Da li bi usvojili dete?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Neki ljudi usvoje decu iako vec imaju svoju. :)

Neki usvajaju ako nemaju svoje. :whistling:

Neki nece da usvoje tudje cak i ako nemaju svoje. :evil:


Neki ****** zele da usvoje decu.....:sad2:

Sta mislite uopste o usvajanju dece?

Evo, ovog su neki Italijani nasli u travi i usvojili dok su bili na safariju u Africi: :D

mario-balotelli.jpg
 
Da kojim slucajem ne mogu imati svoje,usvojila bih zashto da ne al u dogovoru sa partnerom naravno.....ali se nadam da mogu imati svoje pa mi nece ovo trebati :) A taj koji nece uopshte da usvoji neko dete taj je sebicnjak....tako da ja sam za da se uvek deca treba usvojiti,zashto ne usreciti neko malo bice ako vec mozesh....
 
Neki ljudi usvoje decu iako vec imaju svoju. :)

Neki usvajaju ako nemaju svoje. :whistling:

Neki nece da usvoje tudje cak i ako nemaju svoje. :evil:


Neki ****** zele da usvoje decu.....:sad2:

Sta mislite uopste o usvajanju dece?

Evo, ovog su neki Italijani nasli u travi i usvojili dok su bili na safariju u Africi: :D

mario-balotelli.jpg

То се зове њух за бизнис :)))

ако не могу да имам своје деце можда бих усвојио ...али да знам да то дете нема оца и мајку...али опет...не знам..
 
Ахааа..сви бисмо усвојили....али само ако је у питању мала беба, здрава, од здравих квалитетних родитеља, бела...

Дај да чујем ко би усвојио дете старије од 7 година (10-12...) а да је:
- ромско
- са Дауновим синдромом
- исподпросечне интелигенције
- дете са полицијским досијеом (крађе, просјачење, насилништва)
- злостављано дете са психичким поремећајима
- дете одрасло на депонији или на улици
- дете са неком тежом болешћу
- проблематично дете, социјално неуклопљено
- ружно дете, са неким видним дефектом или инвалидношћу

.....

Једино такве деце има ''на лагеру'' за усвајање колико хоћеш....али њих нико неће....
За здраве мале беле бебе се чека по неколико година....тако да и није фазон да се бусамо алтруизмом ако су оне у питању...
 
Poslednja izmena:
Ахааа..сви бисмо усвојили....али само ако је у питању мала беба, здрава, од здравих квалитетних родитеља, бела...

Дај да чујем ко би усвојио дете старије од 7 година (10-12...) а да је:
- ромско
- са Дауновим синдромом
- исподпросечне интелигенције
- дете са полицијским досијеом (крађе, просјачење, насилништва)
- злостављано дете са психичким поремећајима
- дете одрасло на депонији или на улици
- дете са неком тежом болешћу
- проблематично дете, социјално неуклопљено
- ружно дете, са неким видним дефектом или инвалидношћу

.....

Једино такве деце има ''на лагеру'' за усвајање колико хоћеш....али њих нико неће....
За здраве мале беле бебе се чека по неколико година....тако да и није фазон да се бусамо алтруизмом ако су оне у питању...

slazhem se!
 
Ахааа..сви бисмо усвојили....али само ако је у питању мала беба, здрава, од здравих квалитетних родитеља, бела...

.

A sto moraju biti BAS BELA?

Eto ovaj Balotelli sa slike nije bas jako beo pa je postao svetska zvezda?

Bako, bako, kakvi su ti to izlivi rasizma? :mrgreen:
 
Ахааа..сви бисмо усвојили....али само ако је у питању мала беба, здрава, од здравих квалитетних родитеља, бела...

Дај да чујем ко би усвојио дете старије од 7 година (10-12...) а да је:
- ромско
- са Дауновим синдромом
- исподпросечне интелигенције
- дете са полицијским досијеом (крађе, просјачење, насилништва)
- злостављано дете са психичким поремећајима
- дете одрасло на депонији или на улици
- дете са неком тежом болешћу
- проблематично дете, социјално неуклопљено
- ружно дете, са неким видним дефектом или инвалидношћу

.....

