Да ли бисте били домаћица, док ваша жена иде на посао и зарађује?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.176
Колега @pivosok отворио неку тему на Философији о браку и слободним еманципованим женама, па како жена ради у кући, а муж стица на грађевини,

па ми нешто паде на памет...

По правилу, када је један супружник запослен, а други није, запослени супружник стиче новац, а незапослени одржава кућу и децу.


Да ли би вам било ок да вам жена "иде у лов", тј. иде на посао и зарађује,

а да сте ви "домаћица" у кући?

При том, не мислим да сад унапред одредите те улоге, већ, рецимо да она има такво радно место да добро зарађује, боље од вас.

Не мислим н ина неке екстремне примере где је жена професор на факултету а муж неки глупсон који ради на трафици.

Дакле, мислим на један нормалан мушко женски однос равноправних партнера, али, једноставно, жена има прилично боље плаћен посао, фин, а нпр. мушкарац има лошији посао, мало плаћен, стресан. И дођу нпр. деца. Неко треба да их чува, да кува ручак, да чисти кућу.

Опција 1. би била да се плаћа обданиште, а обоје да иду на посао. Опција 2. она добро зарађује, он може д апроводи време са децом, учи их, социјализује, чува, обавља кућне послове, кува ручак породици, спрема доручак, ориба купатило, поправи струју, укуца ексер у зид и сл.


Да ли је то, у време равноправности полова и супружника исто као и кад би била другачија ситуација?

Идемо даље. Она ради и зарађује добро. Али, има и добру гајбу (купили јој родитељи или узела већи кредит јер добро зарађује).

И муж има своју гајбу. Али њена је боља, па живе у њеној, а његову рентирају и рентом допуњују кућни буџет. Дакле, овде не причам о неспособном мушкарцу без динара у џепу и без кучета и мачета, већ о нормалним особама.
 
Колега @pivosok отворио неку тему на Философији о браку и слободним еманципованим женама, па како жена ради у кући, а муж стица на грађевини,

па ми нешто паде на памет...

По правилу, када је један супружник запослен, а други није, запослени супружник стиче новац, а незапослени одржава кућу и децу.


Да ли би вам било ок да вам жена "иде у лов", тј. иде на посао и зарађује,

а да сте ви "домаћица" у кући?

При том, не мислим да сад унапред одредите те улоге, већ, рецимо да она има такво радно место да добро зарађује, боље од вас.

Не мислим н ина неке екстремне примере где је жена професор на факултету а муж неки глупсон који ради на трафици.

Дакле, мислим на један нормалан мушко женски однос равноправних партнера, али, једноставно, жена има прилично боље плаћен посао, фин, а нпр. мушкарац има лошији посао, мало плаћен, стресан. И дођу нпр. деца. Неко треба да их чува, да кува ручак, да чисти кућу.

Опција 1. би била да се плаћа обданиште, а обоје да иду на посао. Опција 2. она добро зарађује, он може д апроводи време са децом, учи их, социјализује, чува, обавља кућне послове, кува ручак породици, спрема доручак, ориба купатило, поправи струју, укуца ексер у зид и сл.


Да ли је то, у време равноправности полова и супружника исто као и кад би била другачија ситуација?

Идемо даље. Она ради и зарађује добро. Али, има и добру гајбу (купили јој родитељи или узела већи кредит јер добро зарађује).

И муж има своју гајбу. Али њена је боља, па живе у њеној, а његову рентирају и рентом допуњују кућни буџет. Дакле, овде не причам о неспособном мушкарцу без динара у џепу и без кучета и мачета, већ о нормалним особама.
https://forum.krstarica.com/threads/house-husband.943680/
 
DA... mane su toga smesne nasparam vremena provedenog sa decom
koje se ne moze platiti ni nadoknaditi.
A svi znamo kako brzo rastu (nadam se svi ili makar vecina)

Licno gledam coveka kome je gdja neki opaki CEO i po tri meseca na putovanjima
i naravno ne znaju sta ce od para ali on vodi racuna o deci. Malo je smoren
ali ne vidim da se previse buni/pati (da ga ponos izjeda) kad udje u novi KADJAR da vozi decu na treninge i u skolu.

Ameri imaju izraz za takve oceve "stayhome dad"

Ako su oni kao par normalnih poimanja kako funkcionise svet i sta je najbolje za njhovu porodicu
sta koga sa strane zabole ko donosi pare u kucu?
 
DA... mane su toga smesne nasparam vremena provedenog sa decom
koje se ne moze platiti ni nadoknaditi.
A svi znamo kako brzo rastu (nadam se svi ili makar vecina)

Licno gledam coveka kome je gdja neki opaki CEO i po tri meseca na putovanjima
i naravno ne znaju sta ce od para ali on vodi racuna o deci. Malo je smoren
ali ne vidim da se previse buni/pati (da ga ponos izjeda) kad udje u novi KADJAR da vozi decu na treninge i u skolu.

Ameri imaju izraz za takve oceve "stayhome dad"

Ako su oni kao par normalnih poimanja kako funkcionise svet i sta je najbolje za njhovu porodicu
sta koga sa strane zabole ko donosi pare u kucu?
Ostani kuci tata , ko zna sa kime se ona jase , peri joj gace.
 
DA... mane su toga smesne nasparam vremena provedenog sa decom
koje se ne moze platiti ni nadoknaditi.
A svi znamo kako brzo rastu (nadam se svi ili makar vecina)

Licno gledam coveka kome je gdja neki opaki CEO i po tri meseca na putovanjima
i naravno ne znaju sta ce od para ali on vodi racuna o deci. Malo je smoren
ali ne vidim da se previse buni/pati (da ga ponos izjeda) kad udje u novi KADJAR da vozi decu na treninge i u skolu.

Ameri imaju izraz za takve oceve "stayhome dad"

Ako su oni kao par normalnih poimanja kako funkcionise svet i sta je najbolje za njhovu porodicu
sta koga sa strane zabole ko donosi pare u kucu?

Да ли су они равноправни у вези и равноправно учествују у породичним обавезама?

Ако јесу, да ли у супротном примеру, да ли је жена домаћица равноправна или није?
 
Ostani kuci tata , ko zna sa kime se ona jase , peri joj gace.

Ако се она јаше јер је на послу док тата кува ручак,


да ли то значи да тата јаше колегнице, док она риба купатило?
 
Ako nije domaćin, komotno može da bude domaćica.

Овде би било занимљиво да овај твој афоризам подробније образложиш, у супротном, можемо само да нагађамо шта си хтела рећи.

Ево, ја нпр. тумачим да си написала "Ако није куроња, нека седи кући и пере веш и брише прозоре".
 
Да ли су они равноправни у вези и равноправно учествују у породичним обавезама?

Ако јесу, да ли у супротном примеру, да ли је жена домаћица равноправна или није?

Brate ako je njoj plata a jeste 5500e + bonusi
i on odrzava gajbu sta ima ja da razmisljam da li su ravnopravni i kako se on oseca.

Ja sam pricao u svoje ime da bih mogao bez problema da budem "domacica"
 
Можда не мораш бити трудан,

али можда мораш бити јeбан.
Pa ovo sto tab kaze, na brzinu pobacas sudje u masinu, ves se isto vise ne pere na ruke, visis za kompom, a pet minuta prije nego zena dodje nekoliko puta otrcis stepenice gore-dolje i zajapuren otvoris vrata kako bi ona mislila da si se ubio od posla.
 

Back
Top