Da li bili sretni da opet napravimo JUGOSLAVIJU

Zelite li da se opet oformi JUGOSLAVIJA

  • Da

    glasova: 30 17,3%
  • Ne

    glasova: 143 82,7%

  • Ukupno glasova
    173
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
JUGOSLAVIJA!
Bili smo sretni, ponosni. Bili smo drzava. Svi smo bili ponosni na nase komunisticko drustvo, bili smo jugoslaveni.
Da li bi bili sretni da ponovo imamo nasu komunisticku JUGOSLAVIJU, da sve ustase, cetnike, balije posaljemo u kaznionice i da opet zivimo kao prava braca/

Da Broz nije bio toliko liberalan likvidirao bi i zametke neprijateljske emigracije ,narocito ustaske , sto bi dakako pomoglo tokom demokratskih promena devedesetih ...da uzmemo za primer samo gojka suska
 
Лудославија никад више. Да се скупе бивше швапско и турско робље па да увијек прегласају Србе. Бјеж бре.

Краљевина Србија.

Ludoslavija je ludo , bila kraljevina srba ili savez svih srpskih drzava u komunizmu...koji ce vozd skupiti sve srbe opet u jednu drzavu i kada ?
 
Ti koji su ziveli dobro za vreme monarhije, pobijeni su do pedesete gofdine, ili su pomrli u izbeglistvu.
Komunizam se prelio na mladje genracije. Komunizam je u Srbiji imao samo jedno lice... jedno i jedino vazno. A ono je bilo srpbobno, anacionalno. To lice senije promenillo. I ono je nnajvaznije. Zaprvo jeino vazni. Komunista malo drgacijeg tima Mičošević je uveo drzavu u kapitalizam , stvrio uslove za pluralizam i tako dalje. No to su sporedne stvari. Moze se reci da je u Srbiji ( ovo se odnosi samo na Srbe) ko nije srpski rodoljub zapravo recidiv komunista. Ja dobro znam da ima ljudi iz komunistickih i partizanskih porodica, koji jesu rodoljubi i koji ne mrze strastveno sprski narod, i njima svaka cast. Oni ce i biti jedan od gneratora pomirenja koje u Srbiji mora da dodje, al su ipak u manjini. Vecina je nesto sasvim drugo. Komunisti stambolicevci su ceo DS, a LDP je radikalno komunisticko krilo.

Ima monarhija i dalje dosta pristalica, i monarhizam ima uporiste medju nacionalistima, i to je prirodno, razocarani ljudi okrecu se proslosti i crpe stare ideje da bi nasli uporiste u nekadasnjim srecnijim vremenima, to je upravo nostalgija o kojoj pricamo, svako vreme ima svoje obozavaoce i one koji ga kude.
Shvatam sta podvodis pod danasnje komuniste, ali mislim da gresis, nema to veze sa pristalicama te ideologije, niti vise zivi ta ideologija, nazovimo stvari pravim imenima, postoje anacionalno orijentisani krugovi koji su u politici, privredi, kulturi i dr. sferama, i kao sto kazes manjina su, ni po cemu se ne razlikuju od ostatka Srbije, nastoje da realizuju sopstvene interese, da steknu i uvecaju moc, dobit, uticaj, sve ono cemu teze i drugi. Kao sto kazu u onom filmu - mozes me zvati i Suzana ako dovoljno platis :D, njima ideoloske odrednice nista ne predstavljaju. Ma ne samo njima, vise nikome, mozda jedino nama njihovoj publici koje se sete oko izbora kada stado treba provesti kroz usvojenu demokratsku proceduru. Tvrdim da nijedna politicka opcija kod nas nema ideolosko pokrice, njih pokrece lova i ono sto je prati, ono sto se lovom moze dobiti.
 
