• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Da li bicikli i ostala vozila bez tablica treba da imaju registarske oznake?

Da li bicikli i ostali bez tablica treba da imaju registarske oznake?

• Da

glasova: 4 44,4%
  • Ne

glasova: 5 55,6%

• Ukupno glasova
    9

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
181.344
Danas umalo nisam zgazio kolima biciklistu koji je 'ladno prošao na crveno. Jeste da ne bih bio kriv, ali povrediti ili ubiti čoveka je užasna stvar, da ne pominjem komplikacije oko dokazivanja. Prekršaje naravno prave vozači svih vozila, ali vozači bicikla, elektroskutera i sličnih vozila bez tablica uglavnom ne budu kažnjeni jer ih kamera ne može identifikovati. Oni to znaju i zato masovno krše propise i na mestima koja su dobro pokrivena kamerama (kao recimo ono na kom sam imao danas incident). Na tim mestima su vozači automobila i ostalih registrovanih vozila po pravilu mnogo oprezniji.
Naleteh sad na tekst u kom su se sličnim problemom bavili u Velikoj Britaniji:

Anketa pokazala da 91 posto vozača u Velikoj Britaniji želi da bicikli imaju registarske oznake

Znači to je to, problem je prisutan širom sveta. Moje je mišljenje da sva vozila treba da imaju tablice kako bi se mogla identifikovati. Cena bi bila tolika da se pokriju troškovi izrade.

Zika34

Poznat
Poruka
8.921
Ne freba,to bi samo lopovska vlast imala koristi
Svakom ko ima nesto protiv biciklista bih preporucio da ide jedno mesec dana na posao bajsem,mislim posto vozim i auto i bajs i pesak sam znam zasto bajsevima dajem prednost,rusili su me automobili i pesaci i biciklisti,ko je debil u svakom ucescu u saobracaju ce biti debil
Kod mene ih nema mnogo ali ima više debila nego normalnih. Većini je blam da čeka na crvenom ej?

ves.bole

Iskusan
Poruka
6.467
Bio bi kriv kako god obrneš jer: nisi prilagodio brzinu uslovima na putu. Ugl kada zgaziš pešaka na pešačkom iako ti je zeleno svetlo i on iskočio i slično najmanje što možeš da dobiješ je uslovna.
Nije istina.
Policija vrši uviđaj i pravi zapisnik.
Ako razvališ pešaka koji nepropisno prelazi kolovoz na nekom bulevaru, uglavnom snosiš deo krivice, jer je pregledno.
Ako ti se to desi u nekoj normalnoj ulici, pri normalnoj brzini, nema tvoje krivice.
Ako zgaziš budalu koja pretrčava autoput, nema tvoje krivice.
Meni je pre desetak godina u Ustaničkoj istrčala budaletina pred auto, ja sam bio u desnoj traci, prikočio i izbegao ga nekako,
lika je zatim otkinuo vozač koji je vozio pored mene u levoj traci. Glupson je ostao živ, vozač ni opomenu, kakva uslovna.

Najbolji su mi oni biciklisti koji prozvižde na biciklu preko pešačkog, a pandur stoji tu negde i gleda na drugu stranu...

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.455
Ja uvek vozim iza bicikliste ugl ubacim u treću da motor urla pa mu se približavam. Dok se ne skloni. Razumem da neko vozi po nbgd ili po selima ali po cwntru bgd?!?? U špicu?!??
Pa kuda da vozim ako zivim u centru,na tasmajdanu u krug s decom?Ljudi mi ne idemo u voznju po adi,mi smo po ceo dan ,ceo zivot na bajsu,ljudi idu na posao bajsem,glovo voze

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.