Да ли бисте били домаћица, док ваша жена иде на посао и зарађује?

Ne, ne bi mi bilo atraktivno da muškarac džedži kući dok ja zarađujem, ohladila bih se od takvog lika automatski

Mislim da je borba za nešto u svetu blagorodna za muškarca u svakom smislu
Eto ti sad! :/
Čekaj malo.
Pa zar nismo jednaki u svemu? :/
Pa valjda možemo i mi da budemo potlačeni i obespravljeni i da blejimo kod kuće,spčkamo brzinski ručak,bacimo veš u mašinu,dok pere gledamo fudbal forumašimo igramo igrice posle raširimo veš,malo pomognemo detetu oko domaćeg zadatka i depresivno vas dočekamo kad dođete kući sa posla umorne i razdrndane od rada. :)
 
Ja sam bila domacica 2 godine. Imala novca za trosenje, ali nisam bila srecna.
Samoj sebi sam dosadila. Nisam imala mir u sebi, osecala se beskorisno, samoj sebi nisam bila dobra. Dan se razvuce kao razvucen lastiz, operi, pospremi, skuvaj, prosetaj, dosadno da poludis... Prosto nisam takav tip zena nikad bila. Tek kad sam pocela da zaradjujem, pocela sam se osecam lepse i da budem ona ja...
Nije svako za sve. Treba naci sebe, ma gde to bilo.
Eto.Sad je sve uredu. :)
 
Ne, ne bi mi bilo atraktivno da muškarac džedži kući dok ja zarađujem, ohladila bih se od takvog lika automatski

Mislim da je borba za nešto u svetu blagorodna za muškarca u svakom smislu
Nije to tako prosto kako ti se čini.
Da imaš radno mesto uz koje ti je nemoguće baviti se detetom, redovno ga odvesti i dovesti iz jaslica ili zabavišta, biti uz njega kad se razboli, jer radiš na više lokacija, često putuješ, radiš prekovremeno...onda bi morala da se odrekneš ili majčinstva, ili tog radnog mesta/karijere. Ako ti partner pomogne i sve oko deteta preuzme na sebe onda si postigla ono što sama nikako ne bi mogla. Nije to rešenje za ceo život, deca brzo rastu. On može kasnije da se vrati na posao. A žena ne može da čeka predugo, vreme za reprodukciju joj ističe.
Par se dogovori kako oni kao porodica mogu najbolje da prosperiraju. Jednom jedno vuče više, drugi put drugo. Rade zajedno, za njih. Ko to ne razume ni nije za život u zajednici.
 
Nije to tako prosto kako ti se čini.
Da imaš radno mesto uz koje ti je nemoguće baviti se detetom, redovno ga odvesti i dovesti iz jaslica ili zabavišta, biti uz njega kad se razboli, jer radiš na više lokacija, često putuješ, radiš prekovremeno...onda bi morala da se odrekneš ili majčinstva, ili tog radnog mesta/karijere. Ako ti partner pomogne i sve oko deteta preuzme na sebe onda si postigla ono što sama nikako ne bi mogla. Nije to rešenje za ceo život, deca brzo rastu. On može kasnije da se vrati na posao. A žena ne može da čeka predugo, vreme za reprodukciju joj ističe.
Par se dogovori kako oni kao porodica mogu najbolje da prosperiraju. Jednom jedno vuče više, drugi put drugo. Rade zajedno, za njih. Ko to ne razume ni nije za život u zajednici.
Okej ja kažem šta mi nije privlačno

Nije mi ni privlačno da ja izgaram na poslu, a mom partneru takođe nije privlačno da ja izgaram na poslu. Ne vidim kako da blistam kao gospođa dama ako izgaram na poslu
 
pa svaka komunikacija s djetetom nadilazi brisanje dupeta
osim ako ne mislis da su muskarci bukvalno nesposobni za kominikaciju?
toliko o imputiranju

Опет намерно сводиш на супротну крајност, ради исмевања. Кажем ти, такав начин разговора нема смисла. Шта треба да ти одговорим на ово? Да мислим да су они способни за комуникацију и да ти предложим да ради доказа пробаш да приђеш неком рођаку, оцу или комшији и да га питаш колико има сати... Није ми више забавно то, сувише сам матор.
 
Опет намерно сводиш на супротну крајност, ради исмевања. Кажем ти, такав начин разговора нема смисла. Шта треба да ти одговорим на ово? Да мислим да су они способни за комуникацију и да ти предложим да ради доказа пробаш да приђеш неком рођаку, оцу или комшији и да га питаш колико има сати... Није ми више забавно то, сувише сам матор.

zasto bi ja dokazivala tvoju tvrdnju
kad uopce ne dovodim u pitanje sposobnost muskaraca za komunikaciju, kao ni sposobnost za roditeljsku ulogu i sve sto ona sa sobom nosi?

moju je majku odgojio otac
covjek koji je dobar dio zivota proveo u ratu i u uniformi
pa je itekako bio sposoban za ulogu dobrog i njeznog oca
za razliku od majke koja je, djeluje, imala neke druge prioritete...
ja i danas kad mi je stvarno tesko u zivotu prvo zovem oca
moje dijete kad ga nesto boli prvo zove tatu
da je pitas rekla bi ti da malo vise voli tatu nego mamu : )
nekad sam malo ljubomorna zbog toga, ali mi je u sustini drago kad vidim koliko bezgranicno povjerenje ona ima u svog oca
muzevi mojih drugarica vrlo su slicni po pitanjima roditeljske angazovanosti, sudjelovanja u domacinstvu i svega ostalog...
kad razmislim malo oni stereotipni likovi koji drijemaju na kaucu izmedju piva i fudbala su stvarno rijetkost u nasem okruzenju

tako da ne bih muskarce i njihovu ulogu u zivotima vlastite djece svodila na nabavku i treniranje strogoce
muskarci u mom zivotu uopce nisu takvi
 
Ja sam bila domacica 2 godine. Imala novca za trosenje, ali nisam bila srecna.
Samoj sebi sam dosadila. Nisam imala mir u sebi, osecala se beskorisno, samoj sebi nisam bila dobra. Dan se razvuce kao razvucen lastiz, operi, pospremi, skuvaj, prosetaj, dosadno da poludis... Prosto nisam takav tip zena nikad bila. Tek kad sam pocela da zaradjujem, pocela sam se osecam lepse i da budem ona ja...
Nije svako za sve. Treba naci sebe, ma gde to bilo.
Ma, sve te razumem...
 

Back
Top