A zasto ne bi, to je sve vecinski pravoslavno. Rumunija je najpravoslavnija zemlja sa cak 87% naroda pravoslavne veroispovesti. Bugarska 83%, itd. U CG 40% stanovnistva Srbi, Makedonci pravoslavci. Ne vidim zasto ne bi. Mi nikakav problem nemamo sa njima, imamo sa ustasama i balijama, a oni veze nemaju sa pravoslavljem. Pravoslavci su nam uvek bili braca, i sa njima smo se uvek najbolje sporazumevali, ma koja bila nacionalna, etnicka i neka druga pripadnost. Ocigledno je da vera u mnogome definise ljude i njihov mentalni sklop, i mislim da su to bio glavni uzroci svih sukoba i nerazumevanja, sto je kasnije i vodilo ka netrpeljivosti, ratu, ubijanju. Da smo imali pravoslavce sa druge strane, siguran sam da svega toga ne bi bilo i da bismo se znatno lakse sporazumeli, kao i Hrvati sa katolicima ili "Bosnjaci" sa drugim muslimanima. Treba da idemo u zajednice sa onima koji dele nasa verska uverenja, samo tamo ce nam biti dobro. Svugde drugo cemo da strcimo i imamo probleme.

.. сети се, само, бугара у првом и другом рату... мислиш ли још увек да смо се с'њима увек најбоље споразумевали??
 
То је небитно. Битно је да Срби западно од Дрине, глупи какви јесу, не падну поново на идеологију која је заправо антисрпска. Са њима у СФРЈ, тито је имао већину против остатка срба. Наш највећи успех је што смо те комуњаре натерали кроз исцениран рат против нас да постану поново срби, чак и да се заваравају да су највећи Срби. У том смислу су балије и ује биле врло корисне.

Чак и овдје је јасно да се наша бивша браћа највише плаше да се Србиа сабере а да су мајстори у захебавању и лобирању и подваљивању, јесу. Само им споменеш Војводину и одмах креће мрежа. Комуњарска Воша се мора размонтирати и направити нормална Воша и тад је Лудославија прошлост а Србија будућност.
 
Ima monarhija i dalje dosta pristalica, i monarhizam ima uporiste medju nacionalistima, i to je prirodno, razocarani ljudi okrecu se proslosti i crpe stare ideje da bi nasli uporiste u nekadasnjim srecnijim vremenima, to je upravo nostalgija o kojoj pricamo, svako vreme ima svoje obozavaoce i one koji ga kude.
Shvatam sta podvodis pod danasnje komuniste, ali mislim da gresis, nema to veze sa pristalicama te ideologije, niti vise zivi ta ideologija, nazovimo stvari pravim imenima, postoje anacionalno orijentisani krugovi koji su u politici, privredi, kulturi i dr. sferama, i kao sto kazes manjina su, ni po cemu se ne razlikuju od ostatka Srbije, nastoje da realizuju sopstvene interese, da steknu i uvecaju moc, dobit, uticaj, sve ono cemu teze i drugi. Kao sto kazu u onom filmu - mozes me zvati i Suzana ako dovoljno platis :D, njima ideoloske odrednice nista ne predstavljaju. Ma ne samo njima, vise nikome, mozda jedino nama njihovoj publici koje se sete oko izbora kada stado treba provesti kroz usvojenu demokratsku proceduru. Tvrdim da nijedna politicka opcija kod nas nema ideolosko pokrice, njih pokrece lova i ono sto je prati, ono sto se lovom moze dobiti.

Sasvim sam siguran da je Rodoljubilje jedina ideologija koja moze da nas povuce napred u obnovu i prosperitet. Inace, ubedjen sam da čovek može da bude rodoljub i da bude seljak, radnik, obrazovani gospodimn ,doktor nauka. ... šloser, ribar, zanatlija, konobar.... taksista. ma šta god hoces.... al niko ne moze da bude gospodin čovek, a da nije roroljub.
 
Poslednja izmena:
То је небитно. Битно је да Срби западно од Дрине, глупи какви јесу, не падну поново на идеологију која је заправо антисрпска. Са њима у СФРЈ, тито је имао већину против остатка срба. Наш највећи успех је што смо те комуњаре натерали кроз исцениран рат против нас да постану поново срби, чак и да се заваравају да су највећи Срби. У том смислу су балије и ује биле врло корисне.

Чак и овдје је јасно да се наша бивша браћа највише плаше да се Србиа сабере а да су мајстори у захебавању и лобирању и подваљивању, јесу. Само им споменеш Војводину и одмах креће мрежа. Комуњарска Воша се мора размонтирати и направити нормална Воша и тад је Лудославија прошлост а Србија будућност.

