Да ли би пре сели у Тесла или Вејмо роботакси без возача?

  • Začetnik teme Začetnik teme Zauz
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

?

  • Тесла

    glasova: 0 0,0%
  • Вејмо

    glasova: 0 0,0%
  • Небитно

    glasova: 1 16,7%
  • Ни један

    glasova: 5 83,3%

  • Ukupno glasova
    6

Zauz

Legenda
VIP
Poruka
54.335
Пре неки дан је изашла вест о незгодама Тесле https://www.google.com/amp/s/www.te...obotaksi-pravi-haos-na-ulicama-brojke-ne-lazu роботаксија.


Онда Вејмо https://www.telegraf.rs/hi-tech/inf...ldfMnRYQ2FKSUpvd3JHN0U0MVBVX0VBb0FNbW5ub2dqRg.. вест и дискусија око тога.

Наравно :



Ето да имате прилику у који такси би пре ушли (не путује се у Америку,није време,многи никада тамо не иду у животу нити имају шта да виде јасно,посебно од почетка екстремних правила која сатреше туризам) а негде можда је ово та будућност сада и који такси би одабрали кликните горе а да изразимо мишљење овде.
Можда је доста популарних филмова и серија те тематике а баш сам скептик по питању аутоматизовања таксија - делује добро теоретски али зависи како
би то изгледало у пракси?

eeee.jpg
 
Poslednja izmena:
Vozio se i u jednom i u drugom na autopilotu :D
U Waymo-u sam sedeo nazad (ni ne mozes napred da sednes) te nisam imao nikakvog uticaja, osecas se kao u taxi-ju, apsolutno isto osecaj.

A sad ste i vi u Srbiji dobili 5G mrezu pa mozete da jezdite na autopilotu u Tesli ili nekom Kinezu (sto bi onaj nesrecnik @mario80 rekao na Krsomiju, koji je odlican automobil uzgred). U Waymo-u necete, nikada nece doci u Srbiju.
 
Vozio se i u jednom i u drugom na autopilotu :D
U Waymo-u sam sedeo nazad (ni ne mozes napred da sednes) te nisam imao nikakvog uticaja, osecas se kao u taxi-ju, apsolutno isto osecaj.

A sad ste i vi u Srbiji dobili 5G mrezu pa mozete da jezdite na autopilotu u Tesli ili nekom Kinezu (sto bi onaj nesrecnik @mario80 rekao na Krsomiju, koji je odlican automobil uzgred). U Waymo-u necete, nikada nece doci u Srbiju.
To sa 5G je ovde tek počelo i ne znam ni da li je već negde u operativnoj fazi. U svakom slučaju će trebati dosta vremena da se kvalitetno pokrije cela Srbija.
Što se Kineza tiče, probao sam ih nekoliko. Neki su mi se dopali, a neki nisu.
 
Poslednja izmena:
Waymo je cool, Tesla je novitet…nisam imao prilike da probam…
Ovom putniku je baš bilo cool:

Robotaksi odvezao putnika na aerodrom – prtljag završio u drugom gradu​

Vožnja autonomnim Waymo robotaksijem u Kaliforniji pretvorila se u neprijatno iskustvo za jednog putnika nakon što mu je automobil odvezao prtljag u drugi grad.

Di Jin je krajem aprila koristio Waymo robotaksi za vožnju do aerodroma u San Hozeu. Samovozeći Jaguar I-Pace ga je dovezao na destinaciju, ali je problem nastao kada je pokušao da otvori gepek kako bi uzeo kofere.

Kako tvrdi, dugme za otvaranje gepeka nije reagovalo, a automobil je nekoliko trenutaka kasnije jednostavno otišao – zajedno sa njegovim prtljagom.

Putnik je odmah kontaktirao korisničku podršku kompanije Waymo, ali mu je rečeno da vozilo ne može da se vrati i da ide ka depo centru u San Francisku. Zbog toga je morao da otputuje bez svojih stvari.

Kasnije je potvrđeno da je prtljag pronađen, ali je Waymo u početku odbio da plati dostavu nazad do vlasnika, nudeći mu samo besplatne vožnje do depoa i nazad.
Nakon dodatnih pritužbi, kompanija je ipak pristala da organizuje i plati povrat prtljaga.
https://www.b92.net/automobili/zani...rsio-u-san-francisku-umesto-na-aerodromu/vest

To znači da nije samo ulazak problem nego i izlazak. Niko se od tih pajsera u kompaniji nije setio da ostavi mogućnost spuštanja sedišta kako bi se iznutra došlo do prtljaga.
 
