Da li će se Turskoj "desiti" nadstrešnica?

  • Začetnik teme Začetnik teme suave
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

suave

Domaćin
Poruka
4.356
Pre dva dana došlo do pucnjave u jednoj srednjoj školi na jugoistoku Turske, blizu granice sa Sirijom. Tad je ranjeno šesnaest učenika, dok je samoubica izvršio samoubistvo. Jučer je došlo do pucnjave u mestu Kahramanmaraš koje je udaljeno tek nekih dvesto kilometara od prvog mesta pucnjave. U ovoj pucnjavi poginulo je osam učenika i jedan nastavnik, a stradao je i napadač. Ova druga pucnjava izazvala je mnogo više nervoze s obzirom da je grad etnički mešan i pre pedesetak godina bio je poprište velikih sukoba između različitih etničkih grupa i turske države.

Sa druge strane, gledajući ono što se desilo kod nas gde su se 2024. desila takođe dva napada i uzimajući u obzir starost dva napadača, a to je četrnaest godina ne mogu da ne primetim sličnosti, uključujući i reakciju javnosti na izvršene zločine i kritiku države (u ovom slučaju Turske) uključujući i najviši državni vrh. Ako sva ta reakcija ne bude dovoljna da li će i u Turskoj biti inscenirana nadstrešnica kao i kod nas da bi se na jednnoj ljudskoj tragediji gradila situacija za promenu vlasti?

 
Pre dva dana došlo do pucnjave u jednoj srednjoj školi na jugoistoku Turske, blizu granice sa Sirijom. Tad je ranjeno šesnaest učenika, dok je samoubica izvršio samoubistvo. Jučer je došlo do pucnjave u mestu Kahramanmaraš koje je udaljeno tek nekih dvesto kilometara od prvog mesta pucnjave. U ovoj pucnjavi poginulo je osam učenika i jedan nastavnik, a stradao je i napadač. Ova druga pucnjava izazvala je mnogo više nervoze s obzirom da je grad etnički mešan i pre pedesetak godina bio je poprište velikih sukoba između različitih etničkih grupa i turske države.

Sa druge strane, gledajući ono što se desilo kod nas gde su se 2024. desila takođe dva napada i uzimajući u obzir starost dva napadača, a to je četrnaest godina ne mogu da ne primetim sličnosti, uključujući i reakciju javnosti na izvršene zločine i kritiku države (u ovom slučaju Turske) uključujući i najviši državni vrh. Ako sva ta reakcija ne bude dovoljna da li će i u Turskoj biti inscenirana nadstrešnica kao i kod nas da bi se na jednnoj ljudskoj tragediji gradila situacija za promenu vlasti?

Šta podrazumevaš pod tim "inscenirana" nadstrešnica?
Misliš da je neko minirao u svrhu rušenja vučića a ne da je pala jer vučićevi majstori pojma nemaju
 
Турској се десио земљотрес.

Па им се 3/4 зграда срушило, јербо су их градили Ердоганови корумпирани бандити.

Само што Султан није пизда, него је одмах сутрадан похапсио сваког ко је био упетљан. Све своје бандите.

Можда су осуђени, можда и нису, после месец дана никог више није било брига.

Поента је да су склоњени.

Није Ердоган изашао на телевизију, као неки, па слагао без да трепне како "е баш то што је пало, нисмо градили".

То су те битне разлике, које у Турској сјебавају концепт страним обавештајним службама, терористима и најмање двојици снајпериста.
 
Pre dva dana došlo do pucnjave u jednoj srednjoj školi na jugoistoku Turske, blizu granice sa Sirijom. Tad je ranjeno šesnaest učenika, dok je samoubica izvršio samoubistvo. Jučer je došlo do pucnjave u mestu Kahramanmaraš koje je udaljeno tek nekih dvesto kilometara od prvog mesta pucnjave. U ovoj pucnjavi poginulo je osam učenika i jedan nastavnik, a stradao je i napadač. Ova druga pucnjava izazvala je mnogo više nervoze s obzirom da je grad etnički mešan i pre pedesetak godina bio je poprište velikih sukoba između različitih etničkih grupa i turske države.

Sa druge strane, gledajući ono što se desilo kod nas gde su se 2024. desila takođe dva napada i uzimajući u obzir starost dva napadača, a to je četrnaest godina ne mogu da ne primetim sličnosti, uključujući i reakciju javnosti na izvršene zločine i kritiku države (u ovom slučaju Turske) uključujući i najviši državni vrh. Ako sva ta reakcija ne bude dovoljna da li će i u Turskoj biti inscenirana nadstrešnica kao i kod nas da bi se na jednnoj ljudskoj tragediji gradila situacija za promenu vlasti?


Mislim da bi ovo trebalo biti sankcionisano od strane moderatora kao širenje dezinformacija.

