Posledice narkomanije su uvek mnogostruke. Tragicna je i zla sudbina svakog narkomana, jer uptreba generise mnogobrojne akutne i/ili hronicne posledice:
-Ostecuje zdravlje, teleno, dusevno, socijalno i uzrokuje preranu smrt narkomana( oboljenja jetre,mozga, infektivne bolesti, Aids
- generise kriminalne radnje, link na nps ostecenja
- stvara finasijske probleme
- unistava drustveni zivot , druzenja nerkomana su reducirana na narkomansku subkulturu, medjusobno se druze, imaju zajednicki cilj ( droga), nezainteresovani, ali su i neprivlacni za zdrave mladice i devojke
- unistava buducnost, narkomanu je ruinirana svaka perspektiva, vska profesionalna vrednost i krajnje degradiran porodicni zivot.