Quantcast

Da li bi Srbi trebali da urede Srpsku drzavu po uzoru na Izrael ?

Da li Srpska drzava treba da se ustroji po modelu Izraela ?

• Ukupno glasova
    26

TTokarev

Poznat
Poruka
7.165
:lol: nikad stipsa za dobru knjigu ... probacu da je procitam ovo leto kad budem imao vremena

...pa da remiziramo, jel kazes da nisu dobar primer od koga se moze nauciti odnos prema svom narodu i svojoj drzavi ? :)
AmaN, druze Consiglieri, sto se primera tice - potpisujem odmah - samo imamo onaj problem. Gde da nadjemo sponzore to?
Srbija je drzava kolinoja - drzava donor u ekonomskom smislu. Lako je Izraelu, njima sve pada s neba. Parazit drzava.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.679
AmaN, druze Consiglieri, sto se primera tice - potpisujem odmah - samo imamo onaj problem. Gde da nadjemo sponzore to?
Srbija je drzava kolinoja - drzava donor u ekonomskom smislu. Lako je Izraelu, njima sve pada s neba. Parazit drzava.
Kako mogu biti parazit kad se oslanjaju na svoju “pamet” i svoj novac i svoju organizaciju.
Nije problem naci sponzore kad imas sta da ponudis, a i tad moras znati da upakujes i prodas dobro.
Nije gospodja Maljnicenko najbolja riba bila ni u svom kraju a kamoli u Srbiji, al’ je dobro unovcila. ;)

TTokarev

Poznat
Poruka
7.165
Kako mogu biti parazit kad se oslanjaju na svoju “pamet” i svoj novac i svoju organizaciju.
Nije problem naci sponzore kad imas sta da ponudis, a i tad moras znati da upakujes i prodas dobro.
Nije gospodja Maljnicenko najbolja riba bila ni u svom kraju a kamoli u Srbiji, al’ je dobro unovcila. ;)
Ebote, ti si isti kao moj drugar Kravchenko ( sin jednog rabija iz Ukrajine ). Stalno kuka kako eto Jevreje niko ne voli, a nikada da se zapita zašto je to tako. Ne može se reć da Jevreje niko nikada nije vredjao.
Propatili su i oni kroz istoriju. Ali to se uvek dogadjalo tamo gde ih je bilo mnogo - i kada su postajali realna opasnost po koreno stanovništvo.
Jedna Nemačka može da izdrži 3 miliona Jevreja, ali 10 miliona ne može.

Sledeći narativ im je: "eto, nama zavide". Zašto vi ne radite i živite kao mi Jevreji i na taj način bar ne pokušate da postignete slične uspehe?...
Pa ne možemo svi da radimo isto, mora neko ponešto realno da radi.
Oni uvek zaboravljaju da su oni došli da žive medju nama, a ne mi medju njima. Tako i moj drugar, on može da uživa u Nemackoj, ali mu ne pada na pamet da se iseli u "zemlju obećanu".
Nikako da naučite, da ako bi mi postali kao vi, vama više ne bi bilo mesta u našim zemljama.
Kao što i nama više neće biti života u našim zemljama, ako bi Jevreji postali većina.
U tom slučaju mi bi morali da pakujemo kofere pa da krenemo u potragu za mesto pod suncem...

Uvek me ovo podseti na knjigu Soljženicina "Dva veka Zajedno".
Dva-veka-zajedno-Solzenjicin_slika_O_48639205.jpg

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.679
Ebote, ti si isti kao moj drugar Kravchenko ( sin jednog rabija iz Ukrajine ). Stalno kuka kako eto Jevreje niko ne voli, a nikada da se zapita zašto je to tako. Ne može se reć da Jevreje niko nikada nije vredjao.
Propatili su i oni kroz istoriju. Ali to se uvek dogadjalo tamo gde ih je bilo mnogo - i kada su postajali realna opasnost po koreno stanovništvo.
Jedna Nemačka može da izdrži 3 miliona Jevreja, ali 10 miliona ne može.

Sledeći narativ im je: "eto, nama zavide". Zašto vi ne radite i živite kao mi Jevreji i na taj način bar ne pokušate da postignete slične uspehe?...
Pa ne možemo svi da radimo isto, mora neko ponešto realno da radi.
Oni uvek zaboravljaju da su oni došli da žive medju nama, a ne mi medju njima. Tako i moj drugar, on može da uživa u Nemackoj, ali mu ne pada na pamet da se iseli u "zemlju obećanu".
Nikako da naučite, da ako bi mi postali kao vi, vama više ne bi bilo mesta u našim zemljama.
Kao što i nama više neće biti života u našim zemljama, ako bi Jevreji postali većina.
U tom slučaju mi bi morali da pakujemo kofere pa da krenemo u potragu za mesto pod suncem...

