Da li biste se ozenili/udali za politickog Hrvata ili Bosnjaka???

E znaš kolko ti je Eleza u Republici Srpskoj?? Samo od Istočnog Sarajeva do Pala imaš ih kolko u čitavoj Hrvatskoj preko 500 tu. Njihova baza ti je Zelengora Kalinovik,Foča i Miljevina. Prije će ti biti sinjani porijeklo fočaci kad su bježali od Turaka nego da je neko iz Sinja hrlio Turcima u zagrljaj.
 
Hjebes pravoslavlje,katolicizam,islam,budizam i sve ostalo.... ima li sta lepseg od ovoga na ovoj nasoj planeti...nema.
these-hipwaist-ratios-are-curvalumptious-44-photos-25-9.jpg
ma da,pa kada se uda nabaci 20kg i dobije strije onda gledas mladje i tudje.Svaki sedmi brak propao i bez obzira na naciju, a vi njateke ovde za medalju
 
Stari Abdulah ga je cuteci pazljivo slusao. Grickao je travku krajem zuba zagledan negdje u daljinu. Kad Safet zavrsi, Abdulah uzdahnu:

- Sve ja to znam, moj Safo. Oni nas preziru ko da smo gubavi, jer ne pristajemo ni na jednu bandu. Nijesmo niciji.
- Kako to, deda, nijesmo niciji. Zar mi nijesmo Turci iz Anadolije, kako babo prica.
- Nijesmo, moj Safo. Odrastao si, treba da znas istinu. Nejma Turaka u Hercegovini. Nejma ih ni u Bosni, ni u Sandzaku. Turci su otisli u Tursku, a mi smo ovdje ostali.
- Pa ko smo onda mi? - cudi se Safet.
- Mi poticemo od njih.
- Od koga?
- Od njih. Od Vlaha.

Safetu se javi neka mucnina u stomaku, bijes ga obuze.

- Ja nijesam Vlah! necu da budem krmski Vlah. Oni se krste i idu u crkvu, a mi u dzamiju. Mrzim Vlahe. Ja nijesam Vlah.
- Smiri se, Safo moj - pomilova ga Abdulah po kosi. Nijesmo mi Vlasi no je muka sto ne znamo ko smo. S njima necemo, a Turci nijesmo. Mi smo se, moj Safo, nekad prezivali Miljanici. Zivjeli smo dolje blizu Bilece i slavili smo svetog Nikolu. Babo mog babe, sucur Alahu, poturcio i dosao ovamo. Sa sobom je kandilo donjeo, eno ga jos na tavanu.
- Je li to ono s lancima sto stoji u starom sanduku?
- Jeste. To je nase kandilo, moj Safo.

Glas starog Abdulaha je podrhtavao. Bilo je u njemu neke tuge i gorcine.

- A sto to ne bacimo, djedo, no nam pogani kucu - pita Safet.

Abdulah gricka travku, pogledom luta po plavom nebu iznad Hercegovine.

- Jos si ti mali, Safo. Jednog dana ces razumjeti.
- Sto mi ne objasnis, djedo?
- Ne znam hoces li razumjeti, moj Safo. Jos si mali da to razumijes. Veliki si da znas ko smo, a mali da razumijes da nijesmo ni Srbi ni Turci. i da kandilo ne smije da se baci.
- Ja cu kad porastem da ga bacim.

Cuti Abdulah. Ispljunu izvakanu travku, ubra drugu i stavi je medju zube, pa poslije duzeg cutanja veli:

- Mozda. Mozda ces i da ga bacis. Safo moj. Mozda hoces, a mozda neces.
- Hocu, djedo. Bacicu ga sigurno.
- Mozda. Mozda, Safo moj. Mozda hoces, a mozda neces. Samo Alah sve zna.
- Alah ne voli kandilo, djedo. On ne voli ni Vlahe.
- Ko ce to znati, Safo moj. Bog je jedan i nas i njihov.

Safet ga gleda zbunjeno.

- Kako to, djedo. Oni ne vole Alaha.
- Sve ces ti to jednog dana shvatiti, Safo moj.
- Molim te, djedo, baci ono sa tavana.

Abdulah uzdahnu.

- Necu. Necu, Safo moj. Dok sam ja ziv necu, a vi poslije cinite sta hocete. Dace Alah da ja umrem da vam zla ne vidim.
Safet je uporan. - A sto, djedo? Objasni mi. Zasto neces da bacis ono sa tavana?

Cuti Abdulah. Gricka travku, zmirka ocima.

- Slusaj dobro, Safo moj - kaze napokon. Slusaj dobro i upamti. Dobro upamti, ne moras sada da razumijes, razumjeces kad bude trebalo. Ova dva rata su nam isla naruku. Alah nam je pomogo pa smo Vlahe u oba rata razrijedili. Ali, opet ih je puno ostalo. Nece nam zaboraviti, a ne zna se sta nosi
dan, a sta noc. Moze i njihovo da dodje. Zato nam, treba ono kandilo, Safo moj. Ako njihovo dodje, uzmi kandilo i ikonu svetog Nikole, ima na tavanu i ikona, Safo moj, upali kandilo i prozovi se Stojan. Tako ces glavu da sacuvas. Jesi li utuvio, Safo moj?
- Jesam. djedo, ali ja necu da budem Stojan.
- E moj Safo - opet uzdahnu Abdulah, vakat kule po primorju gradi, vakat gradi, vakat razgradjuje.
- Sta ti to znaci, djedo?
- Moli se Alahu da nikada ne saznas sta to znaci.

