разреде основне школе, током прегледања писмених састава.
Да ли би ти поништио одговор дјетету које је дало суштински тачан одговор, али је направило правописну грешку?
Написало је Леонардо Да Винчи, и да му поништиш одговр јер је д написано великим словом у дијелу теста који не провјерава познавање правописа? Или што пише да је рођен на Бановом Брду, или уколико неку од језичких промјена не уради како треба, поништиш му одговор јер је нешто претставио и слично...
 
Neće baš biti tako. Do prije 10 godina znalo se šta učenici ne smiju da rade. I znalo se kakve ih sankcije čekaju. Sada učenici znaju samo za svoja prava. Obaveze ne.
Ne znam, necu da komentarisem jer sam zavrsila sa osnovnim obrazovanjem pre par godina.
u svakom slucaju ako su zaista toliko ugrozeni treba da se bore za pravo da imaju vece sankcije na raspolaganju... To je jedino racionalno. Mada koliko se secam, profesor uvek ima pravo da izbaci ucenika, ili da ga odvede kod psihologa ili direktora, i ne samo to moze mu napisati ukor ili nesto vec. A opet ako se boji za sopstvenu sigurnost tu je uvek policija. Postoje mnogo nacina da se istera svoje.
Јесте основна ствар. То се санкционише кроз све разреде основне школе, током прегледања писмених састава.
Да ли би ти поништио одговор дјетету које је дало суштински тачан одговор, али је направило правописну грешку?
Написало је Леонардо Да Винчи, и да му поништиш одговр јер је д написано великим словом у дијелу теста који не провјерава познавање правописа? Или што пише да је рођен на Бановом Брду, или уколико неку од језичких промјена не уради како треба, поништиш му одговор јер је нешто претставио и слично...
Ako su pravila igre takva da se priznaju odgovori sa pravopisnim greskama, onda je profesor u obavezi da mu prizna taj odgovor. Jer Boze moj, zasto nije reagovao kad je donosen taj zakon.
Jeste to sve zeznuta situacija, ali pravila igre moraju uvek biti jasna i postovana.
 
Ne znam, necu da komentarisem jer sam zavrsila sa osnovnim obrazovanjem pre par godina.
u svakom slucaju ako su zaista toliko ugrozeni treba da se bore za pravo da imaju vece sankcije na raspolaganju... To je jedino racionalno. Mada koliko se secam, profesor uvek ima pravo da izbaci ucenika, ili da ga odvede kod psihologa ili direktora, i ne samo to moze mu napisati ukor ili nesto vec. A opet ako se boji za sopstvenu sigurnost tu je uvek policija. Postoje mnogo nacina da se istera svoje.

Profesor NEMA pravo da izbaci učenika.

Ako su pravila igre takva da se priznaju odgovori sa pravopisnim greskama, onda je profesor u obavezi da mu prizna taj odgovor. Jer Boze moj, zasto nije reagovao kad je donosen taj zakon.
Jeste to sve zeznuta situacija, ali pravila igre moraju uvek biti jasna i postovana.

Naravno da su reagovali profesori. I sada reaguju, a pogotovo su reagovali prošle godine - sećamo se prosvetarskih štrajkova - samo što ste tad svi tupili kako prosvetari samo "hoće pare" iako štrajk nije imao nikakve veze sa povećanjem plata...
 
Pa dobro onda ga verovatno moze voditi kod direktora ako se ne smiri. Sigurno ima neka procedura.
A ako nema onda lol, ne znam sta ti profesori onda tu traze uopste, jer im je funkcija besmislena.

Pa dovoljno je reći u kakvom su položaju profesori čim ne smeju da izbace učenika sa časa.
Mada to ne menja činjenicu da su i oni sami krivi za mnoge stvari.
 
moje djete je jos malo ali imam dosta prijatelja u prosveti i obezhrabrujuce je bilo kad sam slucajnu uzela da procitam pismeni rad jednog djeteta koje ide u 5. razred ( vas 4-ti) , ceo rad se satoji od 10 smisleno ne povezanih recenica, sa gomilom pravopisnih gresaka i mjesanja latinice i cirilice.... moje prvo pitanje je bilo " dajes li ti njima jedinice za ovakve satave" kad je pogledao o cemu pricam, komentar je bio ma to je djete jos dobro ima i gorih...
moj zakljucak: ucitelji nezainteresovani + djeca razmazena, ne zele da uce + roditelji prezaposleni i ne obracaju paznju na djecu = opsti haos u skolstvu

nek nam je Bog u pomoci narednih decenija ali se nebi znanadila da skracenice koje se koriste na netu predju i u knjizevni jezik.
Potpuno se slazem s tobom,sem za roditelje!Ako ja moram drzati casove svom detetu kod kuce,koj moj onda i ide u skolu?Sta ako je roditelj nepismen ili polupismen?Automatski i njegovo dete ostaje na niskom nivou obrazovanja!?
 

Back
Top