Da li bi Srbi trebali da urede Srpsku drzavu po uzoru na Izrael ?

Da li Srpska drzava treba da se ustroji po modelu Izraela ?


  • Ukupno glasova
    26
Ne. Srpska Kraljevina je drzava u kojoj nema parlamenta, u kojoj vojska brine o osnovnoj zastiti drzave, zupa, i gradjana, kroz vojnu strategiju za drzavu i osnovne sudove za zupe i gradjane. Nema politike, partija, i demokratskog terorizma u drzavi.
A politika drustva i privrede se vodi na nivou zupa, i zupe imaju policiju za zastitu gradjana i svog poretka i zastite od samovolje drzave. To je Srpska Kraljevina.
 
Davno sam citao onog kolumnistu iz NIN-a, Dragana Jovanovica. Gotivio sam ga kao nekoga ko voli macke, posto ih i sam volim.
On je od nekuda nasao "tajni" dokument pod nazivom "Operacija Mojsije". Izem ti takvu tajnu do koje moze da dodje Dragan Jovanovic, ali ok.
U tom dokumentu se ukratko radi o padu Izraela, i bekstvu Jevreja u Evropu, i gle cuda bas su izabrali da to bude Srbija... :roll:

Posle toga se razvile zucne diskusije, kako sad da se Srbija postavi prema ovom planu.
Meni je tada bilo potpuno jasno da Srbija nije dobro mesto za Jevreje iz vise razloga, i da se tu radi o nemogucoj misiji...

Sad se ti planovi ponovo vade iz naftalina, a izgleda da je loz pao na Ukrajinu, sto bi bilo i logicno u neku ruku. Vratili bi se prakticno tamo odakle su i otisli...

Kako to shtivo, tako i ova tema nema nikakvog smisla. Bolje se ugledati na neku drugu drzavi kao primer. Izrael nije primer koji treba slediti.
Uredjenost Izraela vise spada u mitoloske kategorije, nego u nesto realno i opipljivo.
 
Pa da bi postali Izrael, morate prvo naci negde bogate spozore, i nauciti se da zivite na neciji racun.
Kako tu napredujemo druze Consiglieri?

Mislim da si promasio temu kolega.
Ovo sto si napisao nema veze sa Izraelom i njihovim uspehom.
Te price, uvek je neko drugi kriv ili potreban je sponzor su za infantilce, a oni to sigurno nisu.
 
Treba prvo pitati za dozvolu nevladine organizacije smiju li Srbi imati jaku državu i jaku vojsku..Jer će to biti u cilju progona nedužnih šćipetara..

Srbi uvek idu iz jedne krajnosti u drugu.
90ih su se qurcili Americi i celom svetu bez jakog saveznika sto je bilo pogubno, a onda su posle otisli u drugu krajnost i savijaju kicmu raznoj NVO fukari.
To je infantilno ponasanje, jadno i bedno.
 
Mislim da si promasio temu kolega.
Ovo sto si napisao nema veze sa Izraelom i njihovim uspehom.
Te price, uvek je neko drugi kriv ili potreban je sponzor su za infantilce, a oni to sigurno nisu.
Sve dok SAD bude u stanju da svake godine donira milijarde $$$ Izraelu, a Nemacka ne prestane da placa "Wiedergutmachung", Izrael ce kao drzava postojati. Onog momenta kad se pipa u Vasingtonu i Berlinu zavrne, Izrael ce nestati za 3 meseca. To je taj "uspeh", nekih drugih uspeha tu nema.
 
Sve dok SAD bude u stanju da svake godine donira milijarde $$$ Izraelu, a Nemacka ne prestane da placa "Wiedergutmachung", Izrael ce kao drzava postojati. Onog momenta kad se pipa u Vasingtonu i Berlinu zavrne, Izrael ce nestati za 3 meseca. To je taj "uspeh", nekih drugih uspeha tu nema.
Zna se tacno kolika je to pomoc i koliki je GDP Izraela, odprilike kap u moru.

Da budem tacan, Amerika donira $4milijarde vojne pomoci drzavi ciji je GDP $380 milijardi.
Daleko je to od onoga sto pises, da bi bez finansijske pomoci Izrael prestao da postoji.
 
