Da li će Srbija postati monarhija nakon 2.mandata predsednika Aleksandra Vučića?

Da li će Srbija postati monarhija nakon 2.mandata predsednika Aleksandra Vučića?

• Ukupno glasova
    19

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
35.966
AUTORSKA TEMA

Okej, nakon 2.predsedničkog mandata postavlja se pitanje da li će Vučić vratiti monarhiju jer

1) To bi bio lakši način da zamaže predaju Kosova pred narodom time što bi doneo novi Ustav gde ne bi pisalo da je Kosovo deo Srbije
2) Rešio bi problematično pitanje svog naslednika i dodatno dao senzacija, hleba i igara narodu uz velike emocije odobravanja i negodovanja od mnogih.
3) Najviše su titokomunisti u Srbiji protiv Vučića pa bi njima mogao da zaprži čorbu
4) Glumatao bi Čerčila. Predstavljao bi sebe kao velikog gospodina koji Srbiju vraća svojim pravim civilizacijskim vrednostima i odbacuje promašeno jugoslovenstvo
5) Jedino protiv ovoga je što bi time de fakto sebi možda stvorio moguće političke oponente u borbi za vlast, ali po difoltu u ustavnim monarhijama kralj se ne meša u politiku i ta funkcija je samo titularna

Šta mislite? Da li će Vučić vratiti monarjhiju nakon 2.predsednčkog mandata?

1657307882850.png

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
35.966
Nisu džabe napravili POKS 1 i POKS 2. :mrgreen:
Moguće.
Ja lično mislim da je povratak monarhije sada i više nego realan, jer Vučić nikom neće dati predsedničko mesto.
Ali neko glumatanje Čerčila i velikog gospodina gospodara Lorda je moguće i ide uz njegov ego.

Обилић

Iskusan
Poruka
6.820
AUTORSKA TEMA

Da li će Vučić vratiti monarjhiju nakon 2.predsednčkog mandata?

Како кад немамо монарха, а немамо јер нас не интересује да имамо !?
Онај ко би стао под ове данашње Карађорђевиће није нормалан. :nono3: :nono3: :nono3:

Scott Isle

Veoma poznat
Poruka
10.453
Sto prije to bolje. Da se vrati i uspostavi:
- drzave pravde, bez politike i parlamenta
- sud kraljevske pravde a ne politike i ne nekog dokumenta, nego pravde.
- nepoliticka kraljevska vojska, koju moze svaki pravednik sluziti, da ne idemo u rat za politiku nego za pravdu.
- kovanje novca za izdrzavanje kraljevskih institucija pravde, vojske i vrhovnog suda. Stalna slavina novca za privredu. Kad zavrsis fakultet, znas da ima slavina novca i ima posla. A ne da moljakamo od Brisela.
- slobodan protok robe i ljudi, bez carina i granicnih prelaza i tarifa. Postojace samo kasarne na granici, a ne kolone i zastoji i pregledi otimacine i zaebavanja naroda.
- sloboda zupama da odlucuju i porezuju za lokalne potrebe, a ne centralni sistem partijske otimacine i terorizma
- sloboda ljudima od partijske drzave
- kraljevska srpska crkva i imovina
- eticko obrazovanje a ne politicko, od malih nogu. Da ne varas, da govoris istinu, da ne cinis stetu nego dobro, da ne zaebavas druge i da znas i ne dozvolis kad te drugi zaebaju.