Једино такве деце има ''на лагеру'' за усвајање колико хоћеш....али њих нико неће....
За здраве мале беле бебе се чека по неколико година....тако да и није фазон да се бусамо алтруизмом ако су оне у питању...

ma oce... welcome to the dark side??
:I
ok obicni ljudi oce zdrave
 
Da kojim slucajem ne mogu imati svoje,usvojila bih zashto da ne al u dogovoru sa partnerom naravno.....ali se nadam da mogu imati svoje pa mi nece ovo trebati :) A taj koji nece uopshte da usvoji neko dete taj je sebicnjak....tako da ja sam za da se uvek deca treba usvojiti,zashto ne usreciti neko malo bice ako vec mozesh....

ne treba ono tebi, nego ti njemu... kad smo vec kod sebicluka :D
ne znam... da imam vise mogucnosti verovatno bih imala i vise svoje dece
a ako bih bas imala toliko mogucnosti da ne bih morala sa zebnjom da zamisljam sutrasnjicu i hocu li moci da ih iskolujem i obezbedim im neki start, usvojila bih
 
Poslednja izmena:
Naravno slazem se sa tobom...i nisam bash tako mislila mozda sam se pogreshno izrazila vec imati dete neko smatra kao veliku obavezu jer trazi paznju itd.... nije to lutka pa je samo ostavish na jednom mestu i tu cesh je opet naci....
 
Ахааа..сви бисмо усвојили....али само ако је у питању мала беба, здрава, од здравих квалитетних родитеља, бела...

Дај да чујем ко би усвојио дете старије од 7 година (10-12...) а да је:
- ромско
- са Дауновим синдромом
- исподпросечне интелигенције
- дете са полицијским досијеом (крађе, просјачење, насилништва)
- злостављано дете са психичким поремећајима
- дете одрасло на депонији или на улици
- дете са неком тежом болешћу
- проблематично дете, социјално неуклопљено
- ружно дете, са неким видним дефектом или инвалидношћу

.....

Једино такве деце има ''на лагеру'' за усвајање колико хоћеш....али њих нико неће....
За здраве мале беле бебе се чека по неколико година....тако да и није фазон да се бусамо алтруизмом ако су оне у питању...
Pa to je zbog stare priče da decu rađaju (i usvajaju) nesebični i da je sebično nemati dete, ako možeš..... jer hoćeš da uživaš u životu :lol:
Ne znam da li bih se posvećivala tome ukoliko (ovo se podrazumeva) imam uslova i vremena i nemam šta drugo da radim u životu. Naravno da ne bih usvajala dete ako imam neki prosečan život, prosečnu platu i prosečne obaveze u ovoj zemlji to nije dosta ni za svoju decu..... a svoju rađamo da bismo nastavili sebe, iz čistog egoizma. Posle ih (većina bar) zavolimo, pa zaboravimo primarni razlog... Kažem - svoju rađamo a tuđu ne usvajamo. Čist egoizam, bilo bi krajnje glupo da neko negira, a uopšte ne zameram nekome ili mislim da je to specijalno čudno, više od pola sveta to radi.

Ovo je isto kao kad nas neko pita da li bismo imali još jedno edte, a već imamo dva, pa odjednom više nije dovoljno samo roditi da bismo bili društveno prihvatljivi, sad treba da rodimo troje jer je priraštaj pozitivan... ili, još bolje četvoro, jer komšinica đurđa ima četvoro a nema ni posao, pa opet "imaju 'rane na stolu".

Zaista ne znam da li bih usvajala dete, u ovom trenutku svakako ne bih :neutral: nisam raspoložena ni mače da usvojim. Na svetu postoji suviše napuštene dece da bih, o velika ja, mogla sve da ih spasim. Koje da odaberem :aha:
 
Inače dok sam ja odrastala u familiji su kolale priče o jednom paru koji kao ne može da ima decu (pola ih sažaljevalo, pola osulo paljbu po njoj jer je "najverovatnije ona qčka zaslužila", kad su usvojili dete onda dete nije valjalo jer "ko zna koji su ga narkomani pravili"), i o još jednom paru koji je odabrao tako, ili eto nisu mogli da imaju više od jednog deteta i to božemesačuvaj ženskog. Uvek kad bi neko spominjao "nesebičnost rađanja" pa i usvajanja, uvek bi se promuvala tu priča o njih dvoje, koji, užasa li i strahote belosveCke, imaju samo jedno dete. A svi ostali po dvoje. Oduvek sam sanjala da se konačno pojavi neko sa troje dece i da ih sve kolektivno iznapušava što nemaju još jedno.
 
