Quantcast

Da li bi se udala/ozenio-momkom/devojkom druge nacionalnosti

Nagorkinja

Početnik
Poruka
1
DON:
A kako bi bilo da malo razdvojite NACIONALIZAM od SOVINIZAM? Ja sam Srbin i veliki nacinalista,ali nisam sovinista.Svoje ne dam,tudje postujem........
Svaka cast DON...kada bi se razuman covjek vladao po principu:"Svoje nedam, tudje postujem", ljudi bi se medjusobno sa postovanjem jedni drugima obracali.
Shteta....valjda sto je na ovom svijetu isuvise kompleksnih licnosti koji vjeruju(koja parodija)da mogu opstati sami sa sobom i sa tim sto MISLE da jesu. Moj naklon odvaznim ljudima kao ti DON....

leptirica2799

Zainteresovan član
Poruka
301
istina je da se na to sada puno više gleda pogotovo ovdje gdje ja živim ali od po meni zadrtih seljaka.mješanih brakova je uvijek bilo i bit će jer nekad ne možeš narediti srcu u koga ćeš se zaljubiti.nikad nisam imala predrasude o ljudima na temelju vjere,nacionalnosti,boji kože ili bilo čemu .jer baš kao što je neko ranije spomenuo postoje dobri i loši ljudi i po tome ih treba i gledati.a trenutačno sam u vezi sa momkom iz mješanog braka i baš me briga šta drugi pričaju.

Betty

Elita
Poruka
21.483
Nikad nisam na taj način razmišljala. Šta ti to famozno IĆ dodaje u životu? Jesi zbog toga bolji čovek, jesi srećniji, uspešniji....Nisi. Nije to nikakva propusnica (sam za poneke stranke na našoj sceni). NIŠTA TIME NITI DOBIJAŠ NITI GUBIŠ. Pa, kakve onda veze ima kakvo ti je prezime?
To je formalni plan. Suštinski, može da postoji različita kulturološka matrica, i da nastanu nesuglasice. Ali ne mora. Pa, onda, porodica, pa obrazovanje, pa hobiji....Ako se sve ostalo uklapa (ne kažem da mora da bude i jednako), što da ne.
Ja u sebi imam 4 nacije, i ne bi mi smetalo da mi i dečko bude sličan. Jedno sam naučila od Velikih Srba, a to je da - pobegnem.

S

SLUCAJNIGOST

Gost
Evo na primer, ja sam Hrvat. Da li ima neka Srpkinja ili Muslimanka koja bi se teorijski udala za mene pa da nam se deca zovu Zdenka, Vjekoslav, Domagoj... Pa da ih vodimo kod deke i bake u selo (na primer u okolini Valjeva) pa se deka Jovan prodere: Vjekoooo, dodji na rucak. Daj ne serite- tu ima gomila problema koji nastaju a vi ste mladi i to ne osecate. PozdraV. :wink:

Betty

Elita
Poruka
21.483
SLUCAJNIGOST:
Evo na primer, ja sam Hrvat. Da li ima neka Srpkinja ili Muslimanka koja bi se teorijski udala za mene pa da nam se deca zovu Zdenka, Vjekoslav, Domagoj... Pa da ih vodimo kod deke i bake u selo (na primer u okolini Valjeva) pa se deka Jovan prodere: Vjekoooo, dodji na rucak. Daj ne serite- tu ima gomila problema koji nastaju a vi ste mladi i to ne osecate. PozdraV. :wink:

Št afali, ja sam u jednom periodu u životu maštal ao tome da se udam za katolika....

nesvrstani

Zainteresovan član
Poruka
112
Da mislim da je jako pametno mesati se kasnije mozes da sina zoves Ibrahime a cerku Selma
Ne zelim komentarisati samo cu navesti primer iz iskustva:
Kuci mi dolazi komsinica (kevina prijateljica) i moli da prespava kod nas (udata za srbina ali je umro, ona madjarica)sin joj je dosao sa Ravne gore zbog cega ga je ona izmaltretirala i na sta je on odgovorio:" izlazi iz kuce jer cu te sad zaklati majku ti madjarsku".
Naravno ne opravdavam ga mislim da je bolesno ali pogledajte do cega to sve dovodi!!!
Naravno ovo kontajmo kao extremum ali...
pozdrav

nesvrstani

Zainteresovan član
Poruka
112
Anonymous:
:lol: Ljudi, kao da je bitno da li ce deca da se zovu Dobrila ili Selma, Ibrahim ili Lazar. Pa necemo valjda da budemo tako uskih shvatanja i nacionalisti. Ja sam Srpinja, ali udala bih se za pripadnika druge nacionalnosti, ako se volimo i razumemo, bez problema. Vazno je da je covek, a nije bitno koje je nacionalnosti i veroispovesti. :)
E "srpkinjo" neznam zasto kroz celu Srpsku istoriju mi smo ti koji pokusavaju da izglade stvar i uvek se igramo Sizifa, dovoljno je da pogledas post ispred sebe i da ti bude jasno koliko su ostali za te ideje.
Nemojmo se zavaravati naravno da je vazno kako ce nam se deca zvati zamisli samo kako vices "Suljooo!!!!" itd.
Pogledaj jos samo dobar broj mesovitih brakova sirom bosne, pa upitaj njihovu decu kako im je ...
(naravno mesoviti ne podrazumeva da je majka zensko a otac musko nego...)
eto pozdrav cao

Gost
:lol: Dragi moj nesvrstani, meni je jedna baka Muslimanka(valjda otud moja zelja da se udam za Turcina), druga je Hrvatica, jedan deda je Srbin, a drugi Vlah. Ja uopste nemam problem s tim. I ne mora sin da se zove Sulja, zvace se Luka( sa cim se gorepomenuti Turcin slozio), a cerka ce da se zove Klar jer je to meni, sa serijala zenskih turskih imena, najlakse da izgovorim. I jos jednom, najvaznije je da je izabranik covek, da me voli, postuje i razume, a ne koje je nacionalnosti. :wink:

nesvrstani

Zainteresovan član
Poruka
112
Anonymous:
:lol: Dragi moj nesvrstani, meni je jedna baka Muslimanka(valjda otud moja zelja da se udam za Turcina), druga je Hrvatica, jedan deda je Srbin, a drugi Vlah. Ja uopste nemam problem s tim. I ne mora sin da se zove Sulja, zvace se Luka( sa cim se gorepomenuti Turcin slozio), a cerka ce da se zove Klar jer je to meni, sa serijala zenskih turskih imena, najlakse da izgovorim. I jos jednom, najvaznije je da je izabranik covek, da me voli, postuje i razume, a ne koje je nacionalnosti. :wink:
U pa za tebe se moze reci da si pravi nacionalni DJUVEC
svaka cast koliko nacija u jednom coveku
naravno ti si u neku ruku ok, ali koliko jos ima ljudi poput tebe???
pozdrav

Gost
nesvrstani:
Anonymous:
U pa za tebe se moze reci da si pravi nacionalni DJUVEC
svaka cast koliko nacija u jednom coveku
naravno ti si u neku ruku ok, ali koliko jos ima ljudi poput tebe???
pozdrav
:lol: Nadam se puno!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.