Logika je uvek pragmaticna, ili sam ili koalicija. Sam se na kraju opredelio Vuk Jeremic, osvojio je 0,9% na tim izborima. To ti je perspektiva kada si sam. Dveri bi prosle bolje od toga, ali je pitanje kako bi prosli. To je prvi motiv, pragmatican, kako da se prezivi, kako da se zadrzi parlamentarni status. To je logika kojom se rukovodila vecina clanova rukovodecih organa u Dverima. Sa druge strane, to ipak nije bila koalicija samo sa Zavetnicima, bilo je i pored njih neko malo nacionalno okupljanje koje smo mi pokusali da zadrzimo, bio je tu Ratko Ristic, grupa drugih intelektualaca i manje organizacije. Ja sam opet po inerciji i naravno pogresno isao ka nekoj vrsti nacionalnog okupljanja i patriotskog bloka. Sa Zavetnicima koji su godinu i po dana pre toga u skupstini nesumnjivo bili opozicija. Sa kojom su tada saradjivali svi u opoziciji, ukljucujuci i gradjaniste. Svi su sa Zavetnicima isli na zajednicke konferencije na medije, svi su sa Zavetnicima potpisivali zajednicke parlamentarne inicijative, svi su sa njima drzali zajednicke proteste. I DSS i POKS i Narodna, ali i zuti i zeleni. Niko nije rekao “Cekaj, ali Zavetnici nisu opozicija!” To nije rekao cak ni Matija Beckovic, to nije rekao ni Milo Lompar, to nije rekao ni Milos Kovic. Zasto oni nisu ustali na pocetku sastanka i odmah rekli “Cekaj, sta traze ovde Zavetnici?” Niko nije rekao. Zasto. Zato sto smo svi mislili da su oni ipak mozda opozicija. Da ih je tih godinu i po dana opozicionog statusa promenilo. Da im treba dati sansu. Ne znam sta smo mislili. Pogresili smo! Ali smo svi to mislili, ne samo Bosko Obradovic i Dveri. Svi bi da se izvuku sada. Oni su bili pametniji, nisu pravili koalicije sa njima. Mi jesmo, i popili smo svoju odgovornost. Sa Milicom Djurdjevic Stamenkovski od izborne noci nemam apsolutno nikakav kontakt. Ipak i posle svega ne bi trebalo 27 godina istorije Dveri svoditi iskljucivo na tu epizodu sa Zavetnicima. To je nekorektno prema Dverima i to se namerno radi. Time se Dveri zele drzati u podrumu i da kada god izvire odatle, da ih neko lupi lopatom uz komentar “Vi nemate pravo da se bavite poltikom jer ste bili sa Zavetnicima, a Milica je izdala”. Izvini prijatelju, ali ni ja kao Bosko Obradovic, ni Dveri u celini nismo izdali. Zasto je Milica izdala, to idi pitaj nju. A da vidimo mi ko si ti sto me tako udaras tom lopatom po glavi?