Mozda tebi ne znace.
Izrael je 4x teritorijalno manji od Srbije a ima 8x veci GDP, drzava u pustinji.
Zaebi ti Negev, i ja bi rado da imam pustinju punu fosfata. Nije bas pustinja ko' pustinja.
Izrael dobija ogromne donacije iz inostranstva, lako je tako poslovati, pa eto cak i Srbija koju pas nema zasto da ujede od nedavno placa Izraelu neku kintu. To Vucic, zato sto je pametan, potpisao...
 
Vidis razmisljam po kome smo trebali da uredimo drzavu? Odnosno na koga da se ugledamo. Posto je nama korupcija najveci problem a i neobrazovanost nasao sam liste.

Denmark, New Zealand and Finland are perceived as the least corrupt nations in the world
Here are the 10 most educated countries:
  • Israel. 49.90 percent.
  • Korea. 46.86 percent.
  • United Kingdom. 45.96 percent.
  • United States. 45.67 percent.
  • Australia. 43.74 percent.
  • Finland. 43.60 percent.
  • Norway. 43.02 percent.
  • Luxembourg. 42.86 percent.
Eto lepo ako neka stranka zaista zeli da smiri korupciju i obrazuje stanovnistvo dovoljno je da pita Dance i recimo Izraelce kakve sisteme protiv nepismenosti i protiv korupcije maju.

Ipak i u toj Danskoj ima svakakvih ljudi i verovatno da postoji neki sistem koji se sprovodi kako bi ih zastitio same od sebe. Prosto taj sistem iskopirati i za godinu dana unistiti korupciju. Drzava bi procvetala i kolektivno ali i na nivou individue.
 
Eto lepo ako neka stranka zaista zeli da smiri korupciju i obrazuje stanovnistvo dovoljno je da pita Dance i recimo Izraelce kakve sisteme protiv nepismenosti i protiv korupcije maju.

Ipak i u toj Danskoj ima svakakvih ljudi i verovatno da postoji neki sistem koji se sprovodi kako bi ih zastitio same od sebe. Prosto taj sistem iskopirati i za godinu dana unistiti korupciju. Drzava bi procvetala i kolektivno ali i na nivou individue.

Za pobedu nad korrupcijom je dovoljna samo "politicka volja" i nista vise.
Hitler je za samo 72 sata resio sve probleme sa korrupcijom u Nemackoj, svetski rekord.
Do duse i Nemci su zakonoposlusan narod, pa to ide. U Srbiji to nije moguce.
Ako u nekoj zemlji postoji korrupcija, onda samo zbog toga sto to politicka vrhuska tako zeli. Inace ona nije moguca.
 
Vidis razmisljam po kome smo trebali da uredimo drzavu? Odnosno na koga da se ugledamo. Posto je nama korupcija najveci problem a i neobrazovanost nasao sam liste.

Denmark, New Zealand and Finland are perceived as the least corrupt nations in the world
Here are the 10 most educated countries:
  • Israel. 49.90 percent.
  • Korea. 46.86 percent.
  • United Kingdom. 45.96 percent.
  • United States. 45.67 percent.
  • Australia. 43.74 percent.
  • Finland. 43.60 percent.
  • Norway. 43.02 percent.
  • Luxembourg. 42.86 percent.
Eto lepo ako neka stranka zaista zeli da smiri korupciju i obrazuje stanovnistvo dovoljno je da pita Dance i recimo Izraelce kakve sisteme protiv nepismenosti i protiv korupcije maju.

Ipak i u toj Danskoj ima svakakvih ljudi i verovatno da postoji neki sistem koji se sprovodi kako bi ih zastitio same od sebe. Prosto taj sistem iskopirati i za godinu dana unistiti korupciju. Drzava bi procvetala i kolektivno ali i na nivou individue.
Dobri primeri, ali sam Izrael birao zbog bezbednosnog faktora koji je isto tako bitan i veliki je problem za Srbiju.
Tri zemlje koje si nabrojao su prilicno odsecene/izolovane i nemaju taj problem.
Sto se tice obrazovanja, vidimo da je Izrael i tu #1, a i to nesto znaci, nije samo da im neko nesto daje i poklanja na lepe oci kako kolega Tokarev tvrdi.
 
