Da li biste se ozenili/udali za politickog Hrvata ili Bosnjaka???

Autorska tema, sa politickom konotacijom....ljubav NE poznaje granice, ali sto onda, ako se uzmente....sa mix partnerima. I oni vam stalno zvocaju.

Gde cete se vencati, krstiti, djetetu ime dati, familiju supruznika obilaziti.....vidimo na forumu neke iskljucive zene i sa njine i sa nase strane, kao i muskarce.

Ako se zaljubim ozenio bi i crnkinju i kineskinju a kamoli hrvaticu ili muslimanku.....
 
Jedino ako je pitanje upućeno tim Hrvatima ili muslimanima, da li bi se udavali jedni za druge. Inače što se Srba tiče, još nismo došli do toga da se bavimo zoofilijom...
Vidi BH citadelicu, ili ove nase cetnikuse par komada....bilo bi turbulentno i uvek na "noz" borba, ali bez rucka kuhanog, eventualno neki ketering.
 
Управо тако су настали војни бескућници из хотела Бристол. ;)

Dobro pazi, mozda ne bi bas ozenio crnkinju i kineskinju u Srbiji, negde na zapadu verovatno, ali nesto drugo je poenta... Zasto ne bi bio u braku sa Hrvaticom i pogotovo Bosnjakinjom koja je ono, balkanka, minimalne razlike u mentalitetu. Ja ne vidim neku veliku razliku izmedju devojke iz Sarajeva i Nisa.. A da ne pricam tek o apsurdu na primer koja je razlika izmedju Srpkinje i Muslimanke iz Novog Pazara...... Vaznije mi je kako se oblaci i koju muziku slusa i da li ima smisla za humor i da li je dobar i posten covek, nego kom se Bogu moli.. Ne znam ja, mozda nisam u pravu.... Ali to je moje misljenje.

E sad, ako pricamo iskreno to je jedno jer sam ja musko, a da moja cerka ili neka rodjaka se uda za muslimana ee to vec ne bi trpeo. Znam da zvuci licemerno, ali meni je ok sve dok oni primaju, a da ga prima moja rodjaka ili cerka ne daj Boze to je onda skroz druga situacija. U tom slucaju vera i politika kod mene drasticno dobijaju na znacaju. Sta cu, ja sam takav. Balkanac, Srbin, primitivac.....
 
Kako misliš političkog Bošnjaka i Hrvata,misliš onaj koji se jasno deklariše kao ultra nacionalista i domoljub.Koliko mi je poznato jedan takav političar iz Sarajeva je oženjen Srpkinjom,ali ona je mislim čitavo vrijeme ostala u Sarajevu i više je Muslimanke nego Srpkinja.Pokojni političar i profesor Nijaz Durakovic je bio ultranacionalista oženjen Srpkinjom,a prije rata sigurno bio komunista.

Srpsko - hrvatska kombinacija ; ako je muz Hrvat zena Srpkinja u 80% slucajeva vjencanje u katolickoj crkvi i 90% djece je krsteno u katolickoj crkvi.
U ostaloh 20% je da je gradjansko vjenčanje,a 10% djece je možda ne kršteno deklarisu se kao ateisti.
Muž Srbin žena Hrvatica oko 30 - 50% vjencanje u pravoslavnoj crkvi,djeca su do 50 % slucajeva krstena u pravoslavnoj crkvi.Oko 40% nisu krstena ni u jednoj crkvi i oko 10% su krsteni u katolickoj crkvi.

Srpsko - bosnjacka kombinacija; ako je muž Bošnjak žena Srpkinja,nema šerijatskog vjenčanja ali u 90% slučajeva njihove djece nosi muslimanska imena,u ostalih 10% medjunarodna neka imena,a u nekom slucaju i srpska imena.Većinom su djeca obrezana.
Muž Srbin žena Bošnjakinja,nema crkvenog vjenčanja,u 90 % slučajeva djeca nose srpska imena,u 8 % sluačajeva djeca nose medjunarodna imena Saša,Alen i u 2% muslimnska imena imaju,kao što je jedan srpski političar iz Sarajeva Miro Lazović dao svojoj djeci muslimanska imena Haris i Dzana.Takodje brat od srpskog pjevača Zdravka Čolića nadjenuo je ime sinu Haris.Oko 50 - 60 % te djece su kršteno u pravoslavnoj crkvi a oko 40 % su ateisti
 
Vidi BH citadelicu, ili ove nase cetnikuse par komada....bilo bi turbulentno i uvek na "noz" borba, ali bez rucka kuhanog, eventualno neki ketering.


Sta bi rekla moja mila majka, da zna da mi je zena muslimanka
Za guslare :heart:



Zena da primi adete, kulturu i veru muzevu, da se potcini. Kao Hajrova Radenka. Hajro rahmetli je dosao iz Beograda da brani Bosnu i Radenka je dosla sa njim. Da se bori protiv cetnika

Hajrudin Mešić,
u ratnim danima poznat kao kapetan Hajro, rođen je 1. 1. 1959. godine u selu Srednja Trnova u općini Ugljevik. Služio je u JNA kao aktivno vojno lice sa činom kapetana. Bio je član Patriotske lige od njenog osnivanja, organizator i vođa oružanog otpora protiv agresije na Bosnu i Hercegovinu na prostorima Zvorničke i Ugljevičke općine. U toku rata obavljao je niz visokih komandnih dužnosti: komandir policijske stanice u Ugljeviku, komandant Teritorijalne odbrane Ugljevik – Teočak i komandant 1. teočanske brigade.
U braku sa suprugom Radenkom rodili su se kćerka Lejla i sin Zlatko.
http://heroji.ba/hajrudin-mesic/
 
Autorska tema, sa politickom konotacijom....ljubav NE poznaje granice, ali sto onda, ako se uzmente....sa mix partnerima. I oni vam stalno zvocaju.

Gde cete se vencati, krstiti, djetetu ime dati, familiju supruznika obilaziti.....vidimo na forumu neke iskljucive zene i sa njine i sa nase strane, kao i muskarce.
znaš kako, mišljenja sam da ovi što najviše kenjure o blatkorvnosti, malo da im je pročačkati herojsku genetiku, svašta bi izašlo na videlo ((:
 
Srpsko - bosnjacka kombinacija; ako je muž Bošnjak žena Srpkinja,nema šerijatskog vjenčanja ali u 90% slučajeva njihove djece nosi muslimanska imena,u ostalih 10% medjunarodna neka imena,a u nekom slucaju i srpska imena.Većinom su djeca obrezana.
Muž Srbin žena Bošnjakinja,nema crkvenog vjenčanja,u 90 % slučajeva djeca nose srpska imena,u 8 % sluačajeva djeca nose medjunarodna imena Saša,Alen i u 2% muslimnska imena imaju,kao što je jedan srpski političar iz Sarajeva Miro Lazović dao svojoj djeci muslimanska imena Haris i Dzana.Takodje brat od srpskog pjevača Zdravka Čolića nadjenuo je ime sinu Haris.Oko 50 - 60 % te djece su kršteno u pravoslavnoj crkvi a oko 40 % su ateisti

Jesi li cuo sa vuka sa Zelengore? Ako nisi ispricat cu ti. I njegova zena pode s njim iz Beograda u vrleti Zelengore da se tuce s cetnicima
 

Back
Top