Uvek me ovo podseti na knjigu Soljženicina "Dva veka Zajedno".
Pogledajte prilog 681413
Sve sto ja kazem je da bi Srbi trebali ponesto da nauce od tih Jevreja, i onih Engleza,
Kravchenko or not :D

Eto vidis i sam na licnom primeru, reci da nisi nista korisno naucio od njih ? :mrgreen:

TTokarev

Poznat
Poruka
7.165
Sve sto ja kazem je da bi Srbi trebali ponesto da nauce od tih Jevreja, i onih Engleza,
Kravchenko or not :D

Eto vidis i sam na licnom primeru, reci da nisi nista korisno naucio od njih ? :mrgreen:
Naravno da sam mnogo toga naučio od Jevreja, i ne samo to, firmu koju je mij otac osnovao a ja kasnije preuzeo ne bi nikada bila moguća da mu neki nemački Jevreji nisu zajmili pare.
Niti jedna nemačka banka nije bila spremna da mu da kredit iza nedostatka "kolaterala", neki Herr Bittmann mu dao.

Eto vidiš, kako genijalno. Daš nekom pare da osnuje firmu, pa taj onda zaradi, pa plati porez nemačkoj državi; a nemačka država ondaK časti državu Izrael plaćajuć im neke ratne reparacije.

Na stranu to što ne postoji osnov za plaćanje tih reparacija. U ono vreme kad je Nemačka ziyanila, niti je država Izrael postojala, niti je mogla sa Nemačkom ratovati.
Genijalno.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.679
Naravno da sam mnogo toga naučio od Jevreja, i ne samo to, firmu koju je mij otac osnovao a ja kasnije preuzeo ne bi nikada bila moguća da mu neki nemački Jevreji nisu zajmili pare.
Niti jedna nemačka banka nije bila spremna da mu da kredit iza nedostatka "kolaterala", neki Herr Bittmann mu dao.

Eto vidiš, kako genijalno. Daš nekom pare da osnuje firmu, pa taj onda zaradi, pa plati porez nemačkoj državi; a nemačka država ondaK časti državu Izrael plaćajuć im neke ratne reparacije.

Na stranu to što ne postoji osnov za plaćanje tih reparacija. U ono vreme kad je Nemačka ziyanila, niti je država Izrael postojala, niti je mogla sa Nemačkom ratovati.
Genijalno.
Svaka skola se placa, pa sad i ti naplacujes.
Da je pameti bilo placale bi Svabe i Srbima, a bez pameti nema ni sponzora.

Dekston

Domaćin
Poruka
4.365
Jevreja je nekad bilo u Višegradu,Rogatici i Goraždu ( Isak Samokovlija),ali samo ih nije bilo u Foči ? Što nisu htjeli Jevreji u Foču?? Došao Fočak kod Jevreja da zajmi 20 jaja i nosi metar i vagu sa sobom. Pita ga Jevrej šta će ti to? Veli Fočak ; pa prvo da izmjerim obim i dužinu jaja,a onda da ih vagam i istu količinu da ti vratim.

TTokarev

Poznat
Poruka
7.165
Svaka skola se placa, pa sad i ti naplacujes.
Da je pameti bilo placale bi Svabe i Srbima, a bez pameti nema ni sponzora.
Što se tiče Srbije, Nemačka je bila spremna da plati Srbiji odštetu, ali na žalost takav zahtev iz Srbije nikada zvanicno nije stigao. Ni u Bonn, ni u Berlin. Nemačkim vlastima je uvek bilo lakše da se sa srpskim vodjama nagode u smislu: "mi vama političku podršku, vi nama ne spominjete ratne reparacije".

E, tu je ta tacka gde ti praviš grešku. Ti naginješ da poistovetiš "Svetsko Jevrejstvo" sa državom Izrael.
Kada bi postojala samo drzava Izrael, ona bi i dobila sličan dil kao i Srbija. Ne bi dobili ni žutu banku na ime reparacija, ma ne bi dobili ni tu teritoriju na kojoj se sada nalaze da tu organizuju državu.

Državu Izrael su osnovali neki jevrejski entuzijasti, koji su od Jevreja pokušali da stvore "običan narod" koji bi bio kao i ostali narodi. Tim entuzijastima su oberučke pomagali razni lideri sveta, a i pripadnicima svetskog Jevrejstva bi odgovarala takva drzava; ako bi negde morali da beže, da nadju spas u jevrejskoj državi.

