Da li Bog zna šta je seks?

Stari Zavet 1.26. po tom rece Bog "hajde da nacinimo coveka po svom oblicju kao sto smo mi"
Adam je imao oci, usi, nos, glavu, kosu, noge, ruke, zube, jezik, organe koji su povezani sa funkcijama ovih spoljnih delova tela,..........djoku, jajca.........
E sad, stace Adamu djoka i jajca ako je bio sam u raju ? U redu, djoka mu treba da sora, al stace mu jajca ?
A onda, videvsi bog da se Adam dosadjuje, bi mu zao te mu dade drugaricu, Evu.........ocigledno da prazni jajca a ne da se druzi sa njom.
Znaci, bogu su bile poznate sve funkcije Adamove jos od samog Adamovog stvaranja.........ili, imao je jajca a da bogu , u trenutku stvaranja Adama, nije palo na pamet za sta ce Adam da upotrebi jajca........sto je tesko uverljivo. Tek kasnije, bog se "setio" kako da Adam"upotrebljava" jajca stvorivsi mu Evu.

Mislim, van pameti je uopste poceti razmisljati o toj najvecoj gluposti ljudskog roda, zvanoj BIBLIJA. Ovake gluposti tesko mozemo objasniti i deci iz vrtica a kamoli odrasloj osobi.....i jos, zamislite, akademiku.
I jos uvek je Adam, proklet da je...

Upravo uzeo zutu jabucicu...

Stari Zavet 1.26. po tom rece Bog "hajde da nacinimo coveka po svom oblicju kao sto smo mi"
Adam je imao oci, usi, nos, glavu, kosu, noge, ruke, zube, jezik, organe koji su povezani sa funkcijama ovih spoljnih delova tela,..........djoku, jajca.........
E sad, stace Adamu djoka i jajca ako je bio sam u raju ? U redu, djoka mu treba da sora, al stace mu jajca ?
A onda, videvsi bog da se Adam dosadjuje, bi mu zao te mu dade drugaricu, Evu.........ocigledno da prazni jajca a ne da se druzi sa njom.
Znaci, bogu su bile poznate sve funkcije Adamove jos od samog Adamovog stvaranja.........ili, imao je jajca a da bogu , u trenutku stvaranja Adama, nije palo na pamet za sta ce Adam da upotrebi jajca........sto je tesko uverljivo. Tek kasnije, bog se "setio" kako da Adam"upotrebljava" jajca stvorivsi mu Evu.

Mislim, van pameti je uopste poceti razmisljati o toj najvecoj gluposti ljudskog roda, zvanoj BIBLIJA. Ovake gluposti tesko mozemo objasniti i deci iz vrtica a kamoli odrasloj osobi.....i jos, zamislite, akademiku.
HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHA

Da li čovek uopšte zna kakav to osećaj može biti?
https://forum.krstarica.com/threads/do-orgazma-i-dalje.964528/post-46164732

Nedualni orgazam je stanje jedinstva sa svim što postoji, dostizanje Apsoluta, nivoa
Duha. Izlazi se iz okvira vremena, ulazi su u beskonačnost. Metaforično rečeno, to je
vođenje ljubavi sa celim univerzumom. Više je dugotrajno stanje svesti nego trenutni
doživljaj. Karakteriše ga svesno jedinstvo sa celom prirodom, spokojstvo i ojsećaj
blaženstva. Dvojstvo se ukida, seksualnost kao privlačenje dva odvojena tela se ukida
i ulazi se u nedulano postojanje. Ovaj najviši oblik orgazma većini ljudi je potpuno
nepoznat.

To bi bio nivo svesti Boga. Sve ispod toga za njega nije nepoznato, nego bi bio pad.
aj sad jednostavno, što se više filozofira sve je dalje od odgovora.
ako je Isus inkarnacija boga, tj bog se očovečio ali je živeo takoreći monaški zato nije ni pričao o seksu koji je najvažniji deo života, znači i po pitanju razmnožavanja,užitka i zdravlja.
jer ako previše filozofiramo možemo i pecanje šarana da podignemo na nivo božanskog.