Poslednja izmena:

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
126.095
Неће, иде трећи мадат.

ili treći svecki rat pa je svejedno :D
ili treća svetska korona i svetska vlada

Ne reče šta misliš. Pretpostavljam da si protiv monarhije, ali zanima me tvoje mišljenje jer obično daješ solidne prognoze.

u nekoj emisiji tipa balkan info (ali možda je neki drugi kanal) su pričali kako će englezi da ovde postave tog monarha. aca karađorđević je u srodstvu sa engleskom lozom, u redosledu je za presto :D
i dovodili su ovog omladinca, bio je kod ivana ivanovića
mada ne verujem da će skoro monarhija, možda nekad baš kasnije

možda nas pojedu ovi albanski susedi nekako, čudan mi je vučić, ne znam ko ga savetuje, da l rusi il englezi il albanci, profesionalno prića o tom otvorenom balkanu i o saradnji... biće neki sajam ovde kod nas

ovako kad pišem glupo mi posle a opet onda ovako pišem :roll:

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.830
Moguće.
Ja lično mislim da je povratak monarhije sada i više nego realan, jer Vučić nikom neće dati predsedničko mesto.
Ali neko glumatanje Čerčila i velikog gospodina gospodara Lorda je moguće i ide uz njegov ego.
Monarhija se neće vratiti nikad. Ali nikad. Apsolutno nikad. Ni u paralelnom univerzumu.

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.830
Sto prije to gore. Da se uspostavi:
- sud narodne pravde a ne politike i ne nekog dokumenta, nego pravde.
- nepoliticka narodna vojska, koju moze svaki pravednik sluziti, da ne idemo u rat za politiku nego za pravdu.
- kovanje novca za izdrzavanje narodnih institucija pravde, vojske i vrhovnog suda. Stalna slavina novca za privredu. Kad zavrsis fakultet, znas da ima slavina novca i ima posla. A ne da moljakamo od Brisela.
- neslobodan protok robe i ljudi, bez carina i granicnih prelaza i tarifa. Postojace samo kasarne na granici, a ne kolone i zastoji i pregledi otimacine i zaebavanja naroda.
- nikako sloboda zupama da odlucuju i porezuju za lokalne potrebe, a ne centralni sistem partijske otimacine i terorizma
- kraljevska srpska crkva i imovina da se odmah konfiskuje
- eticko obrazovanje a ne politicko, od malih nogu. Da ne varas, da govoris istinu, da ne cinis stetu nego dobro, da ne zaebavas druge i da znas i ne dozvolis kad te drugi zaebaju.
:ok:

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.839
Monarhija se neće vratiti nikad. Ali nikad. Apsolutno nikad. Ni u paralelnom univerzumu.
Пази кад сигурно има паралелни универзум где је Вучић висок 178 cm, нормално се понаша и монарх је Велике Србије.

1657332631074.png

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
12.130
Ajde... ovako, ja vucica mrzim, mrzim, nikog ne mrzim ali njega jbg mrzim, ili ga zalim, nznm, ali jos uvek nije najjasnije za koga igra, da li je cetvorostruki spijun, da li ce se konvertovati i preci na stranu Rusije kao sto su radili kroz istoriju vladari pa menjali straju u jednom ratu 3, 4 puta. Opravdano sumnjam da je neprijatelj srpskog naroda, on i cela politicka lakampanela mislim da su odmetnuti od naroda i da su placeni od strane nevladinih org. Ili najpreciznije receno predstavljaju interes krupnog kapitala globalista koji sahranjuju Srbiju.

U svakom slucaju trenutak istine je blize nego ikada. Prvi sam sa sigurnoscu pisao da ce se Kosovo vratiti u pravne i realne okvire Srbije, promasio sam godinu, poverovao sam u info koju sam cuo da su Rusi stavili resavanje Ukrajine odmah nakon resavanja kosovskog problema ali omanuo sam, Rusi su usli prvo u Ukrajinu. Ali pogodio sam da ce isterati Amere iz Sirije i Avganistana. Ceka se Irak i Kosovo.

Sa sigurnoscu smem da tvrdim da nema coveka koji sme da preda Kosovo dok god je 26.000 ratnih veterana, nece biti misije rupe u kojoj ga patriote nece pronaci. A nema se ni vremena za izdaju Kosova, albanci su ukapirali igru i masovno beze, Kosovo se prazni a ulecu Rusi i Kinezi, odkb. Vucic sve to zna zato verujem da ce se konvertovati i zaigrati za Ruse. Ajd, sacekacemo, nije daleko resavanje kim.

