Da li bi ste se druzili sa debljim osobama?

  • Začetnik teme neko ko zbo toga pati
  • Datum pokretanja
Ako patish zbog svog fizichkog izgleda, onda si sigurno veoma osetljiva na reakcije okoline i sigurno na njih obracash previshe paznje. Pretpostavljam da ti je teshko da to ne radish.
Na tvoje pitanje, da li bih se druzila sa tobom, mada sam verovatno dosta starija od tebe, mogu ti reci da se ljudi ne biraju po tom kriterijumu. Ako bih sa tobom imala o chemu da razgovaram ili radim i neke druge stvari, ako bih mislila da si o.k. osoba, ako bih procenila da si dobar prijatelj, ne bi me sprchio tvoj izgled i kilogrami. Ljudi imaju mnogo teshke fizichke nedostatke, u odnosu na koje debljina nije nishta, pa zive, imaju prijatelje, pomazu oni njima i obrnuto. Pokushaj da reshish svoj problem i obrati se za pomoc nekome kome verujesh.Pozdravljam te i drzim ti palcheve. (Svaki problem ima reshenje.)
 
Možda si došla da tražiš utehu.

Kratko i istinito: nije važno šta imaš; nije važno kako izgledaš (osim ako si za to sam kriv!), životne je važnosti kakav jesi ("u duši").

Kakav treba biti? Dobar.
Hrist je rekao:
- ljubi Boga svoga... (ali najpre moraš saznati ko i kakav je On uopšte)
- ljubi svoga bližnjeg kao samog sebe (ljude je lakše upoznati i pre svega, oni su tu, više-manje oko nas).
Da dodam još nešto (nisam to sam izmislio, nego je i to rekao Hrist): ne veruj nikome (pa ni sebi) ko kaže, da ljubi Boga, a ne ljubi svoga bližnjeg!

I još: ako ti se odgovor ne sviđa naravno možeš gubiti vreme sa traženjem takvog, koji će se ti činiti bolji..

A da, još doslovni odgovor: naravno, zašto se ne bi družio sa debelom osobom???
 
Kissko:
Možda si došla da tražiš utehu.

Kratko i istinito: nije važno šta imaš; nije važno kako izgledaš (osim ako si za to sam kriv!), životne je važnosti kakav jesi ("u duši").

Kakav treba biti? Dobar.
Hrist je rekao:
- ljubi Boga svoga... (ali najpre moraš saznati ko i kakav je On uopšte)
- ljubi svoga bližnjeg kao samog sebe (ljude je lakše upoznati i pre svega, oni su tu, više-manje oko nas).
Da dodam još nešto (nisam to sam izmislio, nego je i to rekao Hrist): ne veruj nikome (pa ni sebi) ko kaže, da ljubi Boga, a ne ljubi svoga bližnjeg!

sta je "bliznji" ?

I još: ako ti se odgovor ne sviđa naravno možeš gubiti vreme sa traženjem takvog, koji će se ti činiti bolji..

A da, još doslovni odgovor: naravno, zašto se ne bi družio sa debelom osobom???

yato sto moze da ti pojede puno hrane po kuci !
 
neko ko zbo toga pati:
Ja sam jedna od njih i krivo mi je kad vidim da me neko odbacuje zbog toga!Kako vi reagujete? :(

Нема везе да какав је човек - танак или дебео.
Могу ти казати ако неко одбацује те стога ти си дебела онда, мислим, овај човек је јако глуп и још није одрасли. То није пријатељ за те.
Пријатељство је љубав. А да ли ја могу волети неког само стога да он, на пример, је леп. Наравно, да не. Пријатељство је посао душ човечанских и није за тело, лико и слично.

Поздрав.
 
neko ko zbo toga pati:
Ja sam jedna od njih i krivo mi je kad vidim da me neko odbacuje zbog toga!Kako vi reagujete? :(

Nemoj mnogo da brines zbog tih koji ce te odbaciti samo zbog fizickog izgleda.Pokusaj da gledas na to sa neke vedrije strane. Ti ces mnogo lakse da prepoznas kvalitetne ljude koji ce te ceniti zbog onog sto jesi, a ne zbog toga kako izgledas, nego one strava dobre ribe na koje se lepe uglavnom zbog izgleda.Imam sestru koja je poprilicno buca, ali je toliko vedrog duha i puna sarma da joj to nikada nije smetalo u komunikaciji sa ljudima, ima mnogo prijatelja i svoje kilograme izuzetno lepo ume da nosi.Prema tome, glavu gore, i ne boj se da pokazes sve ono sto je dobro u tebi.Pozdrav.
 
Kissko:
Алjона:
Internet-surfer:
Ma ljudi sta vam je. Postavila temu i nigde je vise
nema. A o imenu koje koristi da ne pricamo. Ovo je zezancija.

Па какви проблеми ми имамо :?: :)

Dugo ti nisam ništa napisao, Aljona. Bez te želje ne bi bilo sada ovog pitanja, hehe.

Evo ga: šta si mislila da kažeš sa tim pitanjem gore?

Све је једнонаставно, сунашце, ако човек је написао: "Ma ljudi sta vam je. Postavila temu i nigde je vise nema" па помислила сам да он је написао ово стога ми имамо неки проблеми :D

Велики поѕдрав!!!
 
Драги моји, Кусско, Коmshinica, Итака, Госте и други.
Ако видим да сви ви имате јаки добри савети на тему. Мислим ајде меже бити нама име смисао отворити неко друштво да би давати добри савети свим да ко хоче :D :D :D

Велики поздрав.
 
Алjона:
Драги моји, Кусско, Коmshinica, Итака, Госте и други.
Ако видим да сви ви имате јаки добри савети на тему. Мислим ајде меже бити нама име смисао отворити неко друштво да би давати добри савети свим да ко хоче :D :D :D

Велики поздрав.

Aljona,
sto se mene tice, znas da sam uvek ZA dobre ideje, ne znam koliko mogu pomoci bilo kome kakvim savetom,savete je nezahvalno davati, ali mozda da ohrabrenjem i licnim iskustvom ukoliko ga imam, a vezano za odredjenu problematiku.
Veliki pozdrav i tebi.
 

Back
Top