90 % Srba zapadno od Drine su notorni jugonostalgicari , sve su izgubili devedesetih
 
Uvodjenjem Monarhije morao bi da se menja dosadasnji mentalitet i razmisljanje kod nas srba.
Trebali smo da sada da naucimo gde smo gresili u kojim smo zabludama bili.Okrenimo se iza sebe
i pogledajmo sta su drugi uradili za sebe na stetu nas srba.Nisu nam samo mocnici krivi za nase gubitke
u svim poljima sami smo dosta krivi jer smo se ponasali neodgovorno,bahato i ponizno.

.. треба да извагамо: шта нас мање кошта, беспосличарски краљ са својом свитом или мафијашки политичари!!!
 
Stevo, pa ti si uništio Jugoslaviju.
Šta sada hoćeš ?
Zašto se glupiraš ?

Srbija je 2 puta do sada pravila Jugoslaviju i više sigurno neće. Sada pravi Srboslaviju.

A delovi Srbije u takozvanoj hrvatskoj su okuprani.
Ako ti se pravi nešto novo onda je vreme da otkažeš poslušnost ustašama i kreneš u oslobađanje Srbije, njenih okupiranih delova i ostalih srpskih država kao što je Republika Srpska Krajina.

.. Славонија и Далмација...
 
То је небитно. Битно је да Срби западно од Дрине, глупи какви јесу, не падну поново на идеологију која је заправо антисрпска. Са њима у СФРЈ, тито је имао већину против остатка срба. Наш највећи успех је што смо те комуњаре натерали кроз исцениран рат против нас да постану поново срби, чак и да се заваравају да су највећи Срби. У том смислу су балије и ује биле врло корисне.

Чак и овдје је јасно да се наша бивша браћа највише плаше да се Србиа сабере а да су мајстори у захебавању и лобирању и подваљивању, јесу. Само им споменеш Војводину и одмах креће мрежа. Комуњарска Воша се мора размонтирати и направити нормална Воша и тад је Лудославија прошлост а Србија будућност.

Ne laprdaj. Komunisticka revolucija nije dignuta "zapadno od Drine" nego u sred Srbije... Onda su proleterske brigade u kojima su bili Srbijanci presle u Crnu Goru i na nju prosirile zarazu, pa kad su im se pridruzili i Crnogorci, onda se posast prosirila na sve srpske krajeve.

Zapadno od Drine nijesu bili ni Rankovic ni Krcun, a to su bili najveci srpski komunisti-arhizlikovci, uz cijelu armiju njima slicnih.
 
Ovo sto imamo danas je neokoloijalizam koji je omogucen od strane upravo komunista. razllike izmedju prve i druge jugoslavije ,su zaista tektonske. Ko Doope i milibrot.
U sustini, Jugosllavija je bila mracna zavera sa ciljem da se reši hrvtsko i slovencako nacionalo pitanje, na uštrb srpskog. A to je postignuto srpskim oruzjem , srpskom vojnm moci i preko miliona srpskih leševa, Kako u WW1, tako i u WW2, narocito klanjem Srba od stane hrvata.
Sve u svemu, bilo ne povratilo se. A to da je posle ssprkog kralja doso hrvatski car, to je sasvim druga tema.

.. никад' више!!
 
JUGOSLAVIJA!
Bili smo sretni, ponosni. Bili smo drzava. Svi smo bili ponosni na nase komunisticko drustvo, bili smo jugoslaveni.
Da li bi bili sretni da ponovo imamo nasu komunisticku JUGOSLAVIJU, da sve ustase, cetnike, balije posaljemo u kaznionice i da opet zivimo kao prava braca/

Цепај тамо усташе, па кад све буде очишћено, јави се да се договоримо о насељавању опустеле Хрватске.
 
Da Broz nije bio toliko liberalan likvidirao bi i zametke neprijateljske emigracije ,narocito ustaske , sto bi dakako pomoglo tokom demokratskih promena devedesetih ...da uzmemo za primer samo gojka suska

.. није ћопави био ни мало либералан, према Србима, али јесте према усташама, а то смо видели '71- ве!!!
 
Ja bih možda i bio srećan kada bi se opet stvorila Jugoslavija,jer bi me to nateralo da konačno napustim zemlju,strahujući za svoju,ali i za budućnost svojih potomaka.Danas me samo patriotizam i ljubav prema Srbiji drži vezano za mesto gde živim.Ako bi nestala Srbija,mesto pod suncem bih našao u nekoj perspektivnijoj zemlji...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top