Quantcast

Da li bi se odrekli drzavnosti i nacionalnog identiteta zarad standarda ?!

Da li bi se odrekli nacionalnog identiteta zarad standarda ?

• Da

• Ne

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
U reali, to su danasnji Makedonci, Hrvati, Crnogorci i Bosnjakistanci.
Mnogo jes, al ne menja sustinu.
A dva miliona Srba u inostanstvu koji su se odavno odrekjli nacionalnogh identiteta zbog veceg standarda?

I jos 2 miliona mladih beza perspektive u Srbiji koji samo cekaju da krenu preko grane?

Ni oni ne postoje?

Ni one takozvane izbeglice sto ce se sutra vratiti u "njihovu lijepu" i postati veci Hrvati od Tudjama?

Ne znas nista o njima?

buudala

Legenda
Poruka
57.943
A dva miliona Srba u inostanstvu koji su se odavno odrekjli nacionalnogh identiteta zbog veceg standarda?

I jos 2 miliona mladih beza perspektive u Srbiji koji samo cekaju da krenu preko grane?

Ni oni ne postoje?

Ni one takozvane izbeglice sto ce se sutra vratiti u "njihovu lijepu" i postati veci Hrvati od Tudjama?

Ne znas nista o njima?
Da, svako ko se odrekne nacionalnog identiteta je hrvat.

Koristim malo slovo jer je u pitanju pridev, a ne imenica.

Tako si Blajbi i ti postao hrvat onoga trenutka kad si tudju majku počeo da postujes vise od svoje i smatras svojom , zato sto ti daje bombonei torte , dok tvoja jedva uspe da se snadje i da tvojoj braći barenog krompira.

Postoje , znas i ljudi koji vole svoju majku najvise i onda kad je zateknu pijanu u jarku pa je podignu i okupaju.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
Da, svako ko se odrekne nacionalnog identiteta je hrvat.

Koristim malo slovo jer je u pitanju pridev, a ne imenica.

Tako si Blajbi i ti postao hrvat onoga trenutka kad si tudju majku počeo da postujes vise od svoje i smatras svojom , zato sto ti daje bombonei torte , dok tvoja jedva uspe da se snadje i da tvojoj braći barenog krompira.

Postoje , znas i ljudi koji vole svoju majku najvise i onda kad je zateknu pijanu u jarku pa je podignu i okupaju.
Kada sam prosao sveta shvatio sam da je nacija, nacionalno i sve tako to - samo ZVAKA ZA NAIVNE.

Kada smo se rodili NISMO MOGLI DA BIRAMO kome cemo narodu ili veri pripasti.

Ali, kada smo odrasli i postali svesni - MOZEMO to da biramo.

I svakako biramo ono sto je BOLJE ZA NAS I ZA POTOMSTVO.

Ta nismo valjda do smrti robovi onoga sto nam je NESVESNO DATO?

buudala

Legenda
Poruka
57.943
Kada sam prosao sveta shvatio sam da je nacija, nacionalno i sve tako to - samo ZVAKA ZA NAIVNE.

Kada smo se rodili NISMO MOGLI DA BIRAMO kome cemo narodu ili veri pripasti.

Ali, kada smo odrasli i postali svesni - MOZEMO to da biramo.

I svakako biramo ono sto je BOLJE.

Ta nismo valjda do smrti robovi onoga sto nam je NESVESNO DATO?
Izbor jeste individualna stvar. Neko bira integritet, a neko pun valov.

O tome i jes ova tema.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881

O tome i jes ova tema.
More kakav integritet, sta lupetas?

Pricas o integritetu, drvetu bez korena, istoriji, a ne znas ni kako ti se pradada zvao, ne znas da li je srpska istorija izmiljotina ili istina....

A i cime se ti to ponosis?

Vecitim ratovima, hajducima, ubistvima, sluzenjima drugim narodima, atentatima....?

Sta je to sto te veze tako za te MRACNE PERIODE iz proslosti?

buudala

Legenda
Poruka
57.943
More kakav integritet, sta lupetas?

Pricas o integritetu, drvetu bez korena, istoriji, a ne znas ni kako ti se pradada zvao, ne znas da li je srpska istorija izmiljotina ili istina....

A i cime se ti to ponosis?

Vecitim ratovima, hajducima, ubistvima, sluzenjima drugim narodima, atentatima....?

