Da li bi pristali na mešani brak?

Kažu ljudi da je najpametnije ući u brak sa osobom sa kojom ne delite maternji jezik, jer u svađi treba da razmislite malo pre nego što izgovorite uvredu.
Inače, ja sam izgleda slučajno od svoje dece napravila rasiste. Ne znam kako sam to izvela, al primećujem da su netrpeljivi prema pripadnicima romske nacionalnosti (ne u agresivnom smislu, više u smislu da neće da se druže s njima u školi ni površno, nikakav kontakt i komunikacija ne dolaze u obzir). Vraćam film u glavi šta sam to rekla i kad, ne mogu da se setim, al krivim isključivo sebe.

Imam druga. On Srbin, žena Mađarica iz Mađarske. Između sebe su govorili engleski jer niti je on znao mađarski niti ona srpski. Kažemo mu mi - Blago tebi, tebi i kad žena gunđa ti je ne razumeš. On na to odgovori - prvo što je naučila na srpskom je bilo da gunđa :)
 
Ako govoriš o RH, to nije DNR Koreja. Pa imaš dostupno svo znanje svijeta, kao i sve činjenice.
Ako želiš znati preciznu istinu o npr. Oluji, nađeš neki neutralni izvor pa proučavaj.
S druge strane, uče te da Bog postoji, pa te ne smeta to što ogroman procenat ljudi vjeruje u izmišljena bića, a imaju više od 8 godina. Pričaš meni o lažima, a svoje ne vidiš, jel tako? Mene laž niti zanima, niti je prihvaćam.
Znači ti si protiv proterivanja Srba iz Hrvatske. Dobro.
 
Ne, Sumnjivi kaže da smo licemerni...možda je u pravu. Ja sam se jako mlad oženio.. Srpkinjom, naravno hahah... ali zabavljao sam se i sa jeveejkom, Dubrovčankom tj. Dubrovkinjom.. dve Švabice i jednom Norvežankom..i..šta sad...
Vidis da sumnjivi par puta postavlja pitanje: "Sta bi da vam sin cerka dovedu Muslimana Roma (citaj Cigana) ,.." ali niko ne odgovara.Cutanje je prihvatanje
Dakle,da li ste (smo) licemeri ?
 
Ne, Sumnjivi kaže da smo licemerni...možda je u pravu. Ja sam se jako mlad oženio.. Srpkinjom, naravno hahah... ali zabavljao sam se i sa jeveejkom, Dubrovčankom tj. Dubrovkinjom.. dve Švabice i jednom Norvežankom..i..šta sad...
I jesmo!!
Ko je tebi mogao da zabrani da ka.raš Norvežanku,Hrvaticu,......
NIKO!
Bilo bratstvo i jedinstvo?
Da ti sin dovede sutra crnkinju ili ćerka crnca?
Ti bi se obesio ili bi ih iz kuće isterao?
Mi smo decu napravili bez njihovog odobrenja!
Jel tako?
I da li mi onda imamo pravo da se mešamo u njihovu sreću?
Neka su nam živi i zdravi a sve ostalo se prevaziđe!!
 
Иза мог и мужевљевог презимена крију се презимена наших мајки. Све је то небитно, главно је да смо сви српски патриоти
Da da, potpuno kapiram koncept Srbina muslimanske veroispovesti, to je nekad dobro funkcionisalo, pogotovo oko prvog svetskog rata. Ljubav i lojalnost prema majci Srbiji potire sve razlike.
 
I jesmo!!
Ko je tebi mogao da zabrani da ka.raš Norvežanku,Hrvaticu,......
NIKO!
Bilo bratstvo i jedinstvo?
Da ti sin dovede sutra crnkinju ili ćerka crnca?
Ti bi se obesio ili bi ih iz kuće isterao?
Mi smo decu napravili bez njihovog odobrenja!
Jel tako?
I da li mi onda imamo pravo da se mešamo u njihovu sreću?
Neka su nam živi i zdravi a sve ostalo se prevaziđe!!
Valjda.
 

Back
Top