da li bi se udala za muskarca ciji je brat bolestan od...

pobogu pixas, sta me ispravljas, kad ja nisam ni rekla da se ne nasledjuje sklonost i da osoba koja je nosilac gena mora da oboli. gde sam ja to navela pa me ti sad demantujes? ono sto sam napisala je da je bolest nasledna i da je nemoguce da covek oboli akonije genetski predisponiran. nista drugo. ne podnosim da mi ljudi stavljaju u usta ono sto nisam izgovorila ili napisala.

drugo, ja nisam pricala o slucaju kada je jedan roditelj bolestan, nego kada su oba roditelja bolesna i to nisam izmislila nego nasla na nekoliko sajtova na internetu. valjda je logicno da je veca verovatnoca kada su oba roditolja nosioci gena. ako i dalje ne verujes, naci cu linkove pa ih postaviti, sad me mrzi (po jednom podatku 39%, po drugm 40-50%).

iz postova gazdarice i tarabice se uocava da osoba koja u porodici ima sizofrenicare moze i ne mora da nasledi bolest, sto ja takodje nikada i nisam dovela u pitanje.
 
S_K_V_O:
ja mislim da je nama bas za takvu neku vrstu profesor sudske psihologije pricao da se javlja u "zrelim" godinama. pricao je primer za nekog svog poznanika koji je kidnapovao svoju decu.
to nije samo mentalna bolest.
to je bolest koja je neizleciva, koja je nasledna i koja je, sto je najgore, opasna po okolinu, cesto veoma opasna.

@SKVO, tacno je, ja sam mislila na jednog od roditelja, izvinjavam se.
Medjutim, tvoj prvi post koji sam sada citirala je onaj koji je nosio netacne cinjenice i ja sam na njih reagovala. Mislim da se i dalje ne razumemo. :)
Sto se tice etiologije, nista nije dokazano. Da li je nemoguce da osoba oboli ako nema genetsku predispoziciju, to je jos uvek znak pitanja.
Pozdrav
 
Da. Bez razmisljanja.
Ako volim tu osobu i upoznata sam sa cinjenicom, DA.
Zasto?
Zato sto sam u porodici imala dva slucaja iste bolesti koja se pominje i savrseno dobro znam sta je to.
Moj otac sigurno nije ostavio majku zbog toga, vec smo zajedno prosli kroz celu pricu.
Za obavestenje onih koji nisu upoznati sa tematikom, danas se i to leci.
Dokle cemo biti "prosti balkanci' koji beze od psihijatra, ili one koji ga posecuju smatraju i nazivaju "ludima", sve dok se njima nesto, ne daj boze ne desi. Onda je to ok.
Necu zaboraviti nikada, pre mozzda godinu dana sam ja isla do Palmoticeve, jer mi je prosto bio potreban razgovor. Od 7 ujutro do 2 poslepodne sam sedela cekajuci. Zapanjila sam se kada sam prilazila koliki STAMPEDO ljudi je u holu i ispred. Sta vam to govori.
Hajde da ne budemo licemerni. Za momenat da izostavimo paranoidnu sizofreniju, koliko je ljudi danas u Beogradu i Srbiji generalno ili na prostoru ex yu koji pate od depresije ili anksioznosti ? Da li znate? 99.9% !!!!
Sta je depresija , a sta anxioznost ? Uglavnom se desi da ide u kompletu. Moja edukacija na ovom polju je prosto empirijska. Naravno da sam istrazivala i dalje istrazujem. isto tako, vratimo se paradnoidnoj sizofreniji. Da li ste upoznati sa cinjenicom, da ako se uopste javi, javi se tek u 3. ili 4. ili5. deceniji zivota, a uopste i ne mora. I ako je u genima, moze preskociti generacije i generacije kao prvo, kao drugo, neophodno je da je nesto inicira. Ne pojavljuje se tek tako iz cista mira i ako nasledna.
Moja majka je npr. dobila prve simptome tek nakon jezivok stresa sa finansijskom inspekcijom i ispitivanjima u stanici. ceo zivot je bila sef finansijskog poslovanja i imala sef u svojoj kontroli. Potreslo je sto je generacija od onih koji su jos uvek verovali u postenje i neiskvarenost. Naravno da je sve bilo u redu, ali to je za nju bio dovoljan potres da izazove, ono sto je postojalo u genima, u ovom slucaju po zenskoj liniji.
Kada smo krenuli da istrazujemo , ispostavilo se da je od toga bolovala neka moja pratetka i nista sve do mame. Moja baka 2 rodjene sestre, one svoje cerke i nikome nista.
Niko ne garantuje da ce mene to strafiti jednoga dana. Moguce, naravno. da li sada ne treba da zivim normalno zbog toga i da se opterecujem time. Imam decka koga obozavam i koji je tu. Nismo deca, vec smo u tridesetim. Upoznat je sa celom pricom,naravno, jer sa moje strane ne bi bilo fer da sam o tome cutala, no tu je.
Zar bi trebalo da ne bude?!
Moja majka je odvedena kod psihijatra. Samo je prvi period tezak jer nastupa nepoverenje prema svima pa i najrodjenijima, no kada se to resilo dobila je terapiju, u nenom slucaju to je bio XSANAX u kombinaciji sa SULPIRIDOM. Zena je umrla od raka pre dve godine, bez trunke sizofrenicne paranoje.
Ni sama nije znala sta je neka pratetka nosila u sebi, i nakon toliko generacija, isto je pogodilo tek nju.
Odgovor : DA, bez razmisljanja i ne subjektivan.
Masha Licina
 
Ne, ja se ne bih udala za takvog muskarca. Postoje teorije koje govore da dusevne bolesti nisu nasledne, da se sticu u toku zivota i one koje tvrde da jesu nasledne. I jedni i drugi imaju dokaze kojima potvrdjuju stavove. E sad, ako se veruje da se nasledjuju onda to znaci da i ako u porodici ima slucajeva alkoholizma, narkomanije, "sitnijih" dusevnih bolesti dete moze da ima predispoziciju za bilo koju dusevnu bolest. Hmmm a u kojoj porodici nema bar u istoriji neki od navedenih problema?
Ja se ne bih kockala jer sebi ne bih jednog dana mogla oprostiti cinjenicu da sam bila svesna mogucnosti da se tako nesto desi, a da sam ipak to uradila.
 
Zabavljala sam se sa deckom 7 god. a ove god. smo se i verili, poceli zajednicki zivot. Njegov otac boluje od sizofrenije, a ima ih jos nekoliko njih u familiji koji nisu bas u najboljem stanju sa psihom. Piju lekove i nekako se odrzavaju :)
Da sam razmisljala da ce i moj decko da poludi za neku godinu ne bi se ni zabavljali toliko. Ja ga volim i prosto ne bih oprostila sebi da ga ostavim iz takvog razloga.
Znaci osudjen je na samacki zivot ako mu je neko bolestan u familiji??????
Njegovi roditelji su razvedeni iz tog razloga, mozda to i nas ceka, a mozda i ne, ko to zna??????
 

Back
Top