Da li ce Srbi ikada nesto nauciti.

aca9020

Zainteresovan član
Poruka
445
Zdravo javljam se svima i zelim na odgovor na ovo pitanje.Dakle da li ce Srbi iz istorije nekad nesto nauciti.Vodili smo prvi svetski rat za drugoga,drugi svetski rat uzalud,bili ma strani 3 sveta ,oslobadjali Makedoniju,Hrvatsku,Sloveniju otimali Trst od Italijana.Stalno bili na strani Rusa koji ce nas u buducnosti zeznuti kao nikoga.Zatim ko nas to voli treba biti iskren da danas niko vise nikog ne voli ja kiji cesto radim na zapadu zbog posla znam da oni sami sebe mrze a kamoli da vole nekoga i da je dekadencija na zapadu uzela maha.SODOMA I GOMORA ALI STVARNO.Ali ja se drzim Biblijsje istine da svako u istoriji dobije sto zasluzuje.Kako cinis tako ti se i vraca.Ja ne zelim ni jednom narodu zlo ali bih voleo zasto se Srbima desavaju stvari koje zaista nismo zasluzili,u istoriji nikad nikog nismo prvi napali u stvari jesmo mislim da smo napali Bugare hiljadu osamsto i neke ali na nagovor Austrije.Zasto se ne ponasamo kao Grci,Jevreji,Jermeni koji su za nas zaista veliki narodi a ne da gledamo i glumimo spasioce drugih naroda.Mislim da treba da se ponasamo kao ovi narodi a ne kao sto danas radimo stalno nekog smo u istoriji spasavali Makedonce,Hrvate,Slovence mislim na Krfsku deklaraciju i stvaranje kraljevine SHS>
 
nema potrebe, ja nisam ucila povijest koju su pisali komunisti Srbi...
Srbi nas Hrvate nisu nikada od nikoga oslobodili...kamo srece da nas nije ni Tito "oslobodio", danas bi bili razvijeniji od austrije...


pa ajde onda reci ko vas je oslobodio 1918 od Austrougarske?pa srpska vojska koja je nanela odlucujuci poraz austrougarskoj vojsci.nemam nista protiv vas Hrvata ali stvarno neke cinjenice morate da priznate.ako nije tako bilo zasto ste onda usli u savez sa nama i to ste bili pod SRPSKIM kraljem.prvi svetski rat ste poceli kao austrougarski vojnici a zahvaljujuci Srbiji ste na kraju bili na pobednickoj strani.ajde sad reci zar nije bilo tako?
 
pa ajde onda reci ko vas je oslobodio 1918 od Austrougarske?pa srpska vojska koja je nanela odlucujuci poraz austrougarskoj vojsci.nemam nista protiv vas Hrvata ali stvarno neke cinjenice morate da priznate.ako nije tako bilo zasto ste onda usli u savez sa nama i to ste bili pod SRPSKIM kraljem.

ae probaj objektivno- stvarno mislis da je hrvatu bas predrago bilo 'oslobodjenje' od austrougarske tj. zamena austrijske kape srpskom? pa gde se tu oslobodio? shto, nasha im bila draza mislis? mozda 1917te i u juznooslovenskim utopijama...bash im jedino do srpskog kralja bilo stalo i samo njemu cekali da se pokore...:roll:
 
ae probaj objektivno- stvarno mislis da je hrvatu bas predrago bilo 'oslobodjenje' od austrougarske tj. zamena austrijske kape srpskom? pa gde se tu oslobodio? shto, nasha im bila draza mislis? mozda 1917te i u juznooslovenskim utopijama...bash im jedino do srpskog kralja bilo stalo i samo njemu cekali da se pokore...:roll:

ma znam ja da im nije bilo drago sto smo ih mi oslobodili i nije to uopste poenta da li je njima drago ili nije,nego cista cinjenica koja se mora uvazavati
 
pa ajde onda reci ko vas je oslobodio 1918 od Austrougarske?pa srpska vojska koja je nanela odlucujuci poraz austrougarskoj vojsci.nemam nista protiv vas Hrvata ali stvarno neke cinjenice morate da priznate.ako nije tako bilo zasto ste onda usli u savez sa nama i to ste bili pod SRPSKIM kraljem.prvi svetski rat ste poceli kao austrougarski vojnici a zahvaljujuci Srbiji ste na kraju bili na pobednickoj strani.ajde sad reci zar nije bilo tako?

I ti mislis da ce on/ona shvatiti.
To je zadojeno antisrpstvom.
Verujem da ima nekih 15 god,skoro je u skoli ucio da su Srbi najvece zlo.Verovatno je preskocena "uloga" Hrvata u ustaskom pokretu.I jos poneki delovi Istorije.
Pisu "svoju" istoriju.Zavaravaju sami sebe.Ali nema veze,mi i oni cemo uvek znati Istinu.
 
I ti mislis da ce on/ona shvatiti.
To je zadojeno antisrpstvom.
Verujem da ima nekih 15 god,skoro je u skoli ucio da su Srbi najvece zlo.Verovatno je preskocena "uloga" Hrvata u ustaskom pokretu.I jos poneki delovi Istorije.
Pisu "svoju" istoriju.Zavaravaju sami sebe.Ali nema veze,mi i oni cemo uvek znati Istinu.

znam ja sve to,i jasno mi je da njih uce selektivnu istoriju,ali je sve mislim i uveren sam da nisu svi Hrvati takvi,treba biti jak i priznati celu svoju istoriju pa makar bilo i nekih losih razdoblja
 
pa stvar je da diskutabilno koristish rech oslobodjenje


dobro ocu da kazem da smo ih oslobodili od austrougara.e sad verovatno su oni to shvatili kao novu okupaciju ali zasto su onda pristali da budu pod srpskim kraljem?a pa da da bi bili na strani pobednika.i kad su hteli svoju drzavu sto nisu digli ustanak protiv austrougara kao sto smo mi digli protiv turaka nego su cekali da srpska vojska protera austrougare?
 
ae probaj objektivno- stvarno mislis da je hrvatu bas predrago bilo 'oslobodjenje' od austrougarske tj. zamena austrijske kape srpskom? pa gde se tu oslobodio? shto, nasha im bila draza mislis? mozda 1917te i u juznooslovenskim utopijama...bash im jedino do srpskog kralja bilo stalo i samo njemu cekali da se pokore...:roll:

Naravno, znali su Hrvati da će se u Kraljevini moći lakše bahatiti nego pod bečlijama! I to su dokazivali na svakom koraku!:D
 
dobro ocu da kazem da smo ih oslobodili od austrougara.e sad verovatno su oni to shvatili kao novu okupaciju ali zasto su onda pristali da budu pod srpskim kraljem?a pa da da bi bili na strani pobednika.i kad su hteli svoju drzavu sto nisu digli ustanak protiv austrougara kao sto smo mi digli protiv turaka nego su cekali da srpska vojska protera austrougare?

Zato što im je zadnji narodni heroj bio Matija Gubec!:D
 

Back
Top