Da li bi vam više odgovaralo da sve radi 24 časa?

P.S. isključivo pođite od sebe...znači nema razmišljanja tipa "kako će ovaj/onaj u opštini" nego VAMA, da li bi vama odgovaralo?
Meni da, nikako nisam jutarnji ni prepodnevni tip.
Ja u srednjoj školi kasnih na prvi čas u drugoj smeni :lol:
Druga i treća smena na poslovima iako druga smena oduzima ceo dan, nisam "pri sebi" nikako iz eđu 6 ujutru i 13/14h. Ne moram da spavam tad (pa evo sad ne spavam) ali nisam ni za šta. U kupovinu moram, čekam 17h, tada počinjem da se "budim", da "dolazim sebi".
 
Pri tom mislim na sve, ne samo prodavnice, nego i državne institucije, na primer možeš da odeš u opštinu u 3 sata ujutru po neki dokument?
Što da ne? Kad već postoje noćne smene po fabrikama, dragstorima, što ne bi svuda?

И уместо једне смене у општини, плаћамо 3 смене, односно 3 радника уместо једног?
 
Ne. Strašno mi je što mnogi rade i nedeljom. Dobiješ slobadan dan sredom ili nekim drugim radnim danom. Ne možeš vikend da provedeš sa svojom decom jer moraš da radiš.
Nisi shvatila pitanje...
Zamisli da TI možeš da radiš kad hoćeš, da uzmeš slobodan dan kad hoćeš, pusti DRUGE ljude, evo zamisli da umesto tih ljudi rade roboti. Da li bi u tom slučaju tebi odgovaralo da završiš neki posao u nedelju predveče (što inače nije moguće)
 
Pri tom mislim na sve, ne samo prodavnice, nego i državne institucije, na primer možeš da odeš u opštinu u 3 sata ujutru po neki dokument?
Što da ne? Kad već postoje noćne smene po fabrikama, dragstorima, što ne bi svuda?
A kako bi ti plaćao tu administraciju u 3 smene? Da podignu doprinose na 165% , udare malo još po kaznama,porez na vazduh uvedu i sl....pozapošljavaju još malo stranačku vojsku? Super ideja :neutral: Propevali ni od "sreće".
 
A kako bi ti plaćao tu administraciju u 3 smene? Da podignu doprinose na 165% , udare malo još po kaznama,porez na vazduh uvedu i sl....pozapošljavaju još malo stranačku vojsku? Super ideja :neutral: Propevali ni od "sreće".
Ni ti nisi razumeo pitanje...
Nećemo da računamo plate i porez nego čisto te pitam da li bi tebi (a da ti niko ne izbija pare iz džepa) odgovaralo da svi rade non stop?
Zamisli sve ono što MORAŠ pre podne da obaviš da možeš i u 23h?
 
Ni ti nisi razumeo pitanje...
Nećemo da računamo plate i porez nego čisto te pitam da li bi tebi (a da ti niko ne izbija pare iz džepa) odgovaralo da svi rade non stop?
Zamisli sve ono što MORAŠ pre podne da obaviš da možeš i u 23h?
Ne može jedno bez drugog. To je cena usluge koju tražiš i odražava se na više nivoa.
Treba što više insistirati da se sve on-line završava a to uvek možeš 24/7. I poreska i LPA tako sad funkcionišu u dobroj meri i svake godine se širi.
Ne vidim svrsishodnost fizičkog prisustva šalteruše u 3 noću.
 
Nisi shvatila pitanje...
Zamisli da TI možeš da radiš kad hoćeš, da uzmeš slobodan dan kad hoćeš, pusti DRUGE ljude, evo zamisli da umesto tih ljudi rade roboti. Da li bi u tom slučaju tebi odgovaralo da završiš neki posao u nedelju predveče (što inače nije moguće)
Ne mogu a da ne razmišljam o drugima.
Uzmi da si ti taj koji mora da radi u noćnoj smeni a ja ti dođem da kupim nešto, podignem neki papir,podnesem neki zahtev...
 