ako je Isus inkarnacija boga, tj bog se očovečio ali je živeo takoreći monaški zato nije ni pričao o seksu koji je najvažniji deo života, znači i po pitanju razmnožavanja,užitka i zdravlja.
jer ako previše filozofiramo možemo i pecanje šarana da podignemo na nivo božanskog.
Ovo nije filozofiranje. Ima ljudi koji su to doživeli.
O tome se može i pričati i ne pričati, jer time što ćeš nekoga da obavestiš da
tako nešto postoji, nećeš mu dati i mogućnost da to oseti, doživi. Za to su
potrebne dugogodišnje duhovne prakse.
Duhovni vođa ili učitelj je tu da ti pokaže kako da podigneš nivo svesnosti,
a sa tim dolazi i sve ostalo. Pa tako Isus nije o seksu pričao, ali je opominjao
da se ne spava u negativnim emocijama, da se stražari. Govorio je o carstvu
nebeskom, vaskrsenju, o jedinstvu sa Ocem. Ništa sakrio nije, nego je govorio
o onome što je preče.

Ma meni je više smešno to što ima plejada ljudi ovde koji očigledno nisu verujući preterano, pa onda otvaraju teme sa namerom da se tokom diskusije dovede do toga Bog ne zna, Bog nije pravedan, Bog je ovo ili ono ili da se pobija njegovo postojanje ili šta god.

Nisam ni ja neki vernik, ne tangira me puno diskusija na ovu temu, ali verujuće ljude nećeš prevesti na drugu stranu jer njima vera i počiva na načelima "ne moramo videti ili znati da bi verovali" zato se i zove vera, dok ove druge svakako ne zanima i ne veruju.
pa ja sam vernik i bože sačuvaj da nekog odvraćam od vere. ali pdf je takav o veri, pa da vidimo kako ljudi vide veru.

Znam za starogrčke boogove da su upražnjavali sex, za islam se zna da je njihov prorok imao više žena, samim tim i sex, ne znam detalje islama, pa samo ovo navodim. Isus jedini od svih navedenih nema ni naznake da je imao sex, mada se pominje Marija bludnica. Tako da se stiče utisak da je sam sex, namerno izostavljen iz hrišćanstva, možda baš iz razloga da neko ne bi postavio ovakvo pitanje.

Ovo nije filozofiranje. Ima ljudi koji su to doživeli.
O tome se može i pričati i ne pričati, jer time što ćeš nekoga da obavestiš da
tako nešto postoji, nećeš mu dati i mogućnost da to oseti, doživi. Za to su
potrebne dugogodišnje duhovne prakse.
Duhovni vođa ili učitelj je tu da ti pokaže kako da podigneš nivo svesnosti,
a sa tim dolazi i sve ostalo. Pa tako Isus nije o seksu pričao, ali je opominjao
da se ne spava u negativnim emocijama, da se stražari. Govorio je o carstvu
nebeskom, vaskrsenju, o jedinstvu sa Ocem. Ništa sakrio nije, nego je govorio
o onome što je preče.
nemaju svi ista očekivanja i interesovanja. neko očekuje armagedon, neko večni život (ma šta značilo to) neko pošto se dobro naspava da vaskrsne... svi nešto očekujemo.
iz iskustva stražiš ceo život i baš te sačeka dok si na pauzi stražarenja.
ali u ovoj temi o ovom našem seksu trenutno a maki me inspirisao sa budnim okom crkve da bog voaeriše dok (nekad) to radim me interesuje šta misli čovek da li bog ima/o to iskustvo da bi mogao da kaže zašto se toliko želi i zašto je to najbitnije (već sam naveo za šta)

Znam za starogrčke boogove da su upražnjavali sex, za islam se zna da je njihov prorok imao više žena, samim tim i sex, ne znam detalje islama, pa samo ovo navodim. Isus jedini od svih navedenih nema ni naznake da je imao sex, mada se pominje Marija bludnica. Tako da se stiče utisak da je sam sex, namerno izostavljen iz hrišćanstva, možda baš iz razloga da neko ne bi postavio ovakvo pitanje.
Imamo i Sidartu koji je ogrijao dok nije otišao u monahe i postao Buda.
U Isusovom životu se naglašava to da je on rođenjem to što jeste. Da
nije naknadno ostvario svoj puni potencijal, kao što je to slučaj sa
ostalim prosvetljenim, oboženim ili probuđenim ljudima.