Nekad je Jevrejin koji bi usro' motku negde u Parizu bežao u Livoniju, kasnije u Reč Pospolitu, sada u Izrael.
I drug Staljin je od sreće sukao brke pri pomisli koliko će svojih Jevreja najuriti u Izrael, samo kad se osnuje.
Ni drug Broz ništa nije imao protiv, zar ne? Samo neka idu, majku im božiju, kapitalistićku...

Naravno, i istorija im je išla na ruku. Posle prvog svetskog rata, Turska je potučena i samim tim pogubila sve teritorije kojim je vladala. Među njima je bila i Palestina, koja je ostala bez "vlasnika"; pa Jevrejima nije bilo teško da izdejstvuju preseljenje Jevreja na te zemlje. Bolje tu, nego na Madagaskar kako su planirali neki austrijski Zionisti. U pocetku nije ni bilo reči o nekoj nezavisnosti i jevrejskoj državi.

Čak šta više, Hitler je 1935. godine već dve godine bio na vlasti, a stanovništvo Palestine nije raslo. Jevreji nisu baš nešto žurili da napuste Nemačku. Tek, kad je postalo jasno da će rat da krene, pokrenuli su se i Jevreji.

Sve u svemu, meni kao nekome ko dobro vlada ruskim jezikom u Izraelu vazda bilo lepo. Novine na ruskom, TV na ruskom, narod govori ruski..."kako ne znaš ruski, koliko ti več dugo živiš u Izraelu"? :hahaha:
Samo zahvaljujući krupnim ribama svetskog Jevrejstva ta država postoji. Hvala im na tome.
Samo ovaj moj "Bundesregierung" bi mogao na ime tih Jevreja da nam malo manje zavlače ruku u dzep.
Al' u drugu ruku ako im ne daju pare, eto njih u Nemačku kod nas, da nas svojim prisustvom usreće...

Vidi ovo ovde:

1586899429987.png

Ovo su podmornice Thyssen-Krupp Marine Systems (TKMS).
One se nominalno prodaju Izraelu, ali ih placamo mi nemacki poreski obveznici. Kakva je to prodaja Izraelu, kad ih Izreal nece platiti.

1586899699334.png

U svemu ovome mi najsmesnije dodje obrazlozenje:
"naša vlada se oseća odgovornom za sigurnost Izraela".

OK. lepo je gajiti takve osecaje, ali zasto za nas racun?

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.679
Što se tiče Srbije, Nemačka je bila spremna da plati Srbiji odštetu, ali na žalost takav zahtev iz Srbije nikada zvanicno nije stigao. Ni u Bonn, ni u Berlin. Nemačkim vlastima je uvek bilo lakše da se sa srpskim vodjama nagode u smislu: "mi vama političku podršku, vi nama ne spominjete ratne reparacije".

E, tu je ta tacka gde ti praviš grešku. Ti naginješ da poistovetiš "Svetsko Jevrejstvo" sa državom Izrael.
Kada bi postojala samo drzava Izrael, ona bi i dobila sličan dil kao i Srbija. Ne bi dobili ni žutu banku na ime reparacija, ma ne bi dobili ni tu teritoriju na kojoj se sada nalaze da tu organizuju državu.

Državu Izrael su osnovali neki jevrejski entuzijasti, koji su od Jevreja pokušali da stvore "običan narod" koji bi bio kao i ostali narodi. Tim entuzijastima su oberučke pomagali razni lideri sveta, a i pripadnicima svetskog Jevrejstva bi odgovarala takva drzava; ako bi negde morali da beže, da nadju spas u jevrejskoj državi.

Nekad je Jevrejin koji bi usro' motku negde u Parizu bežao u Livoniju, kasnije u Reč Pospolitu, sada u Izrael.
I drug Staljin je od sreće sukao brke pri pomisli koliko će svojih Jevreja najuriti u Izrael, samo kad se osnuje.
Ni drug Broz ništa nije imao protiv, zar ne? Samo neka idu, majku im božiju, kapitalistićku...

Naravno, i istorija im je išla na ruku. Posle prvog svetskog rata, Turska je potučena i samim tim pogubila sve teritorije kojim je vladala. Među njima je bila i Palestina, koja je ostala bez "vlasnika"; pa Jevrejima nije bilo teško da izdejstvuju preseljenje Jevreja na te zemlje. Bolje tu, nego na Madagaskar kako su planirali neki austrijski Zionisti. U pocetku nije ni bilo reči o nekoj nezavisnosti i jevrejskoj državi.

