Da li bi prestali da pušite za 6 dana dodatnog godišnjeg odmora?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.361
Kao način za rešavanje „zabrinutosti u vezi sa produktivnošću“ koje je menadžmentu izneo zaposleni nepušač, japanska kompanija, Piala Inc., odobrila je zaposlenima koji ne puše dodatnih šest dana plaćenog odsustva godišnje u 2017.

„Ova odluka usledila je nakon pritužbe nepušača na uticaj čestih puš pauza, zbog čega su zaposleni držani podalje od svojih stolova oko 15 minuta dnevno. Izvršni direktor Takao Asuka je imao za cilj da podstakne prestanak pušenja putem pozitivnih podsticaja, a ne prinude.“

1713297633029.png

Da li bi prestali da pušite za tih 6 dana dodatnog odmora?

odavno. Samo sam ugasio na pola cigaru i rekao neću više. Imao sam ceo boks neotvoren. Dao sam nekom. Nisam imao nikakve traume, niti sam ikada krizirao. Sve je u glavi. Kad sebe ubediš da ne možeš da prestaneš, onda nećeš. I obrnuto.

odavno. Samo sam ugasio na pola cigaru i rekao neću više. Imao sam ceo boks neotvoren. Dao sam nekom. Nisam imao nikakve traume, niti sam ikada krizirao. Sve je u glavi. Kad sebe ubediš da ne možeš da prestaneš, onda nećeš. I obrnuto.
Знам да је у глави, ипак - браво.

Знам да је у глави, ипак - браво.
Da. Ljudi traže izgovore, kao i za sve ostalo. A ide im na ruku farma koja prodaje kojekakva srania za odvikavanje, plus razni eksperti da ti otmu pare pa lekari koji studijama utvrđuju hemijsku zavisnost. Bulšit, ja da ti kažem iz prve ruke.

Da. Ljudi traže izgovore, kao i za sve ostalo. A ide im na ruku farma koja prodaje kojekakva srania za odvikavanje, plus razni eksperti da ti otmu pare pa lekari koji studijama utvrđuju hemijsku zavisnost. Bulšit, ja da ti kažem iz prve ruke.
Знам. Знам жену која је гутала цигаре 50 година и добије упалу плућа и престане.
А увек је говорила како не може без цигара.
Знам људе који су исто тако само одлучили и престали.

E, a znaš šta je najcrnje?
Apsolutno nikakvu razliku u zdravlju nisam primetio. Niti sam iskašljavao pa pročistio pluća, niti imao više energije..
Kažu da naslage tj tragovi nikotina dugo ostaju u telu, i posle X godina prilikom fizičkog trošenja, i znojenja, može da dođe do pušačke krize, tj iznenadne želje za cigarom
(Mrzi me da duže pišem, ovako ukratko o tome)

Поред тога што сам непушач, ја за своје 32 године такође нисам никад ни пробао кафу.
Какав назив имаш за мене? :hahaha:
Ај ти батице у Ковин, они ће те ословити. Шала, супер, ништа пропустио ниси.

Kažu da naslage tj tragovi nikotina dugo ostaju u telu, i posle X godina prilikom fizičkog trošenja, i znojenja, može da dođe do pušačke krize, tj iznenadne želje za cigarom
Mrzi me da duže pišem, ovako ukrako
Kažu.
Verovatno je u pitanju koliko neko preteruje sa cigarama. Ja sam pušio, godinama, malo manje od pakle, ajd da kažemo nekih 16 cigara na dan. Uglavnom sam pušio bez filtera, a i kupovao sam duvan pa sam motao. Znači, direkt u venu :)

Back