Da li bi ostali ovde ili bi otišli u inostranstvo?

Gde planirate da živite u bliskoj budućnosti?

  • Srbija!!!

  • Što dalje odavde...

  • Inostranstvo, na privremeno.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
jako komplikovano pitanje na koje ja sad bas i nisam u stanju da odgovorim
ali
otisla bih kasnije, i to pod uslovom da odem sa nekim (koga volim)
i to je pitanje da li bih otisla zauvek
ipak ja volim bg, i ovu zemlju
nisam patriota nego prosto isuvise vezana
mada umem ja svvugde da se odomacim
samo da je neko pored mene
rekoh kompleksno pitanje
a ja nisam u stanju zaista...
 
plan je sledeci....
owde cu zawrshiti fax,posle toga negde wan na posdiplomske itd....
najwerowatnije cu ziweti u Sloweniji, nije daleko, nash mentalitet al mnoooogo bolji standard + imam tamo dosta rodbine,ali me takodje priwlachi i Skandinawija....
nikada ne bih ziwela u Francuskoj iako techno pricham francuski, bila nekoliko puta, ne swidjaju mi se ljudi....
takodje shto se tiche Amerike (poshto widim da je neshto swi spominju) ne cwetaju ni tamo ruze.....
ne bih wolela tamo decu da odgajam(dobro, sad wec razmishljam prewishe unapred), al bih wolela da je posetim i obidjem, shto se tiche ziwota tamo, ne znam.....
 
cvele2:
Da se malo preformulišem: Kada ispozavršavate sve škole i dođe vreme da započnete svoju karijeru, jel će te je započeti ovde ili u inostranstvo?

Evo mog mišljenja: Rad u inostranstvu je jako isplativ, ali i naporan. A i da bi vas primili u neku jaču firmu, morate imati neka iskustva. Tako da mislim da je poželjno raditi kod nas na nekim važnijim projektima par godina, otići onda u inostranstvo, zaraditi dobru kintu i vratiti se nazad u Srbiju.

Ali kako doci do tih vaznijih projekata?I ovde moras da imas nekog iskustva.Ja mislim da bi trebalo da kad `ispozavrsavam` sve skole da odmah odem u inostranstvo i tamo pocnem od nule,jer ce te pre prinmiti na neki posao ako imas iskustvo iz te zemlje nego iz srbije.A to da je posao naporan,to jeste,ali sta ces.Americki programeri rade po 18 sati,ali zato imaju 1000$ mesecno.Ja cak i razmisljam o tome da studiram u inostranstvu jer sam dobar djak i mogla bih da se izborim za stipendiju.A kad bih jednom otisla,ja se sigurno vise ne bih vracala ovde!!!
 
ako budem uspeo, palim da me nema. kakva bre srbija.
Hm, recimo da mi se svidja tvoja zamisao :D ali ja bih prvo zbarila naj drugaricu da ide sa mnom (to cu lako :D:D ) pa da ipak ne budem usamljena. To je moje shvatanje 'odlaska u inostranstvo na zivot/rad' :mrgreen:
Aaaaah sto se tice studiranja i uopste skolovanja molim boga da ubodem neku stipendiju (ne bukv.) jer mi uopste niuje cilj da studiram ovde :?:
srbija je vecj propala a ja nemam nameru niti mogu da je obnavljam.
TAcno tako. Nemam ja 100 zivota da mogu da utrosim jedan da crncim ovde, a posle da uzivam u plodovima rada. Potrebno je mnooogo godina da se ovde ensto sredi i ja nemam nameru da bacim ceo zivot. U svakom slucaju :
Pa jedan čovek i da oće ne može sam da digne Srbiju iz govana
ovde uspevaju u 90% ljudi koji znaju da plivaju u mutnom. onih 10% shto mogu uspeti su onda ekstra sposobni i pametni
To mi je najgore, korupcija, veze i vezice. Samo zelim da pobegnem od toga.
 
Zašto bre ljudi tako? Pa ako svi koji razmišljaju kao vi, a većina tako razmišlja, stvarno ode odavde, šta će biti sa Srbijom, stvarno? Pa lopovi i prevaranti se provlače idalje zato što je takav sistem i takva je situacija. Ajde da poboljšamo stvari svojim idejama. Napravimo novi sisem u kome će se ponovo ceniti pošten rad i znanje. Zašto da se više ona buđava Amerika bogati na račun naših i tuđih ljudi? Neka nas svet gleda sa strahopoštovanjem!
]
Sve je to divno krasno, ali zamisli i da zelim da ucinim nesto protiv sistema, sta da radim? Idem okolo i da vicem da je sistem los kad svi to znaju? Nemam ideje.
Nego, pricas li ti ijedan jezik od tih drzava koje si nabrojao?
Ovo ne mora da bude preduslov, makar ne savrseno znanje jezika ali je svakako lakse ako se zna sto vise jezika. Zato mislim da je ono najvaznije sto se ponese iz skole jezici :D
 
cvele2:
Da se malo preformulišem: Kada ispozavršavate sve škole i dođe vreme da započnete svoju karijeru, jel će te je započeti ovde ili u inostranstvo?

Evo mog mišljenja: Rad u inostranstvu je jako isplativ, ali i naporan. A i da bi vas primili u neku jaču firmu, morate imati neka iskustva. Tako da mislim da je poželjno raditi kod nas na nekim važnijim projektima par godina, otići onda u inostranstvo, zaraditi dobru kintu i vratiti se nazad u Srbiju.
Da mi sad iskrsne neka prilika da odem da radim u neku razvijeniju zemlju za neke pristojne pare otisao bih bez pardona!Bilo bi mi zao da ostavim "Majku Srbiju" jer bekstvom pomazem onima koji su je i zaebali, ali nemam snage ni volje da je opet gradim.ZAto mi buducnost u inostranstvu deluje perspektivnije i privlacnije..
Dobra stvar je sto se moze u nekim poslovima uspeti i bez nekog posebnog obrazovanja, njima je bitno da znas da radis posao, a da li si ga naucio kod dede ili na fakultetu postaje irelevantno..Tako je moj ujak zavrsio od peraca sudova do direktora.. Sada radi u Kataru za 1000dolara mesecno, a ima samo srednju skolu..
Vracao bih se kuci tu i tamo, ali ne znam da li bih se za stalno vratio..
P.S. Oduvek sam zeleo da vidim kakav je feeling postovati iz inostranstva! :D
 

Back
Top