Ovom putniku je baš bilo cool:

Robotaksi odvezao putnika na aerodrom – prtljag završio u drugom gradu​

Vožnja autonomnim Waymo robotaksijem u Kaliforniji pretvorila se u neprijatno iskustvo za jednog putnika nakon što mu je automobil odvezao prtljag u drugi grad.

Di Jin je krajem aprila koristio Waymo robotaksi za vožnju do aerodroma u San Hozeu. Samovozeći Jaguar I-Pace ga je dovezao na destinaciju, ali je problem nastao kada je pokušao da otvori gepek kako bi uzeo kofere.

Kako tvrdi, dugme za otvaranje gepeka nije reagovalo, a automobil je nekoliko trenutaka kasnije jednostavno otišao – zajedno sa njegovim prtljagom.

Putnik je odmah kontaktirao korisničku podršku kompanije Waymo, ali mu je rečeno da vozilo ne može da se vrati i da ide ka depo centru u San Francisku. Zbog toga je morao da otputuje bez svojih stvari.

Kasnije je potvrđeno da je prtljag pronađen, ali je Waymo u početku odbio da plati dostavu nazad do vlasnika, nudeći mu samo besplatne vožnje do depoa i nazad.
Nakon dodatnih pritužbi, kompanija je ipak pristala da organizuje i plati povrat prtljaga.
https://www.b92.net/automobili/zani...rsio-u-san-francisku-umesto-na-aerodromu/vest

To znači da nije samo ulazak problem nego i izlazak. Niko se od tih pajsera u kompaniji nije setio da ostavi mogućnost spuštanja sedišta kako bi se iznutra došlo do prtljaga.
…to što se tebi ne sviđa budućnost je sasvim ok, niko te ne tera da koristiš takvu vrstu prevoza.

Drugo, originalni članak kaže da je putnik u aplikaciji označio da je vožnja završena, dok je kasnije tvrdio da nije.
Iskreno, verujem da takve stvari mogu da se dese i upravo su ovakve situacije prilika da dodatno usavrše softver.

I treće, ako ćemo već da tražimo dlaku u jajetu (kao što ti radiš), bolje je da autonomni taksi pogrešno odveze prtljag nego da pravi vozač nekoga kidnapuje, siluje ili ubije… a nije da se takve stvari nisu dešavale.
 
…to što se tebi ne sviđa budućnost je sasvim ok, niko te ne tera da koristiš takvu vrstu prevoza.

Drugo, originalni članak kaže da je putnik u aplikaciji označio da je vožnja završena, dok je kasnije tvrdio da nije.
Iskreno, verujem da takve stvari mogu da se dese i upravo su ovakve situacije prilika da dodatno usavrše softver.
Završena je vožnja i mora da dobije svoj prtljag. Naravno da mi se ne sviđa budućnost u kojoj će neka kompanija da mi krade stvari i posle se još pravi luda dok im ne pripretim sudom. Tebi se to sviđa?

I treće, ako ćemo već da tražimo dlaku u jajetu (kao što ti radiš), bolje je da autonomni taksi pogrešno odveze prtljag nego da pravi vozač nekoga kidnapuje, siluje ili ubije… a nije da se takve stvari nisu dešavale.
Dešavalo se i da ne mogu ljudi da izađu iz tog vozila i da ih odveze ko zna kuda što ti je isto otmica.
 
Završena je vožnja i mora da dobije svoj prtljag. Naravno da mi se ne sviđa budućnost u kojoj će neka kompanija da mi krade stvari i posle se još pravi luda dok im ne pripretim sudom. Tebi se to sviđa?


Dešavalo se i da ne mogu ljudi da izađu iz tog vozila i da ih odveze ko zna kuda što ti je isto otmica.

Ponekad pomislim da namerno pišeš neke nebuloze samo da bi održavao teme u životu…
Waymo je do sada imao oko 20 miliona vožnji i ti incidenti su zanemarljivi u ukupnom broju. S obzirom da je tehnologija nova, deluje da to funkcioniše više nego pristojno.

Stvar je vrlo jednostavna, kome se ne sviđa ne mora da koristi.
 
Ponekad pomislim da namerno pišeš neke nebuloze samo da bi održavao teme u životu…
Waymo je do sada imao oko 20 miliona vožnji i ti incidenti su zanemarljivi u ukupnom broju. S obzirom da je tehnologija nova, deluje da to funkcioniše više nego pristojno.

Stvar je vrlo jednostavna, kome se ne sviđa ne mora da koristi.
Ja nisam napisao ništa što se nije desilo.
Probleme nemaju samo korisnici nego i ostali učesnici u saobraćaju. Zato je tamo bilo i protesta građana protiv njih.
 

Back
Top