Ne može jedno bez drugog. To je cena usluge koju tražiš i odražava se na više nivoa.
Treba što više insistirati da se sve on-line završava a to uvek možeš 24/7. I poreska i LPA tako sad funkcionišu u dobroj meri i svake godine se širi.
Ne vidim svrsishodnost fizičkog prisustva šalteruše u 3 noću.
Dobro, to je tačno, sve više toga može da se obavlja on line ali ima još uvek dosta toga što se mora pre podne. Recimo skoro mi je trebalo uverenje iz katastra, pa zbog toga se zamislih. Da bi bilo dobro da to može i tokom noći.
 
Ne mogu a da ne razmišljam o drugima.
Uzmi da si ti taj koji mora da radi u noćnoj smeni a ja ti dođem da kupim nešto, podignem neki papir,podnesem neki zahtev...
Ja i jesam "taj u noćnoj smeni" lol
I inače što si rekla dobijem slobodan dan ponedeljkom ili sredom i radim nedeljom. Meni to nije problem, ja i tražim noćne smene. Ne mogu oči da držim otvorene pre podne, nikako ne mogu da funkcionišem kao većina ljudi, pa pitam da vidim ima li još ovakvih kao ja.
 
P.S. isključivo pođite od sebe...znači nema razmišljanja tipa "kako će ovaj/onaj u opštini" nego VAMA, da li bi vama odgovaralo?
Meni da, nikako nisam jutarnji ni prepodnevni tip.
Ja u srednjoj školi kasnih na prvi čas u drugoj smeni :lol:
Druga i treća smena na poslovima iako druga smena oduzima ceo dan, nisam "pri sebi" nikako iz eđu 6 ujutru i 13/14h. Ne moram da spavam tad (pa evo sad ne spavam) ali nisam ni za šta. U kupovinu moram, čekam 17h, tada počinjem da se "budim", da "dolazim sebi".
Naravno, pođimo od sebe, za druge nas nije briga! Samoživi i egoistični tipovi sve više preuzimaju inicijativu, a ostali neka crknu, je li tako?
Bilo bi lepo da svi ljudi budu slobodni nedeljom, a ne još i tad i u gluvo doba noći da rade.
 
Ne sve nego samo prehrambene prodavnice ili trafike to je najbitnije ostalo nije baš hitno.
Razumem, nije hitno i nije stalno, ali kad ti se zadesi da treba da izvadiš dokumenta iz katastra a ona kaže "u sredu između 9 i 11" a ti radiš treću smenu i dođeš kući u 7h i nisi ni živ ni mrtav a treba još i po katastru da "visiš"
I da- kad bi sve radilo 24h ne bi bilo toliko redova i gužve. Ovako sve što je pre podne uglavnom je zatrpano i to uglavnom penzionerima.
 
Pri tom mislim na sve, ne samo prodavnice, nego i državne institucije, na primer možeš da odeš u opštinu u 3 sata ujutru po neki dokument?
To je odlična ideja, pošto inače nemamo dovoljno zaposlenih u državnoj službi. Zašto samo pola miliona ljudi da prima platu sa budžeta, kad može da je prima tri puta više, tj. 1.5 milion?

Time bi se smanjila i nezaposlenost.

Dugo nisam čuo ovako dobru ideju.
 
Naravno, pođimo od sebe, za druge nas nije briga! Samoživi i egoistični tipovi sve više preuzimaju inicijativu, a ostali neka crknu, je li tako?
Bilo bi lepo da svi ljudi budu slobodni nedeljom, a ne još i tad i u gluvo doba noći da rade.
Ni ti nisi shvatio...niko nije samoživ, evo neka roboti rade. Pitanje je bilo u svrsi kakav ti je bioritam a napravi od mene Hitlera jbte 😂
 
To je odlična ideja, pošto inače nemamo dovoljno zaposlenih u državnoj službi. Zašto samo pola miliona ljudi da prima platu sa budžeta, kad može da je prima tri puta više, tj. 1.5 miliona?

Time bi se smanjila i nezaposlenost.

Dugo nisam čuo ovako dobru ideju.
Ma pusti to.
Pitanje je u smislu "Da li si ikad poželeo da ne moraš pre podne nešto da obaviš i da bi bilo dobro da to možeš i noću"
 

Back
Top