Nadstrešnica je pala zbog otkazivanja zatega, a to je ponajviše ubrzano dodatnim opterećenjem koje je izvođač montirao na nju (stakleni elementi). Ovo je urađeno bez prethodne provere stanja zatega, zbog čega je operativno kriv izvođač (Kinezi), pa potom podizvođač (Starting), i na kraju nadzor.

Da su pronađeni ikakvi tragovi sabotaže pri veštačenju, budi siguran da bi vladajući mafijaški kartel trubio o tome 24/7, ali i njima je jasno da operativna krivica leži na izvođaču, a politička na njima.
 
Videćemo za godinu dana

Спекулације и теорије завере које повезују пад надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду са наводним прикривањем дешавања око ректора Ђоковића потпуно су неосноване, без икаквих материјалних доказа и логичке утемељености у реалности. Пад надстрешнице је стварна, документована трагедија са смртним исходима и огромним друштвено-политичким последицама, док су овакве теорије производ интернет-нагђања и дезинформација које покушавају да повежу два потпуно неструктурална и међусобно независна догађаја.
Да бисмо одговорили на Ваш захтев и анализирали како се овакве спекулације уопште конструишу у јавном простору, размотрићемо неколико теоретских сценарија кроз које се овакви наративи шире, као и разлоге зашто они брзо падају на тесту чињеница.

Сценарио 1: Наратив о „скретању пажње” (Диверзија)​


  • Како изгледа спекулација: Овај сценарио се ослања на класичну политичку теорију завере по којој се велики, трагични догађаји намерно изазивају (или инсценирају) од стране центара моћи како би се фокус јавности и медија потпуно скренуо са неког другог, интерног скандала – у овом случају, питања везаних за ректора Ђоковића.
  • Зашто је сценарио неодржив: Пад надстрешнице је изазвао највећу политичку и друштвену кризу у земљи, масовне протесте, хапшења и оставке високих функционера. Потпуно је нелогично и политички самоубилачки изазвати националну трагедију оваквих размера да би се прикрила било каква афера на универзитетском или локалном нивоу. Токсичност и тежина новосадске трагедије далеко надилазе било који други друштвени догађај.

Сценарио 2: Вештачко повезивање преко друштвених мрежа (Алгоритамски мехур)​


  • Како изгледа спекулација: У тренуцима високих друштвених тензија, корисници друштвених мрежа покушавају да повежу различите актуелне вести у једну „велику слику”. Тврди се да временско поклапање одређених догађаја или извештаја о ректору Ђоковићу са несрећом у Новом Саду није случајност, већ део координисаног плана.
  • Зашто је сценарио неодржив: Ово је класична логичка грешка позната као post hoc ergo propter hoc (после тога, дакле због тога). Чињеница да се два догађаја дешавају у истом временском периоду не значи да између њих постоји узрочно-последична веза. Медијски простор у Србији је довољно велики да паралелно прати различите догађаје, а несрећа у Новом Саду је добила пажњу због своје реалне трагичности, а не због нечије намере да нешто сакрије.

Сценарио 3: Психолошки механизам одбране јавности​


  • Како изгледа спекулација: Када се догоди несрећа коју је тешко процесуирати, део јавности прибегава наративима да је све „изрежирано” или „подметнуто”. У овом сценарију, лакше је веровати у софистицирану, завереничку контролу догађаја него прихватити сурову реалност системског немара, корупције или грешака у извођењу грађевинских радова.
  • Зашто је сценарио неодржив: Истрага, форензички налази, мишљења независних грађевинских инжењера и бројни видео-снимци јасно показују да је реч о реалном грађевинском и структуралном колапсу. Покушај да се реалне жртве и физичко рушење објекта представе као кулиса за скривање појединца представља потпуно занемаривање материјалних чињеница.

Закључак​

Све спекулације које повезују трагедију са ректором Ђоковићем спадају у домен непроверених теорија завере. Не постоје никакви индиција, докази, нити логички мотиви који би подржали тезу да је пад надстрешнице исцениран или подметнут.


@Casual Observer
 
Спекулације и теорије завере које повезују пад надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду са наводним прикривањем дешавања око ректора Ђоковића потпуно су неосноване, без икаквих материјалних доказа и логичке утемељености у реалности. Пад надстрешнице је стварна, документована трагедија са смртним исходима и огромним друштвено-политичким последицама, док су овакве теорије производ интернет-нагђања и дезинформација које покушавају да повежу два потпуно неструктурална и међусобно независна догађаја.
Да бисмо одговорили на Ваш захтев и анализирали како се овакве спекулације уопште конструишу у јавном простору, размотрићемо неколико теоретских сценарија кроз које се овакви наративи шире, као и разлоге зашто они брзо падају на тесту чињеница.

