Da li bi ste menjali Srbiju za Hrvatsku?

Čekaj, pronašao sam. Dakle, Hrvati su sa duplo više vojnika gotovo potpuno uništeni od strane Mađara, a ono što ne potpada pod odrednicu "gotovo potpuno" je zarobljeno...

Хрватски бан Јосип Јелачић прекинуо је 14. априла 1848. везе са мађарском владом, и после неуспелих преговора, на подстицај бечког двора, објавио је 7. септембра рат. Он је са око 40.000 војника (15-20.000 необучених) прешао Драву 11. септембра и кренуо на Будим, у намери да обори мађарску владу. Главнина Јелачићеве војске је 29. септембра потучена од Мађара (16.000 људи са 36 топова под командом Јаноша Моге) у бици код Пакозда и повукла се према Бечу, док је изолована лева колона (8.000 људи) заробљена 6. октобра. Јелачић склапа примирје са мађарским заповедником и иде у Беч да би помогао у сузбијању Бечке револуције. Иако је Јелачић поражен, он даје простора аустријској влади да се консолидује.

:hahaha:
 
U principu ne bih, Voleo bih da imam njihov pasos ,ne putujem ja bog zna nesto ali volim da imam tu slobodu do idem po svetu, To im je dobro, Volim BGD i Zemun i dovoljno su mi liberalni i otvoreni i volim sto sam tu, Kada bih MORAO da se selim u Hrvatsku to bi bio Zg jer je uvek najbolje u glavnom i najvecem gradu svake drzave ,u Srbiji je to N.Sad ,Pancevo ,Zrenjanin. Ali veoma sam siguran da cu ovde jednog dana da skoncam
Što pre !
 
Pa naravno da jesmo, pošto samo treba pogledati sled događaja. Mi smo se borili, pa smo pokoreni, pa smo se opet borili i oslobađali i sve tako. Hrvati su za sve to vreme ćutali i fafali. Nego, Hrvatska je raskinula sve odnose sa Mađarskom, umarširala tamo sa vojskom i šta je onda bilo? :hahaha1:
Zadržala Mađare u Mađarskoj da ne krenu na Hrvatsku i u pomoć pobuni u Beču i onda ugušili pobunu u Beču.
Čekaj, pronašao sam. Dakle, Hrvati su sa duplo više vojnika gotovo potpuno uništeni od strane Mađara, a ono što ne potpada pod odrednicu "gotovo potpuno" je zarobljeno...



:hahaha:
Ahahahaha čuj njega Mađari uništili .
Cijeli rat je vođen kilavo od svih strana. Nakon što su se Mađari samo povlačili pred Jelačićem, tek na inzistiranje mađarskih političara su se odlučili suprotstaviti.
Ta prva bitka je bilo više odmjeravanja snaga, nit su Hrvati probili mađarske linije, nit su se Mađari usudili prijeći u napad.
U cijeloj bitki je poginulo ni 100 vojnika ukupno .
Prava bitka je bila pred Bečom kasnije i tu su Mađari gadno nadrapali.
 
Čekaj, pronašao sam. Dakle, Hrvati su sa duplo više vojnika gotovo potpuno uništeni od strane Mađara, a ono što ne potpada pod odrednicu "gotovo potpuno" je zarobljeno...



:hahaha:
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: a i to je halucinacija prve vrste ...

Ko njima to piše i još protura i nama, mora da se dobro zabavlja . Naduva se i onda krene sa povješću hrvata

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Zadržala Mađare u Mađarskoj da ne krenu na Hrvatsku i u pomoć pobuni u Beču i onda ugušili pobunu u Beču.

Ahahahaha čuj njega Mađari uništili .
Cijeli rat je vođen kilavo od svih strana. Nakon što su se Mađari samo povlačili pred Jelačićem, tek na inzistiranje mađarskih političara su se odlučili suprotstaviti.
Ta prva bitka je bilo više odmjeravanja snaga, nit su Hrvati probili mađarske linije, nit su se Mađari usudili prijeći u napad.
U cijeloj bitki je poginulo ni 100 vojnika ukupno .
Prava bitka je bila pred Bečom kasnije i tu su Mađari gadno nadrapali.

Tako piše, i to sa više nego duplo manje vojnika :hahaha1:
 
Autorska tema...hipotetički promene se globalni odnosi u našu korist. I dobijemo ponudu za preseljenje zapadnije....gde bi odselili i da li bi prihvatili.

Ja osobno BiH...ne u raspali protektorat već u Dubrovnik....kao pročelnik te regije...nova južna Srbija....volim more sunce plodove istog.

