Quantcast

Da li biste se ozenili/udali za politickog Hrvata ili Bosnjaka???

a bre Milun

Veoma poznat
Poruka
12.424
Ko kaže da se ljutim? Samo postvaljam granicu u komunikaciji ... i stvaljam do znanja šta je prihvatljivo, a šta ne .

Razumeo?
jos uvek ne razumem..................SANJAO SAM ONOMAD DA ME MOJ KOMSIJA ZIVORAD UVREDIO..............I EVO, VEC SEDMI DAN NE PRICAM SNJEGA..........................jes ti razumela............?

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
7.236
Autorska tema, sa politickom konotacijom....ljubav NE poznaje granice, ali sto onda, ako se uzmente....sa mix partnerima. I oni vam stalno zvocaju.

Gde cete se vencati, krstiti, djetetu ime dati, familiju supruznika obilaziti.....vidimo na forumu neke iskljucive zene i sa njine i sa nase strane, kao i muskarce.
Занимљиво је што су то најчешће Срби брозовског опредељења, којима је свеједно што ће им деца ићи у Блајбург на поклоњење жртвама, јер они нису националисти.

Nataša Rostova

Veoma poznat
Poruka
10.145
jos uvek ne razumem..................SANJAO SAM ONOMAD DA ME MOJ KOMSIJA ZIVORAD UVREDIO..............I EVO, VEC SEDMI DAN NE PRICAM SNJEGA..........................jes ti razumela............?
Pa ako ćemo tvojom logikom šta tebe zanima prepiska " osoba za koje ne znas ni da li sumusko ili zensko ili X, ........ne znas dal je ceda, ujka , mujo., djetic.........ne znas jel klinac, zreo covek il fosil,............ne znas nista o njemu a i kod tebe su sva ova pitanja isto otvorena. Ponasas se ko da svaki dan pijete zajedno kafu i gledate se u lice "

Što bi se ti trudio da razumeš šta oni pišu, trošiš uludo energiju, zar ne ?

(PS ako ne razumeš nečiji razlog da postavi granicu u komunikaciji, onda nikom ništa, ne trudi se da razumeš ono što ti ne treba, očigledno)

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
11.439
Drina, poslusaj zaj.ebanciju Sandzakliju, kako Cg zahebava, na vjerskoj i nacional.razini.

Ne. Necu to gledati. Kulturoloski Sam FRANCUZ

Tako da me ne zabavlja taj rke koke humor

Inace vidim trazis zenu. Evo sa mnom radi jedna Ruskinja. Oksana. Ima 38 god. Tvoj kalibar. Mirazusa. Roditelbi (stari) imaju kucu u Moskvi. Ako di putinofil mozes da ides tamo da ga salutiras. A ovu jos mozes da oplodis.

plus pomocu nje se izvuces iz te ciganije iz Nisa. Postanes evropljanin. Visa kasta

Esad Dzudo

Domaćin
Poruka
3.976
Ne. Necu to gledati. Kulturoloski Sam FRANCUZ

Tako da me ne zabavlja taj rke koke humor

Inace vidim trazis zenu. Evo sa mnom radi jedna Ruskinja. Oksana. Ima 38 god. Tvoj kalibar. Mirazusa. Roditelbi (stari) imaju kucu u Moskvi. Ako di putinofil mozes da ides tamo da ga salutiras. A ovu jos mozes da oplodis.

plus pomocu nje se izvuces iz te ciganije iz Nisa. Postanes evropljanin. Visa kasta
Za provodadzisanje, dobijas mustuluk i minderluk....evo za tebe nesto afirmativno.....

Dekston

Aktivan član
Poruka
1.170
Ja umalo da se oženim, pre desetak godina, stoprocentnom Hrvaticom iz Dalmacije. Ne mogu reći da smo imali ikakvih problema dok smo bili zajedno. Naime, niko tamo nije hteo da kolje zbog toga ni mene ni nju. A ni među mojima.
Ako ste u inostranstvu to je nebitno vasa djeca bi se vrlo brzo asimilovala u Amerikanca,Kanadjane ili Australijance dok je na ovom podrucju zapadno od Drine bitno koje nacije partner.Opet sa druge strane to je u Srbiji nebitno jer nikad nije bilo dodira sa Hrvatima ili nekim drugom narodima.