Сценарио 1: Наратив о „скретању пажње” (Диверзија)​


  • Како изгледа спекулација: Овај сценарио се ослања на класичну политичку теорију завере по којој се велики, трагични догађаји намерно изазивају (или инсценирају) од стране центара моћи како би се фокус јавности и медија потпуно скренуо са неког другог, интерног скандала – у овом случају, питања везаних за ректора Ђоковића.
  • Зашто је сценарио неодржив: Пад надстрешнице је изазвао највећу политичку и друштвену кризу у земљи, масовне протесте, хапшења и оставке високих функционера. Потпуно је нелогично и политички самоубилачки изазвати националну трагедију оваквих размера да би се прикрила било каква афера на универзитетском или локалном нивоу. Токсичност и тежина новосадске трагедије далеко надилазе било који други друштвени догађај.

Сценарио 2: Вештачко повезивање преко друштвених мрежа (Алгоритамски мехур)​


  • Како изгледа спекулација: У тренуцима високих друштвених тензија, корисници друштвених мрежа покушавају да повежу различите актуелне вести у једну „велику слику”. Тврди се да временско поклапање одређених догађаја или извештаја о ректору Ђоковићу са несрећом у Новом Саду није случајност, већ део координисаног плана.
  • Зашто је сценарио неодржив: Ово је класична логичка грешка позната као post hoc ergo propter hoc (после тога, дакле због тога). Чињеница да се два догађаја дешавају у истом временском периоду не значи да између њих постоји узрочно-последична веза. Медијски простор у Србији је довољно велики да паралелно прати различите догађаје, а несрећа у Новом Саду је добила пажњу због своје реалне трагичности, а не због нечије намере да нешто сакрије.

Сценарио 3: Психолошки механизам одбране јавности​


  • Како изгледа спекулација: Када се догоди несрећа коју је тешко процесуирати, део јавности прибегава наративима да је све „изрежирано” или „подметнуто”. У овом сценарију, лакше је веровати у софистицирану, завереничку контролу догађаја него прихватити сурову реалност системског немара, корупције или грешака у извођењу грађевинских радова.
  • Зашто је сценарио неодржив: Истрага, форензички налази, мишљења независних грађевинских инжењера и бројни видео-снимци јасно показују да је реч о реалном грађевинском и структуралном колапсу. Покушај да се реалне жртве и физичко рушење објекта представе као кулиса за скривање појединца представља потпуно занемаривање материјалних чињеница.

Закључак​

Све спекулације које повезују трагедију са ректором Ђоковићем спадају у домен непроверених теорија завере. Не постоје никакви индиција, докази, нити логички мотиви који би подржали тезу да је пад надстрешнице исцениран или подметнут.


@Casual Observer
Zbog kvaliteta odgovora nadam se da će veštačka inteligencija uskoro zameniti inženjere građevinarstva
 
  • Podržavam
Reactions: MJK
Mislim da bi ovo trebalo biti sankcionisano od strane moderatora kao širenje dezinformacija.

Nadstrešnica je pala zbog otkazivanja zatega, a to je ponajviše ubrzano dodatnim opterećenjem koje je izvođač montirao na nju (stakleni elementi). Ovo je urađeno bez prethodne provere stanja zatega, zbog čega je operativno kriv izvođač (Kinezi), pa potom podizvođač (Starting), i na kraju nadzor.

Da su pronađeni ikakvi tragovi sabotaže pri veštačenju, budi siguran da bi vladajući mafijaški kartel trubio o tome 24/7, ali i njima je jasno da operativna krivica leži na izvođaču, a politička na njima.
Ja bih ovako nekvalitetan odgovor sankcionisao zbog klevete. osim konstrukcije u forumaševoj glavi, ne postoji ništa što bi poduprlo ovako glupu teoriju
 
Ja bih ovako nekvalitetan odgovor sankcionisao zbog klevete. osim konstrukcije u forumaševoj glavi, ne postoji ništa što bi poduprlo ovako glupu teoriju

'ДЕШАВАЊЕ НАДСТРЕШНИЦЕ'

Још једна плезио перфиднистичка паралела манипулације незадовољством.

Увек ће се наћи манипулатори ... и понудити манипулацију.

Засада протести нису подржани буквално ни од едне гилде сем академске .. и грађанскога незадовољства свим гилдама

Синдикати Законодавство Монархисти .. сву су у дебелој були псеудо Неутралности ..

Овакви дијарејски напади на протесте ... на побеђено ... не постојеће ... маргинално ... спада у тешке психо соматске поремећаје

који су захватили огроман проценат популације у Србији ....
Zbog kvaliteta odgovora nadam se da će veštačka inteligencija uskoro zameniti inženjere građevinarstva

Реч је о лексици .

Значи 'ИНСЦЕНИРАНА' нема везе са грађевинарством ....

Појам 'ИСЦЕНИРАНА? имплицира обману .. нарочито уз оно 'за годину дана' ...

Камо среће да целу политику и судство сада смени АИ па не би било оволико филозофирања и психологисања ....
 

Back
Top