A, Vi??????
nemaju ništa, a i ono što imaju ne umeju sa tim nešto da urade(hr), sami sebi po pjenizu skaču, takoreći kao i mi, mada smo mi fleksibilniji po pitanju strendžera.
Nego, da su nečemu, ja bih pisala na njihovom forumu, a ne oni na ovom na koji se stalno žale (dobro, žalimo se i mi, ali većina se oseća da ima deonice ovde u psihološkom smislu :lol:)
 
Postedeli su ga barbarske veliko srpsko ćetnićke okupacije i rušenja....visoko je i nema nama koristi
Luka Ploče i staro srpski Dubrovnik. Se.pika.

Poštedili????! Ti se sprdaš?! Znaš valjda da je JNA gađala grad, oštetila 1700 godina staru Dioklecijanovu palaču, spomenik pod zaštitom UNESCO-a i devastirala dijelove kuća u staroj gradskoj jezgri, u Velom Varošu?
 
nemaju ništa, a i ono što imaju ne umeju sa tim nešto da urade(hr), sami sebi po pjenizu skaču, takoreći kao i mi, mada smo mi fleksibilniji po pitanju strendžera.
Nego, da su nečemu, ja bih pisala na njihovom forumu, a ne oni na ovom na koji se stalno žale (dobro, žalimo se i mi, ali većina se oseća da ima deonice ovde u psihološkom smislu :lol:)
Da...mada je dobro malo i otici, prozviriti, da se oslsnu neprijatelji i rivali.
 
U Hrvatskoj šetaju "za život" uz ustaške pozdrave i Tompsonove pesme
Zagreb -- Širom Hrvatske održava se Hod za život, čiji učesnici traže otežavanje ili zabranu pobačaja, a u Zagrebu okupljeni slušaju pesme proustaškog pevača Tompsona.
Foto: EPA-EFE/Christian Bruna

Jedan muškarac nosi majicu Hrvatskih odbrambenih snaga (HOS-a) na kojoj je ispisan ustaški pozdrav "Za dom spremni".

Pred povorku Hoda za život, u kojoj učestvuju pripadnici Katoličke crkve, uključujući časne sestre, selo je nekoliko aktivistkinja za pravo na pobačaj, noseći majice s mrljama koje podsećaju na krv.
Policija je aktivistkinje prvo upozorila da se sklone, a potom je počela da ih fizički sklanja sa ulice.

"Mi našim krvavim spavaćicama pokazujemo šta bi se dogodilo da se pobačaj zabrani. Ni država ni crkva ne mogu nam narediti da rađamo", poručile su aktivistkinje.

S druge strane, učesnici Hoda za život vređali su aktivistkinje, a na pitanje zašto to rade, jedan od njih je odgovorio: "Ja sam petoro dece napravio, a ti ni jedno".

Medu okupljenima na zagrebačkom Zrinjevcu je i nekoliko muzičara s gitarama koji pevaju, između ostalih, pesme Marka Perkovića Tompsona.

Već na samom početku, kako navodi hrvatski portal Index, uočen je muškarac u majici HOS-a, na kojoj stoji ustaški pozdrav "Za dom spremni".

Učesnici Hoda za život okupljaju se na splitskoj Rivi.

U Zadru su, uoči Hoda za život, osvanule protestne čitulje s natpisom: "Večna uspomena i sećanje na sve ŽENE preminule zbog lekarskog priziva savesti i obavljanja pobačaja u nesigurnim uslovima".
Ustaše i ženska prava ne idu zajedno.
 
20.07.2019. • Srbija Danas/Marko Simic
BESRAMAN I NAMERAN SKANDAL IZ HRVATSKE: Evo kako se prekraja istorija i ukorenjuje laž i mržnja u novim naraštajima!

“Naučno-fantastični" film Jakova Sedlara, Hrvatskog reditelja i producena koji je poznatiji po pro-režimskom radu i zalaganju u stranci HDZ-a nego po svojim filmovima, uspeo je da zgrozi ne samo srpsku već i dobar deo hrvatske javnosti.

Iako je i ranije režirao autobiografske filmove o Antu Paveliću, Franji Tuđmanu i Alojziju Stepincu, pokušavajući da romantizuje ratne zločince, izgleda da je ovog puta prevazišao samoga sebe.
Naime, Jakov Sedlar u ovom filmu čiji je naziv "Svetac, zločinac i dvorske lude" susreće Josipa Broza Tita sa Alojzijem Stepincem, i kroz njihov dijalog pokušava da "otkrije" Hrvatima, koje u svom naslovu smatra dvorskim ludama, da su u zabludi i da je Tito zločinac, kao i drugi viđeniji Srbi iz tog vremena, dok je Alojzije Stepinac svetac.

