Da li bi platili crkveni porez

Da li bi platili crkveni porez

  • da

    glasova: 11 29,7%
  • ne

    glasova: 24 64,9%
  • ne znam

    glasova: 2 5,4%

  • Ukupno glasova
    37

Konstantin Veliki

Buduća legenda
Poruka
28.313
Autorska tema

Posto se ne zna odakle crkvama i drugim verskim zajednicama u Srbiji pare i kako se placaju i finansiraju.

Ja bi bio prvi koji bi 1 ili 2 % svoje plate dao kao crkveni porez.

Ali zato.

1. Da sve usluge crkve budu bezplatne.
2. Da se zna ko kolko u crkvi zaradjuje. Da bude jasno kolko dobije vladika, kolko pop i.t.d.
3. Da se zna kolko drzava daje i koliko daje.

Tako bi bilo najvise fer, onaj koji ima velika primanja daje crkvi najvise a ko nema primanja ne daje nista.
 
Кад банке буду плаћале порез, плаћаће и цркве...

зашто опорезовати само духовни капитал, опорезујмо и материјални

Kolko sii ti gloop, a delovao si onako razumno i pametno.
Nije ovde tema da crkva placa porez nego da vernici placaju porez crkvi.
 
Meni je porez vise fer nego sirotinji da naplatis 50 evra za sahranu.
То је већ проблем корупције у Цркви и непоштовања црквених закона...

црквене законе, не могу регулисати лица непосвећена у цркву тј. нецрквена лица, не припадају том домену одговорности за регулисање...

Богу Божије, цезару цезарево...
 
Fora je da bi oni uzimali i porez i dalje naplacivali...
Тачно, опорезивање само подстиче корпцију...

зато тамо где су мали порези, цвета поверење и обрнуто...

опорезивањима смањује се поверење, а цркве су одавно срозане у опште сивило друштва у сваком смислу...
 
Kolko sii ti gloop, a delovao si onako razumno i pametno.
Nije ovde tema da crkva placa porez nego da vernici placaju porez crkvi.
Цркве су организоване на свесној добровољности прилагача, јер само тако јача поверење у њих...

наметати им обавезе, значи смањити им поверење прилагача у њих, данашњи људи су материјалнисти и сваку испуњену обавезу жестоко величају
 
Цркве су организоване на свесној до бровољности прилагача, јер само тако јача поверење у њих...

наметати им обавезе, значи смањити им поверење прилагача у њих, данашњи људи су материјалнисти и сваку испуњену обавезу жестоко величају

Temu je postavio covek koji ( ako se ne varam ) zivi u Austriji, a tamo je crkveni porez obavezan
kao i u Nemackoj, Danskoj, Svedskoj. On je samo postavio jednostavni pitanje, ali ti to nisi razumeo.
 
Тачно, опорезивање само подстиче корпцију...

зато тамо где су мали порези, цвета поверење и обрнуто...

опорезивањима смањује се поверење, а цркве су одавно срозане у опште сивило друштва у сваком смислу...
Cel fora je pitanje kakve ljude zelis u Crkvi? One kojima novac nista ne znaci kao Svetom Pavlu nasem, ili ljude
koji bi isli tamo iz ciste materijalne koristi...
 
Temu je postavio covek koji ( ako se ne varam ) zivi u Austriji, a tamo je crkveni porez obavezan
kao i u Nemackoj, Danskoj, Svedskoj. On je samo postavio jednostavni pitanje, ali ti to nisi razumeo.
Ја додох целовито гледиште и релације - обавезност, плаћање и поверење у реалну раван...

Наметати људима још пореза уз оволико постојећих, у Србији не може да прође, није ово Швабија са соци хипи црквама, овде ипак постоји нека традиција...
 
Cel fora je pitanje kakve ljude zelis u Crkvi? One kojima novac nista ne znaci kao Svetom Pavlu nasem, ili ljude
koji bi isli tamo iz ciste materijalne koristi...
На свакој њиви има кукоља, можеш да прскаш колико оћеш пута, опет се појави...

Али не чупа се коров док не сазри њива
 
Autorska tema

Posto se ne zna odakle crkvama i drugim verskim zajednicama u Srbiji pare i kako se placaju i finansiraju.