Za pobedu nad korrupcijom je dovoljna samo "politicka volja" i nista vise.
Hitler je za samo 72 sata resio sve probleme sa korrupcijom u Nemackoj, svetski rekord.
Do duse i Nemci su zakonoposlusan narod, pa to ide. U Srbiji to nije moguce.
Ako u nekoj zemlji postoji korrupcija, onda samo zbog toga sto to politicka vrhuska tako zeli. Inace ona nije moguca.
I sta ti predlazes, da se ugledamo na Adolfa, a Izrael ti i nije neki primer? :lol:
 
I sta ti predlazes, da se ugledamo na Adolfa, a Izrael ti i nije neki primer? :lol:
Sto bi rekli Jevreji u Odessi: "Srbi i Jevreji su dve velike razlike".
Zajednicko i jednima i drugima je antidrzavnost. I jedni i drugi su uvek svim i svacim nezadovoljni. Koliko god cega imali ili nemali.
Nespojiva zarlika izmedju ta dva naroda u etnopsiholoskom smislu je sto su Srbi u vecini svojoj ferusoudan narod, dok su Jevreji narod - parazit.
 
Sto bi rekli Jevreji u Odessi: "Srbi i Jevreji su dve velike razlike".
Zajednicko i jednima i drugima je antidrzavnost. I jedni i drugi su uvek svim i svacim nezadovoljni. Koliko god cega imali ili nemali.
Nespojiva zarlika izmedju ta dva naroda u etnopsiholoskom smislu je sto su Srbi u vecini svojoj ferusoudan narod, dok su Jevreji narod - parazit.
Slozimo se da se ne slazemo na ovu temu. :)
 
Dobri primeri, ali sam Izrael birao zbog bezbednosnog faktora koji je isto tako bitan i veliki je problem za Srbiju.
Tri zemlje koje si nabrojao su prilicno odsecene/izolovane i nemaju taj problem.
Sto se tice obrazovanja, vidimo da je Izrael i tu #1, a i to nesto znaci, nije samo da im neko nesto daje i poklanja na lepe oci kako kolega Tokarev tvrdi.
Tako je daleko je Izrael od toga da zavisi samo od americke pomoci. Prosto Izrael daje primat vojnoj organizaciji a i ima pozitivnu selekciju. Ratove koje je Izrael dobio, te pobede, sa time ni jedna druga nacija ne mzoe da se ponosi.

No. Sto se nas tice, nasa snaga moze da se bazira pre svega na pozitivnoj selekciji kadrova, a ona je moguca samo bez korupcije. Ako nema korupcije, u drzavi se uspostavlja sistem pozitivne selekcije. Korupcija je koren svih nasih problema. Kratkorocno treba sto pre resiti korupciju, a dugorocno razmisljati i o obrazovanju.
 
Може али много, много теже. Израел подржава Америка. Све им је дозвољено. Ми прво морамо да се вратимо себи, да опет постанемо Срби. Затим да се вратимо Богу и на крају српском становишту које је дефинисала српска историја а то је бескомпромисна борба за национално ослобођење и уједињење свих српских земаља. А ја би овде додао и биолошког уништења свих народа бивше СФРЈ који су нам исконски крвници. Затим ти треба народ спреман на борбу и најтеже жртве у њој без икакве кукњаве и плача и нарицања. Дакле, једно опште јединство у погледу борбе за српску ствар. Е када то будеш имао, онда мораш да по цену гладовања целог народа обезбедиш паре за покретање војне индустрије у сваком сегменту нароужања и масовне куповине најмодернијег наоружања. Такође се морају имати службе безбедности при војсци и полицији које ће фактички бити "Српска дубока држава" и које неће дозволити по цену живота СВОЈИХ ПОРОДИЦА да се више икада формира "Пета колона" и понови 5. октобар. Тек тада можеш да рачунаш да си као Израел.
 
Za pobedu nad korrupcijom je dovoljna samo "politicka volja" i nista vise.
Hitler je za samo 72 sata resio sve probleme sa korrupcijom u Nemackoj, svetski rekord.
Do duse i Nemci su zakonoposlusan narod, pa to ide. U Srbiji to nije moguce.
Ako u nekoj zemlji postoji korrupcija, onda samo zbog toga sto to politicka vrhuska tako zeli. Inace ona nije moguca.
Jeste. To potice i od vlasti. Njoj ovo odgovara. Najlakse je nepismene volove zaebavati.