Neki ljudi usvoje decu iako vec imaju svoju. :)

Neki usvajaju ako nemaju svoje. :whistling:

Neki nece da usvoje tudje cak i ako nemaju svoje. :evil:


Neki ****** zele da usvoje decu.....:sad2:

Sta mislite uopste o usvajanju dece?

Evo, ovog su neki Italijani nasli u travi i usvojili dok su bili na safariju u Africi: :D

mario-balotelli.jpg

Razumem sve, ali ne razumem ljude koji ne mogu imati svoje dete, bar ne genetički svoje, a neće da usvoje neko dete kom je dom itekako potreban. Prospite i drvlje i kamenje, ali po meni takvim ljudima ni ne treba davati decu.
Ne razumem ni što se frka diže oko homosexualnih parova i što njima ne omoguće usvajanje. Smatram da oni mogu biti podjednako dobri roditelji kao i heterosexualni parovi.
Ne razumem ni zašto ljudi koji se odluče da nemaju decu nailaze na osudu...
 
Poslednja izmena:
Neki ljudi usvoje decu iako vec imaju svoju. :)

Neki usvajaju ako nemaju svoje. :whistling:

Neki nece da usvoje tudje cak i ako nemaju svoje. :evil:


Neki ****** zele da usvoje decu.....:sad2:

Sta mislite uopste o usvajanju dece?

Evo, ovog su neki Italijani nasli u travi i usvojili dok su bili na safariju u Africi: :D

mario-balotelli.jpg
Inače i kad bih usvajala usvojila bih samo jedno dete i to žensko... isti slučaj kao i sa rađanjem. Ne bih išla na više od jednog deteta i to najverovatnije ženskog... Pa nek' nas bela kuga sve pojede.
 
Ахааа..сви бисмо усвојили....али само ако је у питању мала беба, здрава, од здравих квалитетних родитеља, бела...

Дај да чујем ко би усвојио дете старије од 7 година (10-12...) а да је:
- ромско
- са Дауновим синдромом
- исподпросечне интелигенције
- дете са полицијским досијеом (крађе, просјачење, насилништва)
- злостављано дете са психичким поремећајима
- дете одрасло на депонији или на улици
- дете са неком тежом болешћу
- проблематично дете, социјално неуклопљено
- ружно дете, са неким видним дефектом или инвалидношћу

.....

Једино такве деце има ''на лагеру'' за усвајање колико хоћеш....али њих нико неће....
За здраве мале беле бебе се чека по неколико година....тако да и није фазон да се бусамо алтруизмом ако су оне у питању...

Tacno tako!Svi dosadasnji odgovori se svode na sebicluk iako pisac poruke tvrdi da nije sebican!Retki su oni parovi koji pored svoje dece usvoje neko dete,bilo zdravo ili ne,uglavnom su usvojitelji oni koji ne mogu imati sopstveno dete!Licno,imam svoje troje dece,i sto se mene tice savrseno mi je dosta,u pojedinim trenicima i previse.
Moja najbolja prijateljica je nakon milion neuspesnih vantelesnih oplodnji usvojila devojcicu Romske nacionalnosti,bebu,koja je zdrava.Planira maloj reci da je usvojena,i mislim da je ta odluka ispravna.Detetu je super,drze je ko malo vode na dlanu,tako da je imala srece ipak,iako je nezeljeno dete!
 
