Da li Bog veruje u čoveka?

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.760
Da li bi nas uopšte držao u životu da u nas ne veruje.

Ovo pitam zato što smo navikli na religije naglašavaju čovekovu nesavršenost i sklonost padu. Kada nam sa istoka dolaze religije koje su usmerene na čovekov potencijal razvoja, to nam je pomalo čudno.
Pa, koji je od ova dva pogleda na čoveka bliži onome kako nas Bog vidi?
 
Koliko sam shvatio abrahamski bog je svemoguć po definiciji. Zna i budućnost i prošlost. Tako mislim da nema šta da veruje ili ne veruje. Zna već sve unapred šta će se desiti sa čovekom.
Za druge bogove ne znam. Treba pitati forumase pripadnike drugih vera. Ako ih ima ovde.
 
Da li bi nas uopšte držao u životu da u nas ne veruje.

Ovo pitam zato što smo navikli na religije naglašavaju čovekovu nesavršenost i sklonost padu. Kada nam sa istoka dolaze religije koje su usmerene na čovekov potencijal razvoja, to nam je pomalo čudno.
Pa, koji je od ova dva pogleda na čoveka bliži onome kako nas Bog vidi?
par puta nam verovo pa se zaye.bo....................ako i dalje bude verovo naye.bace i sam.

Da li bi nas uopšte držao u životu da u nas ne veruje.

Ovo pitam zato što smo navikli na religije naglašavaju čovekovu nesavršenost i sklonost padu. Kada nam sa istoka dolaze religije koje su usmerene na čovekov potencijal razvoja, to nam je pomalo čudno.
Pa, koji je od ova dva pogleda na čoveka bliži onome kako nas Bog vidi?
a sad ozbiljno:
za istocne religije, Bog je u coveku i covek je odgovoran za svoje postojanje i svoja dela, a kod jevrejske religije (hriscanstvo, islam.....) sva ljudska nesavrsenost je prebacena na Boga.............ljudi su ovce , Isus cobanin a Bog nas otac, stvoritelj. To narodima ovih religija omogucava komforan zivot bez vece odgovornosti a i ako nesto ubrlja, tu je Isus da ga kod svog oca Boga iskupi, otkupi grehe..........i onda nije nikakav problem da sasvim opusteno ubijas, pljackas, lazes.............a nedeljom odes do crkve, das crkvi neku stotku i greh, koji si pocinio tokom sedmice, opran je.........od Ponedeljka opet pocinje novi ciklus.
 
To je potpuno pogrešno shvaćen oprost greha. Isus je tražio od oca oprost za one koji ne znaju šta čine, ali je istovremeno rekao i ko smo i tražio je da se probudimo za tu istinu.
Ja i kroz njegove reči vidim da Bog veruje u čoveka.
 
Ovo je zanimljivo pitanje. Naravno da Bog nema povjerenja u čovjeka. Ne bi slao svoga sina među ljude da se žrtvuje da ljudski rod oslobodi od grijeha i smrti, već bi čekao da se ljudi poprave na stanje u kojem su bili u raju, ali eto ljudski rod je sve gori i gori.

Kad pogledaš na Indiju gdje se vjeruje u reinkarnaciju, gdje je tamo društveni napredak? Ako ljudi iz života u život napreduju, trebalo bi napredovati i društvo. A kaste, parije, siromaštvo ... Hrišćanstvo je svojom idejom ljubavi i milosrđa donekle promijenilo svijet nabolje, ali kako su hrišćani sve manje hrišćani (so bljutavi), tako je i sve manje ljubavi i milosrđa u svijetu
 
Kada nam sa istoka dolaze religije koje su usmerene na čovekov potencijal razvoja, to nam je pomalo čudno.
Pa, koji je od ova dva pogleda na čoveka bliži onome kako nas Bog vidi?
Prema istocnom shvatanju Bog uopste ne postoji tako da ne vidi nas nikako
Kad pogledaš na Indiju gdje se vjeruje u reinkarnaciju, gdje je tamo društveni napredak? Ako ljudi iz života u život napreduju, trebalo bi napredovati i društvo.
Ko kaze da se kroz reinkarnaciju nareduje? Indijci smatraju da je zivot patnja i da treba naci nacin da se nekako izadje iz tog zacarnog kruga koji ne vodi nicemu
 
Koliko sam shvatio abrahamski bog je svemoguć po definiciji. Zna i budućnost i prošlost. Tako mislim da nema šta da veruje ili ne veruje. Zna već sve unapred šta će se desiti sa čovekom.
Za druge bogove ne znam. Treba pitati forumase pripadnike drugih vera. Ako ih ima ovde.
i bibliji se visr puta kaxe da se bog pokajao za nesto sto je ucinio ili da he postupio preostro i zatamljenog razuma jer je bio mnogo ljut. cak i zapovijrst kaze "ja sam bog tvoj, bog ljubomoran..." cak he i ljubomoran,cak i isus koji je sam bog ne zba zasto fa je njegov otac tj on sam sebe ostavio,pa pita "gospodine,gospodine zasto si me ostavio" i moli boga (sebe) da ga mimoidje "ova čaša".
 
Pa ono prestali smo da koljemo zivotinje u crkvi, i da izdrzavamo hramove od prostitucije, to je veliki napredak...
Da. Počeli da koljemo ljude nevernike. Životinje i dalje koljemo. Ne u crkvi, ali brojno neuporedivo više. Tako da ja neki napredak po tom pitanju ne vidim.
A i znaš onaj vic, šta pita jedno prase drugo:
- Jel ti veruješ u život posle Božića?
Tako da...
 

Back
Top