Da li ce Srbi ikada nesto nauciti.

spasavali Hrvate...
bas svasta...

Ja se ovde slazem sa slavonijom.

Kako neko moze spasiti nekoga ako ta osoba ne trazi da bude "spasena" ???

Hrvati su se u Prvom Svetskom borili u sastavu Austro-Ugarske, a Srbija je bila pobednica u tom ratu, sada sto je Srbija odlucila da i "Hrvatsku" ukljuci u nazivu svog novog imena je problem Srbije.

Hrvati su i u Drugom Svetskom ratu docekali Hitlera i Nemacke trupe sa cvecem i zastavicama i opet su izgubili rat od Srbije, koja i ovaj put osvojila Hrvatsku, ali ih nije okupirala vec ih pozvala jos jedanput u zajednicku drzavu.

Hrvatska nikad nije htela biti u istoj drzavi sa Srbijom, sem u Kraljevini SHS koju su iskoristili da se odvoje od uticaja Austro-Ugarske u kojoj su bili samo nacionalna manjina, zarad SHS gde su postali narod.
 
Ja se ovde slazem sa slavonijom.

Kako neko moze spasiti nekoga ako ta osoba ne trazi da bude "spasena" ???

Hrvati su se u Prvom Svetskom borili u sastavu Austro-Ugarske, a Srbija je bila pobednica u tom ratu, sada sto je Srbija odlucila da i "Hrvatsku" ukljuci u nazivu svog novog imena je problem Srbije.

Hrvati su i u Drugom Svetskom ratu docekali Hitlera i Nemacke trupe sa cvecem i zastavicama i opet su izgubili rat od Srbije, koja i ovaj put osvojila Hrvatsku, ali ih nije okupirala vec ih pozvala jos jedanput u zajednicku drzavu.

Hrvatska nikad nije htela biti u istoj drzavi sa Srbijom, sem u Kraljevini SHS koju su iskoristili da se odvoje od uticaja Austro-Ugarske u kojoj su bili samo nacionalna manjina, zarad SHS gde su postali narod.

Sve je to tacno.
A mi smo ih oslobodili od Austrougara,i Slovence.
 
Da li ono što je za nas oslobođenje predstavlja isto i za druge narode i narodnosti bratske nam Jugoslavije? Da li će onaj koji ne želi da bude oslobođen ceniti tu "slobodu", ma kakva ona bila?

Slazem se, zato je trebalo istrebiti trupe Austro-Ugarske, Nemacke, NDH (do zadnjeg) i svih ostalih koji su dosli na ove prostore da porobe ili ucine zlocine prema drugom narodu koji zivi na ovoim prostorima.
 
ta jugoslavija je nasa najveca glupost srpska ikada.

tu smo pokazali da koliko smo kao nacija hrabri i jaki bili tada toliko smo bili i glupi.

nadam se da smo mi , deca nasih rpedaka, makar malo apmetniji i da ni za zivu glavu nikada necemo praviti ni sa kim drzavu sem sa samima sobom.
 
ta jugoslavija je nasa najveca glupost srpska ikada.

tu smo pokazali da koliko smo kao nacija hrabri i jaki bili tada toliko smo bili i glupi.

nadam se da smo mi , deca nasih rpedaka, makar malo apmetniji i da ni za zivu glavu nikada necemo praviti ni sa kim drzavu sem sa samima sobom.

Nije to pokazatelj gluposti, već normalan sled događaja u to vreme. Ja nisam za Jugoslaviju i prezirem svaki pomen "dobrih" vremena. Ali ne može se govoriti napamet i optuživati da su bili glupi. Ko poznaje istoriju može da razume zabludu ljudi koji su tada živeli. Lako je biti pametan sa distance.
 
Nije to pokazatelj gluposti, već normalan sled događaja u to vreme. Ja nisam za Jugoslaviju i prezirem svaki pomen "dobrih" vremena. Ali ne može se govoriti napamet i optuživati da su bili glupi. Ko poznaje istoriju može da razume zabludu ljudi koji su tada živeli. Lako je biti pametan sa distance.

Ovde se slazem sa tobom. Slepo su poverovali (neki) da je ta ideja slovenstva pozitivna i uzvisena. Samo da se istorija ne ponovi....
 
Onda molim da mi se kaže ko je počeo rat 90-te? Jel Marsovci jer Srbi očito nisu. Jer čim se spomene nešto što je činjenična istina odmah se ide na Jasenovac. A četnici?Jesu li oni narodna vojska ili šta. Ionako je poznato da su se Srbi manje više sa svima slizali. Da nisu bilo bi ih poturčenih. Alzo pogledat ću u enciklopediju ko nas je oslobodio,međutim niste ni vi oslobodili svoj teritorij u WW2 kad smo već kod toga.Samo se k*** raznim pričicama od kojih više od polovine nije istina.
 

Back
Top