Sto se tice zakonoposlusnosti mislim da su i Srbi zakonoposlusni. Srbi su generalno jako strasljivi od drzave. Jako se plase kazni i da ih neko ne udari po dzepu. Mislim da je tako u svakoj naciji sa malim nijansama.
 
Slozimo se da se ne slazemo na ovu temu. :)
E, pa ne moze tako. Ja sam ovde dosao da "prosipam" teorije, a ne da mi ti ljuljas camac i da ih potapas... :hahaha:
Nemoj da budes stipsa, odvoji 100 ILS za jednu dobru knjigu, izuci materiju pa da pricamo dalje.
Za dobru knjigu nikad pare ne treba zaliti.

1586856211808.png


https://www.yahad.org/18778.html
 
Tako je daleko je Izrael od toga da zavisi samo od americke pomoci. Prosto Izrael daje primat vojnoj organizaciji a i ima pozitivnu selekciju. Ratove koje je Izrael dobio, te pobede, sa time ni jedna druga nacija ne mzoe da se ponosi.

No. Sto se nas tice, nasa snaga moze da se bazira pre svega na pozitivnoj selekciji kadrova, a ona je moguca samo bez korupcije. Ako nema korupcije, u drzavi se uspostavlja sistem pozitivne selekcije. Korupcija je koren svih nasih problema. Kratkorocno treba sto pre resiti korupciju, a dugorocno razmisljati i o obrazovanju.
Ti da budes malo pametniji i da ne padas na izraelsku propagandu.
Sve sto bi oni o sebi tvrdili uvek delis sa 100 i tu ondaK dodjes priblizno do istine.
1586859377094.png
 
Ti da budes malo pametniji i da ne padas na izraelsku propagandu.
Sve sto bi oni o sebi tvrdili uvek delis sa 100 i tu ondaK dodjes priblizno do istine.
Pogledajte prilog 681152
Jedno je pricati o Izraelu i Cionizmu a drugo o Tori i hebrejskoj veri. Izrael je sekularna drzava, nacionalnog karaktera. Sto se tice Likuda, njega upravo podrzavaju desnicari i oni sa njim cine blok.

Inace imas raznih organizacija u Izraelu kao i u Srbiji. Na primer imas cak i izraelske naciste פטרול36 .
Ni oni nisu imuni na budale. Samo imaju pozitivnu selekciju.
 
Jedno je pricati o Izraelu i Cionizmu a drugo o Tori i hebrejskoj veri. Izrael je sekularna drzava, nacionalnog karaktera. Sto se tice Likuda, njega upravo podrzavaju desnicari i oni sa njim cine blok.

Inace imas raznih organizacija u Izraelu kao i u Srbiji. Na primer imas cak i izraelske naciste פטרול36 .
Ni oni nisu imuni na budale. Samo imaju pozitivnu selekciju.

Kako je svojevremeno veliki jevrejski stihotvorac Igor Guberman napisao:

"Еврейский дух слезой просолен,
душа хронически болит,
еврей, который всем доволен,-
покойник или инвалид".
***
Ja da ovako nesto napisem, rekli bi antisemitizam, mada volim Jevreje, i imam dosta prijatelja ( iskrenih ) medju Jevrejima.
 
E, pa ne moze tako. Ja sam ovde dosao da "prosipam" teorije, a ne da mi ti ljuljas camac i da ih potapas... :hahaha:
Nemoj da budes stipsa, odvoji 100 ILS za jednu dobru knjigu, izuci materiju pa da pricamo dalje.
Za dobru knjigu nikad pare ne treba zaliti.

Pogledajte prilog 681098

https://www.yahad.org/18778.html
:lol: nikad stipsa za dobru knjigu ... probacu da je procitam ovo leto kad budem imao vremena

...pa da remiziramo, jel kazes da nisu dobar primer od koga se moze nauciti odnos prema svom narodu i svojoj drzavi ? :)
 

Back
Top