Da li Bog zaista postoji - Jedno razmisljanje na tu temu

skura58

Stara legenda
Poruka
99.778
Da li Bog zaista postoji?
Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče:” Ja ne verujem da Bog postoji.”
”Zašto to kažete?” Upita ga mušterija.
”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.”

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru:
”Znate šta? Frizeri ne postoje.”
”Kako možete to reći? ” Upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” Viknu mušterija. ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”
”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć …
Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu.
 
Teško je dati konkretan i tačan odgovor na tvoje pitanje ali postoji ono u šta sam ja siguran iz mnogobrojnih ličnih iskustava a to je da sigurno neka sila postoji i kontroliše ovaj naš svet.
Postoji i duhovni, odnosno metafizički svet ali kako to radi, odnosno izgleda, ne umem ti reći.. Približno tome objašnjenju, bilo bi kao kada bi mravi razgovarali o svetu nas ljudi i pokušali ga objasniti...
Neke stvari su logično jasne i ne postoji slučajnost ni milijardama godina merena koja bi slučajno napravila niti jednu ćeliju živog organizma, kombinacije istih da funkcionišu međusobno, izgrade same od sebe živi svet i ustroji da radi sam od sebe... I sve to iz jednog velikog praska iz kako naučnici kažu, ničega..
Sav ogroman kosmos je ustrojen u besprekornu harmoniju i podešen tačno tako da se ne uruši u samoga sebe ili pak raspadne bestraga..
Konkretno, živi svet i na vrhu toga čovek, jeste proizvod inteligentnog dizajna, svojevrsan bio inžinjerig... Verovatno u svemiru postoji proces kojim se naseljavaju planete od inteligentnijih vrsta a naša civilizacija je već na pragu stvaranja bića, polu robota ili ko zna čega i tako eventualno time naseliti neku planetu u susedstvu ili negde dalje..
Postoji i dokazano je da svemir ispunjava tamna materija i tamna energija ili i sve ovo nama vidljivo i opipljivo, sav kosmos je tek 4% toga nečega, stvorenog iz nekog razloga, smisla a ne slučajno...
Mnogo toga iz istorije zemlje se ne zna i krije se iz nekog razloga ali postojala je barem jedna naprednija civilizacija od ove naše.
 
Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć …
Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu.
Priča je veoma stara i samo se na Krstarici pojavila više puta.

Poznajem ljude koji gotovo ne izbijaju iz crkve, i zaista veruju u Boga, a ipak im se neprekidno dešavaju loše stvari.

Ako se postavi pitanje: "Ima li Boga?" odgovor nije stvar činjenica nego verovanja. Ko veruje, za njega Bog postoji bez obzira što ga stvarno nema.

Za mene je pravo pitanje: "Ima li pravde?" Po mom shvatanju, Bog bi trebalo da nam, pre svega, obezbedi pravdu.

Koliko vidim, pravde nema. Samim tim nema ni Boga!
 
Vau, ja gluplji dokaz od ovog još nisam pročitao.
Jesi li to sam smislio ili si negde našao na internetu?

глуп само глупос прочита.
ал ти нис глуп, само се правиш...

- - - - - - - - - -

Priča je veoma stara i samo se na Krstarici pojavila više puta.

Poznajem ljude koji gotovo ne izbijaju iz crkve, i zaista veruju u Boga, a ipak im se neprekidno dešavaju loše stvari.

Ako se postavi pitanje: "Ima li Boga?" odgovor nije stvar činjenica nego verovanja. Ko veruje, za njega Bog postoji bez obzira što ga stvarno nema.

Za mene je pravo pitanje: "Ima li pravde?" Po mom shvatanju, Bog bi trebalo da nam, pre svega, obezbedi pravdu.

Koliko vidim, pravde nema. Samim tim nema ni Boga!
каке мисли така судбина
 
Priča je veoma stara i samo se na Krstarici pojavila više puta.

Poznajem ljude koji gotovo ne izbijaju iz crkve, i zaista veruju u Boga, a ipak im se neprekidno dešavaju loše stvari.

Trenutno je aktivno oko 3000 bogova i boginja tako da je jako mala sansa da se mole ispravnom bogu ili boginji ili panteonu pod uslovom da postoje neki entiteti tog tipa. Ako se na sve to uzmu i podverzije onda se ta brojka povecava na preko par stotina hiljada pa samo hriscanski dolazi u 30 000 verzija.
 