Tacno tako!Svi dosadasnji odgovori se svode na sebicluk iako pisac poruke tvrdi da nije sebican!Retki su oni parovi koji pored svoje dece usvoje neko dete,bilo zdravo ili ne,uglavnom su usvojitelji oni koji ne mogu imati sopstveno dete!Licno,imam svoje troje dece,i sto se mene tice savrseno mi je dosta,u pojedinim trenicima i previse.
Moja najbolja prijateljica je nakon milion neuspesnih vantelesnih oplodnji usvojila devojcicu Romske nacionalnosti,bebu,koja je zdrava.Planira maloj reci da je usvojena,i mislim da je ta odluka ispravna.Detetu je super,drze je ko malo vode na dlanu,tako da je imala srece ipak,iako je nezeljeno dete!
Ljudi rađaju i sopstvenu decu iz sebičnih razloga. Ljudi su sebični generalno. Sve što ne prija čoveku i sve što nije iz sebičnih razloga posle nekog vremena mu dođe kao opterećenje, a dete ti nikad ne bi trebalo biti opterećenje.
 
Inače ne bih se usudila da usvojim dete sa nekakvim genetičkim poremećajem. Ne bih se usudila ni da ga rodim.
Što se tiče dece sa psihičkim poremećajima zbog nekakvih traumatičnih iskustava msm da bih se na to usudila i da bi takvo dete imalo prednost nad zdravim detetom, čisto zbog toga što od starta znam da je nepoželjnije od ovog zdravog deteta. Verujem da bih bila sposobna da se borim za to da ga izvučem iz tog stanja u kom jeste. Mislim da bih imala i snage i volje.
Što se tiče starosne granice, msm da mi ne bi bila važna. Jeste dete od 12 godina već manje-više formirano, ali još se tu dosta može učiniti da bi se od njega napravio dobar čovek i isto kao i sa prethodnim slučajem.Ta deca su od samog početka nepoželjna.
I na kraju krajeva mogu im obezbediti bolju budućnost nego ljudi iz doma. Ako ne bolju, onda bar bezbrižniju.
 
Razumem sve, ali ne razumem ljude koji ne mogu imati svoje dete, bar ne genetički svoje, a neće da usvoje neko dete kom je dom itekako potreban. Prospite i drvlje i kamenje, ali po meni takvim ljudima ni ne treba davati decu.
Ne razumem ni što se frka diže oko homosexualnih parova i što njima ne omoguće usvajanje. Smatram da oni mogu biti podjednako dobri roditelji kao i heterosexualni parovi.
Ne razumem ni zašto ljudi koji se odluče da nemaju decu nailaze na osudu...

Potpuno si me zbunila :aha:
 
Pa u prvoj boldovanoj si osudila ljude koji odluče da ne usvajaju (nemaju decu, svoju ili usvojenu), a u drugoj ne razumeš kad ih neko osuđuje? Ako sam dobro shvatila...

Ili si htela da kažeš da ne razumeš kad neko kuka kako ne može da ima svoju decu i proklinje sudbinu i naziva sve ljude koji ne žele da rađaju decu sebičnima, a paralelno nije spreman da usvoji nego samo pati da ima svoje biološko... msm ako je to slažem se, na neki način je "pravedno" da takvi nemaju svoju :aha:

Ali zaista nisam sigurna šta si htela da kažeš.
 
Pa u prvoj boldovanoj si osudila ljude koji odluče da ne usvajaju (nemaju decu, svoju ili usvojenu), a u drugoj ne razumeš kad ih neko osuđuje? Ako sam dobro shvatila...

Ili si htela da kažeš da ne razumeš kad neko kuka kako ne može da ima svoju decu i proklinje sudbinu i naziva sve ljude koji ne žele da rađaju decu sebičnima, a paralelno nije spreman da usvoji nego samo pati da ima svoje biološko... msm ako je to slažem se, na neki način je "pravedno" da takvi nemaju svoju :aha:

Ali zaista nisam sigurna šta si htela da kažeš.
Htela sam da kažem da ljudi koji su pre u stanju da daju gomilu para, vremena i živaca da bi dobili biološko dete, a svu tu energiju i materijalna sredstva kao i ljubav mogu uložiti u neko dete kojem je sve to potrebno ni ne zaslužuju da imaju decu. Dete može da se voli isto, imalo tvoje gene ili ne.
E to važi za ljude koji hoće decu, ali isključivo svoju.
Ima ljudi koji ne žele decu uopšte ni biološku ni usvojenu.
 

Back
Top