Да ли бисте могли поново да живите у истој држави са косовским Албанцима?

Са која три главна СФРЈ народа више никако не бисте могли ?

  • Македонци

    glasova: 2 8,3%
  • Албанци

    glasova: 13 54,2%
  • Црногорци

    glasova: 5 20,8%
  • Хрвати

    glasova: 17 70,8%
  • Босански муслимани

    glasova: 10 41,7%
  • Словенци

    glasova: 5 20,8%

  • Ukupno glasova
    24

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.825
Пазите,
то значи да равноправно живите са њима,
да су заступљени у парламенту,
да имају свог кандидата за председника,
да имају своје фудбалере у репрезентацији,
да могу да вам буду зетови и снаје ...

Ха ?
А са другим народима СФРЈ ?

Још нешто,
анкета је контра питање, односи се на све народе СФРЈ,
а у теми питам о Шиптарима.
 
Poslednja izmena:
Tako nekako i ja. Ali te opcije nema u anketi.
Onda ne popunjavam anketu
Ne mrzim nijedan narod kao celinu
Već sam negde na forumu citirao vladiku bačkog Irineja koji je rekao "ako u nekom narodu nađemo bar dvoje dobrih ljudi, možemo reći da je to dobar narod!"
Sapienti sat
A meni pivo
 
Pa mogu sa svima kao što rekoh.

Можеш да имаш друга, колегу, Шипца, Хрвата - то је ок.
Али то није исто као имати их колективно као суграђане !

Размисли !
Немој после да буде "лепо је војвода Мишић опомињао краља да се мане уједињења са Латинима !"
 
Можеш да имаш друга, колегу, Шипца, Хрвата - то је ок.
Али то није исто као имати их колективно као суграђане !

Размисли !
Немој после да буде "лепо је војвода Мишић опомињао краља да се мане уједињења са Латинима !"
Razmislio sam. U Vojvodini kao sugrađane imam 25 nacija i nemam problema s tim.
 
Iskreno, ne bih ni sa jednim.
Ne volim ni da čitam o njima ni da ih se sećam da postoje.

Коначно неко рече праву ствар,
једино ми криво што ниси неки Милутин, Драгутин, Кића, Мића ...

Него неко страно име !
Има ли Срба паметних, искрених, далековидих ?
Где сте се бре посакривали, тако сам сам ...
 
Аутор теме је или тинејџер индоктринисан од родитеља који нису изашли из опијености југословенством или самоумишљени Европејац ума контаминуираног другосрбијанштином. Трећег нема.

Елем, у Србији битишу и други народи, Мађари, Муслимани (Бошњаци), Буњевци, Хрвати, Чеси, Словаци, Роми и ини, имају своје представнике у српском парламенту, живе и друже се са Србима, склапају бракове, пријатељства, кумства, спортисти који припадају тим етничким скупинама наступају за своју Србију, за све њих је дрес Србије светиња, мали Ром из Бујановца (није баш мали, 200 цм). Алмир Асани је кошаркаш који је са највише жара и борбености играо за Србију овог љета рачунајући играче свих националних селекција, позитивних примјера колико ти душа жели. Е сад што у земљи Србији побједу односи аутошовинистичка перцепција и поред 19 позитивних примјера ликови попут аутора теме примијете онај један негативан, други је пар опанака,

Када су у питању Арбанаси који себе Албанцима воле звати (не би био проблем да се својатањем албанског етнонима/демонима којим су се кроз историју идентификовали бројни народи не силује историја), они су већ дуго склони изолацији од других народа, то су примијетили аутори у позном средњем вијеку, тако бјеше прије сто и кусур година, у бившој Југи то је било примјетно, и у ЈНА гдје су се временом сви дружили (дружио би се и Арбанас али само ако је један у воду, чим су двојица или више, строга изолација), тако је и данас, не само када је југ Србије у питању, у земљама западне Европе, Аустрији, Швајцарској и другим, мигранти различите етничке припадности се временом у мањој или већој мјери интегришу, Арбанаси тешко или никако, наступају спортисти (само фздбал и бокс) некад за те националне селекције али интеграција у друштво подразумијева много више, а Арбанаси илити Албанци како воле себе звати пружају снажан отпор тој интеграцији.

