Da li biblija kaže da treba da se radujemo i pevamo kad neko umre i da li je crnina paganski simbol?

kaže AI
Ne, Biblija ne kaže da treba da se radujemo i pevamo kad neko umre. U stvari, u Bibliji se često opisuje žaljenje i tugovanje nakon smrti bliskog člana porodice ili prijatelja. Među najpoznatijim primerima su Davidova tuga nakon smrti svog sina Absaloma (2. Samuilova knjiga 18:33) i Isusova tuga nakon smrti svog prijatelja Lazara (Jovanovo Evanđelje 11:33-35).Što se tiče crnine, ona nije paganski simbol, već se pojavljuje u mnogim kulturama i religijama kao simbol žalosti i tuge. U Bibliji se pominje u nekoliko navrata u kontekstu žalosti, poput u 1. Mojsijevoj knjizi 37:34 zbog tuge koju su Jakov i njegova porodica osećali nakon što su mislili da je njihov sin Jusuf umro. Dakle, nošenje crnine nije suprotno hrišćanskim verovanjima, već je to uobičajena praksa kada se izražava žalost zbog gubitka nekog voljenog.

Da li biblija kaže da treba da se radujemo i pevamo kad neko umre i da li je crnina paganski simbol?

Koliko se sećam u bibliji piše da treba da se radujemo i pevamo kad neko umre.
A za crninu mi se čini da je paganski običaj da se kriješ od smrti? Takođe i puštanje brade i kose kod muškaraca.
Ne.

A za crninu mi se čini da je paganski običaj da se kriješ od smrti? Takođe i puštanje brade i kose kod muškaraca.
Nije to bukvalno da se radujemo i pevamo gde to nadje...
Isus je plakao kada je umro njegov prijatelj Lazar iako je znao da ce ga vaskrsnuti...

a svi obicaji u vezi toga jesu paganski
kao i crnina tako i krst tako i paljenje sveca na grobu, venac itd

Mislim da i u raju ima tuge i neke vrste zalosti a isto tako i u paklu neke vrste srece i slucno jer vremenom kako bi uopste znao da se setis sta je prava sreca i patnja...

Mislim ako postoje raj i pakao...

Kazu dusa spava i ceka sudnji dan i tek kao ona tad ide u raj i pako i da kad umres to je za tebe trenutak i vec si u sudnjem danu sa ostalim koji su ziveli duze i posle tebe.Dakle u neku ruku u njihovom vremenu vec smo tamo a mi smo ti koji cekamo zivi...To je jedna prica.

Druga je valjda da nas oni cekaju i da i nama i njima ide isto vreme i da pate za nas kao i mi za njima dok se ne susretnemo...A cemu molitva ako prva prica vise ima smisla i palenje sveca i sve to...

Nekako sam vise za drugu teoriju jer ima mozda vise logike...

Ljudi zale i dozivljavaju gubitak osobe jednako isto kad izgubis osobu tokom zivota, rastanak, raskid, tj osoba je ziva ali vise se ne cujete niti pricate i vidjate i ja mislim da je to jednaka bol isto kao kad ti neko drag umre ako vste bili vezani za tu osobu a vise ni vi sami ni ona ne mozete da se vidite pricate ili budete zajedno...

Sve su to nagadjanja a istinu cemo saznati jednog dana ili mozda nikad, covek je jos uvek suvise mali da ista moze da objasni tj te natprirodne pojave ili vise sile prirode u koju zelim da verujem ali ne slepo i iz neke knjige i nelogicnih prica koju je verovatno sastavio izmislio covek svojom mastom da nadje utehu i objasni neobjasljivo, stvori sebi neneki opijum pa cak plus za kontrolu mase...

Japanci, tako, kad neko umre, naprave festu, pevaju i igraju. Mislim da je prikazano u jednom filmu.
Sa obzirom da smrt nije kraj, nego oslobodjenje od okova materijalnog tela, treba se radovati.
E sad, kad ti umre neko bez koga ne mozes, odes i ti za njim, da se ne patis...

Treba da se molimo a ne da kukumacemo ili igramo i pevamo.

Ne, pisalo je u bibliji
...a kada je to pisalo,nekada u proslosti ili mozda smatras da jos uvek pise pa nam u tom slucaju pokazi gde je to tacno.
Znas,ako li ne das dokaza neko ce onda reci da "...tamo takodje pise da ljudi obavezno trebaju sluziti ikonama i imati svestnike u vreme NZ-ta ali da se ne seca gde je to bilo zapisano..." !!!

Hriscani se mole za spasenje duse krstenog.
Gde ovo nadje u Svetom Pismu prijatelju,da te nije neko mozda slagao ?
Hriscani se u Bibliji definitivno nikad nisu molili bogu za "pokoj duse"umrlih a to svakako nisu radili ni poripadnici Bozjeg naroda u vreme SZ-ta.
To sto navodis jeste verska novotarija, pravoslavna i katolicka praksa van okvirima Svetog Piusma !!!

"Обратише се на молитву молећи (Бога за њих) да учињени грех сасвим избрише. А племенити Јуда мољаше народ да чувају себе и буду без греха (άναμαρτήτους είναι) имајући пред очима оно што се десило због греха оних који су пре тога погинули" (2 Макавејска 12:42).

Библијска потврда молитве за мртве.

Gde ovo nadje u Svetom Pismu prijatelju,da te nije neko mozda slagao ?
Hriscani se u Bibliji definitivno nikad nisu molili bogu za "pokoj duse"umrlih a to svakako nisu radili ni poripadnici Bozjeg naroda u vreme SZ-ta.
To sto navodis jeste verska novotarija, pravoslavna i katolicka praksa van okvirima Svetog Piusma !!!
Aha :super:

"Обратише се на молитву молећи (Бога за њих) да учињени грех сасвим избрише. А племенити Јуда мољаше народ да чувају себе и буду без греха (άναμαρτήτους είναι) имајући пред очима оно што се десило због греха оних који су пре тога погинули" (2 Макавејска 12:42).

Библијска потврда молитве за мртве.
Aha,tako znaci...?
U redu,evo jos jednog takvog citata koji smatram da je uverljiviji od tvog i koji ima nesto malo vise veze sa Pismom nego li sto taj tvoj ima:

"...Obavezno izradjujte ikone i moite se i sluzite mrtvacima "

Alan Ford
( izdanje u "fazi pripreme")

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Back