Ja bi bio prvi koji bi 1 ili 2 % svoje plate dao kao crkveni porez.

Ali zato.

1. Da sve usluge crkve budu bezplatne.
2. Da se zna ko kolko u crkvi zaradjuje. Da bude jasno kolko dobije vladika, kolko pop i.t.d.
3. Da se zna kolko drzava daje i koliko daje.

Tako bi bilo najvise fer, onaj koji ima velika primanja daje crkvi najvise a ko nema primanja ne daje nista.

Да.

Тако је у Швајцарској колико памтим, тј декларишеш се као верник те и те цркве и онда приходи од тог пореза иду њима. Или се декларишеш као неверник, атеиста, хуманиста, шта већ и онда то иде за... не сећам се, библиотеке.
 
Ја додох целовито гледиште и релације - обавезност, плаћање и поверење у реалну раван...

Наметати људима још пореза уз оволико постојећих, у Србији не може да прође, није ово Швабија са соци хипи црквама, овде ипак постоји нека традиција...

Ja sam navela i Dansku i Svedsku i to se nekako nema veze sa nekakvim postojecim porezima
nego su bas u Danskoj i Svedskoj ovi protestanti drzavne religije a za sve sto je drzvanmo mora se placa porez.
 
Cel fora je pitanje kakve ljude zelis u Crkvi? One kojima novac nista ne znaci kao Svetom Pavlu nasem, ili ljude
koji bi isli tamo iz ciste materijalne koristi...

Да, па нема потребе да лупаш.

Проту неће да храни мана са неба или да га греје анђео небески, него му требају паре за све за шта требају и теби.

"Ето, попе, какав си ти човек, хоћеш и да једеш и да носиш ципеле, а наш Св Павле?????" није, како бих ти то љубазно рекао? ... није паметна мисао коју треба поделити са другима.
 
Да.

Тако је у Швајцарској колико памтим, тј декларишеш се као верник те и те цркве и онда приходи од тог пореза иду њима. Или се декларишеш као неверник, атеиста, хуманиста, шта већ и онда то иде за... не сећам се, библиотеке.
lol

To se samo tako kaže, a u stvarnosti je državna potrošnja Operativno Nezavisna od poreskih prihoda.
 
Да.

Тако је у Швајцарској колико памтим, тј декларишеш се као верник те и те цркве и онда приходи од тог пореза иду њима. Или се декларишеш као неверник, атеиста, хуманиста, шта већ и онда то иде за... не сећам се, библиотеке.
Дакле, ''законски'' отимају и цркве и библиотеке... изгледа да су баш зато толико пуне...

Како то човек да не пожели у Србији, та швајцарска баш пуца од духовности и учености, све го банкар до банкара...
 
Да.

Тако је у Швајцарској колико памтим, тј декларишеш се као верник те и те цркве и онда приходи од тог пореза иду њима. Или се декларишеш као неверник, атеиста, хуманиста, шта већ и онда то иде за... не сећам се, библиотеке.


Hehehhe, za biblioteke.
Ne, ako nisi clan crkve ) al se mora i zvanicno ispises) ne placas nista.
 
Да, па нема потребе да лупаш.

Проту неће да храни мана са неба или да га греје анђео небески, него му требају паре за све за шта требају и теби.

"Ето, попе, какав си ти човек, хоћеш и да једеш и да носиш ципеле, а наш Св Павле?????" није, како бих ти то љубазно рекао? ... није паметна мисао коју треба поделити са другима.
Ne znam da li si pročitajo, dragi kolega, kontenciju mog saradnika Aleksa, da je koronavirus Manna.

Kaže "To je ono, na osnovu čega sirotinja dobija besplatne pare od vlade."
 
Ja sam navela i Dansku i Svedsku i to se nekako nema veze sa nekakvim postojecim porezima
nego su bas u Danskoj i Svedskoj ovi protestanti drzavne religije a za sve sto je drzvanmo mora se placa porez.
Цркве су одвојене од државе по уставу ЕУ, а тај финасијски спој значи корупцију и инструментализацију цркава од стране државе... зато тамо у цркве нико ни не иде, плаћаш нешто што не желиш ни да видиш због узурпације државе
 

Back
Top