Čak šta više, Hitler je 1935. godine već dve godine bio na vlasti, a stanovništvo Palestine nije raslo. Jevreji nisu baš nešto žurili da napuste Nemačku. Tek, kad je postalo jasno da će rat da krene, pokrenuli su se i Jevreji.

Sve u svemu, meni kao nekome ko dobro vlada ruskim jezikom u Izraelu vazda bilo lepo. Novine na ruskom, TV na ruskom, narod govori ruski..."kako ne znaš ruski, koliko ti več dugo živiš u Izraelu"? :hahaha:
Samo zahvaljujući krupnim ribama svetskog Jevrejstva ta država postoji. Hvala im na tome.
Samo ovaj moj "Bundesregierung" bi mogao na ime tih Jevreja da nam malo manje zavlače ruku u dzep.
Al' u drugu ruku ako im ne daju pare, eto njih u Nemačku kod nas, da nas svojim prisustvom usreće...

Vidi ovo ovde:

Pogledajte prilog 681489

One se nominalno prodaju Izraelu, ali ih placamo mi nemacki poreski obveznici. Kakva je to prodaja Izraelu, kad ih Izreal nece platiti.

Pogledajte prilog 681493

A u tom grmu lezi zec :) zivis u Nemackoj, placas porez a ta lova ide njima. :mrgreen:
Ok kontam te hehe

veliki krang

Legenda
Poruka
55.225

Genijalno.
Zato se reparacije ne plaćaju državi Izrael, nego "svetskom jevrejstvu" koje si ti pomenuo, a samo praktična svrha tih reparacija je da podrži Izrael. Šta ćeš, Nemci su pokušali da unište "svetsko jevrejstvo" i sada plaćaju cenu tog pokušaja, i nastaviće da je plaćaju dok je sveta i veka. Tebi ni iz džepa ni u džep, tvoja firma plaća porez Nemačkoj, isto ti se hvata i da se taj novac troši na nemačke podmornice ili Oktoberfest. Mada, možda i nije isto, da je meni neki jevrejin pomogao tako kao taj tvom ocu, drago bi mi bilo da pare od mog poreza idu na njegov račun...

Dekston

Domaćin
Poruka
4.365

Vidi ovo ovde:

Pogledajte prilog 681489

Pogledajte prilog 681493

Kome su pale na pamet ideje da Jevreje presele u Madagaskar ? Nacistima ili jevrejskoj eliti ? Da su preselili na Madagaskar,smatram da bi živjeli u miru. Ne bi bilo nikakvih okršaja ni žrtava kao sa Palestinom. Samo što oni nemaju dodirnih tačaka sa Madagaskarom. Jedina prednost što bi bili izolovani od ratova,i ne bi morali pustinje pretvaratinu oaze,kad tamo sve rađa.

Gruban

Buduća legenda
Poruka
33.069
*autorska tema*

Srbi imaju dosta dodirnih tacaka sa Jevrejima, vecinom bolnih i problematicnih.
Veliko stradanje u proslosti, bezbednosni problemi su samo od nekih, dok sa druge strane slicnosti se ticu brojcane populacije kako u zemlji tako i velike dijaspore.
Srpska drzava je teritorijalno veca i sa boljom tj. pogodnijom geografijom (klimom i resursima), dok je ljudski faktor problematicniji (svest, moral, znanje, patriotizam).

Pametni su uvek ucili od drugih i usvajali dobre stvari sto je kasnije davalo dobre rezultate. Srbi kao pokusavaju nesto slicno, ali gube fokus i sebe u tom mixu EU, Rusa, Kineza, Amera sto im dodatno stvara probleme kod jedne od nabrojanih strana.

Uzimajuci u obzir vec navedeno, zasto Srbija nebi usvojila uredjenje jedne uspesne zemlje i naroda poput Izraela i onda posle nekih 20g podvukla liniju i sagledala dokle je stigla, uspehe rada.

p.s. Zamilio bi ucesnike diskusije da se uzdrze od anti-semitizma i komentarisanja Jevreja, kao i moderaciju da to sankcionise. Tema su pozitivne mere i sistem koji je doveo do uspona jedne drzave u pustinji i kako bi pomoglo preporodu srpskog naroda i drzave.

Tema je vaganje i komentari na pozitivne i negativne mere tog sistematskog predloga.