Sta je to sto te veze tako za te MRACNE PERIODE iz proslosti?
Kućno vaspitanje.
Znam da ti je tesko da shvatis.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333

O tome i jes ova tema.
Čekaj...Pa ti pokušavaš da pričaš sa baljbijem????

Bivšim socijalistom i komunistom koji je hvalio Slobu i decu slao u rat (imam sve dokumentovano, šaljem na PP)
Pričaš sa likom koji ne zna ni osnovna gramatička pravila, sa poslušnikom koji je voleo SVE od Tita preko Slobe pa do Tadića i Čanka a NIKADA ništa u životu nije sam uradio?????????????

Pričaš sa osobom koja je PRIZIVALA zlo i ratove u bivšoj SFRJ a sada, kada od toga nema love pokušava da se predstavi kao majka Tereza a ruke mu krvave do lakata (šaqem na PP njegove priče)

buudala

Legenda
Poruka
57.943

Bivšim socijalistom i komunistom koji je hvalio Slobu i decu slao u rat (imam sve dokumentovano, šaljem na PP)
Pričaš sa likom koji ne zna ni osnovna gramatička pravila, sa poslušnikom koji je voleo SVE od Tita preko Slobe pa do Tadića i Čanka a NIKADA ništa u životu nije sam uradio?????????????

Pričaš sa osobom koja je PRIZIVALA zlo i ratove u bivšoj SFRJ a sada, kada od toga nema love pokušava da se predstavi kao majka Tereza a ruke mu krvave do lakata (šaqem na PP njegove priče)
Ma jasno je meni sve bilo čim je kazo da je bio pripadnik komunističke sekte.
Takav bi siso i četiri različite ovce samo da napuni crevca.
Zaprepastenju takvih kraja nema kad naidju na suprotan stav i nekog ko bira da bude gladan, al svoj.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.881
Kućno vaspitanje.
Znam da ti je tesko da shvatis.
Stalno se srpski nacionalizam oslanja na neku "slavnu istoriju Srba"...

Stvarno, sta to tako slavno Srbi imaju u svojoj istoriji?

To sto su 5 vekova parli noge turcima i sto su imali drzavu u kojoj se narod batinao zbog pisanja po ulici?

Sto je imao velike naucnika koji si morali POBECI NA DRUGE KONTINENTE da bi nesto mogli da daju svetu?

Sto su sve ratove u istoriji pogubili gde Rusi nisu podmetnuli ledja?

To o "slavnoj istoriji", korenju i kontinuitetu je samo JOS JEDAN MIT i nista vise....:rtfm:

euridika

Ističe se
Poruka
2.614
U rat je slao svoju ili tuđu decu?

- - - - - - - - - -

To sto su 5 vekova parli noge turcima i sto su imali drzavu u kojoj se narod batinao zbog pisanja po ulici?

Sto je imao velike naucnika koji si morali POBECI NA DRUGE KONTINENTE da bi nesto mogli da daju svetu?

To o "slavnoj istoriji", korenju i kontinuitetu je samo JOS JEDAN MIT i nista vise....:rtfm:
Na turskom dvoru srpski je bio službeni jezik....

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
Ma jasno je meni sve bilo čim je kazo da je bio pripadnik komunističke sekte.
Takav bi siso i četiri različite ovce samo da napuni crevca.
Zaprepastenju takvih kraja nema kad naidju na suprotan stav i nekog ko bira da bude gladan, al svoj.
ma pusti ih (ako treba saljem njegov PP koji potvrdjuje ono sto sam rekao)

Ni jedna drzava ne bi uspela da nema dvorskih luda.

- - - - - - - - - -

Da glupost ne postoji - TI BI JE IZMISLIO.

euridika

Ističe se
Poruka
2.614

U rat je slao tuđu decu ili svoju? Prosto moram da pitam

euridika

Ističe se
Poruka
2.614
Srbobranac?
Za sve napisano može te iole opravdati samo ako su tvoji preci nasilno kolonizovani, pa si dolaskom na novo stanište izgubio vezu sa svojim precima.
Moji preci su iz Srbobrana i generacijama su krvavili gaće za pravo da se oni i potomci im mogu nazivati Srbima. Bili su gladni, pa nisu prodali veru za večeru.
Kako je moguće da se neko iz takvog okruženja jednoga jutra probudi i zaključi da mu je udobnije da sebe smatra Marsovcem?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.