Razumije sada Safet-beg poruku starog Abdulaha. Dobro je razumije. Pribojava se da se sada poslije ove pogibije na planinama iznad Drine, i ono vrijeme za kandilo i ikonu priblizava.
 
Autorska tema, sa politickom konotacijom....ljubav NE poznaje granice, ali sto onda, ako se uzmente....sa mix partnerima. I oni vam stalno zvocaju.

Gde cete se vencati, krstiti, djetetu ime dati, familiju supruznika obilaziti.....vidimo na forumu neke iskljucive zene i sa njine i sa nase strane, kao i muskarce.

Љубав нема границе !!!

да поновим :

Ако дозволиш да неко управља тобом путем вере или политике, мора да си много лењ или си комплетни ретард!
 
Љубав нема границе !!!

да поновим :

Ако дозволиш да неко управља тобом путем вере или политике, мора да си много лењ или си комплетни ретард!

Očigledno nema, evo i na ovoj temi vidimo kako neki vole čak i životinje...
 
Љубав нема границе !!!

да поновим :

Ако дозволиш да неко управља тобом путем вере или политике, мора да си много лењ или си комплетни ретард!
Ne mora neko da upravlja već pričamo o različitim vrednostima i civilizacijskom krugu. Možda utiču na drugu stranu.
 
Није да нема смисла, људима се то понекад догађа. Ти бракови са непријатељем.
I u čemu je poenta ovog tvog posta? Ako si ti ogorčen u svom životu i ako te "mama nije volela" moramo li svi trpeti tu tvoju frustraciju

Zaslužio si da te prijavim i to ću da uradim


Kako mozes da se ljutis na osobu za koju ne znas ni da li musko ili zensko ili X, ........ne znas dal je ceda, ujka , mujo., djetic.........ne znas jel klinac, zreo covek il fosil,............ne znas nista o njemu a i kod tebe su sva ova pitanja isto otvorena. Ponasas se ko da svaki dan pijete zajedno kafu i gledate se u lice.
Obpje ste ovde samo statisticki broj sa avatarom.............
 
Ne mora neko da upravlja već pričamo o različitim vrednostima i civilizacijskom krugu. Možda utiču na drugu stranu.

znam mnogo nacionalno mesovitih brakova koji su veoma pozitivno uticali na smirivanje nacionalistickih strasti u okruzenju.
e sad ono, ako te zena hrvatica vara sa komsiju (nije bitno koje je komsija nacionalnosti) , je..bes majku svim hrvatima na nacionalnoj osnovi. ..........................il ako ti je tasta cnogorka, 100 posto ce cela tvoja familija i cela srbija zarati sa crnu goru na nacionalnoj osnovi.
Daklem i u ti mesoviti brakovi se vode nekakvi nacionalisticki ratovi..................samo sto se rat izmedju hrvata, srba, muslimana............ipak nekad zavrsi i ima prezivelih, dok se ovaj rat sa bracni partner iz druge nacije nikada ne zavrsava............i traje do istrebljenja ......dok ne preostane jedan.
 
Za ucerivanje i jahanje neobavezno si u pravu.
Ali kad se treba verificirati pred opcinom i crkvom.
Te dobiti djete vaspitavati ga u kom pravcu....Hrv su najviše kontaminirane i još pusti djete kod djeda u zap. Herc....ima ga vodi po Blajburg da hodočasti.

pa sta.........? poslem blajburgovanje djete ce ide na Ravnu Goru ................za kaj ne bre ?
 
Kako mozes da se ljutis na osobu za koju ne znas ni da li musko ili zensko ili X, ........ne znas dal je ceda, ujka , mujo., djetic.........ne znas jel klinac, zreo covek il fosil,............ne znas nista o njemu a i kod tebe su sva ova pitanja isto otvorena. Ponasas se ko da svaki dan pijete zajedno kafu i gledate se u lice.
Obpje ste ovde samo statisticki broj sa avatarom.............

Ko kaže da se ljutim? Samo postvaljam granicu u komunikaciji ... i stvaljam do znanja šta je prihvatljivo, a šta ne .

Razumeo?
 
znam mnogo nacionalno mesovitih brakova koji su veoma pozitivno uticali na smirivanje nacionalistickih strasti u okruzenju.
e sad ono, ako te zena hrvatica vara sa komsiju (nije bitno koje je komsija nacionalnosti) , je..bes majku svim hrvatima na nacionalnoj osnovi. ..........................il ako ti je tasta cnogorka, 100 posto ce cela tvoja familija i cela srbija zarati sa crnu goru na nacionalnoj osnovi.
Daklem i u ti mesoviti brakovi se vode nekakvi nacionalisticki ratovi..................samo sto se rat izmedju hrvata, srba, muslimana............ipak nekad zavrsi i ima prezivelih, dok se ovaj rat sa bracni partner iz druge nacije nikada ne zavrsava............i traje do istrebljenja ......dok ne preostane jedan.
vidi se da nisi nikad privirio u bosnu
 

Back
Top