Suvišno je reći da je veći deo fabrikacija i klasičan vampirizam ustaštva, a kako Sedlar kaže, ideja je "da se otkloni nesigurnost i defitizam iz Hrvatskog nacionalnog bića".

Ovo "remek delo" hrvatske kinematografije iz 2017. godine preneo je i HRT, te naše komšije ostaju dosledne da kroz "kulturno-umetnički" program promovišu ustaštvo i podižu nove generacije mladih ljudi u verovanju da su "Srbi zli", a ustaše rodoljubi.

“Naučno-fantastični" film Jakova Sedlara, Hrvatskog reditelja i producena koji je poznatiji po pro-režimskom radu i zalaganju u stranci HDZ-a nego po svojim filmovima, uspeo je da zgrozi ne samo srpsku već i dobar deo hrvatske javnosti.

Iako je i ranije režirao autobiografske filmove o Antu Paveliću, Franji Tuđmanu i Alojziju Stepincu, pokušavajući da romantizuje ratne zločince, izgleda da je ovog puta prevazišao samoga sebe.
Naime, Jakov Sedlar u ovom filmu čiji je naziv "Svetac, zločinac i dvorske lude" susreće Josipa Broza Tita sa Alojzijem Stepincem, i kroz njihov dijalog pokušava da "otkrije" Hrvatima, koje u svom naslovu smatra dvorskim ludama, da su u zabludi i da je Tito zločinac, kao i drugi viđeniji Srbi iz tog vremena, dok je Alojzije Stepinac svetac.

Suvišno je reći da je veći deo fabrikacija i klasičan vampirizam ustaštva, a kako Sedlar kaže, ideja je "da se otkloni nesigurnost i defitizam iz Hrvatskog nacionalnog bića".
Ovo "remek delo" hrvatske kinematografije iz 2017. godine preneo je i HRT, te naše komšije ostaju dosledne da kroz "kulturno-umetnički" program promovišu ustaštvo i podižu nove generacije mladih ljudi u verovanju da su "Srbi zli", a ustaše rodoljubi.
Kako bi ovo (ne)delo dobilo tragi-komičnu notu, možete videti na ovom snimku:

Sedlar je "prišio" Titu ulogu Džejms Bonda maskiranog u ruskog oficira koji u razgovoru sa četničkim generalom Dražom Mihajlovićem otkriva da je četnički plan da pobiju trećinu Hrvata, trećinu da proteraju i trećinu da spale. I sve to Tito ispoveda Alojziju Stepincu koji je šokiran ovim monstruoznim otkrićem!
I mi bi smo se šokirali, da ne znamo da je zapravo čuveno rešenje za pitanje Srba ustaškog poglavara Ante Pavelića bilo "Trećinu pobiti, trećinu pokatoličiti i trećinu proterati".
Malo je verovatno da se ustaški kardinal Stepinac protivio Paveliću, ili ostao zatečen monstruoznim tretiranjem Srba, Jevreja i Roma.
Za razliku od Sedlara, mi znamo da nisu svi Hrvati ustaše, koje on želi da "prosvesti" te ih naziva "dvorskim ludama". Isto tako znamo i da su sve ustaše – Hrvati!
Umesto da promocija ustaštva bude zakonom kažnjiva, kao što je to slučaj sa nacizmom u svim civilizovanim zemljama, te i u Nemačkoj, Hrvatska država ne samo da ne zabranjuje fabrikovanje istorijskih činjenica i promociju mržnje, već je i sama promoviše.


Ostaje pitanje da li će, i kada, Evropska Unija da reaguje na ovakvo sramno ponašanje.

**********************
Иначе, тај Јаков Седлар је Јеврејин !!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zašto Split Srbima?! :eek: Srbi Splita nisu vidjeli nikada u čitavoj prošlosti od dinosaura pa do 1918. godine. Kakve veze oni imaju s tim gradom? :lol:
Da ga Srbi nisu videli te 1918te, danas bi on bio u sastavu Italije. :D Tako da... Treba Splićani da drže sliku od Majora Stojana Trnokopovića, a ne da samo mrze i šire tu svoju mržnju prema Srbima.
Zaboravljate te neke bitne momente u istoriji.
 
Zašto Split Srbima?! :eek: Srbi Splita nisu vidjeli nikada u čitavoj prošlosti od dinosaura pa do 1918. godine. Kakve veze oni imaju s tim gradom? :lol:

Splicani su crnogorski Srbi poreklom.
To skapiras ako si sa njima malo duze.
A Split zovu mali Beograd, ne bez razloga. Bas stvarno podseca!

Inace, Srbija je mnogo bolja za zivot. Opustenije je, ljudi su kulturniji i inteligentniji, a juzno od Beograda je prelepo!
 

Back
Top