Тако је и са Арбанасима у Србији, могу се и институције Србије и на локалном нивоу и Срби уопште поломити градећи мостове суживота, показивати разумијевање али ако припадници тог народа одбијају да се интегришу, а одбијају, џаба све.
 
Poslednja izmena:
Шта је бре, нико нема одговор ?
Нашао сам вас на спавању - схватате колико је питање заеб,
па отрчасте по став ... код кога ?

Ееее, наоко паметне главице Крсте ... :ljutko:
sa siptarima je najmanji problem uvek bio, sve se da dogovoriti, ako znas sa kim pregovaras i kako
sa crnogorcinama je daleko veci jer su naselili bg bezeci iz onog kamenjara, a oni kad se cementiraju uz njih ide celo pleme
bosna je posebna prica i ne bi da stajem na dusu nekima ali je lapo lapo...ili su ljudine ili nevidjeni tupsoni
cokalije su vredni bas kao slovenci ali imaju mnogo bolji jelovnik i umeju da se vesele
hrvati... sta fali, bolje je drzati ih pored sebe nego da te prcaju kao sad sto rade sa eu pozicija

mnogo je veci problem navici se na kulture izbeglica koje nastanjuju srbiju svakim danom sve vise
srbi su kao uvek bili gostoljubivi i sa kurtom i murtom pa nam se cesto obijalo o glavu. mozda bi trebali da promenimo pravilo i posle prvog preksrasaj da im das na znanje da treceg nece biti. kako radi zapad, tako i ti.

kao kad os da se nastanis u njujorku naprimer u cuvenoj dakota zgradurini iz 19 veka gde je najskuplji kvadrat, dzaba sto imas pare, imas intervju pa mozes biti madona ili bilo koja zvezda, ako im se ne svidis nece te blizu sebe i imas odyebaus...hint... demokrate je drze, a svi znamo odavde kakvi su idioti kada je neko politicki razlicit od njih koji misle da su najpametniji :lol:

tako i ovo, svaki recept je dobar ako funkcionise, nebitno je od koga je.
 
...
Тако је и са Арбанасима у Србији, могу се и институције Србије и на локалном нивоу и Срби уопште поломити градећи мостове суживота, показивати разумијевање али ако припадници тог народа одбијају да се интегришу, а одбијају, џаба све.

Исприча ти свашта и на крају дође на оно
што моја баба зна од малена !

Шта мислиш колико нам као народу треба да схватимо колико смо вољени од околине ?
 
Очигледно ниси разумио објаву на коју одговараш. Није до тебе.

Наравно да није до мене - мишљење писца поруке на коју сам реаговао
је еволуирало до краја поруке.

Срећом у добром смеру ...
 
У анкети је са ким не можеш.
Али јесам на брзину правио анкету, није савршена ...
nije jednostano napraviti anketu, a tek kad ljudi pocnu da odgovaraju... (i ono sta je ko shvatio sta je pitanje)
 
nije jednostano napraviti anketu, a tek kad ljudi pocnu da odgovaraju... (i ono sta je ko shvatio sta je pitanje)

Ma није ни тако тешко, него кад хоћеш пуно да сазнаш из једног питања ..!
Е то не ваља.

И тема и анкета је требало да гласи
или са ким бисте могли
или са ким не бисте могли.

Тачка.
Све би било јасно,
а не како су Сљовенци питали народ да ли је за отцепљење ...
 
Пазите,
то значи да равноправно живите са њима,
да су заступљени у парламенту,
да имају свог кандидата за председника,
да имају своје фудбалере у репрезентацији,
да могу да вам буду зетови и снаје ...

Ха ?
А са другим народима СФРЈ ?

Још нешто,
анкета је контра питање, односи се на све народе СФРЈ,
а у теми питам о Шиптарима.
meni tesko da zivim i sa srbima. Najveca goovna koja sam upoznao su srbi i cigani.

rvate i ostali sljam poznajem samo sa tv-a
 

Back
Top