Zahvaljujem
Ti i tvoje pajser teme :hahaha::hahaha::hahaha:

TTokarev

Poznat
Poruka
7.165
Kome su pale na pamet ideje da Jevreje presele u Madagaskar ? Nacistima ili jevrejskoj eliti ? Da su preselili na Madagaskar,smatram da bi živjeli u miru. Ne bi bilo nikakvih okršaja ni žrtava kao sa Palestinom. Samo što oni nemaju dodirnih tačaka sa Madagaskarom. Jedina prednost što bi bili izolovani od ratova,i ne bi morali pustinje pretvaratinu oaze,kad tamo sve rađa.
U povijesnom smislu je vrlo moguće da Jevreji imaju veza sa Palestinom jednako onoliko koliko i sa Palestinom. Jevreju su poreklom iz Babilona, ali ih je tamošnje domicilno stanovništvo proteralo zbog "nesportskog ponašanja".
Budući da je baš teško naći narod koji voli da ih Jevreji usreće svojim prisustvom na svojim teritorijama, a žele da budi politkorektni i da im pomognu, prvi su se javili Jenglezi.
U celom ovom narativu najviše se pitao veliki vođa Zionizma, Austrijanac Theodor Herzl, kome je 1903. godine od strane J. Chamberlain-a prezentovan plan preseljenja Jevreja u Ugandu. To je preplašilo Herzl-a, pa je taj plan britanskih dzentlmena glatko odbio. U to vreme nacisti nisu još postojali, ali je uvek bilo i gorih zlikovaca od nacista.
Prvi koji je predložio da se svi Jevreji deportuju na Madagaskar je bio Prus Paul Anton Lagarde ( cudno prezime, zar ne? ). Bilo je to 1885. godine. Od toga nije bilo naravno ništa. Kasnije ( 1928. ) se ovoga "setio" Jenglez Arnold Leese, osnivac „Imperial Fascist League“ koji 1938. godine izdaje knjigu "Devilry in the Holy Land". Gde kaže:

“A National Home for the Jews must be found; the best place is Madagascar. For this, France and the displaced natives should receive full compensation from Jewish funds. Once in Madagascar, or, if that island cannot be made partly available to them, in a National Home elsewhere, no Jew should be allowed outside it on pain of death. There is no other way. Hedge how you like, there is no other way.”

I drugi Zionisti su ozbiljno razmišljali o preseljenju na Madagaskar, ali se to nije svidelo braći Francuzima, što da oni svoju teško stečenu koloniju daju Jevrejima, eno nek im daju Jenglezi, oni imaju više kolonija.
Nacisti su bili poslednji koji su pokušali da ostvare ovaj plan 1940. godine posle okupacije Francuske.
-Vichy - Režim predaje svoju koloniju Madagaskar Nemačkoj.
-Nemačka dobija pravo osnivanja vojne baze na Madagaskaru,
-25,000 Francuza napusta Madagaskar,
-Projekt se finansira od onih para koje je Herr Schaht oteo Jevrejuma u raznim okupiranim zemljama.
-Kamarad Himmler imenuje policijskog guvernera za upravu ostrvom, a Jevreji bi tu dobili lokalnu samoupravu.

I sve bi to bilo lepo, da nije Jengleza. Oni udaraju Nemcima morsku blokadu i na La Manšu i u Sredozemnom Moru, kasnije kreće rat.

Inač da napomenem, rođaci Theodora Herzl-a nisu baš bili zadovoljni onim "naukom" koji Theodor propoveda ( Zionizmus ), pa su kao odrasli prešli u srpsku pravoslavnu veru.
Moishe Herzl od sramote menja ime i postaje Lafero Spasoević, dok Herschel Herzl postaje Kosta Pertović.
Od tada u familiji Herzl niko nije smeo ni da im ime pomene...a nisu bili Kosmajac...

TTokarev

Poznat
Poruka
7.165
Zato se reparacije ne plaćaju državi Izrael, nego "svetskom jevrejstvu" koje si ti pomenuo, a samo praktična svrha tih reparacija je da podrži Izrael. Šta ćeš, Nemci su pokušali da unište "svetsko jevrejstvo" i sada plaćaju cenu tog pokušaja, i nastaviće da je plaćaju dok je sveta i veka. Tebi ni iz džepa ni u džep, tvoja firma plaća porez Nemačkoj, isto ti se hvata i da se taj novac troši na nemačke podmornice ili Oktoberfest. Mada, možda i nije isto, da je meni neki jevrejin pomogao tako kao taj tvom ocu, drago bi mi bilo da pare od mog poreza idu na njegov račun...
Nije bas tako. Drzavi Izrael se placaju reparacije, po mom misljenju bez osnova, ali uporedo s tim placanjem, Nemacka placa i peMzije zrtvama Holokausta, koje opet prema misljenju nekih ekstrenih slojeva nemackug drustva nikako da izumru.
Ko' "Savez udruzenja boraca narodnooslobodilackog rata Jugoslavije".
Istini za volju, a po logici stvari, ta su placanja sve manja iz godine u godinu.
Mislim da je u prosloj godini isplaceno Jevrejima u Izraelu nekih € 380 mil., a Jevrejima van Izraela jos nekih € 260 mil.
Msm. Pomoc je relativna kategorija. Te pare koje nam je Herr Bittmann davao smo uglavnom uredno vracali, Bog da mu dusu prosti..
Naravno i uz dogovorene kamate.

zauvek branilac

Aktivan član
Poruka
1.072
Izrael čuva SAD.