Krishna

Domaćin
Poruka
3.246
Nisu bas svi Srbi Focaci porijeklom iz Crne Gore,ima ih hercegovaca,nesto starosjedilaca jos iz srednjeg vijeka,pa cak potomaka dubrovackih trgovaca koji su se pretopili u Srbe,ali 70 % je Crna Gora.
Ако под Црном Гором рачунаш Стару Херцеговину онда их јесте 70% пореклом из ЦГ. Треба имати у виду да је Стара Херцеговина (Дробњаци, Бањани, Никшић, Пива итд.) припала Црној Гори тек 1878 године, а кад су преци Срба Фочака долазили одатле у Фочу и околину то није била Црна Гора.
Оних пореклом из праве Црне Горе (Стара Црна Гора) има јако мало.

Dekston

Aktivan član
Poruka
1.170
Ако под Црном Гором рачунаш Стару Херцеговину онда их јесте 70% пореклом из ЦГ. Треба имати у виду да је Стара Херцеговина (Дробњаци, Бањани, Никшић, Пива итд.) припала Црној Гори тек 1878 године, а кад су преци Срба Фочака долазили одатле у Фочу и околину то није била Црна Гора.
Оних пореклом из праве Црне Горе (Стара Црна Гора) има јако мало.
Ja primjetim da ima gatačkih i nikšićkih prezimena što je logično zbog blizine dvije opštine,ali ima i prezimena iz Popova Polja.Sigurno da ih ima i sa Durmitora koji su porijeklom odatle.U mirnijim vremenima Srbi su se spuštali sa planina i naseljavali se u doline,u kriznim trenucima ponovo su se selili u planine

Krishna

Domaćin
Poruka
3.246
Ja primjetim da ima gatačkih i nikšićkih prezimena što je logično zbog blizine dvije opštine,ali ima i prezimena iz Popova Polja.Sigurno da ih ima i sa Durmitora koji su porijeklom odatle.U mirnijim vremenima Srbi su se spuštali sa planina i naseljavali se u doline,u kriznim trenucima ponovo su se selili u planine
Све је то Херцеговина што си навео.
Дурмитор и Никшић су Стара Херцеговина тј. део Херцеговине који су ћапили Црногорци 1878. Још за живота Вука Караџића Дробњаци су сматрани херцеговачким племеном. Вук је за себе говорио да је Ерцеговац из Дробњака, а за Дурмитор је записао: "По Ерцеговини се приповиједа да је Дурмитор толико висок да љуби небо."
И дан данас део Дробњака, Бањана, Пивљана и Никшићана себе у регионалном смислу сматра Херцеговцима а не Црногорцима, то су углавном они који су још увек Срби.

Poslednja izmena:

Dekston

Aktivan član
Poruka
1.170
Све је то Херцеговина што си навео.
Дурмитор и Никшић су Стара Херцеговина тј. део Херцеговине који су ћапили Црногорци 1878. Још за живота Вука Караџића Дробњаци су сматрани херцеговачким племеном. Вук је за себе говорио да је Ерцеговац из Дробњака, а за Дурмитор је записао: "По Ерцеговини се приповије да је Дурмитор толико висок да љуби небо."
И дан данас део Дробњака, Бањана, Пивљана и Никшићана себе у регионалном смислу сматрају Херцеговцима а не Црногорцима, то су углавном они који су још увек Срби.
Da upravu si rubni dijelovi Nikšićke opštine su naseljeni pretežno Srbima.Vjerovatno i sad imaju neko sjećanje na srpsko hercegovačko porijeklo.Na mapi uz granicu sa Republikom Srpskom u većini su Srbi.

Krishna

Domaćin
Poruka
3.246
Da upravu si rubni dijelovi Nikšićke opštine su naseljeni pretežno Srbima.Vjerovatno i sad imaju neko sjećanje na srpsko hercegovačko porijeklo.Na mapi uz granicu sa Republikom Srpskom u većini su Srbi.
Никшић је изворно Херцеговина, а од 1878 на овамо би се рекло да је Стара Херцеговина. Кад је Никшић 1877 ослобођен од Турака онда се у њега доселило доста Срба из Требиња, Љубиња, Гацког и Невесиња, као и из Старе Црне Горе. То насељавање Никшића се десило зато што се из њега иселило муслиманско становништво. Никшић је за време турске владавине све до 1877 имао апсолутну муслиманску већину.
Потомци оних Срба досељених у Никшић из Требиња, Љубиња, Гацког и Невесиња односно из Источне Херцеговине су данас углавном још увек Срби. Док су потомци оних досељених из Старе Црне Горе (као нпр. породица Мила Ђукановића) углавном постали Монтенегрини.