Bog može postojati samo apriori!
Takva egzistencija boga (bilo kojeg) ga svrstava u sintetičke sudove kojima čovek nalazi-nadeva ime.

Ako je naša predstava sveta samo u našem umu,tada ni bog ne može biti na drugom mestu...Razlika je samo u tome što on ne
može biti pojava-fenomen već samo noumen-čist produkt našeg uma.

A inače je primer iz uvodnog posta nepravilna dedukcija-izjednačava fenomenalnost frizera s noumenalnošču boga! Nije moguća ikakva
konkluzija,samo asocijacija!
Malo više znanja filozofije,malo logike i malo teologije ne bi nikom ovde bilo previše!
 
Bog može postojati samo apriori!
Takva egzistencija boga (bilo kojeg) ga svrstava u sintetičke sudove kojima čovek nalazi-nadeva ime.

Ako je naša predstava sveta samo u našem umu,tada ni bog ne može biti na drugom mestu...Razlika je samo u tome što on ne
može biti pojava-fenomen već samo noumen-čist produkt našeg uma.

A inače je primer iz uvodnog posta nepravilna dedukcija-izjednačava fenomenalnost frizera s noumenalnošču boga! Nije moguća ikakva
konkluzija,samo asocijacija!
Malo više znanja filozofije,malo logike i malo teologije ne bi nikom ovde bilo previše!
духовност није пластична ноша.
мозак није нечије сазнање ни маштање.
филозоф тандрче, живот клизи...
 
Nažalost, vidim da se malo ljudi potrudilo da bar malo
razmisli pre odgovora.

Da li Bog postoji ?
S jedne strane NE, jer nema materijalnih dokaza da postoji.

Ali, Bog je ideja, misao, način razmišljanja, življenja...
Pročitajte Božje zapovesti, i ako ih poštujete
sigurno čete biti srećniji i bolji ljudi,

Dobro, i nizvodno bačeno, uzvodno se vraća.
I uradjeno Zlo se vraća.
Srećni plate sami, onim nesrečnijima plaćaju deca i unuci,

Jer, neko to od gore vidi sve...
 
Teško je dati konkretan i tačan odgovor na tvoje pitanje ali postoji ono u šta sam ja siguran iz mnogobrojnih ličnih iskustava a to je da sigurno neka sila postoji i kontroliše ovaj naš svet.
Postoji i duhovni, odnosno metafizički svet ali kako to radi, odnosno izgleda, ne umem ti reći.. Približno tome objašnjenju, bilo bi kao kada bi mravi razgovarali o svetu nas ljudi i pokušali ga objasniti...
Neke stvari su logično jasne i ne postoji slučajnost ni milijardama godina merena koja bi slučajno napravila niti jednu ćeliju živog organizma, kombinacije istih da funkcionišu međusobno, izgrade same od sebe živi svet i ustroji da radi sam od sebe... I sve to iz jednog velikog praska iz kako naučnici kažu, ničega..
Sav ogroman kosmos je ustrojen u besprekornu harmoniju i podešen tačno tako da se ne uruši u samoga sebe ili pak raspadne bestraga..
Konkretno, živi svet i na vrhu toga čovek, jeste proizvod inteligentnog dizajna, svojevrsan bio inžinjerig... Verovatno u svemiru postoji proces kojim se naseljavaju planete od inteligentnijih vrsta a naša civilizacija je već na pragu stvaranja bića, polu robota ili ko zna čega i tako eventualno time naseliti neku planetu u susedstvu ili negde dalje..
Postoji i dokazano je da svemir ispunjava tamna materija i tamna energija ili i sve ovo nama vidljivo i opipljivo, sav kosmos je tek 4% toga nečega, stvorenog iz nekog razloga, smisla a ne slučajno...
Mnogo toga iz istorije zemlje se ne zna i krije se iz nekog razloga ali postojala je barem jedna naprednija civilizacija od ove naše.