Kako da Srbi postanu miljenici SAD?
Ironično je da su danas Amerikanci nemačkog porekla 2. najbrojnija zajednica u SAD, a Amerikanci jevrejskog porekla su 10. najbrojnija zajednica u SAD
(i prvi i drugi su se "utopili" u englesko-američku kulturu, a Nemci su sa njihovim prijateljima skoro istrebili Jevreje iz Evrope u 2. svetskom ratu)! 👀👂👂

zauvek branilac

Aktivan član
Poruka
1.072
Kinezi i Rusi ni ne znaju gde je Srbija.

A i ne mogu pomoći jer smo okruženi Nato zemljama.
I Izrael je okružen arapskim zemljama pa ne mogu da ga zgaze!

Za vreme sadašnje antiterorističke operacije RUSKE VOJSKE u Siriji je na severni deo grčkog ostrva Kipar, kojeg je 1974 godine okupirala agresorska Turčinska (koja je istovremeno počinila i genocid nad većinskim grčkim stanovništvom), sasvim slučajno iz Sirije doletela i pala raketa, ako Grčka u budućnosti postane deo RUSKOG BLOKA onda bi rakete na severni deo grčkog ostrva Kipar, koji je trenutačno pod turčinskom okupacijom, mogle u buduće da dolete i padaju još češće!

P.S.: Svi SRBI znamo da ima EU/NATO Bugarinska iza leđa ogromnu RUSIJU i da ima NATO Vardarska Makedonija iza leđa puno veću GRČKU! CCCC :rtfm: :rtfm:

Dekston

Domaćin
Poruka
4.365
U povijesnom smislu je vrlo moguće da Jevreji imaju veza sa Palestinom jednako onoliko koliko i sa Palestinom. Jevreju su poreklom iz Babilona, ali ih je tamošnje domicilno stanovništvo proteralo zbog "nesportskog ponašanja".
Budući da je baš teško naći narod koji voli da ih Jevreji usreće svojim prisustvom na svojim teritorijama, a žele da budi politkorektni i da im pomognu, prvi su se javili Jenglezi.
U celom ovom narativu najviše se pitao veliki vođa Zionizma, Austrijanac Theodor Herzl, kome je 1903. godine od strane J. Chamberlain-a prezentovan plan preseljenja Jevreja u Ugandu. To je preplašilo Herzl-a, pa je taj plan britanskih dzentlmena glatko odbio. U to vreme nacisti nisu još postojali, ali je uvek bilo i gorih zlikovaca od nacista.
Prvi koji je predložio da se svi Jevreji deportuju na Madagaskar je bio Prus Paul Anton Lagarde ( cudno prezime, zar ne? ). Bilo je to 1885. godine. Od toga nije bilo naravno ništa. Kasnije ( 1928. ) se ovoga "setio" Jenglez Arnold Leese, osnivac „Imperial Fascist League“ koji 1938. godine izdaje knjigu "Devilry in the Holy Land". Gde kaže:

“A National Home for the Jews must be found; the best place is Madagascar. For this, France and the displaced natives should receive full compensation from Jewish funds. Once in Madagascar, or, if that island cannot be made partly available to them, in a National Home elsewhere, no Jew should be allowed outside it on pain of death. There is no other way. Hedge how you like, there is no other way.”

I drugi Zionisti su ozbiljno razmišljali o preseljenju na Madagaskar, ali se to nije svidelo braći Francuzima, što da oni svoju teško stečenu koloniju daju Jevrejima, eno nek im daju Jenglezi, oni imaju više kolonija.
Nacisti su bili poslednji koji su pokušali da ostvare ovaj plan 1940. godine posle okupacije Francuske.
-Vichy - Režim predaje svoju koloniju Madagaskar Nemačkoj.
-Nemačka dobija pravo osnivanja vojne baze na Madagaskaru,
-25,000 Francuza napusta Madagaskar,
-Projekt se finansira od onih para koje je Herr Schaht oteo Jevrejuma u raznim okupiranim zemljama.
-Kamarad Himmler imenuje policijskog guvernera za upravu ostrvom, a Jevreji bi tu dobili lokalnu samoupravu.