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.537
Ако треба Срби ће да траже бољи живот у било чему, повратку у пећине, југословенству, европејству, конвертовању у зороастраизам, тетовирању великог штрумфа на мошницама, исељењу на Папуа Нову Гвинеју, промени пола, исхрани храном за мачке, па ето и монархизацији Србије само да се не супротставе корупцији, нераду и јавашлуку.

Све може само немој светиње нерада, јавашлука и корупције да им дираш, иако је у сузбијању истих је једино решење за бољи живот.

Не дамо светиње!

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.537
Ajde... ovako, ja vucica mrzim, mrzim, nikog ne mrzim ali njega jbg mrzim, ili ga zalim, nznm, ali jos uvek nije najjasnije za koga igra.
Видимо два патолошка проблема у овој реченици. Први је мржња која порађа тумор њеног домаћина а други је интелектуална инфериорност у комбинацији са нарцисоидношћу. Чест случај српских средњешколаца. Неко ко мисли да може из актуелних извора јасно да види за кога и да ли ради Председник једне државе је, необразован али нарцисоидан.

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.537
Sto prije to bolje. Da se vrati i uspostavi:
- sud kraljevske pravde a ne politike i ne nekog dokumenta, nego pravde.
- nepoliticka kraljevska vojska, koju moze svaki pravednik sluziti, da ne idemo u rat za politiku nego za pravdu.
- kovanje novca za izdrzavanje kraljevskih institucija pravde, vojske i vrhovnog suda. Stalna slavina novca za privredu. Kad zavrsis fakultet, znas da ima slavina novca i ima posla. A ne da moljakamo od Brisela.
- slobodan protok robe i ljudi, bez carina i granicnih prelaza i tarifa. Postojace samo kasarne na granici, a ne kolone i zastoji i pregledi otimacine i zaebavanja naroda.
- sloboda zupama da odlucuju i porezuju za lokalne potrebe, a ne centralni sistem partijske otimacine i terorizma
- kraljevska srpska crkva i imovina
Све то што си навео није увезано друштвеним системом него институцијама и вредностима. Постоји мноштво афричких монархија и ни у једној нема правде. Још један покушај изналажења решења шминком уместо променом суштине.

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.537
AUTORSKA TEMA

Okej, nakon 2.predsedničkog mandata postavlja se pitanje da li će Vučić vratiti monarhiju jer

1) To bi bio lakši način da zamaže predaju Kosova pred narodom time što bi doneo novi Ustav gde ne bi pisalo da je Kosovo deo Srbije
2) Rešio bi problematično pitanje svog naslednika i dodatno dao senzacija, hleba i igara narodu uz velike emocije odobravanja i negodovanja od mnogih.
3) Najviše su titokomunisti u Srbiji protiv Vučića pa bi njima mogao da zaprži čorbu
4) Glumatao bi Čerčila. Predstavljao bi sebe kao velikog gospodina koji Srbiju vraća svojim pravim civilizacijskim vrednostima i odbacuje promašeno jugoslovenstvo
5) Jedino protiv ovoga je što bi time de fakto sebi možda stvorio moguće političke oponente u borbi za vlast, ali po difoltu u ustavnim monarhijama kralj se ne meša u politiku i ta funkcija je samo titularna

Šta mislite? Da li će Vučić vratiti monarjhiju nakon 2.predsednčkog mandata?
Титокомунисти су му највећи обожаваоци јер виде у њему новог Тита.

Ја једино могу да схватим твоју тему као спрдњу јер ту благе везе с везом нема хаха.

Poslednja izmena od moderatora:

Drug Droid

Buduća legenda
Poruka
47.537
Na koji nacin monarchie da dodje..revolucijom.referndumom kako mislite to izvesti
Само је један Монарх довољан а то је Бог. А Срби док не схвате шта су праве вредности могу круне да мећу на које год хоће пајаце. Не вреди.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.