:klap::klap::klap:
:hvala::hvala:
:klap:
 
Ja ne znam da li bog postiji stvarno nemam pojma ali znam da je onaj bog avramskih vera jedan... bog koji je mnogo besan pre svega koji pravi potope i čuda sveti se nevinima zbog nečijeg navodnog greha,kakav idiotizam,imaš na hiljade bogova a samo je jedan navodno pravi i sad treba da gledaš u pasulj pa da vidiš koji je to bog pravi a koji su lažni.Svi su lažni rekao bi,vernici su mazohisti koji se plaše tog boga koga ujedno i vole istovremeno,čist mazohizam
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uopste nisam protiv slobode misljenja i govora, naprotiv. Ne znam na osnovu cega si to zakljucio. Jedino sam protiv slobode prepravki informacija. A ako si ti zaista pristalica slobode misljenja i govora, onda ne vidim zasto bi bio protiv biblije. I tu je neko bio slobodan da iznese sta ima, zar ne?
Nisam protiv Biblije kao zabavnog stiva, ma da nema nekakvu umetnicku vrednost, ali sam protiv toga da se izucava u drzavnim, pa i u privatnim skolama, jer je puna neumerenih lazi i masovnih zlodela koje se izucavaju kao istiniti istorijski dogadjaji. Sam bog Jahve se prikazuje u najcrnjem svetlu. Eto, takav bog se sistematski propoveda mladoj generaciji, pocev od prve godine zivota. To je, uvazeni Dlugomire, nasilje nad mladim i jos neformiranim narastajem. Kakvu to buducnost mi ostavljamo nasoj deci?
 
Poslednja izmena:
Istorija je puna nasilja a Bog je Bog mira i ljubavi.
Bez obzira na tvoje ulagivanje nepostojecem bozanstvu, ono je, prema Bibliji, zlokobno, sujetno, ljubomorno, alavo i genocidno bozanstvo. Autori te svete knjige su bili mastoviti iako neuki. Po svoj prilici, ti nisi procitala Bibliju, vec te je neko ubedio da je on pun ljubavi. Daleko mu lelpa kuca. Uzasavam se sta je sve cinio (literalno) ljudima.
 
Da li Bog zaista postoji?
Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče:” Ja ne verujem da Bog postoji.”
”Zašto to kažete?” Upita ga mušterija.
”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.”

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru:
”Znate šta? Frizeri ne postoje.”
”Kako možete to reći? ” Upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” Viknu mušterija. ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”
”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć …
Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu.
Mora da si se salio kad si ovu prilicno neuverljivu pricu uzeo kao dokaz da bog postoji. A, posebno zgrazava pamet musterije koji frizeru kaze da on ne postoji, samo zato sto je neki adrapovac imao zapustenu kosu. Pitam se zasto ljudi ne koriste onu narodnu izreku - ispeci pa reci!
 
Da li Bog zaista postoji?
Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče:” Ja ne verujem da Bog postoji.”
”Zašto to kažete?” Upita ga mušterija.
”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.”

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru:
”Znate šta? Frizeri ne postoje.”
”Kako možete to reći? ” Upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” Viknu mušterija. ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”
”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć …
Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu
.

Pogresna analogija.

Uvek mozes da ga uvedes kod frizera koji ce ga osisati.

Da li mozes nekoga da odvedes bilo gde i pokazes mu Boga?
 
To se svima desava (muskarcima) bez obzira kojoj veri ili neveri pripadaju. Garantovano, vernici nisu operisani od takvog stava, tj nacina zivota.

Hogare , to se odnosilo na ovo sto je R4 napisao post pre toga :

Kada se "PASTIR" bude prikazao stadu, da ga vidimo i čujemo, uverićemo se da postoji.

A, kako svi znamo da se to NIKADA neće desiti, jer izmišljeni likovi iz bajki nikada ne oživljavaju, zaključujem da BOG NE POSTOJI !
 
Onda tako napisi , a ne da citiras tekst koji nema trakvo znacenje i nije napisan u tom kontekstu , vec naprotiv - pobija ga .

- - - - - - - - - -

Kada se "PASTIR" bude prikazao stadu, da ga vidimo i čujemo, uverićemo se da postoji.

A, kako svi znamo da se to NIKADA neće desiti, jer izmišljeni likovi iz bajki nikada ne oživljavaju, zaključujem da BOG NE POSTOJI !

Ovo je napisao Radovan cetvrti ...

- - - - - - - - - -

Da li bi to moglo kod nekih da znaci da im je sve dozvoljeno ?

Ono :

"U se , na se i poda se..."...i tako to ...?

Ovo je moj odgovor na tu njegovu , konkretnu poruku ...
 

Back
Top