Da li bi bili u vezi sa psihicki bolesnom osobom?

Fobije,anksioznost,okp racunam u normalu :D
Depresija ne,jer dva depresivca ne idu zajedno,ko sto ne idu zavisnici
Sa psihozama nemam ni snage ni resursa da se nosim
Podozrivija sam prema onima koji nemaju zvanicnu dijagnozu,jer covek koji ima dijagnozu crno na belo,prvo se zna tacno koja je a drugo znaci da radi na tome.More ljudi cije ponasanje i razmisljanje smatram devijantnim a vaze za normalne ljude.
 
Kako bi se postavili u situaciji da udjete u vezu sa osobom koju zavolite i doznate da je psihicki bolesna?
A život može svašta da izrežira, jedan moj komšija već decenijama vodi računa o suprugi koja je psihički obolela, ostali su zajedno uprkos njenom stanju, i mislim da će to biti ono dok ih smrt ne rastavi. Teško je reći kako bi se neko poneo, eto mogu samo da primetim kako cenim ljude takvog karaktera kao što je taj moj komša.
 
Dobro pitanje.
Zavisi kakva je vrsta bolesti u pitanju. Naprimer, ne bih mogla biti u vezi sa šizofrenom osobom. Bolje nego mnogi znam da je izuzetno zahtevno biti u vezi s nekim ko je anksiozan ili depresivan, ali to mi ne bi smetalo. U principu, ne bih ulazila u veze s ljudima koji imaju drastične (i neizlečive) psihološke probleme. Znam da i depresija može biti celoživotna, ali to je ipak nešto drugo nego šizofrenija, naprimer.
Ja ti rekoh kad smo se upoznale da ja nisam normalna 😂😂😂
;)
 
Materijal za knjigu, bolje je potražiti na nekom drugom mestu.



Ovaj prvo sebi mora postaviti dijagnozu.
Da li si pričala do sada sa normalnim psihologom ili psihijatrom?
Definicija normalnosti je prosek.Sad, kad posmatras drustvo u celini, deluje li ti prosek ok?
Vidi i za iznad prosecno inteligentne ljude drustvo je uvek vezivalo termin nenormalno npr
Specificni jesu,ali specificnim se poslom i bave
 
Definicija normalnosti je prosek.Sad, kad posmatras drustvo u celini, deluje li ti prosek ok?
Vidi i za iznad prosecno inteligentne ljude drustvo je uvek vezivalo termin nenormalno npr
Specificni jesu,ali specificnim se poslom i bave
Slažem se.
Mrzim izraz "normalno", jer to nije univerzalna vrednost. Šta je pauku normalno za muvu je haos. Što bi rekla Mortiša Adams.
 
Definicija normalnosti je prosek.Sad, kad posmatras drustvo u celini, deluje li ti prosek ok?
Vidi i za iznad prosecno inteligentne ljude drustvo je uvek vezivalo termin nenormalno npr
Specificni jesu,ali specificnim se poslom i bave

Jedno je imati različito razmišljanje ili ponašanje u +- smjeru, i za okolinu si automatski nenormalan jer se ne uklapaš u njihova merila vidjenja normalnog. Sasvim drugo je kad nisu baš sve daske prikucane u glavi.
Kao što ćeš prepoznati zaljubljenost u nečijim očima, isto tako se ne može sakriti prisustvo dijagnoze.
 

Back
Top