Da li biste se doterivale u svetu bez muskaraca?

Vecito pitanje - za koga zelim biti lepa. Pokusala sam da zamislim situaciju u kojoj, (hajde da ne preterujemo sa "zauvek"), recimo godinu dana na Planeti nema muskaraca (iz bilo kog razloga, ukljucujuci i obilaske komsijskih planeta :)
Da li bismo se i dalje doterivale?
Zbog sebe ili da bismo bile u sto boljem izdanju kad se vrate?
Ja, iskreno, nemam pojma.

Kako koja :)
Jel bi mogla da gledas sebe u ogledalu svako jutro, a da ti se ne dopada prizor?
Ja ne bih.

Vecito pitanje - za koga zelim biti lepa. Pokusala sam da zamislim situaciju u kojoj, (hajde da ne preterujemo sa "zauvek"), recimo godinu dana na Planeti nema muskaraca (iz bilo kog razloga, ukljucujuci i obilaske komsijskih planeta :)
Kod mene to zavisi iskljucivo od raspolozenja.
Nekada visim ispred ogledala i kombinujem i isprobavam... A ima dana kada u bebi dolu odem do prodavnice i mrzi me da zivim, pa polu-cupava i u prvom sto sam dohvatila izletim iz kuce.

Da se dopadas muskarcu je bitno ujutru, kada ustanes. Da se ne uplasi i pozeleni :lol:

Kod mene to zavisi iskljucivo od raspolozenja.
Nekada visim ispred ogledala i kombinujem i isprobavam... A ima dana kada u bebi dolu odem do prodavnice i mrzi me da zivim, pa polu-cupava i u prvom sto sam dohvatila izletim iz kuce.

Da se dopadas muskarcu je bitno ujutru, kada ustanes. Da se ne uplasi i pozeleni :lol:
zato ja ustanem dva sata pre njega :malav:
to je bre prica za vas mlade,kad dodjes u neke :lol: godine kad ustanes ujutro lice ti ima oblik jastuka,zubi su ti u casi nema tu vise govora o jutarnjoj rosi :rida:

zato ja ustanem dva sata pre njega :malav:
to je bre prica za vas mlade,kad dodjes u neke :lol: godine kad ustanes ujutro lice ti ima oblik jastuka,zubi su ti u casi nema tu vise govora o jutarnjoj rosi :rida:

Da. Ti inace prvo napipavas naocare, da bi dosla do case sa zubima :p

:zag:

- - - - - - - - - -

E, juce sam cucala pored tegle sa nutelom i mazala one pirincane ploce. Poznato? :lol:

to je jako teško pitanje..kao i sva hipotetička pitanja uostalom. mogu ja da idem okolo i pričam kako se doterujem zbog sebe, ali to doterivanje mi nameće kultura koja insistira na tome da žena mora biti dopadljiva naravno muškom oku. kad kažem nameće, to je zaista tako, fizički izgled uslovljava niz stvari i odbijati da vidiš to je besmisleno.
e sad, treba da zamislim hipotetički situaciju u kojoj muškarci ne postoje i samim tim ne postoji kultura koja bi na prvo mesto stavljala izgled žene.. verujem da u takvoj situaciji žene ne bi posvećivale toliko vremena svom izgledu. Određeni estetski standardi bi postojali, oni su suštinski vezani za ženski senzibilitet, ali bi verujem bili drugačiji od onih koji se forsiraju u kulturi koja je dominantno muška.

Pa nije da se nešto sređujem ni sad (misliš na šminkanje i to, zar ne?).
Mislim da bih se ponašala isto, to što radim, radim zbog sebe, ne zbog drugih.
Boli me uvo za druge, uglavnom.

Back