Da li biste se doterivale u svetu bez muskaraca?

Purple Rain

Primećen član
Poruka
746
Vecito pitanje - za koga zelim biti lepa. Pokusala sam da zamislim situaciju u kojoj, (hajde da ne preterujemo sa "zauvek"), recimo godinu dana na Planeti nema muskaraca (iz bilo kog razloga, ukljucujuci i obilaske komsijskih planeta :)
Da li bismo se i dalje doterivale?
Zbog sebe ili da bismo bile u sto boljem izdanju kad se vrate?
Ja, iskreno, nemam pojma.
 
hm, ja se zasigurno bolje osecam kad sam si lepa
to moze biti i ujutru, kad se probudim, pa sebi izgledam cakano i kao nenasminkana cupkica
ali mi imponuje i kad osetim ili mi neko (i) kaze da sam mu lepojka
sigurno da se delom 'montiram' i zbog utiska koji zelim da ostavim
valjda da bih na taj nacin potvrdila i svoje svidjanje sobom
i da, mislim da bi' se trudila da sto bolje izgledam i da nema muskog sveta
jer mislim da se potvrdjujemo i u ocima zena
a zasto je to bitno...pa valjda zato sto doprinosi sveukupnom samopozdanju
 
I dalje bi me zanimalo sta nosim, bila bih cista (depilirana, kosa itd.) ali mi nikada ne bi pali napamet mali ustupci koje sada cinim, zato sto zivim u svetu u kome ima muskaraca: hajde da stavim mindjuse, ovo izgleda strogo bez detalja, daj da se ipak malo nasminkam... a verovatno bih vise nosila suknje i haljinice - sada ne nosim, jer ne podnosim sto mi neko uvek viri u noge, dok ja bas pricam nesto ozbiljno i vazno :)
 
Vecito pitanje - za koga zelim biti lepa. Pokusala sam da zamislim situaciju u kojoj, (hajde da ne preterujemo sa "zauvek"), recimo godinu dana na Planeti nema muskaraca (iz bilo kog razloga, ukljucujuci i obilaske komsijskih planeta :)
Da li bismo se i dalje doterivale?
Zbog sebe ili da bismo bile u sto boljem izdanju kad se vrate?
Ja, iskreno, nemam pojma.

Volim da sam lepa :manikir: ne nesto preterano doterana ali uredna...i to naravno prvenstveno zbog sebe,a ne zbog muskaraca.Pristalica sam prirodnog,a lepota spada u prirodno :D
 
Ja nagadjam, ali mislim da je odgovor 'da'. I to iz dva razloga:
Prvo, zato da bi se osecale lepo. Covek (ne samo zena :D) kad izgleda dobro, bolje se i oseca.
Drugo, doterivale bi se zbog drugih zena. Ne nose valjda zene svu tu sminku, parfeme i odecu zbog muskaraca? Mislim muskarci na takve stvari ne obracaju paznju. Njima je samo bitno kako zena izgleda gola, nenasminkana i rascupana. Da je zenama stalo do misljenja muskarca, nikada ne bi nosile sminku, sve bi nosile masnu kosu jednostavno svezanu u rep i bavile bi se sportom svaki dan od 20 do 40 minuta. ;)
 
ja se bogami doterujem (iako je ovo jak izraz, pre se radi o svesti o vlastitom izgledu) iskljucivo zbog druhih ljudi, tacnije muskaraca (mm, a ranije da bih mogla da se smuvam sa nekim, ako mi se prohte)... jeste, ponekad se doteram zbog drugarica, ali ne u takmicarskom fazonu, nego zato sto imam nekoliko drugarica kojima je izgled bas bitan, pa da ih ne blamiram kada izadjemo zajedno... i naravno, zato sto posao i zivot medju ljudima to zahteva...
 
Poslednja izmena:
Mislim muskarci na takve stvari ne obracaju paznju.

To je veoma tacno,
nasminkana i previse doterana zena asocira muskarcu na brzu zabavu i kratku avanturu, i on tu vise uopste i ne razmislja o njenoj sminki ili lepo obojenim noktima, vec ceo kapacitet njegovih misli je zauzet proracunima i smisljanjima kako da je osvoji i zavede.
Dok sa druge strane cista i uredna zena bez sminke i skupe odece vuce muski interes i paznju daleko vise, muskarci takve zene shvacaju ozbiljno i vise su im naklonjeni.

Ipak, mislim da zene nikad nece prestati sa tim stilom zivota, beskrajnog ukrasavanja i doterivanja, to je valjda deo njihovih dusa, nesto u sta ih i sama priroda podstice, na kraj krajeva mora da postoji neko merilo za lepotu u ovom univerzumu - a to je svakako zdrava, cista, uredna i eventualno doterana i ukrasena zena.

:)
 

Back
Top