Mi ne znamo da li je taj prorok imao sex. To je naša pretpostavka.
Imati žene ne znači nužno i seksati se sa njima, bar ne na način kako
mi to danas vidimo. Mi smo čak izbacili pojam ''vođenje ljubavi'' i sve
više oblike spajanja i jedinstva.

nemaju svi ista očekivanja i interesovanja. neko očekuje armagedon, neko večni život (ma šta značilo to) neko pošto se dobro naspava da vaskrsne... svi nešto očekujemo.
iz iskustva stražiš ceo život i baš te sačeka dok si na pauzi stražarenja.
ali u ovoj temi o ovom našem seksu trenutno a maki me inspirisao sa budnim okom crkve da bog voaeriše dok (nekad) to radim me interesuje šta misli čovek da li bog ima/o to iskustvo da bi mogao da kaže zašto se toliko želi i zašto je to najbitnije (već sam naveo za šta)
Bog svakako ima iskustvo najvišeg oblika ekstaze. On je kreator svega.
Pa čak i običan umetnik koji stvara neku budalaštinu, sa samo njemu
znanim smislom, uživa u ekstatičnom zadovoljstvu kreiranja.

Ono što ja pričam da je seks kakav je nama danas poznat posledica
pada. On održava razmnožavanje i nekakvo se sitno zadovoljstvo može
osetiti. Ne vidim ništa loše u takvoj zabavi, dokle god se time ne povređuje
neko. Ali, to je veoma nizak oblik zabave.

Христос је рекао више него довољно. Благословио је брак и поновио онај први благослов који је дат у Едему. Примјетићеш да се ту брак директно повезује са продужењем врсте.

Bog svakako ima iskustvo najvišeg oblika ekstaze. On je kreator svega.
Pa čak i običan umetnik koji stvara neku budalaštinu, sa samo njemu
znanim smislom, uživa u ekstatičnom zadovoljstvu kreiranja.

Ono što ja pričam da je seks kakav je nama danas poznat posledica
pada. On održava razmnožavanje i nekakvo se sitno zadovoljstvo može
osetiti. Ne vidim ništa loše u takvoj zabavi, dokle god se time ne povređuje
neko. Ali, to je veoma nizak oblik zabave.
opet taj famozni pad.
po bibliji bog reče razmnožavanje a na koji način a da mi ne znamo sem samo na ovaj jedan. koji je to bogonadahnuti način?
ekstazu dobijemo i na ovaj "primitivni" način zabave.
da banalizujem.sede muž i žena u dokolici i kaže muž aj se poebemo dosadno mi nešto aj bar 16 min da se zabavimo kaže žena aj. jel si na to mislila.
nas od životinjske prirode samo razdavaja razum, spoznaja dobro od zla i moć govora. dakle isključi razum i nagoni će te voditi.

Сале, Бог је изнад Времена и Простора и не можемо Га ограничавати и стављати у људски контекст.
apsolutno zato o seksu i ne priča već samo kao potvrdu da dvoje postaju jedno telo u bibliji.
a kao što smo već rekli bog se očovečio i tako iskustvo nije imao ne bar zvanično.
ova tema bi bila besmislena da se nije očovečio, živeo kao čovek sa svim našim nagonima.

opet taj famozni pad.
po bibliji bog reče razmnožavanje a na koji način a da mi ne znamo sem samo na ovaj jedan. koji je to bogonadahnuti način?
ekstazu dobijemo i na ovaj "primitivni" način zabave.
da banalizujem.sede muž i žena u dokolici i kaže muž aj se poebemo dosadno mi nešto aj bar 16 min da se zabavimo kaže žena aj. jel si na to mislila.
nas od životinjske prirode samo razdavaja razum, spoznaja dobro od zla i moć govora. dakle isključi razum i nagoni će te voditi.
Pa nema opet. Jel nekada prestao da bi ga bilo opet?
Bogonadahnuti način je u ljubavi.

Христос је рекао више него довољно. Благословио је брак и поновио онај први благослов који је дат у Едему. Примјетићеш да се ту брак директно повезује са продужењем врсте.
dok ne spoznaš ne znaš
praksa u 99% slučaja obara teoriju.

apsolutno zato o seksu i ne priča već samo kao potvrdu da dvoje postaju jedno telo u bibliji.
a kao što smo već rekli bog se očovečio i tako iskustvo nije imao ne bar zvanično.
ova tema bi bila besmislena da se nije očovečio, živeo kao čovek sa svim našim nagonima.
Da,se zenio ok ali znamo da nije.Da je radio to sto mislis van braka imao bi zelju to da radi i bio iz tog razloga gresan.

Back