Quantcast

Da li bi pristali na mešani brak?

Poruka
5.484
Moja tema

Da li ste razmišljali o mešanom braku sa osobom druge nacionalnosti i/ili veroispovesti?
Kako vaša familija gleda na to i šta biste učili dete da bude?
Ova tema nije protiv ni jednog forumaša ili forumašice iz ovakvih brakova a imamo kombinacije za padanje u nesvest.

Srbin-Hrvatica
ili
Albanac-Srpkinja
ili
Hrvat-Jevrejka

Da li bi forsirali da vam dete Srbin ili?

Krishna

Domaćin
Poruka
3.959
Један мој близак рођак се оженио Хрватицом прије око 55 година и живили су у Загребу. Њихов син је крижман у католичкој цркви, и има хрватски идентитет.
Та жена од тог мог рођака која је Хрватица није лоша особа, не мрзи Србе и више је она инсистирала да они одржавају контакт с нами рођацима мужа јој него сам муж јој. Али ето, син им је поста Хрват.
Она је још жива, а тај мој рођак муж јој је умро. Она вели да море вратити вријеме да се никад не би удала за Србина. Имали су они великих проблема због њиховог брака поготово деведесетих, али не бих да износим детаље.

Poslednja izmena:

Propki

Iskusan
Poruka
5.075
Не постоји џабе она народна о избегавању "туђе вере"... Ипак, ја лично не бих имао ништа против да ми је жена Јеврејка, докле год су деца Срби православци. Са друге стране, ко се са Рускињом у коло ухвати тај неће хтети да изађе из њега и да му плате.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
98.195
Јеврејство је данас мање религија а више идентитет, тј. држављани Израела. Тако да буду и Србо-Јевреји мени не би сметало, докле год су православни. :per:
Svako ko ozeni Jevrejku - njihova deca su OBAVEZNO Jevreji i nemaju nista sa Srbima!
Ne postoji ni jedan srbo-jevrej.

Mr.Infinity

Aktivan član
Poruka
1.857
Moja tema

Da li ste razmišljali o mešanom braku sa osobom druge nacionalnosti i/ili veroispovesti?
Kako vaša familija gleda na to i šta biste učili dete da bude?
Ova tema nije protiv ni jednog forumaša ili forumašice iz ovakvih brakova a imamo kombinacije za padanje u nesvest.

Srbin-Hrvatica
ili
Albanac-Srpkinja
ili
Hrvat-Jevrejka

Da li bi forsirali da vam dete Srbin ili?
Bilo koja pripadnica bele rase dolazi u obzir, jevrjke isključujem jer oni ne pripadaju beloj rasi, oni su azijati.

Propki

Iskusan
Poruka
5.075
Ne, kod Jevreja je to tako.
Као и код Руса што те третирају као руског држављанина када имаш двојно држављанство и игноришу друго. Али то на терену не значи да ниси држављанин две државе, нити да си по националности Рус.

BLAJBI

Stara legenda
Poruka
98.195
Као и код Руса што те третирају као руског држављанина када имаш двојно држављанство и игноришу друго. Али то на терену не значи да ниси држављанин две државе, нити да си по националности Рус.
Rusi imaju veliku moc asimilacije drugih naroda.