I sve bi to bilo lepo, da nije Jengleza. Oni udaraju Nemcima morsku blokadu i na La Manšu i u Sredozemnom Moru, kasnije kreće rat.

Inač da napomenem, rođaci Theodora Herzl-a nisu baš bili zadovoljni onim "naukom" koji Theodor propoveda ( Zionizmus ), pa su kao odrasli prešli u srpsku pravoslavnu veru.
Moishe Herzl od sramote menja ime i postaje Lafero Spasoević, dok Herschel Herzl postaje Kosta Pertović.
Od tada u familiji Herzl niko nije smeo ni da im ime pomene...a nisu bili Kosmajac...
Hvala na ovom opširnom objašnjenju. Ima li potomaka Teodorovih bratića i dalje u Zemunu ? Jesu li pronađeni u crkvenim knjigama ?

27E

Legenda
Poruka
50.242
pricao mi je bliski rodjak koji je letovao u izraelu, da je to najuredjenija drzava na svetu i da bi tamo ziveo

meni se izrael ogadio devedesetih, kada je sfrj, pa srbija bila predmet divljacke agresije, a oni nisu stali na nasu stranu, cak je deo njih nas proglasio za genocidne i ratne zlocince

ako je njima stradalo 6 miliona u WWII i nama je preko tri miliona u WWi i WWII. a ne prozivamo ih da su genocidni i ratni zlocinci prema palestincima. dakle bolji smo i dostojanstveniji od izraelaca. ide nam kako nam ide jer su nas tri puta u XX veku napadale zapadne drzave, a agresija jos traje

snouden

Veoma poznat
Poruka
10.226
meni se izrael ogadio devedesetih, kada je sfrj, pa srbija bila predmet divljacke agresije, a oni nisu stali na nasu stranu, cak je deo njih nas proglasio za genocidne i ratne zlocince
nikome izrael nikada nece biti prijatelj niti treba biti uzorom. sama priča o izabranom narodu je u biti šovinizam. potom to otimanje zemlje današnjim palestincima. onda šamaranje arapa. trebaće debele promene i na religioznom i kod državnog uredjenja tamo da izrael postane uzor drugima. a to će biti nikad jer katraza dolazi samo posle propasti. slabo se nešto u istoriji ko sam seti pa da se menja sam od sebe.

Poslednja izmena:

27E

Legenda
Poruka
50.242
to za arape ne znam. bili su na vrhuncu drustvenom i naucnom, matematika, u srednjem veku. pa su imali socijalisticke revolucije sezdesetih, na korist gradjana i seljaka. sad su nazadovali, ne mogu musavi talibani da odredjuju svetsku istoriju. svako ima svoju ulogu premo mogucnostima i doprinosu, a oni su bas kontrasocijalni zbog verske iskljucivosti, koja se hrani bednim standardom i neobrazovanoscu. dok sam bio mlad bili su nam prijatelji, zamalo da odem u pla sedamdesetih. onda me je jurio pijani arapin sa krivim zardjalim nozem na 40 stepeni na plazi u tripoliju. pa nesto ih bas i ne simpatisem. doduse sin od drugarice zavrsio arapski jezik, i svi kontakti koje je imao sa diplomatama su mu izuzetno pozitivni.

zauvek branilac

Aktivan član
Poruka
1.072
Izrael ima more.
I SRBIJA će opet imati more kada SRPSKA CRNA GORA bude oslobođena, onda će Crna Gora opet da se vrati u sastav SRBIJE kao 1918 gde i prirodno pripada! CCCC 👀:fotograf:

P.S.: Fenomenalni doktor Aleksandar Raković, viši naučni saradnik Instituta za noviju istoriju SRBIJE, zna i poručuje svima da Crna Gora pripada Srbima i SRBIJI! CCCC :rtfm:

blooser

Veoma poznat
Poruka
10.734
@ tema:

Ja sam radio sa Izraelcima i vise puta bio tamo, pa mogu par reci.

