Da li će Dojčland uskoro imati novog "firera"?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Cu Gutenberg napustio i parlament

BERLIN - Bivši nemački ministar odbrane Karl Teodor cu Gutenberg, koji se povukao iz vlade posle optužbi da je kopirao deo svoje doktorske disertacije, podneo je danas ostavku i na funkciju poslanika u parlamentu.

Cu Gutenberg, koji je do podnošenja ostavke bio najpopularniji nemački političar, današnjim potezom izgubio je poslanički imunitet. On je prethodno poručio da želi da se to dogodi, kako bi tužilaštvo moglo da pokrene istragu o njegovim postupcima ukoliko to želi. Javno tužilaštvo u mestu Hof, u Cu Gutenbergovoj rodnoj Bavarskoj, saopštilo je da ima dovoljno dokaza za pokretanje istrage, pošto je protiv bivšeg ministra podneto oko 80 prijava. Cu Gutenberg, koji je u medijima dobio nadimak "Cu Guglberg", napustio je vladu dve sedmice nakon izbijanja afere i nakon velikog pritiska koji su na njega izvršili mediji i politički saveznici da se odrekne akademske titule. Univerzitet Bajrojt povukao je Cu Gutenbergov doktorat prošle nedelje.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/239191/Cu-Gutenberg-napustio-i-parlament

Sve mi se čini da je ovo Teodoru "nagrada" za popularnost i antieunijski stav.
I da će Dojčland uskoro imati novog vođu desnice.
I to desnice koja će imati poveliki politički uspeh.

Naravno, ostaje da se vidi.
 
Poslednja izmena:
Ja bi iskreno voleo da imaju novog firera i to takvog da mu Adolf bude do clanaka.Onda bi se ostali zapitali kad zaigra mecka pred njijovim vratima.

turčin,
kako možeš da se veseliš?
Pa tebi će prvo zaigrati.

Inače ne vjerujem, da će se sada roditi "firer", jer Njemačka ekonomija napreduje.

"Firer" se obično rodi na kraju velike ekonomske krize i onda kada se ocijeni, da će doći do razvoja.
Ja bih prije rekao, da to može doći u Ameriki, V.Britaniji, Francuskoj,
 
Poslednja izmena:

Back
Top