Da li biste se doterivale u svetu bez muskaraca?

Vecito pitanje - za koga zelim biti lepa. Pokusala sam da zamislim situaciju u kojoj, (hajde da ne preterujemo sa "zauvek"), recimo godinu dana na Planeti nema muskaraca (iz bilo kog razloga, ukljucujuci i obilaske komsijskih planeta :)
Da li bismo se i dalje doterivale?
Zbog sebe ili da bismo bile u sto boljem izdanju kad se vrate?
Ja, iskreno, nemam pojma.

jaooo sad kadte dovate ove 4umske feministkinje shto se i onako ne doteruju obrala si bostan seko:mrgreen:

Дешавало ми се, кад обучем нешто упадљивију гардеробу, да ме на улици више гледају жене него мушкарци....Не мислим у ''оном'' смислу :mrgreen:, него онако заинтересовано, строго-критичарски.;)

И да, понекад се дотерујем баш због жена јер знам да су много пажљивији посматрачи него мушкарци.
Мушкарцима је понекад лако краћом сукњом скренути поглед са искрзалог лака за нокте...:lol: Код жена то не пали - биће скенирано све до детаља...:mrgreen:

Potpuno se slažem sa tobom.:klap:
Kad idem negde gde očekujem da ću biti skenirana od strane neke žene gledam da sve bude na svom mestu, uredno i sređeno.
Ali imala sam i par drugara koji su bili gori od svake žene i primećivali kad lak nije dobro namazan, kad se boja brusa ne slaže sa garderobom, kad se ugojim 1kg. Nema gorih kritičara od njih.

Vecito pitanje - za koga zelim biti lepa. Pokusala sam da zamislim situaciju u kojoj, (hajde da ne preterujemo sa "zauvek"), recimo godinu dana na Planeti nema muskaraca (iz bilo kog razloga, ukljucujuci i obilaske komsijskih planeta :)

Uvek želim biti lepa zbog sebe i svog samopouzdanja. Više mi znači kompliment žene, nego muškarca, ako već gledamo na to kao da se zbog muškaraca doterujemo.

podsetila me ova tema na sledeću situaciju- jednom sam bivšeg dečka pitala kako mu se više sviđam, sa šminkom ili bez. Pogledao me belo i rekao da ne primećuje takve stvari, ali me od tada svako jutro redovno pitao da li sam se našminkala. :D
Šta je primećivao - šta sam obukla, da li je u pitanju haljina ili farmerke, koliko je kratka haljina :zper:

Ja bih nastavila da se oblacim i nosim kao i uvek
To radim prvenstveno zbog sebe

Nastavila bih da se sređujem, naravno. Kao što sam se sređivala i kada sam išla na posao u isključivo ženski kolektiv ili kad idem na rođendan gde znam da će biti samo nas nekoliko drugarica. Doduše, nije baš potpuno isti izbor odeće za npr žurku gde očekujem da ću nekog sresti i za ženski ili dečiji rođendan, neke male nijanse postoje. Kozmetika i odeća mi je zabavna aktivnost, da tako kažem, tako da se ne bih odrekla doterivanja bez obzira na okolinu u kojoj sam.

po mom dosadasnjem skromnom iskustvu, prirodan miris cistog tijela je uvijek izazivao konkretne reakcije od strane partnera
dok bi parfem ili bilo koji drugi vjestak bio samo registrovan, samo od strane zene
mora da zavisi od spoja parfem - žena...
ja sam ih imala više, između ostalih j'adore koji su muškarci itekako registrovali... zato sam ga i kupila ponovo:zper:

nego krenuh da razmišljam o temi.
nisam nikad ni približno sigurna kako bi se osećala i šta bih radila u tim hipotetičkim situacijama .
sa jedne strane, jedno vreme sam prestala da se šminkam kad idem na posao sa sledećim obrazloženjem: "šta ima da se šminkam, od vas mi se niko ne svidja, na teren ne idem, retko ko dolazi - pogotovo nov, a kad nije niko zanimljiv naleteo za šest meseci mala je verovatnoća da će se pojaviti sutra!" dakle, muškarci su bitna stavka...
sa druge strane, svesna sam i da se bolje i sigurnije osećam doterana, ko god da je sa druge strane...
kroz glavu mi je prošlo i kako smo moja sestra od strica i ja još kao deca silno eksperimentisale šminkajući se na raznorazne načine i ogledajući se u 4 zida sobe posle toga - publika nam nije bila potrebna...
i danas umem da uživam u šminkanju:heart:, jedino šminke mi nikad nije dosta (u drugim stvarima sam prilično skromna) i pomalo patim jer ne mogu sebi da priuštim sve što bih volela...:rumenko:

Naravno,da da.Prvenstveno se doterujem,da sam sebi lepa, a kada sam sebi lepa,znam da sam i njemu. A,za one koje ne mare za doterivanje,njima je nebitno da li su muskarci tu ili ne,svejedno ne bi posvecivale vreme sebi za negu i doterivanje a one koje drze do toga bi i dalje bile doterane,prvenstveno zbog sebe.:)

Nesto mislim, da nije pitanje da li bi se i dalje doterivale nego da li bi ubacile u trecu, ma u petu? Mislim da bi se jos vise sredjivale, i da bi bilo mrnjaaau ksssss :lol: bilo bi spoticanja na svakom koraku uverena sam. Jer sta bi tada, u nedostatku povratnih reakcija muskaraca, sav fokus u tom smislu pao bi jedino na poredjenje sa ostalim zenama. Bilo bi povredjenih. :mrgreen:

Ne znam.

Verovatno bih smanjila, ali ne i potpuno odustala od doterivanja, dobrim delom to radim zato što meni samoj prija kad izgledam sređeno.
Ipak, mislim da mi depilacija uopšte ne bi nedostajala neko vreme :mrgreen:

I ja tako mislim. Cak i kompliment zene prija iz perspektive suparnice.
Evolucija, produzenje vrste.
Mislim da bi, polako, doslo do generalnog smanjenja upotrebe kozmetickih preparata.

bih.
mislim, postoji ono obično doterivanje i tip-top doterivanje (za večernje izlaske i tako nešto slično)...to svakodnevno doterivanje je nešto što je deo mene i nema veze sa muškarcima....mm je sasvim zadovoljan sa mnom i bez tog svakodnevnog doterivanja (ako me ne laže :mrgreen:), a za ostale muškarce me baš briga...tj. briga me je kao i za ostale žene.:manikir:

Jedna moja drugarica ima teoriju da se zene sredjuju ne zbog muskaraca, ne zbog drugih zena nego PROTIV drugih zena.:lol:

Kakogod, vazno je da su sredjene.

Smatram da je to usko povezano sa psihom i da zene koje se mentalno zapuste, vrlo cesto su i fizicki zapustene.

I kad sam najtuznija..i kad mi je najteze, nikada se ne zapustam. Ovo, pre svega stoga sto sam veliki pobornik fizicke aktivnosti ( sto svima preporucujem od srca) i sto veliku paznju poklanjam svom telu.

I..da..Ipak vise volim jedan muski okret na ulici nego da mi deset drugarica kaze da im se svidja ovo ili ono kod mene..:)

Back