Prvo, Izrael nije uopste tako idealna drzava kako izgleda neki misle. U principu je sve skupo jer imaju prakticno non-stop ratno stanje, zatim ima mnogo korupcije - to cak moze da se primeti iz dnevne stampe - cak se usudjujem da kazem da je slicno kao kod nas, to su mi pricali sami Izraelci.
Zatim, mi nemamo tako mocan lobi koji bi nam omogucavao pomoc i zastitu USA + ogromna sredstva koja USA godisnje daje - znaci DAJE - Izraelu. Uz to, Izrael ima pomoc i u obezbedjenom trzistu za svoje proizvode, zatim ima silne ugovore sa USA za razvoj softvera i vojne tehnike... Znaci taj ekonomsko-vojno-politicki povlascen polozaj za nas je prosto nedostizan.

Zatim, ne znam koliko je poznato, san mnogih Izraelaca je da odu u USA, eventualno Kanadu, upravo da pobegnu od tog stalnog ratnog stanja. I ako niste znali njima za ulazak u USA takodje trebaju vize, bar su trebale pre 10-tak godina kada sam sa njima saradjivao.

Izrael takodje ima problem sa vodom - nema je, kao i sa zelenim povrsinama. Za njih je ovo sto mi imamo ovde - mislim na zelenilo i vode - raj na zemlji.

Tako da je Izrael daleko od obecane zemlje, i obicni gradjani i tamo zive tesko i rade naporno.

Ali, da ne bude da samo pljujem, to su vredni ljudi - mahom (ima svuda kukolja), i trude se da urade nesto za svoju zemlju. Svi su sluzili vojsku i svi su, to cak i ne kriju nesto posebno, spijuni/spijuncici. Ne u negativnom smislu, ali to je tako. Radi se dosta, i radi se naporno. Verujem da kod njih u mnogo vecoj meri koriste pametne ljude da rade pametne stvari, a ne kao kod nas sklonis sve koji nesto znaju da bi ti, tupan i glupan bez ili u najboljem sa kupljenom diplomom, ispao faca. I onda dovedes drzavu tu gde smo - na otpad.

Generalno, moj stav po pitanju Srbije i njene transformacije u bolju drzavu je da treba uzeti sve sto je dobro od svake drzave gde se nesto da nauciti, pa i od Izraela. Evo recimo ono sto je prava sitnica, a sto je meni posebno zapalo za oko, je da na svakoj raskrsnici, znaci NA SVAKOJ RASKRSNICI bilo koje dve ulice stoji stub sa nazivom ulica. Tako je vrlo lako kretati se po gradu. Sitnica koja zivot znaci.

Eto, ja bih recimo to odmah iskopirao od Izraela, bez razmisljanja.

Poslednja izmena:

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
35.679
pricao mi je bliski rodjak koji je letovao u izraelu, da je to najuredjenija drzava na svetu i da bi tamo ziveo

ako je njima stradalo 6 miliona u WWII i nama je preko tri miliona u WWi i WWII. a ne prozivamo ih da su genocidni i ratni zlocinci prema palestincima. dakle bolji smo i dostojanstveniji od izraelaca. ide nam kako nam ide jer su nas tri puta u XX veku napadale zapadne drzave, a agresija jos traje
Srbi imaju odlicnu saradnju sa Jevrejima i drzavom Izrael, pogotovu znajuci da je zvanicni BG decenijama podrzavao Arape protiv Izraela i bio baza za Arafata i njegove teroriste.

Sto se tice cionista tipa Soros, njemu je zabranjen pristup kako u Izrael tako i u rodnu Madjarsku. To je posebna sorta manijaka koji nemaju nacionalno opredeljenje, a poreklo koriste samo za licnu korist.

Glavni problem za svaku zemlju bezbedonosni, a tu je Srbija slicna Izraelu, zato ih uzimamo za primer jer su na uspesan nacin resili problem.
Srbija ima 10% drzavne teritorije pod okupacijom i sad vi hocete da je poredim sa Svajcarskom, Danskom ili Islandom.
Problem koji pojedinci imaju sa Izraelom i Jevrejima je klasicna srpska boljka, zavist prema uspesnijem.
Srbi se uvek vezuju za tako neku fukaru poput Nesvrstanih zbog svojih licnih kompleksa. Hrane ego time da su najbolji medju najgorim, radije nego da budu pri dnu lestvice a da igraju Premijer ligu u kojoj samo ucesce garantuje fondove i beneficije.
Onda tu svoju glupost pokusavaju pokriti pricom o necem uzvisenijem, sto bi bilo u redu da je to istina, a u stvarnosti nema ni koristi(materijalne) ni morala.

Kakvu idiotsku politiku vodi narod koji u svet salje svoje najbolje (studente/radnike), a uvozi najgori svetski sljam na svoju teritoriju.
Kad bolje razmislim tema i jeste glupa, to je kao kad bi govorio zasto se neki retard ne ugleda na genijalca, ali bukvalno. :lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.